Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11) dqdb válasza dseres (#3) üzenetére


dqdb
nagyúr

Inkább az a problémája, hogy vagy a /? költözik át a jobb Shift túloldalára, vagy a lépcsőt rontják el, és az egész alsó sor 0.25u-val balra kerül. Emellett a jobb Shift összemegy és arrébb költözik, így aki használja, az szívni fog vele, és rendszeresen nyomja a felfelé gombot Shift helyett. A Space-től jobbra lévő 5×1u sem túl szerencsés, túl zsúfolt lesz tőle a jobb alsó sarok.

Építettem ilyen kiosztású 60%-ost, mert praktikusnak tűnt, de az első pillanattól kezdve utáltam használni, és végül elajándékoztam. Érdekes módon Ázsiában nagyon népszerű ez a kiosztás, míg az USA-ban és Európában közutálatnak örvend és a cursed layout a kedvelt megnevezése a custom világban :)

A modtap nevű feature sokkal jobb szerintem (és a szerintem alatt rendszeres használatot kell érteni), amikor a kiosztás változatlan, azonban a jobb alsó sarok billentyűi kettős működésűek: önállóan lenyomva kurzor, módosítóként lenyomva pedig módosító. Ilyet a custom billentyűzeteken előszeretettel használt QMK firmware-en és az Anne Pro 2-n kívül máshol még nem láttam.

A Menu gomb használójaként eléggé kisebbségben vagy(unk), sok ember azt sem tudja, hogy mire való az a gomb, ezért is áldozzák fel a gyártók előszeretettel Fn-re még nagyobb billentyűzeteken is. Pedig hasznos tud lenni, Fn+M-re szoktam bekötni és használni.

Az már eléggé személyes preferencia, hogy szerintem az Fn billentyűnek sokkal jobb helye lenne az alsó sor helyett jobb Shift jobb szélén, mert sokkal biztosabban leüthető.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.