Hirdetés

2021. május 13., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) nyunyu

nyunyu
félisten

Lecserélték az SK631/651 MX lópofi+tanga kombóját olcsóbb kapcsolóra?
De legalább miniszoknyát sikerült ráhúzni.

Persze ettől még mindig 30.3 mm vastag a billzet, ami fél centivel több, mint a mostanában elterjedt szigetes minigumidómok.
(Rendes billzetektől meg fél-egy centivel vékonyabb :DDD)

Dedikált kurzorokkal bonyolított 60% méret is csak addig tűnik jó ötletnek, amíg nem kell huzamosabban használnod.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2) biscuit

biscuit
tag

Egész gusztán néz ki, de a teljesértékű cm klavimat nem cserélnem le erre! :)

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#3) dseres válasza nyunyu (#1) üzenetére

dseres
tag

A kurzorblokkal bonyolított 60%-osoknak szerintem az a rákfenéje, hogy vagy az Alt Gr, vagy a Menu gomb hiányozni fog, mivel helyet kell szorítani az Fn-nek, hogy tudjunk layert váltani. Aki szeretne ékezetes betűkkel gépelni, az általában a Menu gombról lemond. Szerencsére Windows-on a Shift+F10 kombinációval előhozható, de az F10-hez is layer-ezni kell, ami gyakorlatban három gomb egyidejű lenyomása. Ezt nehéz megszokni.

A termék amúgy pofás, tetszik.

(#4) Vanir

Vanir
veterán

Hé, klaviatúrát írtál tasztatúra helyett! ;]

(#5) kisfurko válasza dseres (#3) üzenetére

kisfurko
senior tag

Használja valaki a menü gombot? Mire kell az? Engem a kicsi/rossz helyen lévö jobb shift jobban zavar.
Nekem nagyon nem jönnek be ezek a paradontózisos billentyüzetek.

(#6) nubreed

nubreed
veterán

Azon gondolkoztam miért ilyen népszerűek a TKL billek. Engem nagyon zavarna ha nem lenne ott a numpad, elég sokat használom. Ettől függetlenül jól néz ki, de a teljes CM billemet én se cserélném le erre.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#7) kisfurko válasza nubreed (#6) üzenetére

kisfurko
senior tag

Én utoljára a numpadet akkor használtam, amikor még az XT-s billentyüzetröl nem szoktam át az AT-sre :) Ja, a Civilizationben is jól jön :D
Minden billentyü megtalálható a nem numpad részen. Ha nem írkálsz folyton számokat, akkor nem kell. A numpad nagyon messze van a betüktöl, és az egér is túl jobbra van az ideálistól.

(#8) nyunyu válasza dseres (#3) üzenetére

nyunyu
félisten

Nem szoktam túlbonyolítani az életemet Menu gombbal. :DDD

Anno a 75%-omnak is AltGr, Fn, Ctrl, kurzorok volt az alsó sarka, erről viszont az eggyel keskenyebb méret miatt a jobb Ctrl maradt le pluszban az Fn és a kurzorok közül.
Itt picsoghatnék egy kört a Ctrl+Ins egykezes kivitelezhetetlensége miatt, de mivel dedikált Ins gombja sincs, számomra már eleve bukta a 60%. ;]

(#9) nubreed válasza kisfurko (#7) üzenetére

nubreed
veterán

Én pl. a mai napig nem WASD -al játszok hanem az irány nyilakkal és emiatt úgy szoktam konfigolni a játékok billentyűzet kioasztását, hogy néhány funkció a numpad -ra esik. Nekem ez áll kézre. Meg ha pl számokat kell bevinni bármilyen programba, (akár excel vagy bármi) azt is a numpadon szeretem. Ki mit szokott meg. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#10) nyunyu válasza nubreed (#9) üzenetére

nyunyu
félisten

Ki mit szokott meg. :)

Win95 óta próbálják kinevelni az emberekből az Insert gomb használatát, de még mindig nem sikerült leszoknom róla ;]

(#11) dqdb válasza dseres (#3) üzenetére

dqdb
veterán

Inkább az a problémája, hogy vagy a /? költözik át a jobb Shift túloldalára, vagy a lépcsőt rontják el, és az egész alsó sor 0.25u-val balra kerül. Emellett a jobb Shift összemegy és arrébb költözik, így aki használja, az szívni fog vele, és rendszeresen nyomja a felfelé gombot Shift helyett. A Space-től jobbra lévő 5×1u sem túl szerencsés, túl zsúfolt lesz tőle a jobb alsó sarok.

Építettem ilyen kiosztású 60%-ost, mert praktikusnak tűnt, de az első pillanattól kezdve utáltam használni, és végül elajándékoztam. Érdekes módon Ázsiában nagyon népszerű ez a kiosztás, míg az USA-ban és Európában közutálatnak örvend és a cursed layout a kedvelt megnevezése a custom világban :)

A modtap nevű feature sokkal jobb szerintem (és a szerintem alatt rendszeres használatot kell érteni), amikor a kiosztás változatlan, azonban a jobb alsó sarok billentyűi kettős működésűek: önállóan lenyomva kurzor, módosítóként lenyomva pedig módosító. Ilyet a custom billentyűzeteken előszeretettel használt QMK firmware-en és az Anne Pro 2-n kívül máshol még nem láttam.

A Menu gomb használójaként eléggé kisebbségben vagy(unk), sok ember azt sem tudja, hogy mire való az a gomb, ezért is áldozzák fel a gyártók előszeretettel Fn-re még nagyobb billentyűzeteken is. Pedig hasznos tud lenni, Fn+M-re szoktam bekötni és használni.

Az már eléggé személyes preferencia, hogy szerintem az Fn billentyűnek sokkal jobb helye lenne az alsó sor helyett jobb Shift jobb szélén, mert sokkal biztosabban leüthető.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#12) kisfurko válasza nubreed (#9) üzenetére

kisfurko
senior tag

Ha pl. balkezes vagy, akkor ez eléggé jó érv.

(#13) Kopi31415 válasza kisfurko (#5) üzenetére

Kopi31415
félisten

Sokszor használom. Leginkább helyesírásellenőrző funkcióhoz, mert német klavin írok, így hosszú ő, ű nincs.
De sok excel formázáshoz, speciális beillesztéshez is jól jön.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec ----- Converting Data | Status: 425% completed | Estimated time remaining: 1193hr46sec

(#14) macilaci78 válasza Vanir (#4) üzenetére

macilaci78
veterán

Mindezt egy billentyűzeten követte el. ;]

kisfurko: én használom például Total Commanderben. Ha egyébként is a billentyűzeten van a kezem, akkor gyorsabb, mint egérrel.
Excelben dolgozom, sok pdf-ben keresek cikkszámok alapján.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#15) sheratan válasza nyunyu (#10) üzenetére

sheratan
titán

Én az Ins gombot remapeltem PowerToolsban space-re, mert őrületbe kerget, hogy véletlen azt nyomom meg (mondjuk Del helyett) és nincs semmi jelzése sehol, csak elkezd bizonyos appokban ráírni a szövegre, ahelyett, hogy beleírna :U :D

Amúgy a kurzorgombos 60%-ot nem 65%-nak hívják?

nubreed: Túl széles a billentyűzet tőle. Igazából az lenne a jó, ha valahogy érdemben összevonnák a kurzor blokkal, de ahogy jelenleg a Numlock-kal váltva kurzorként lehet használni, az a legrosszabb dolog a világon szerintem. Szét vannak húzva az irányok, így nem kényelmes használni. Sokkal jobban szeretném úgy, ha legalább az 5-fel, 1-bal, 2-le, 3-jobb lenne és felette a 4-pgup, 7-home, 6-pgdn, 9-end. De akár még hogy a széles 0 helyett odaférne egy = vagy %, ha már Exceles bevitelhez használjuk.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/sheratan/index.html

(#16) dqdb válasza sheratan (#15) üzenetére

dqdb
veterán

Amúgy a kurzorgombos 60%-ot nem 65%-nak hívják?
Nem, a 65%-os egy oszloppal szélesebb.

A 60%-os billentyűzet szélessége 15u, ami megegyezik egy teljes méretű billentyűzet központi részével. Egy 65%-os ezzel szemben 16u széles, mint sok laptopnál. A 75%-os is 16u széles, csak az 6 soros az 5 soros 60%-ossal és 65%-ossal szemben.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17) Csandi válasza nubreed (#6) üzenetére

Csandi
senior tag

Pont azért népszerűek, mert sokan vannak (pl. én) aki életében hozzá se nyúlt a numpadhoz, cserébe ha nincs ott akkor nem foglalja a helyet az egértől :)

[ Szerkesztve ]

(#18) Synthwave válasza Vanir (#4) üzenetére

Synthwave
HÁZIGAZDA

Tessék figyelmesebben olvasni! ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx & Glide 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#19) Szeleya

Szeleya
junior tag

Akkor én vagyok a fura gyerek. Melòban csak és kizáròlag a numpados/teljes kiosztás játszik (pénzügyi területen nem árt ha van), otthon viszont a TLK is le lett cserélve egy 60%osra. Mindkettőt megszoktam, nem is keverem szerencsére

(#20) Csandi válasza Szeleya (#19) üzenetére

Csandi
senior tag

Ez a legjobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#21) Brett001

Brett001
aktív tag

Én se értem ezt a 60%-os mániát. Engem kibaszottul idegesítene, hogy sok funkciót FN-el kell előhívni. Nem igaz, hogy valakinek ennyire ne legyen hely az asztalán. Nekem tök átlagos méretű számítógépasztalom van mégis kényelmesen elfér egymás mellet a teljes billentyűzet meg az egér. :U

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#22) Csandi válasza Brett001 (#21) üzenetére

Csandi
senior tag

Neked is 50+ centi az egérpadodon egy 360 fokos fordulat egy fps jatekban, és karból célzol?

[ Szerkesztve ]

(#23) Brett001 válasza Csandi (#22) üzenetére

Brett001
aktív tag

Lemértem: nekem játéktól föggően12-20 cm egy 360 fokos fordulat. :)

(#24) Csandi válasza Brett001 (#23) üzenetére

Csandi
senior tag

Nekem minden játékban ugyanannyi, direkt így állítom be, és low senshez kell a sok hely :) Egérpadom is 120cmx60cm -es :D

(#25) Synthwave válasza Brett001 (#21) üzenetére

Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem (csak) a helyről van szó. Ha nem kurzoros, hanem WASD/ESDF-es vagy, nem kell annyira terpesztened a karjaiddal, az alkarod kisebb szöget zár be a válladdal, mert közelebb tudod húzni az aktívan használt gomberdőhöz az egérpadot (hiszen nincs num pad), és sokkal természetesebb a testtartásod ---> kényelmesebb úgy tunkolni a vasat.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx & Glide 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#26) Brett001 válasza Csandi (#24) üzenetére

Brett001
aktív tag

Nekem igy néz ki: (az Steelseries egérpad 30 centi hosszú, és iszonyú viharvert, cserélni kéne már me' nagyon randa. :DDD )
alt="" title=""

Amúgy én ált. nagyobb érzékenységre állítok mindent, úgy szoktam meg. És nubreed fórumtárshoz hasonlóan nekem is az az első minden játékban, hogy a WASD helyett a kurzorbillentyűkre mappolom át az irányítást. :)

[ Szerkesztve ]

(#27) Csandi válasza Brett001 (#26) üzenetére

Csandi
senior tag

Itt ilyen

(#28) Silεncε válasza Csandi (#27) üzenetére

Silεncε
őstag

annak a szerencsétlen növénynek adhatnál néha vizet ;]

Tetszenek ezek a kisebb billzetek, a mostanin van numpad de szerintem még nem használtam mióta megvan (valószínűleg túl sokat ültem numpad nélküli laptopok előtt és teljesen leszoktam róla)

Fear is freedom! Subjugation is liberation! Contradiction is truth! Those are the facts of this world! And you will all surrender to them, you pigs in human clothing! - Kiryūin Satsuki

(#29) Csandi válasza Silεncε (#28) üzenetére

Csandi
senior tag

Kap :DDD

(#30) kisfurko válasza Brett001 (#26) üzenetére

kisfurko
senior tag

De itt szemmel láthatóan nem lehet ergonómikusan gépelni... Vagy, minden alkalommal odébb teszed az egeret, amikor gépelni kell?

Hirdetés

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.