Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vinibali


vinibali
őstag

nem tudom mennyire lesz versenyképes a bear grills-féle kategóriában, tekintve milyen körülmények vannak ott :) bár ha ez a 3400$ kevésmek számít :R

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#2) Addaminator


Addaminator
csendes tag

Érdekesség :)

"Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja."(Albert Einstein)

(#3) JoeYi válasza vinibali (#1) üzenetére


JoeYi
őstag

kevés, egy komoly fényképező is ennyibe kerül. A médiában ez nem számít drága eszköznek

(#4) Duree


Duree
veterán

Nagy újdonság,tegnap láttuk a Panasonic megoldását,ami szerintem nagyságrendekkel jobb,de ez más kategória.Az ára az ujdonság varázsa miatt nem megas,de biztosra veszem nem sokat fogok látni belöle az utcán

duree54

(#5) crey válasza vinibali (#1) üzenetére


crey
MODERÁTOR

A $3400 egy belépőszintű prosumer kamkorder ára. Nem vészes ebben az iparágban, mondhatni úgy is, hogy olcsó :D

elefant, pár hiba van a cikkben:

"kapott a vállalat új kamerája, amellyel maximum 1920x1080/60i/50p/24p felbontású háromdimenziós tartalmak rögzíthetők" - 50p-t nem tud (be is tenne :D), a helyes számsor 3D-ben: 1920 x 1080/(60i,50i,24p)/16:9.

"A tízszeres optikai zoomra képes HXR NX3D1-et"

3D-ben 10x, 2D-ben 12x.

A cikkhez:

Otthoni használatra picit drágállom a $3400-os árat, bár a fényérzékenysége (3 lux) nem rossz egy 1/4"-os rendszertől.
A CMOS érzékelők nem azt jelentik benne, 3MOS kivitel, hanem hogy összesen van kettő, optika soronként egy-egy.

Ilyen típusú prosumer kamerából már a JVC korábban csinált 3D verizót, GS-TD1 néven, kb. 150 ezerrel olcsóbb hivatalos EU áron.

Viszont az is igaz, hogy a JVC/Panasonic termékéhez nem jár a Vegas Pro 10.0d, ami önmagában egy nettó 100 rugós mulatság.

Duree:

almát az almával hasonlítsd, ez kb. olyan, mintha egy robogót hasonlítanál egy Kawasaki Ninja-hoz, nem fair :)

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#6) elefant válasza crey (#5) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Köszi ma is!
:R

(#7) macilaci78 válasza vinibali (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Bear Grylls féle túlélőműsor felvétele során ajánlott víz, ütés és tűzálló ketyerét használni, mert az a műsor agymenés. Gondolom, ez nincs benne az árban. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#8) bteebi


bteebi
veterán

Szerintem teljesen rendben van ez a kamera, pláne ennyiért.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#9) elefant válasza macilaci78 (#7) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

szerintem ott speckó tokokat használnak, de lehet, hogy tévedek.

(#10) Patice


Patice
nagyúr

Érdekes lesz ha valaki otthoni felhasználás során rögzít egy két érdekes dolgot 3D-ben.

Pölö lefilmezed a kutyád, amikor neked szalad a labdával a szájában, hogy visszahozta!

Vagy új élménnyel gazdagíthatja a bringás/deszkás/görkoris/sielős és még sorolhatnám milyen videókat. (Vagy amikor ezek közben nekirepül valami a kamerának) :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11) Noel Ryyka


Noel Ryyka
csendes tag

Ahogy elnézem, ez a kamera a HDR-TD10 "felturbózott" változata, az alap valószínűleg ugyanaz. Bár a lencsék távolságát még mindig keveslem(ha jól tudom 31 mm), lehetne nyugodtan 1-2 centivel több, így kb 10 méterig lehet rendes 3D érzetet adni, azontúl ilyen kicsi távolsággal a két kamera által látott kép nem lesz eléggé különböző, de mivel (pro)consumer kategóriáról van szó, nem hinném, hogy konvergencia állítással szeretnék a felhasználókat "zavarni". A célnak véleményem szerint tökéletesen megfelel.

(#12) nismoka válasza Duree (#4) üzenetére


nismoka
addikt

Azt a panasonicot ehhez kell hasonlítani. [link]

(#13) kariad


kariad
senior tag

Bear Grylls védelmi funkciója is van akkor? :DD

(#14) CYBERIA válasza Patice (#10) üzenetére


CYBERIA
őstag

Engem ezek a dolgok 3D-ben sem érdekelnének. :N

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#15) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Vajon mikor kérhetek 3D-s esküvői videót itthon?

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#16) crey válasza Kapanyél (#15) üzenetére


crey
MODERÁTOR

jelenleg kb. 3-4 eladott 3D kamera van itthon, ami legalább egy esküvő rögzítésére alkalmas.

nismoka:
Madjnem.

Az XDCAM EX szériája a Sony-nak már nem mondható prosumer-nek, és a Pana féle AVCHD-s rögzítésű 3D kamera kb. €10,000-ra saccolom árban.
A Sony új 3D kamkordere alsó hangon €14-15,000 (ezek listaárak, a végfelhasználói ár persze lejjebb lesz).

Már az 1/3" és a 1/2" között is van pár száz € különbség, nem beszélve az XDCAM EX kamerákhoz használt SxS rögzítésről - ami amúgy egy átdolgozott ExpressCard34 formátum.

Panasonicnál ez a P2 formátumban érhető tetten, de a Pana féle kamera SDHC foglalattal szerelt.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#17) crey válasza crey (#16) üzenetére


crey
MODERÁTOR

hopp, kicsit alá lőttem :D

23,500€ . . . az nem 15000....

Sarcasm: just one of the many services I offer.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.