Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Televan74


Televan74
nagyúr

Miért kell hozzá külön AM4 -es lefogatókeret ? Nekem most is ott van a lapom dobozában a műanyag füles lefogató. Ami arra szolgál hogy a régebbi AM3,AM2 füles rögzítéssel ellátott hűtők,könnyen felszerelhetők legyenek.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2) Killer01


Killer01
őstag

Hyper TX3 :)

(#3) Synthwave válasza Televan74 (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hogy arra nézzen a venti, amerre kell.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#4) Televan74 válasza Synthwave (#3) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ezt benéztem,na erre nem gondoltam, bár sokan felszerelik úgy is hogy a vga felől szívja a levegőt a processzorhűtő.Köszönöm a kiigazítást.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5) Synthwave válasza Televan74 (#4) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

yw

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6) kopidoo


kopidoo
senior tag

Ahogy a gyári user manual-t nézem, ehhez nem kell külön AM4 lefogató, mert a rajta lévőfülek jók hozzá.
A weboldalon van elb@szva, sőt az AM4 lefogatók között nem is szerepel ez a modell.

[ Szerkesztve ]

(#7) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Azért az az 56 cfm 34 db mellett kicsit nem fasza.
Ekkora zajjal azért több levegőt kéne tolni. Vagy ennyi levegőt max 22-25 decibel mellett.

Amd - Radeon - Ryzen

(#8) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A tajvani gyártó legfrissebb termése a combosabb, ám kisméretű házban lakó központi egységek hőmérsékleti mutatóit hivatott javítani.

Nem inkább így?: "A tajvani gyártó legfrissebb termése a kisméretű házban lakó, ám combosabb központi egységek hőmérsékleti mutatóit hivatott javítani."

(#9) Synthwave válasza SunMount3r (#8) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Helyes mindkettő.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#10) SunMount3r válasza Synthwave (#9) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Lehet, hogy amúgy nyelvtanilag helyes, de az "eredeti" félreérthető. A módosított már egyértelmű.

Sőt, még egy apró, már csak stilisztikai finomítás: "A tajvani gyártó legfrissebb termése a kisméretű házakban lakó, ám combosabb központi egységek hőmérsékleti mutatóit hivatott javítani."

[ Szerkesztve ]

(#11) Televan74 válasza Synthwave (#5) üzenetére


Televan74
nagyúr

Teljesen beparáztattál,megnézve alaposan mégis csak jó irányba áll a hűtő.Tehát továbbra sem értem mért szerepel a leírásban a AM4 -es keret.Mikor így is fel lehet szerelni az alaplapra. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#12) Synthwave válasza Televan74 (#11) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Várj, most nem egészen értem. Egy AM3-as felfogatóval felraktad AM4-re?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#13) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Manapság bármire rá lehet írni hogy 130 watt, ha elég merészek vagyunk, illetve ha elég magas a fordulat. ;]

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#14) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Hurrá n+1 hűtő. Ép ésszel nem tudom felfogni, hogy mi értelme van még mindig ugyan olyan hűtőket kidobálni. Már annyira telített a piac, hogy szerintem ebből semmi profit nem lesz.

(#15) Gyuri27 válasza KaiotEch (#14) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] [link] mikor 7k körül ilyen vasak vannak kb felesleges.

Amd - Radeon - Ryzen

(#16) Televan74 válasza Synthwave (#12) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ami a képeken van az a régi AMD -s szabvány megoldás.Azt lehet használni AM2,AM3,AM4 foglalatokra is.
Erre gondoltam.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#17) Televan74 válasza Gyuri27 (#15) üzenetére


Televan74
nagyúr

Meg ott van az ALPENFÖHN Sella is.Nem tudom hova árazza a Silverstone,de ha 10k fölé akkor nagyon rosszul teszi.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#18) waithEard válasza Killer01 (#2) üzenetére


waithEard
őstag

+1. Azonnal a jó öreg TX3 jutott eszembe. Nincs új a nap alatt....

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#19) Gyuri27 válasza Televan74 (#17) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az nem sokkal olcsóbb és 3 csöves.
6k alatt ott a Xigmatek Venus is.

Amd - Radeon - Ryzen

(#20) Redneck válasza Gyuri27 (#15) üzenetére


Redneck
veterán

Az első csak egy hőcsővel több akárcsak egy Raijintek Aidos, de utóbbi nagyobb, 120-as ventit kapott. Ha egy árban vannak, nem kérdés hogy melyiket venném. Kivétel ha nagyon kicsi a hely.

Killer01:
Nagyjából egy kutya, tizenkettő egy tucat ilyet találni 3 perc alatt. Tényleg kicsit telített a piac, mégis minden héten látok egy új hasonlót.

Televan:
A Sella is ugyanez a kaliber. 92mm ventilátor, 3 hőcsővel.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#21) Gyuri27 válasza Redneck (#20) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] ez nem 12 és 50 cfm alatt van a levegőszállítás.
Az azért messze nem 70+.

Amd - Radeon - Ryzen

(#22) Seaky válasza Gyuri27 (#15) üzenetére


Seaky
tag

Ott a pont!

(#23) Redneck válasza Gyuri27 (#21) üzenetére


Redneck
veterán

Bocs, hülyén fogalmaztam. "Utóbbi" alatt nem az Aidosra gondoltam, hanem az általad linkelt Zalman CNPS9X Optimára. ;)

Az Aidos a cikkben szereplőhöz hasonló, csak 4 hőcsővel. Kb mint a linkelt Antec.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#24) mcs


mcs
veterán

Az mi, hogy az AM4re való keretet külön kell megvásárolni?
Mintha egy randin a másik fél orra alá finganék, annyira ciki.

(#25) Gyuri27 válasza Redneck (#23) üzenetére


Gyuri27
félisten

Csak az antec 77 cfm-t szállít.
És mivel fillérek a difi azt mondom a több hő cső és a magasabb légszállítás a jobb.
Sose tudni mit kell majd hűteni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#26) Dagatt


Dagatt
csendes tag

125mm magas - mert van, akinek ez fontos.. :)

(#27) csaba951 válasza Dagatt (#26) üzenetére


csaba951
veterán

Pl. annak aki csak 1-2 ram slotot akar használni. ;)

(#28) Garfield.37


Garfield.37
tag

Aki ilyen hűtőt vesz az meg is érdemli..... :W

Üdv : Garfield.37

(#29) RudY válasza Garfield.37 (#28) üzenetére


RudY
addikt

Ha van konkrét tapasztalatod vagy bármilyen kézzelfogható infó - ami miatt nem javaslod -, ne tartsd magadba, talán hasznos is lehet, de így csak kaksi. :U

[ Szerkesztve ]

(#30) Mikki96 válasza mcs (#24) üzenetére


Mikki96
csendes tag

Ez jó :D pont ez járt a fejemben... 2019-ben kijön egy hűtő, és nem evidencia az AM4 kompatibilitás... Amúgy, ki épít még AM3-ra vagy FM2-re?

Don't be a fanboy

(#31) Synthwave válasza Televan74 (#16) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ez max. csak akkor működhet, ha a hűtő nem használ saját backplate-et és rögzítési mechanizmust (vagy nem ASUS Crosshair VI alaplapod van), mert amúgy van egy kis diffi a két tokozás közt.

-------------------------------------------------------------------------

(#30) Mikki96: Már meglévő rendszerhez is lehet új hűtést venni.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#32) orion1025 válasza RudY (#29) üzenetére


orion1025
őstag

A képlet egyszerű. Kis ventilátor, kis borda, magas fordulatszám. Akinek ez befér (emberiség 99.9%-a), annak egy normál 120-as ventivel szerelt is be fog. Nálam a 140-es blokktégla sem foglal el egy memória foglalatot sem, tehát az nem lehet kivetnivaló egy nagyobb hűtővel szemben. Egy stock hűtőhöz képest, meg nem hinném annyit hozna a konyhára, hogy megérné beruházni rá, mikor filléreket hozzárakva ezeknek az árához, már sokkal jobb portékát kapni.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#33) RudY válasza orion1025 (#32) üzenetére


RudY
addikt

Na így már tényleg hasznos 1000 :R

(#34) Garfield.37 válasza RudY (#29) üzenetére


Garfield.37
tag

Kicsit több pénzért már sokkal jobb hűtőt is lehet kapni.
Nekem pl ilyen van : Noctua NH-C14

Üdv : Garfield.37

(#35) waithEard válasza Mikki96 (#30) üzenetére


waithEard
őstag

Én. Most raktam össze egy finom kis 6 magos AM3 gépet ismerősnek.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#36) Killer01 válasza Garfield.37 (#34) üzenetére


Killer01
őstag

Tényleg jó a Noctua, de zárójelben megjegyezném hogy ennek a hűtőnek (amiről szó van a cikkben) még az árát sem tudjuk :DDD

(#37) SkS7891 válasza waithEard (#35) üzenetére


SkS7891
tag

Újan? Csak mert egy Ryen 1200 21.000Ft egy FX6350 pedig 17.000Ft. Viszont én újan már csak AM4-re mennék rá. Ahogy nézem mindenhol kikap az FX. Arról nem is beszélve, hogy azért AM4-re jön még egy Ryzen 3000-es széria és az alaplapok is jobbak felszereltségben (m.2).

Ha használtan összefogdostad apróról az már más tészta, mert ott azért torzulhat az ár/érték arány.

(#38) mcs válasza SkS7891 (#37) üzenetére


mcs
veterán

Az a proci lehet Phenom II X6 is. :)

(#39) waithEard válasza SkS7891 (#37) üzenetére


waithEard
őstag

Természetesen használtan. :) Egy netes, wotos géphez nem kell atomerőmű. Ha új gépről van szó, akkor meg AM4, ami ennél a hűtőnél meg nem támogatott.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.