Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kano


kano
nagyúr

Nem rossz, de miért kell a Samsung másolni? :O

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#2) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Érdekes, amikor megjelenik az aktuális Samsung mobil, majd rá két napra már a x+1. példányról pletykálnak, akkor nincs [Alig burkolt szarkazmus]. ;]

Megyen!

(#3) kakuk.tamas válasza kano (#1) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Miben másolják?

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#4) gattolino


gattolino
senior tag

'Terméktervezethet'
Ti el szoktátok olvasni, hogy mit írtok?
Elég szomorú ha igen.

Vivo X90 Pro Plus

(#5) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Ez szerintem visszafejlődés lesz már jövőre.(kameralyuk(ak)) Qi töltés még mindig nem lesz benne? :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6) CptAdamica válasza INGJOKE (#5) üzenetére


CptAdamica
veterán

Elmondták, hogy akkor lesz QI töltés, ha legalább 30W-al fog menni. Most lényegében felesleges, amikor 1 óra alatt fullon van az aksi.

Megyen!

(#7) JoeCockBill válasza CptAdamica (#6) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

sebaj, addig veszünk mást.
remélem addigra az aod-t is sikerül megoldaniuk
tökre vennék oneplust, tetszik a rendszer, de amíg ezek hiányoznak biztos nem fogok

[ Szerkesztve ]

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#8) Plumpy válasza CptAdamica (#6) üzenetére


Plumpy
aktív tag

De nem akarok kábelt dugdosni. Nem érdekel ha órákig tölti, mert jellemzően éjszaka töltöm. Viszont rohadt kényelmes, hoyg csak lerakom az éjjeliszekrényre, és tölt. Ha berakom az autóstartóba, akkor is tölt. Szóval a kényelem miatt nekem is hiányzik a vezeték nélküli töltés. Ha lenne benne, akkor esélyes hogy OnePlus lenne a következő telefonom...

Plumpy - A kultúrbölény

(#9) #78791680


#78791680
törölt tag

Ez olyan mintha egyaltalan nem vennek autot addig, amig ki nem jonne a penzembol egy onvezeto auto... Hihetetlen hogy manapsag milyen kenyelmesek akarnak lenni az emberek :Y

(#10) Mauzes válasza INGJOKE (#5) üzenetére


Mauzes
őstag

Szerintem rosszul fogod fel. Eddig nem volt kameralyuk, most pedig lesz, tehát hozzáadnak +1 feature-t. :)

Amúgy eléggé szopóroller, eddig a OnePlus-nak volt kb. az egyetlen notch és lyuk mentes kijelzős csúcs készüléke, ezután konkrétan nem lesz majd ilyen flaship készülék.

(#11) RIC5I


RIC5I
tag

nekem kifejezetten szerelmem ez a notchnélküliség szomorú vagyok hogy ezt elhadják :(

Hatékonyság nem tetszés kérdése.

(#12) joey04 válasza CptAdamica (#6) üzenetére


joey04
titán

nekem egyáltalán nem fontos a qi töltés, de ez a magyarázat bullshit.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13) CptAdamica válasza joey04 (#12) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ha a OnePlus szellemiségét nézed, ahol minden a sebességről szól, úgy már nem bullshit. Hiszen nagy hangsúlyt fektetnek a rendszer sebességre és a gyors töltésre is, ami 1 óra. Erre kiadnának egy QI töltést, ami 3 óra alatt töltené fel, az szerintem nem igazán férne össze ezzel az elvvel.

Megyen!

(#14) weberzolee válasza #78791680 (#9) üzenetére


weberzolee
aktív tag

"Ez olyan mintha egyaltalan nem vennek autot addig, amig ki nem jonne a penzembol egy onvezeto auto... Hihetetlen hogy manapsag milyen kenyelmesek akarnak lenni az emberek :Y"

Ez olyan mintha a gyártók addig nem készítenének elektromos autót amíg nem tölt fel 10 perc alatt...Hihetetlen hogy mennyire nem érdekli a gyártókat a felhasználók igénye :Y

Egyébként nyilván lehet élni Qi nélkül is, de azért elég kényelmes tud lenni, ha van, és nem kell hozzá 30W hogy használható legyen. Ha rohanni kell, ott a WC :DD (Wrap Charge)...

(#15) monti0222w válasza Mauzes (#10) üzenetére


monti0222w
addikt

Nem az egyetlen, a Meizu mobiljai is notch mentesek.

(#16) Noukoum válasza CptAdamica (#13) üzenetére


Noukoum
veterán

Így van :R
Ráadásul sokan csak a vezetékmentes töltés hiányáig jutnak el, miközben 30w van kábelen. Máshol még 5w-nál járnak.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#17) twollah1976


twollah1976
őstag

Mi ez a notch para?
Redmi Note 8 Pro-t hasznalok es semmi bajom a kameracseppel a kijelzoben.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#18) RIC5I válasza twollah1976 (#17) üzenetére


RIC5I
tag

csak szimplán van akit zavar , én pl nem birok nem arra figyelni ha van , a legjobb megoldának tartom amikor egy fékony káva van felül és benne minden vagy 2. legjobb megoldás amikor popout megoldás

de mint a képernyő kivágástól és a kamera cseptől és a notch szigettől kivagyok

Hatékonyság nem tetszés kérdése.

(#19) twollah1976 válasza RIC5I (#18) üzenetére


twollah1976
őstag

Problemas vagy.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#20) #78791680 válasza RIC5I (#18) üzenetére


#78791680
törölt tag

En is igy vagyok vele.. harom evre vettem 7Pro-t. Mar 2020-ban is hanyatt vagnam magam a notch miatt, nem hogy kesobb..

(#21) #78791680 válasza weberzolee (#14) üzenetére


#78791680
törölt tag

Lehet ezt ragozni, de hogy ez a legnagyobb bajuk itt az embereknek.. veszik a meregdraga qi toltessel rendelkezo telefonokat hogy megkimeljek magukat napi ket mozdulattol ami nagyjabol egyenerteku egy fulvakarassal, mikozben arra nem figyelnek hogy nonstop hulladek rendszert hasznalnak. Kinek mi :DD

(#22) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Jajj de rossz ránézni ebben a szürke színben

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#23) <Adamsky> válasza twollah1976 (#19) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Te meg egyszerű ;)
A notch és az ilyen lyukas kijelzők annyira izzadságszagúak. Nincs ember aki ezért (!) venne telefont, de a gyártók mégis "full"-ba nyomják ezt a marhaságot.
És akkor itt van a OnePlus, aki egyszer már képes volt (igaz csak a Pro-nál) egy normális design-t összehozni, erre itt ez a randaság. Remélhetőleg ez tényleg csak terv marad.

(#24) ribizly válasza RIC5I (#18) üzenetére


ribizly
veterán

Nagyon unatkoznak itt páran. Nem vagyok ilyen, de komolyan elkezdtem irigyelni az olyan embereket, akiknek a "noccs" a legnagyobb problémájuk az életben. Besz@rok! :W

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#25) twollah1976 válasza <Adamsky> (#23) üzenetére


twollah1976
őstag

Egyszeru vagyok, mint egy pofon.
Engem nem zavar a notch, ennyi.

A fel, ki ugro kamera miatt nem lehet vizallo telefont csinalni.
Ha nem vizallo az a baj, ha van notch az a baj.

Inkabb az zavar, hogy a gyartok mindenfele kitalalt uruggyel radirozzak le a jack csatlakozot a telefonjaikrol.
Tudom van atalakito.
Kollega kb. 3 het alatt nyirta ki az atalakitot, vett masikat, az se tartott sokkal tovabb.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#26) ribizly válasza twollah1976 (#25) üzenetére


ribizly
veterán

Meg ne feledjük el, hogy az USB-C doglalat sem örökéletű. Nem volna baj, ha nem kellene napi x alkalommal másra is használni, mint a töltés.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#27) Mauzes válasza ribizly (#24) üzenetére


Mauzes
őstag

Úristen, az embereknek vannak igényeik és nem tolerálják a szart. Hát ezen beszarok!

(#28) Noukoum válasza Mauzes (#27) üzenetére


Noukoum
veterán

Miért szar a noccs?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#29) <Adamsky> válasza twollah1976 (#25) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Na, én meg a vízállóságra mondom, hogy marhaság. Nem akarok én búvárkodni a telefonnal. Másképp: telefonom még nem ment tönkre attól, hogy zuhogó trópusi esőben kellett (!) telefonálnom, és ne bírta volna. Ettől függetlenül elfogadom, hogy neked az a fontos(abb).
Viszont - és itt jön a lényeg - mindkettőnk (az enyémet biztos) igényét ki tudná elégíteni egy kellően vékony kávás készülék (pl. Meizu). A gond csak az, hogy ezt az egészen kézenfekvő megoldást valamiért a gyártók hanyagolják.

Jack: igen, ez nekem is fáj. Fáj, mert egyel kevesebb csatlakozó (így nem lehet egyszerre tölteni (jó, tudom, van ahol van wireless töltés) és zenét hallgatni, plusz a type-C csati egyszerűen nem "zseb barát" (túlzottan kiáll, sérülékeny) Szóval jó nagy marhaság az elhagyása, de hát muszáj az almát majmolni. :(((

(#27) Mauzes
:DDD

(#28) Noukoum
"Miért szar a noccs?" - had kérdezzek vissza: Szerinted miért jó?

[ Szerkesztve ]

(#30) ribizly válasza Mauzes (#27) üzenetére


ribizly
veterán

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#31) Noukoum válasza <Adamsky> (#29) üzenetére


Noukoum
veterán

Mondjuk aki nem akar pop up kamerát, kávát, annak egy korrekt alternatíva a csepp notch. Szerintem.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#32) <Adamsky> válasza Noukoum (#31) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Láttad az előző hsz.-emben lévő Meizu-s hírt? Vagy ezt? Azt ne mond, hogy egy ilyen "vastag" káva helyett, te a "lyukat" vagy a "szigetet" választanád, mert úgysem hiszem el :D

(#33) Noukoum válasza <Adamsky> (#32) üzenetére


Noukoum
veterán

Egyrészt ez egyik sem készülékről készült kép, másrészt meizun kívül más gyártó esetleg?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#34) joey04 válasza CptAdamica (#13) üzenetére


joey04
titán

nem, ez mindenképpen bullshit.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#35) CptAdamica válasza joey04 (#34) üzenetére


CptAdamica
veterán

Értem, köszi, puszi, szia! :D

Megyen!

(#36) <Adamsky> válasza Noukoum (#33) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... egyik sem készülékről készült kép ... "
2db kattintás és "voilá" ;)

" ... meizun kívül más gyártó esetleg?"
Hát, ezt magyarázom, hogy a gyártók 99% csak ész és mindenféle koncepció nélkül másolja a másikat. Persze a vevőktől is kapják a bátorítást mert azért mindenki veszi ezeket a randaságokat, mintha muszáj lenne. Egyébként szvsz. a Samu Galaxy S8 felső / alsó kerete sem volt, csak azóta a Samsung is "fejlesztett".

(#37) forgonati válasza CptAdamica (#35) üzenetére


forgonati
őstag

Én sem igazán értem milyen "elv"-ről beszélsz? Hol vannak nekik elveik? Hagyjuk már, ébredj fel. A bevételt nézik, mint minden más gyártó is. Qi töltés + kiadás. Ip védelem + kiadás. Logikus hogy így olcsóbbak tudnak lenni mint egy Samu, ha ezeket kihagyják. Persze jól megindokolják hogy miért nem teszik bele.

Keelah Se'lai!

(#38) Mauzes válasza Noukoum (#28) üzenetére


Mauzes
őstag

Ez nyilván szubjekítv, van akinek a szeme/agya nem annyira fókuszál rá. Szerintem teljesen tönkrevágja a tele kijelző zavaró tényezőktől mentes szimmetriáját (pl. teljes képernyős videóknál, de sima álló használatnál is zavaró). De hogy a tele és notch közül szarabb a notch, az (nekem) egyértelmű. Csak hát a 7 Pro meg hálistennek lekerekített, ami szintén zavaró és nincs előnye a flat-hez képest.

Most az, hogy a csepp kevésbé zavaró, mint a punch hole vagy a szenzorsziget, az még nem jelenti azt, hogy nem szarabb, mint a tele.

[ Szerkesztve ]

(#39) Timer


Timer
veterán

Teljes szívből remélem, hogy ilyen lesz! Akkor legalább kvázi nulla esély van rá, hogy lecseréljem a 7 Pro-t. Most komolyan, megoldják végre a noccs száműzését, erre átlövik a kijelzőt?! Teljesen érthetetlen lépes (lenne). Hozzáteszem, ez szerintem egy régebbi koncepció rajz lehet a 7 Próról vagy a 7T Próról, egy útkereső alternatíva a periszkópos kialakításra. Túlzottan is hasonlít a hátlap, pedig eddig mindegyik fővonalas újdonságé radikálisan különböző volt az elődjétől.

(#40) RIC5I válasza ribizly (#24) üzenetére


RIC5I
tag

nem a notch a legnagyobb gond az életbe de a telefonnal kapcsolatban igen ami határozottan jó jel

Hatékonyság nem tetszés kérdése.

(#41) joey04 válasza CptAdamica (#35) üzenetére


joey04
titán

Szia!

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#42) geezer válasza ribizly (#24) üzenetére


geezer
aktív tag

Te az RTLKLUB feliratot mega belógó csipketerítőt is szereted a TV-n, ugye? Javít a képminőségen. ;]
Én is úgy vagyok, hogy egy csúcskategóriás, drága telefonnak a minél fantasztikusabb kijelző az egyik sarokpontja. A noccs az egy szükséges rossz.
OP 7 Pro tudta, ez most szerintem is visszalépés, ha tényleg így lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.