Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #90088192


#90088192
törölt tag

Ez így érdekes lesz, akkor lassan semmit se lehet eladni-megvenni, hiszen minden Nemzetbiztonsági érdek, még a Mari néni terdkalacsa is, hiszen azzal biztosítja a nemzet GDP-jet amiből finanszírozzák a helyi gumibotozast. :DDD

(#2) b. válasza #90088192 (#1) üzenetére


b.
félisten

Plusz most japán kézben van.
Dylan Patel vezető elemző szerint gond lesz , ha elkaszálják az üzletet az ARM mal. Be vannak fékezve a kifizetések, blokkolva van a fejlesztési büdzsé , a részvényre bontás / tőzsde nem fog segíteni nekik.
plusz közben történt egy olyan rejtélyes és érthetetlen lépés az Angolok részéről amit senki nem ért , a kínaiak megveszik a Newport Wafer Fab-ot korlátozások nélkül .. :Y
Poltikai áldozat lesz az ARM ból :

"UK considers blocking Nvidia Arm. Seems politically irrational.
EU or China could/maybe should block, UK no.
If the deal fails, Softbank cuts jobs and lists it on the NYSE, eventually Arm may move to Austin HQ.
With Nvidia they demand HQ remains and jobs.
What's more puzzling is they allowed Imagination to be taken over and all the IP transfered to China with no restrictions.
They are allowing the Newport Wafer Fab, the most advanced and largest semiconductor fab in the UK to be bought by China,
The UK Govt needs their head checked!

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#3) #90088192 válasza b. (#2) üzenetére


#90088192
törölt tag

Hát kérem, ilyenkor bukik ki a szög a zsákból.
Az üzlet az első, csak annyit áldozni be ami jó a populista vezetőnek, hogy elhitesse a választókkal, hogy igen is náluk van a kontroll, és a Világ Legjobb országában élnek stb.... :DDD

Semmi gond ott demokrácia van amott meg önkény uralom, csak nem tudom melyik melyik. ;]

(#4) arn


arn
félisten

Vegyek meg az angolok, ha annyira nagy a kockazat :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5) GoldhandRent válasza b. (#2) üzenetére


GoldhandRent
őstag

nekem az tetszik a cikk végén, hogy nem kell visszafizetni a 2 mrd $-t amit a zavartalan működésért adtak az ARM részére az átmeneti időszakra ;DDDDDDDDDD
meg akarják lopni nvidiát. :U :U

arn: te az iponos arn vagy ?

-

(#6) arn válasza GoldhandRent (#5) üzenetére


arn
félisten

En mindenutt ugyanezen a neven vagyok :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7) Dißnäëß válasza #90088192 (#3) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Egyetértenék így elsőre azonnal, de ha választanom kellene, hogy London vagy Moszkva, azért még mindig London, baszki.

A zenéjük sokkal jobb.. ;] :))

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#8) #90088192 válasza Dißnäëß (#7) üzenetére


#90088192
törölt tag

:DDD
Csak nehogy elhúzzák a nótádat. ;]
Vagy elvonják a vízumot?
Takarítók előnyben, sznob alkoholista már van elég. ;]

(#9) Dißnäëß válasza #90088192 (#8) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Hááát figy, én IT-s vagyok, szakmabéli (ha már ez is egy IT-s fórum), a világ bármely pontjáról eldolgozok és bárkinek. Innentől meg... :U

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#10) #90088192 válasza Dißnäëß (#9) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nem személyes inzultus, csak a helyzet visszásságát akartam kifigurazni. :R

(#11) Dißnäëß válasza #90088192 (#10) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nem vettem annak ;) de köszi.
Értettelek. :K :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#12) blackcoffee


blackcoffee
csendes tag

Kaszálják csak el, sokkal jobb ha europai kézben marad (vagy Japán) mintha az amerikai mamutcégek gyarapodjanak még jobban. Aztán az USA kitalálja néhány év múlva hogy X vagy Y ország nem használhat ARM licenszeket valami nemzetbiztonságra hivatkozva (lásd Huawei).
Az ARM-et nem szabadott volna eladni a japánoknak sem, Brit kézben kellett volna hogy maradjon. Szerintem most már nem adnák el, csak 2016-ban más volt a helyzet.

(#13) bencze


bencze
senior tag

Hajlok arra, hogy jól teszik. Más a gyártósor és más a csúcson lévő tervező cég.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#14) Dißnäëß válasza blackcoffee (#12) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ezt már rég buktuk amúgy. Nézd, mennyi stratégiai fontosságú cég is képes létfontosságú alkatrészeit felhőbe tenni, aminek túloldalán egy jenki kezében a nagy piros gomb. Elnök úr csak leszól az MS-nek, a Guglinak meg az Amazonnak, hogy xy ország ő felhőikben futó dolgait lőjék le, és ez megtörténik. Az adott ország meg a bolygó túloldalán pislog, mint hal a szatyorban, hogy a mobilkommunikáció megdöglött, vagy leáll ilyen-olyan-amolyan gyártósora, vagy bármilyen egyéb infrastruktúrát érintő, felhőbe helyezett eszközparkja.

És a sok hülye IT vezető - tisztelet a kevés kivételnek - annyira nem veszi a fáradtságot, hogy legalább valami EU-s felhőszolgáltatót választanának. Aki ma megyeget felhőbe többtíz, de inkább többszáz milliós gigaprojekt keretében, az nem a Vérpisti sarki fűszeres boltja, és még csak meg sem fordul az agyában, hogy nem kéne a nagy piros gombot egy usa kezébe adni. Van EU-n belül is elég felhőszolgáltató, és egy Azure, vagy pláne egy AWS képességeinek a tizedét sem használják ki úgysem.

Szerintem az EU ezt rég elbukta..

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.