Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Akula


Akula
őstag

Az elmaradt fejlesztések eredménye beteljesedett.
Hol van már a középformátumú váz? A többieké már az árukeresőn is elérhető, nemcsak a kiállításon.
Hol van a beígért VR III?
Ja, az árakról még nem is beszéltem. Árversenyben a név ma már nem dominál.
Biztosan felállnak a padlóról, ahogy a cikk is írta, nem ez az első ilyen eset. Én szurkolok nekik! Vagy most vegyek részvényt? :)

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#2) matyi012345


matyi012345
őstag

A tőzsde többszörösen túlreagál mindig mindent, erre semmit nem lehet adni. Egyelőre még mindig előrébb járnak a másik nagy konkurensnél szenzortechnológiában, így nem lesz nehéz talpra állni. Jobb árképzés, pár újítás, aztán el is van felejtve ez az egész.

(#3) Falovas


Falovas
aktív tag

"Nikon DL-sorozat törlésére"

Fordítva ülnek a bilin. Pont ezzel haladnának a korral. Foggal. körömmel ragaszkodnak a tradíciókhoz. A DL24-500 lett volna konkurenciája a Sony RX10, Pana FZ2000 , vagyis az 1"-os szenzoros ultrazoom kategóriának. Sebaj, ezzel csak a konkurenseknek tesznek szívességet.
Na igen a videótechnikában egyébként sincs nagy múltjuk.

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#4) #65675776 válasza Akula (#1) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lássuk akkor árukeresőn azokat a Canon MF vázakat. Vagy akár a Pana, Oly hasonló vázait.

VRIII? Az obikon még VR II-t sem tüntet fel a Nikon. Szóval ennyi erőval az sem létezik még. Sok obinál előfordul a II, mint szám, de azok magára az adott konstrukcióra vonatkoznak, nem a VR-re. Egyébként a 200-500-ban már új generációs VR van, ha úgy tetszik VRIII. Áradozik is róla mindenki, aki kipróbálta.

(#5) Akula válasza #65675776 (#4) üzenetére


Akula
őstag

Igazad van.

Sem a Leica, sem a Pentax nem dobott még ilyet piacra. :) Vagy gondolom őket nem lehet a Nikon versenytársainak tekinteni és a Hassyt sem.

Ehhez a VR-hez bevallom nem értek. Csak kommenteket olvasok, ahol leírják, hogy a VRII mellett sokkal tovább lehet nyitva a rekesz, mint a sima VR-es stabival megáldott objektívvel. A Nikon oldalán is így szerepel, hogy VRII. A jútyúbon is mutatnak ilyen videokat, hogy milyen nagyszerű. Valóban nem én terveztem a stabilizátort és nem voltam ott a gyártósor mellett, de valami különbség mégiscsak lehet a két VR között.

[ Szerkesztve ]

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#6) #65675776 válasza Akula (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az említett cégek évtizedek óta folyamatosan jelen vannak a MF piacon. Nem mintha ezzel érdemi piaci részesedést szakítottak volna mondjuk a CaNikon-tól, vagy akár az Oly, Pana, Sony hármastól. Semit sem számít a hosszú távú fennmaradás szempontjából, hogy van-e MF vázuk. Van a Pentaxnak is réges-régóta, mégis a megszűnés szélén táncol majdhogynem folyamatosan.

A linkelt oldalon egyetlen obinál sem látom, hogy VRII lenne feltüntetve. Még a legújabbaknál sem.

(#7) Akula válasza #65675776 (#6) üzenetére


Akula
őstag

A HSz. első fele: pipa.
A második felén még kattognék egy kicsit, maximális tisztelettel.
A VR 3 lépést tud. A VRII pedig 4-et. Abban igazad van, hogy a technológia ugyanaz, nem az UFO-k adtak egy új tippet, de hogy frissebb és jobb a VRII az tuti. Még valaki itt is írta egy másik témánál, hogy ég és föld a különbség.

"Akula Sub, ready for the deep!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.