Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) alibaba7


alibaba7
csendes tag

Mikorra lehet számítani az első ilyen laptopokra?

(#3) Redneck


Redneck
veterán

A 4700G-ben használtnál erősebb GPU-val szerelt, 8/16-os APU-ra vevő lennék, feltéve hogy lehet majd kapni, és nem lesz pofátlan az ára. :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#4) Raysen623


Raysen623
addikt

Továbbra is várom a napot amikor végre lehet majd vásárolni vegyes kiépítésű laptopokat és teljes AMD kiépítésűt is. Várom az új mobil Radeonokat is a Ryzen-ek mellé.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5) #00254208 válasza Raysen623 (#4) üzenetére


#00254208
törölt tag

Ha az AMD nem valtoztat, akkor varhatod... Es ha igy fogynak a konzolok, nem is biztos, hogy fog.

(#6) NandoXXL válasza #00254208 (#5) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Abu megmondta hogy komoly lesz a lökés, mit nem értetek ezen?

(#7) #00254208 válasza NandoXXL (#6) üzenetére


#00254208
törölt tag

Ezt jo lenne megmondani a redditen a Clevosoknak, XMG-seknek, meg a tobbi tongfangos gepekre epitoknek is :DDD

(#8) Raysen623 válasza #00254208 (#7) üzenetére


Raysen623
addikt

XMG elég rendesn épít Ryzen-es gépekre laptop szinten is. :U Nem az AMD-nek kell változtatni, mert ő már közel mindent megtett szerintem. A piacnak kellene változnia a gyártók által. Elhiszem hogy kényelmes a jól megszokott zintel+nv kombó de én addig nemveszek lapost amíg nem lesz olyan amilyet én szeretnék.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#9) #00254208 válasza Raysen623 (#8) üzenetére


#00254208
törölt tag

Annyira azert nem, jelenleg 26 Intel es 7 AMDs gep van. Es van baj az AMDs gepekkel, a processzorok elerhetosege sem eppen rozsas..
[kép]

Sokat mondo az is, hogy superes videokartyakkal nem is elerhetoek az amds gepek. Nem veletlenul.

(#10) Raysen623 válasza #00254208 (#9) üzenetére


Raysen623
addikt

Aha és inteles gépekkel egyetlen tech supportos probléma sincs gondolom...kinek a dolga hogy 7 kiépítésen túl többet csináljanak? XMG vagy az AMD? Érdekes mód kék procikkal a szarnál is szarabb kiépítéseket csinálnak amit csak az vesz meg aki nem ért hozzá.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#11) joey04 válasza NandoXXL (#6) üzenetére


joey04
titán

:DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#12) #00254208 válasza Raysen623 (#10) üzenetére


#00254208
törölt tag

Ha elolvastad volna a cikket amit linkeltem, akkor tudnad, hogy
1, az AMD szarik a supportra
2, AMDs driverproblemak
3, hianyos AMDs technikai specifikaciok
4, az NVIDIA kartyai nem igazan kompatibilisek az AMD platformmal
5, a negyes pont miatt nem veletlen, hogy csak max 2060-nal lehet kapni amds gepet, superrel egyatalan nem
6, melegedesi problemak [link] [link]

Egyik forumtarsunk schenkeres kalandja.. [link]

[ Szerkesztve ]

(#13) Wolverine válasza #00254208 (#12) üzenetére


Wolverine
félisten

Azért láttunk már olyat, amikor egy elvileg egyforma kialakítású inteles és AMD-s laptopnál az utóbbi nemcsak eggyel kevesebb ventilátort kapott, de a venti helyét is lefedték az AMD-s konstrukcióban, nehogy legalább szellőzés legyen :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#14) M@cika


M@cika
őstag

Én nem vagyok a laptopok híve, szóval asztali APU-t várok zen3 magokkal és erősebb VGA-val.

Nasit a kis fehér medvének!

(#15) #30786816


#30786816
törölt tag

Tokom ki van mar amd-vel, hogy a nagy ati felvasarlaskori igeretbol mostanra semmi sem lett. Paper launchok, meg felemas designok apu fronton.

(#16) Raysen623 válasza #00254208 (#12) üzenetére


Raysen623
addikt

1. Aha, nyílvánvalóan.
2. Hát persze. Ne zavarjon senkit hogy sokaknak meg nincs problémájuk.
3. Felhasználóként ehhez nekem mi közöm?
4. Vajon miért?
5. Hát igen, óriási lenne a különbség...
6. Hol nincsenek?

A fórumtárs meg sikeresen kifogott egyet. Nem az első inteles és amd-s gépen vagyok túl. Egyikkel sem volt bajom, de nem tagadom hogy ki lehet fogni. Jó lenne ha nem mazsolázgatnál.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#17) martonx


martonx
veterán

Végülis az internet bármennyi paper launch-ot elbír :D Szerintem jelentsék be már holnap!

Én kérek elnézést!

(#18) Prof válasza #30786816 (#15) üzenetére


Prof
addikt

meg tobb szazmillio eladott jatekkonzol :DD

(#19) flexxx2


flexxx2
őstag

Nagyon jó cikk, változások vannak, jó irányban. Remélem haladunk tovább.
#16 Raysen623 ezt meg, megválaszoltad helyettem is. Esetleg ide még
4. milyen problémák? konkrét esetet persze nem tudna hozni erre a fórumtárs.

[ Szerkesztve ]

(#20) zsid válasza #00254208 (#12) üzenetére


zsid
senior tag

Szóval laptop házban akarunk lehűteni egy eco módban 65W TDPjű Ryzen 9 3950X-et és csodálkozunk, hogy nem megy. Miért nem egyből Threadrippert vagy 24 magos Xeon Goldot? Ugyanebben a házban egy 65 wattos intellel megbírkózna a hűtés?
Olyan meg sosem volt, hogy telefosták a sajtót azzal, hogy a Macbook Pro intel procikkal fél perc alatt elmelegszik és throttlingol...

Ilyen procikra már asztali gépnél már mindenki dobálja a fél kilós meg kilós bordákat, azt' egy 2 kilós laptopban akarjuk ugyanezt lehűteni és csodálkozunk, hogy nem lehet..

Az tök jó, hogy ma már adott a lehetőség erre is, de azért ne akarjunk már laptop méretben HEDT PC-t építeni. Vannak ott U-s és H-s processzorok is. Gyanítom a H hűtése is már problémás pedig az csak 45W-os.

<tRucKdriFteR>

(#21) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Azt lehet tudni, hogy a Van Gogh vagy a Cezanne jon hamarabb?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22) #00254208 válasza flexxx2 (#19) üzenetére


#00254208
törölt tag

En linkeltem cikket is, de vagy nem tudjatok vagy nem akarjatok elolvasni.
Igor cikke: [link]
Lehet olvasgatni a nemet hszeket is, de valahogy ezt nem nezem ki beloletek.
AMD & NVIDIA utkozesek: [link] [link]
Az AMD notebookos vgait meg aztan tenyleg nagyitoval kell keresni, az MBken kivul talan az MSI-nek meg a DELL-nek van egy ket modellje 5500-5600-al. De persze gondolom errol is az NVIDIA tehet.
Ha jobban erdekel a tema ott vannak a kulfoldi forumok es persze a reddit, ahol ceges supportokat is lehet kerdezgetni, miert nincsen olyan nagy valasztek.

@Raysen623: Tolem puffoghatsz, maradhatsz tajekozatlan, a te bajod, attol meg nem lesz tobb ryzenes notebook. Biztos a nagy Soros-Intel-Nvidia szovetseg miatt..

@zsid: En a melegedest nem erzem olyan nagy problemak, notebookcheckes teszteket olvasva nem lattam olyan hatalmas kulonbseget, persze lehet hogy szamit. A helyi szakertoi forumban irtak olyanok, akik jaratosak a temaban. Az Apple bolondsagait meg ne vegyuk ide. Az asztali cpus dolgot nem erzem lehetetlen kuldetesnek, a problema megoldhato, csak kell hozza 1 kilonyi tiszta "hutes" [link]
A throttling jelen lesz meg egy ideig, mert normalis zajszint mellett nem birjak a max kakaot a hutesek. [link]

[ Szerkesztve ]

(#23) #00254208 válasza #00254208 (#22) üzenetére


#00254208
törölt tag

Es azt tegyuk hozza, hogy en AMD-s Zen+ notebookot hasznalok es hetekig kerestem olyan gepet, ahol egy Zen 2 Ryzen legalabb egy 2070-nel van osszezarva.. Sajnos nem talaltam ilyet a tongfangos/clevos XMG Apexen kivul.
En lennek a legboldogabb, ha 5XXX-es Zen es az uj RDNA2 gpuval lehetne kapni majd notebookot.. De az elmult 5-6 evben nagyon hanyagolta az AMD a notebookos gamer piacot es amilyen jol mennek most a konzolok, ki tudja mikor lesz kapacitasa erre..

(#24) #30786816 válasza Prof (#18) üzenetére


#30786816
törölt tag

Ez nagyon vigasztal, amikor en laptopo/kompakkt pc-t akarok :DD

(#25) flexxx2 válasza #00254208 (#22) üzenetére


flexxx2
őstag

És ez neked tisztán AMD probléma? Gondolom az Nvidia driver tökéletes szerinted.

(#26) Busterftw válasza Raysen623 (#10) üzenetére


Busterftw
veterán

Pedig sokan ezert nem epitenek AMD-re.
Nem eleg jo procit lerakni a piacra, oda kell megfelelo hosszutavu support is. AMD-nek meg nincs eleg eroforrasa es megfelelo mennyisegben elerheto keszlete.
Ebben verhetetlen az Intel.

Intelnek eleve 10x annyi alkalmazottja van, mint az AMD-nek.

(#27) Atmil válasza #00254208 (#22) üzenetére


Atmil
aktív tag

"Ha jobban erdekel a tema ott vannak a kulfoldi forumok"

Akkor miért nem mész oda? ;)

Nem nehéz belátni, hogy mindegyik gyártónak vannak hibái és erősségei is.

Ennyi... :)

Üdv! Atmil.

(#28) Raysen623 válasza Busterftw (#26) üzenetére


Raysen623
addikt

Tehát ha veszel egy pl. Dell lapost, amiben Intel proci van, akkor processzor hiba esetén az intelhez kerül vissza és nem a Dell-hez? Ki vállalja a garanciát? Nálam ilyen esetben a Dell-nek kellene. Az hogy a háttérben ők ezt lebokszolják az intellel az már nem rám tartozik. Ugyanez megy AMD-nél is. Milyen supportról beszélünk itt? Nem az Intel és nem az AMD rakja össze a laptopokat.
Ha pedig driver oldalon várnak a gyártók komolyabb támogatást akkor azt tessék a chip gyártó felé foganatosítani. Előbb meg kell jelennie az igénynek, amire lehet támogatást felállítani, nem pedig fordítva. Kissé mintha rosszul akarnánk megülni azt a lovat...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#29) martonx válasza Busterftw (#26) üzenetére


martonx
veterán

Ezen felröhögtem. Az Intel pont nem a hosszútávú supportjáról híres :D :D :D

Én kérek elnézést!

(#30) Duree


Duree
veterán

Az intel kapott egy újabb seggberúgást.

duree54

(#31) Busterftw válasza martonx (#29) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem a Joskapistanak irt Intel driverrol van szo, hanem OEM/vendor/szerver supportrol.
Itt az AMD nem rug labdaba, ezt irja a fenti linkelt kep is.

[ Szerkesztve ]

(#32) martonx válasza Busterftw (#31) üzenetére


martonx
veterán

Légyszi mesélj még :)

Én kérek elnézést!

(#33) zsid válasza #00254208 (#22) üzenetére


zsid
senior tag

Ha nem érzed nagy problémának akkor minek listázod hibaként és linkeled?

A 10900Ks videóból hiányolok valami hőmérséklet összehasonlítást - bár csak végigfutottam.

<tRucKdriFteR>

(#34) Busterftw válasza martonx (#32) üzenetére


Busterftw
veterán

Meselj te, ha mar csak rohogni tudsz es mast nem.

(#35) dokanin válasza Busterftw (#34) üzenetére


dokanin
aktív tag

Én már több mint 2 éve használok egy Predator Helios 500-at 65 W-os AM4-es Ryzen 2700-tel, de még semmi gondom nem volt vele. Gyönyörűen hozza amit kell.
100% proci terheléssel videó nélkül kb épp csak felpörög a venti. Alig hallom.
Egyetlen szívfájdalmam, hogy nem adtak ki hozzá frissebb bios-t pedig szívesen updateltem volna egy 3700x-re.

(#36) Darmol


Darmol
senior tag

Megint itt az intel fanok durcija. :U
Elemezgessétek azt, hogy mekkora hozzá nem értő pici cég az nV és a piaci részesedése úgyis elhanyagolható, szóval igazából az nV lépése nem számít semmit se és különben sem értenek hozzá és majd jól meg fogják szívni.
Ha már a cikk nyilvánvalóan az nV lépéséről szólt, többi csak körítés. ;)

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#37) sb válasza Tigerclaw (#21) üzenetére


sb
veterán

RDNA-s szerintem a láthatárban sincs.

Még Zen2+Vega új bőr is jön elvileg. Vagyis újnak se tekinthető mert kb. nem kapni az előző ugyanilyen Renoirt se.
https://www.computerbase.de/2020-10/cezanne-lucienne-amd-zen-2-zen-3-vega/

(#38) Prof válasza sb (#37) üzenetére


Prof
addikt

Azok az APU-k, itt CPU+DGPU-s notikrol van szo, nem az aaalacsony fogyaasztasu ultrabook kategoriarol

(#39) Bedepi


Bedepi
tag

Feleslegesen feszültök egymásnak. Ha már az nvidia is az amd procikban látja a jövőt, akkor itt már lesz valami. Pedig ők és Intel bácsi, nagy barik voltak. Főleg ha már neki is fűződik érdeke hozzá, hogy azok a kártyák minél jobban együtt dolgozzanak. Az meg hogy egy support milyen, azt a kereslet határozza meg. intel-nek muszály supportálni, mert az eladott gépek 98% az ő processzorukkal van szerelve. Ha majd ez fordított lesz, akkor amd-nél is lesz jó támogatás. Nagyon remélem, hogy fordul a kocka, mert az amd most nagyon megérdemelné. Amit az elmúlt években letettek az asztalra, az példa értékű, míg a másik, a tökeit vakarja, és eladja már legalább 4 éve szinte ugyan azt, átszámozva. Mondom ezt úgy, hogy szinte egész életemben inteles gépem volt. Ettől függetlenül igenis elismerem, ha valaki jobb és tesz is érte. Én 15 éve már laposról nyomom, de simán vennék amd-s procival, ha lenne a komolyabb szegmensben is jó hűtéssel. Én szorítok nekik.

(#40) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Lesz végre passzívan hűtött AMD laptop proci is? Ha Windows laptopról van szó és ventillátor menteset akar az ember, akkor gyakorlatilag csak az elég harmatos Intel Celeron/Pentium Nxxxx illetve a tűrhető teljesítményű de jó drága Intel Core M a választék (Chromebookoknál vannak már ARM processzorosok is, az Apple meg épp most jött ki a saját gyártmányú processzoros laptopjaival amik elég jól elverik az Intelt). Várom hogy mikor lehet majd ventillátor mentes, nem Intel processzoros Windows laptopot is venni...

(#41) martonx válasza secretgarden (#40) üzenetére


martonx
veterán

Windows 10 arm-ot szerintem most is lehet kapni, bár a teljesítményük elég harmatos.

Én kérek elnézést!

(#42) Tigerclaw válasza sb (#37) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az a lucienne valami atnevezett renoir? Engem foleg a Van Gogh erdekelne, amiben uj GPU van. Ultrabookokba elvileg azt teszik majd.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.