Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dester31


Dester31
tag

Na ez a "kisebb" változat az optimális szerintem 2022-ben. 4K, 32", HDR10, 165 Hz (ami bőven elég ekkora felbontásra), FreeSync+GSync, rendes színtérlefedettség, és ezekhez képest nem is drága. (Hangsúlyozom, nem az átlag magyar pénztárcához képest, hanem a tudásához képest).
Számomra ez lenne a sweet spot. És még nem is néz ki rosszul.

Des

(#2) Busterftw válasza Dester31 (#1) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem rosszak ezek a Samsung fejlesztesek, de nekem ezek a 1000R ivek tul agresszivak.
A mostani 32"-esem 1800R, szerintem ez a sweet spot.

(#3) Komplikato válasza Busterftw (#2) üzenetére


Komplikato
veterán

Hát azért jobban megéri ennyiért, mint az AOC 27"-os csodája kisebb felbontással és fele annyi LED zónával. Persze ez is drága.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#4) b.


b.
félisten

Na ez azért már jó technológia. kicsit lehetne olcsóbb, de amúgy jó kis cucc

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#5) Norb79 válasza Busterftw (#2) üzenetére


Norb79
őstag

Igen, ez már pont az az ív, aminek nincs a hátán vesa, nem tudom falra rakni, és sok helyet foglal a talp az asztalon.
De sose legyen nagyobb baj, amúgy elég bitang cucc.

(#6) Kansas


Kansas
addikt

"támogatja az AMD FreeSync Premium Pro és az NVIDIA G-Sync Compatible eljárások használatát"
Magyarul nem támogatja a GSync-et. Az "NVIDIA G-Sync Compatible" az a legjobb esetben is csak azt jelenti, hogy az NVidia letesztelte, és megy GeForce-okkal a VESA AdaptiveSync fallback. Semmi GSync-specifikus nincs benne.
Ezt régen úgy hívták, hogy: "FreeSync monitor".
Nem hülye az NVidia, minimál pénzből ott a logója a terméken meg a neve az összes feature-listán. :C

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#7) Kansas válasza Norb79 (#5) üzenetére


Kansas
addikt

Van rajta 100x100mm-es VESA, csak mikor leszeded a gyári talpról, annak a helyére fel kell szerelni egy adaptert, amit adnak mellé.
Nem is annyira falra szereléshez van értelme, inkább az asztali karos állványokhoz.

Mondjuk ennyi pénzért inkább valami kompakt OLED TV-t vennék...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#8) Norb79 válasza Kansas (#7) üzenetére


Norb79
őstag

Ezt jó tudni, köszi!

(#9) Komplikato válasza Norb79 (#8) üzenetére


Komplikato
veterán

Az előző G7 szériákból is több féle csomagolás létezik és bizony van amelyikben nincs Vesa adapter. Persze elvileg ennek a dobozáról ki kellene derűlni.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#10) Pipó


Pipó
őstag

"a görbület mértéke 1000R, azaz olyan, mintha a készülékház egy 1000 mm-es kör kerületéből lenne kivágva"

Nem két méter átmérőjű ennél a jelzésnél a kör? Nincs íveltem, csak kérdezem.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#11) b. válasza Pipó (#10) üzenetére


b.
félisten

De, 1000mm sugarú kör.
R= Radius.

nekem 1800R van (C32HG7) 32" , kb 70-80 cm re ülök tőle. El tudnék viselni 1500 at vagy még nagyobb ívűt már ekkora méretben ilyen közelről.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#12) beef válasza b. (#11) üzenetére


beef
őstag

Nekem C27HG70 ugyanezzel a görbülettel, ott még teljesen jó, igaz majdnem minden más pocsék ezen a monitoron :)

[ Szerkesztve ]

(#13) Márton


Márton
nagyúr

Szép fényerő, már-már kültéri használatra :DDD
Ellenben a kontraszt mennyi is?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#14) Kansas válasza Márton (#13) üzenetére


Kansas
addikt

2500:1
Mondjuk ez VA QLED panelhez képest max fényerőn elég szar feketéket sejtet...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#15) Nergalos válasza beef (#12) üzenetére


Nergalos
aktív tag

Nekem is ilyen van, szerintem király monitor. :K

(#16) beef válasza Nergalos (#15) üzenetére


beef
őstag

Hát vannak pedig hibái rendesen:
- lassú bekapcsolás
- lassú ébredés
- felhős kijelző
- már előjött olyan hiba is, ha kis fényerőn kapcsolom ki, utána csíkozódik a kijelző
- grafikai munkánál zavaró, hogy a bal oldalon más színárnyalatot mutat mint jobb oldalon és ez szemmel látszik, nem műszerrel
- a szuper design talpa +40cm-rel megnöveli a mélységét, ami az elhelyezést eléggé megnezíti.
Más bajom nincs vele :D

(#17) Duree


Duree
veterán

Jó kis monitor, bármikor elfogadnám, de az árazása erősen Samsungos.

duree54

(#18) Dester31 válasza Busterftw (#2) üzenetére


Dester31
tag

Jó, ha már itt tartunk, én a laposnak örülnék a legjobban. :) Mivel tervezésre és grafikára is használom a monitoromat, szeretem, ha az egyenes egyenes.

Des

(#19) Low Noise


Low Noise
senior tag

Nekem az Alienware QD OLED je tetszik legjobban a ránk zúdult sok monitor közül, ha jól látom az 21:9, szeretnék majd OLED re és 21:9 re váltani egyszerre, persze pár év múlva mikor megfizethető lesz. [link]

(#20) jbcs válasza Dester31 (#18) üzenetére


jbcs
tag

Nekem pl. 1500R-es monitorom van, egyáltalán nem zavaró, egy-két nap után észre sem veszed. De igen lehet, hogy grafika esetében problémás.

[ Szerkesztve ]

(#21) Csandi válasza Low Noise (#19) üzenetére


Csandi
őstag

Most is megfizethező, IPS 21:9 gamer monitorok közül a jobbak kb. ugyanannyiba kerülnek mint az az Alienware :D

(#22) Nergalos válasza beef (#16) üzenetére


Nergalos
aktív tag

Hűha, így én sem lennék elégedett… szerencsére nálam ezek a hibák nem jelentkeznek. Esetleg firmware frissítés?

(#23) Komplikato


Komplikato
veterán

Most jött ki gamegear sorozatban az LG egy 47.5"-os gamer OLED monitorral. Tippre sokkal drágább lesz, mint a C1-C2 tévéi.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#24) Busterftw válasza Dester31 (#18) üzenetére


Busterftw
veterán

Ez attol is fugg mekkora monitorrol van szo.
Peldaul nalam a regebbi sik 32"-es monitoromnal en azt tapasztaltam, hogy a sarkok kifele/hatrafele "hajolnak". Nyilvan csak optikailag igy latszodott :)

A mostani 32" monitoromnak van egy kis gorbulete (1800R) es segiti az immerziot, de nem hajtogatja az arcomra a panelt (1000R)

(#25) b. válasza Nergalos (#22) üzenetére


b.
félisten

Nálam sincs ilyen, kivéve a lassú ébredést, azt adom.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#26) arn válasza Low Noise (#19) üzenetére


arn
félisten

Szar a pixelelrendezese, ha olvasni szeretnel rola vmit, es venti van benne.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#27) Dester31 válasza Busterftw (#24) üzenetére


Dester31
tag

Köszi szépen, ez hasznos infó, nincs tapasztalatom mindenféle görbületű monitorokkal. :)

Des

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.