Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tib85


tib85
tag

" a távfelügyeletet lehetővé tévő frissítéssel már elérhető lesz a távfelügyelet." Nem semmi, én arra gondoltam volna,hogy a távfelügyeletet lehetővé tevő frissítéssel az eszköz kiskutyává változik.

(#2) Zé.


Zé.
tag

Ez jól hangzik, de a gyakorlat más, -- csak a magánpraxis jöhet szóba. Ez alapján kértem
az adjunktus kardiológus doktor úrtól egy kivizsgálást. Csakis kizárólag a saját
műszereit tekinti hitelesnek.Tehát a WIWE arra való, mint a lázmérő, a vérnyomás-
mérő, hogy ha nagyobb eltérés tapasztalható, elmenjen az ember a szakorvoshoz.
Ha lázas az ember, akkor nem a lefotózott lázmérőt küldi el a háziorvosának mobilon,
hanem személyesen kell megjelenni.
Tehát csakis egyedi, kivételes helyzetben jöhet szóba egyáltalán manapság, ez a
távfelügyelet, mint technikai lehetőség. Egyébként jöhet a HOLTER, a személyes
vizsgálat, stb.

(#3) Memmaao válasza Zé. (#2) üzenetére


Memmaao
addikt

A wiwe árra tökéletes, ha valaki megél egy ritmuszavart vagy palpitációs rohamot és a 24 órás holter során a francnak sem volt panaszos, akkor panasz esetén a wiwe tud rögzíteni. A drága adjunktus úr meg azért egy elvezetésből azért annyit meg tud mondani, hogy az pitvarfibrillacio, psvt, vagy synus tachycardia, netán kamrai tachycardia volt.

My name is Bond, James... Dean.

(#4) joghurt válasza Memmaao (#3) üzenetére


joghurt
addikt

Nekem még a demón kint levő orvosuk sem tudta megmondani, hogy a méréseimre miért adott halálközeli besorolást. :)
Egyelőre még élek, de lehet, hogy ez a tény a mérési hiba. :DDD

A tej élet, erő, egészség.

(#5) Zé. válasza joghurt (#4) üzenetére


Zé.
tag

A WIWE hírlevél mai oldalán olvasható egy történet: [link]
[link] [link]

(#6) Timer válasza Zé. (#5) üzenetére


Timer
veterán

Az első linked nem jó.

Nekem is van WIWE-om, de a szoftver sajnos nem az igazi. És ez már évek óta ilyen. Direkt nem írom rá, hogy a W95-ös időket idéző, instabil sz*r, pedig lenne kedvem hozzá. Csúcsvason sem fut mindig megfelelően kapcsolt BT üzemmódban, ami pedig az interfészt illeti...hogy is mondjam szépen...avittas.

[ Szerkesztve ]

(#7) Zé. válasza Timer (#6) üzenetére


Zé.
tag

Az első link nem lett jó.
A WIWE készüléket kell előbb bekapcsolni, utánna a mobil BT-t. Min. 5.0 Droid kell hozzá.
Valóban egyszerűbb lenne a mobilba integrálva... de gondolom, a gyártó akar profitálni
a fejlesztéséből...a kezdő, adatbeállító procedúrát át lehet ugorni. Nyáron, vizes újjal
kell mérni, mert nem jó a kontakt. A hasonló, vagy nagyobb tudású készülékek meg
jóval drágábbak...

Ma Magyarországon a szív- és érrendszeri betegségek okozta halálozások a vezetőek.
Ezt követik a daganatos halálozások. Sajnos, gyakorlatilag nagy valószínűséggel e kettő
közül valamelyik lesz a balsors oka. Ha tehát van rá reális esély, hogy a vezető halálozási okokat, legfőképpen a sajátunkat -- csökkentsük, az magunkra nézve óriási előre lépés!!!
Persze a sok egyébre is oda kell figyelni!... Ez a veszély felismerésének a lehetősége!
A hiányosságai ellenére is óriási reményt és valós élettani, egyszerű kapaszkodót ad, ---
az írigyelt 100 éves kor elérésére...

(#8) joghurt válasza Zé. (#5) üzenetére


joghurt
addikt

Nem azt mondom, hogy senkinek sem jó semmire.
A képen szereplő úriember valamivel rizikófaktorosabb testalkatú nálam (hogy PC-módon fogalmazzak).

Alapvetően ha megment egy életet, az jó. Csak nem muszáj ebből óriási marketingkampányt keríteni (mint az Apple...)

A tej élet, erő, egészség.

(#9) Memmaao válasza Zé. (#7) üzenetére


Memmaao
addikt

A szív és érrendszeri betegségek kockázatának csökkentése nem a wiwe egy elvezetéses EKG görbéjén fog múlni! Napi minimum 1 óra testmozgás, egészséges étrend, dohányzás elhagyása, -alkohol elhagyása, stressz csökkentése. Vagy ACEI, BB, Ca- csatorna blokkoló, ASA, Merckformin... szinte mindenki a másodikat választja, szarik a primer de még a secunder prevencióra is és jobb esetben kiváltja a gyógyszerét. Vagy még azt sem... A wiwe a bizonytalan ritmuszavarok panasz esetén történő otthoni rögzítésére alkalmas, semmi több.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#10) Timer válasza Zé. (#7) üzenetére


Timer
veterán

Várj, én nem azt mondom, hogy az eszköz használhatatlan, sőt! A mobilba integrált kivitelt sem erőltetném, jó ez így, ahogy van. A gond az, hogy a szoftver felülete, működése ósdi. Javasoltam a fejlesztőknek is már, hogy fektessenek erre, illetve a stabilitásra nagyobb hangsúlyt, mert volt egy időszak, amikor minden képernyő fordításra force close volt a program válasza. Használtam Android 7/8/9 verziók alatt is, sehol sem tökéletes.

(#11) FireFox1996 válasza tib85 (#1) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Még rosszabb dolog is történhet. pl. a rosszindulatú heckerek, feltörhetik a kütyüt...

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#12) Zé. válasza Memmaao (#9) üzenetére


Zé.
tag

Természetesen a rizikó faktorok csökkentése nem a wiwe készüléktől függ,
ezért is említettem, hogy sok egyébre is oda kell figyelni.
A magam részéről többé-kevésbé igyekszem az említett közismert dolgokat kizárni.
Kevéske vörösbor még hasznos is:
,,A vörösborban egész sor bioaktív anyag található, amelyek közül az utóbbi években a resveratrol lett a legismertebb. Vizsgálatok igazolták, hogy ez a polifenol mind a rosszindulatú daganatok előfordulását, mind a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát jelentősen csökkenti."

Ezenkívül kulcsfontosságú a K2 vitamin bevitele 50 év fölött! Bár a szervezet is létrehozza,
de egyre kevesebbet, ezért pótolni kell. Egyáltalán nem közismert az élettani fontossága.

Én úgy gondolom, hogy aki megvásárolja a készüléket, az alap dolgokra is odafigyel / ill.
a gyógyszereket megelőző korban a megelőzésért is tesz a saját érdekében érte.
Rendkívül komplex, de már sok érthető dolog van, pl, az “eszkimó-rejtély” közelebb visz a szívbetegség megértéséhez: [link]
Óriási veszteség dr. Horváth István professzor úr halála, és az érelmeszesedés elleni
találmánya... El lehet ítélni egy Nobel-díjat érdemlő tudóst?...

(#13) Zé. válasza Timer (#10) üzenetére


Zé.
tag

A működési stabilitással nekem nincs gond, a kezelői felület a legegyszerűbb.
A kiértékelő rész is szerintem használható.
Lehetne persze mozgó animációkkal, vagy más, szines képekkel, stb. látványosabbá,
hangossá, tenni, de gondolom én, hogy a legegyszerűbben akarták megoldani.
A CÉLNAK mindenesetre megfelelő.

(#14) Aureal válasza Zé. (#2) üzenetére


Aureal
senior tag

"kértem az adjunktus kardiológus doktor úrtól egy kivizsgálást. Csakis kizárólag a saját műszereit tekinti hitelesnek"

Én csak a háziorvosomtól kértem volna a hivatali email címét, hogy az áttekintés végett könnyebben elküldhessem neki a Wive eredményeim, mintsem külön rohangáljak nyomtatgatni és tájékoztattam röviden a készülékről...
Ekkor szembesültem, hogy az eddig normálisnak hitt orvosnőm mennyire ostoba egy némber. Kezdte pl. azzal, hogy én hogy jövök ahhoz, hogy az ő hivatali emailcíméről érdeklődjek és milyen egyéb hátsó szándékaim vannak! :U Még jó hogy nem azzal kezdtem hogy a magán email címéről érdeklődtem (gondoltam, előző eleve publikus kéne már legyen 2019-ben, nem a win 95 korában élünk...)
Aztán azt úgy lesöpörte érvként, hogy a készüléket amúgy kiváló magyar kardiológusok segítségével fejlesztették, közöttük Prof. Dr. Merkely Bélával, és hogy addig neki ne próbáljak semmit tukmálni, még nem mutatom be az eszköz hivatalosan jóváhagyott hitelességi bizonyítványát.
Na itt tettem le arról, hogy szeme előtt megmérjem az értékeket és bemutassam az eszközt... És csak arról próbáltam ezzel érdeklődni, hogy a sárga jelzést mennyire kéne komolyan vennem és javasolna-e további vizsgálatokat. (A Wive fejlesztői szerint ugyanis nagyon is komolyan veendő!)

2 dologra jöttem rá egyből:
1) ha a beteg próbál valamit csak érdeklődés és megerősítés szintjén is mondani ezeknek a fasiszta brigantiknak, akkor jön a nagy mellény, hogy ő a szuper orvosit végzett szuper agy és mint kis halandó porba fingó beteg, hogy jövünk mi ahhoz hogy bármi újat is mondjunk neki

2) ha valamit nem tudsz és úgy kérdezed, akkor megint jön a nagy mellény és akkor meg kiröhögnek, hogy hogy lehet így élni hogy még ennyi (szerinte) alapvető ismerettel sem rendelkezel

Erre akkor csak annyit mondanék, hogy külföldön tágasabb! :K

[ Szerkesztve ]

(#15) Memmaao válasza Aureal (#14) üzenetére


Memmaao
addikt

Sajnos a legtöbb háziorvosnak lövése sincs, mit lát az EKGn . De ezt nyilván nem fogja bevallani, így inkább kitalál valami hülye ürügyet, hogy miért nem nézi meg az eredményed.

My name is Bond, James... Dean.

(#16) Aureal válasza Memmaao (#15) üzenetére


Aureal
senior tag

Na igen.
Van még egy megállapításom róluk amennyire tudják sajnáltatni magukat, hogy "éhbérért" kell idehaza dolgozniuk: orvost koldulni vagy Trabanttal járni érdekes mód sosem látni. (És tisztelet a kivételeknek.)

(#17) Memmaao válasza Aureal (#16) üzenetére


Memmaao
addikt

De nincs is a legtöbbnek saját szigete, jachtja, vagy évente új felső kategóriás autója, mint egy nyugat európai, vagy amerikai orvosnak. És már tisztelet sem övezi a munkát, mióta mindenki google doktorált. Érdekes, hogy mióta a CSOK miatt gombamód nőnek a házak, kvázi minden második szerencse lovag generál kivitelező és elérhetetlen egy jó szakember, senki sem köpköd, hogy a kőműves új audival jár...

My name is Bond, James... Dean.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.