Hirdetés

2019. október 22., kedd

Gyorskeresés

(#1) Gabesz87

Gabesz87
(addikt)

Bárcsak WP-n is megkapná a frissítést :( Vagy ha nem ezt, legalább a meglévő hibákat javítanák ki.

Ender-3

(#2) kcsa válasza Gabesz87 (#1) üzenetére

kcsa
(veterán)

No chance. Sajnos.

(#3) atike

atike
(nagyúr)

....most már el tudja kerülni a gettót...? :U

(#4) kudu90

kudu90
(tag)

Nekem legjobban a sebességkorlátozásra való figyelmeztetés hiányzik, remélem ez is bekerül a fejlesztésekbe.

(#5) Vikooo

Vikooo
(őstag)

Azert ez vicces, hogy iOS-en elobb elerheto a frissites mint Androidon.

P10 képeim: https://flic.kr/s/aHsmfB9T9s

(#6) Kopi31415 válasza atike (#3) üzenetére

Kopi31415
(félisten)

Mert bármelyik másik el tudja?

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec ----- Converting Data | Status: 425% completed | Estimated time remaining: 1193hr46sec

(#7) Kopi31415 válasza kudu90 (#4) üzenetére

Kopi31415
(félisten)

Nekem a térkép szintbeli eltérések jelzése hiányzik.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec ----- Converting Data | Status: 425% completed | Estimated time remaining: 1193hr46sec

(#8) nord_ válasza kudu90 (#4) üzenetére

nord_
(addikt)

Igen, ezt én is hiányolom.
Bár az a helyzet, hogy amíg nincs olyan navigáció, amelyikben 100%-osan meg lehetne bízni (márpedig sajnos nincs), addig az ember inkább figyeli a sebességkorlátozó táblákat még akkor is, ha a program jelezné az esetleges gyorshajtást. :)

Amúgy szvsz a legjobb, legpontosabb navi. Hiába van meg mellette már évek óta az iGO, TomTom, Sygic, azokat már csak akkor használom, ha külföldön kell offline térkép.

[ Szerkesztve ]

(#9) atike válasza Kopi31415 (#6) üzenetére

atike
(nagyúr)

Egy nemrég történt szomorú eseményre utalva tettem fel a kérdést... :) Nem, nem hiszem, hogy tudja bármelyik is. Max alternatív útvonalakkal...

(#10) martonx válasza Gabesz87 (#1) üzenetére

martonx
(addikt)

Én is pont ezt akartam kérdezni. Bár mostanában mintha békülni kezdett volna MS és kugli. Win10-re elvileg, állítólag könnyű portolni az IOS, Android appokat, szóval talán.

Én kérek elnézést!

(#11) Gabesz87 válasza martonx (#10) üzenetére

Gabesz87
(addikt)

Úgy legyen! Ámen! :)

Ender-3

(#12) Kopi31415 válasza atike (#9) üzenetére

Kopi31415
(félisten)

Tisztában vagyok vele, mire utalva tetted fel a kérdést. jelek szerint viszont te nem voltál tisztában vele, gyakorlatilag mit mondasz.

(#13) atike válasza Kopi31415 (#12) üzenetére

atike
(nagyúr)

...ha te mondod.... :U

[ Szerkesztve ]

(#14) kengyel

kengyel
(nagyúr)

Már régóta készülök kipróbálni, de így már megvárom a javítást :)

kengyel

(#15) undersance válasza Kopi31415 (#7) üzenetére

undersance
(tag)

Illetve az sem ártana, ha a rendőri ellenőrzéseket, traffikat mindkét oldalra lehetne jelenteni.

(#16) Jadro válasza undersance (#15) üzenetére

Jadro
(veterán)

Nálam lehet most is... (android verzió)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S10 black

(#17) helixP válasza undersance (#15) üzenetére

helixP
(veterán)

Szerencsére lehet.

(#18) Gymnova81

Gymnova81
(tag)

Még nem próbáltam a Waze-t, de ezek szerint nem is kell mert wp-s vagyok. Az írottak szerint komoly lemaradásban van ezen a platformon. Bár én nagyon jól elvagyok a Here maps-el. Van sebesség korlátozás jelzés is. Az egyetlen fájó pont benne hogy nem tudok több útvonalat megadni.

(#19) BazsiBazsi

BazsiBazsi
(tag)

Jó lenne ha lenne valami waze szerű app bicóra is. Ahol az emberek megadhatják hol lehet jól tekerni meg ilyenek.

(#20) catroot válasza undersance (#15) üzenetére

catroot
(veterán)

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#21) hibavissza

hibavissza
(addikt)

A szemetet amit a Windows Store-ban Vaze néven otthagytak mikor fogja már valaki kitakarítani? Kár, hogy nincs rendes változata WP-ra.

(#22) Ádám16 válasza hibavissza (#21) üzenetére

Ádám16
(őstag)

hivatalos insta sincs egyelőre, úgyhogy már ki sem akadok az ilyesmin.

(#23) Shyciii válasza nord_ (#8) üzenetére

Shyciii
(addikt)

Én azt a kijelentést, hogy a legpontosabb navi, azt módosítanám. A legpontosabb budapesti navi. Én 3-szor próbáltam meg használni belfölfön, de mind a háromszor olyan blődségeket csinált, hogy belföldön inkább iGO-zom. Amúgyis az igO-ban legalább van sáv figyelmeztetés is, amiszintán hiányzik a waze-ből, és nem is értem hogy miért nincs benne, mert más országban, ahol 6 sávos autópálya is van, ott különösen jól jön(ne).

(#24) undersance válasza Jadro (#16) üzenetére

undersance
(tag)

Hm, nálam csak oldalamon és másik oldalon van, szintén Androidon. Igazából a lényeg az lenne, hogy mindig figyelmeztessen, ha mérnek, bármelyik oldalra is van bejelentve. Most még akkor sem minden esetben szól, ha az oldalamon van. :(

(#25) 5oultrain

5oultrain
(tag)

Google-é a Waze, Google-é az android, erre iOS re jön előbb..

PSN ID: legalkriminalz

(#26) Kasya válasza Shyciii (#23) üzenetére

Kasya
(nagyúr)

Pont tegnap jartam ugy, hogy Siofok - Ráckeve utvonalon Adonynál akart atvezetni a Dunan...
Épp a viz alott allok es nezek...se hid, se komp...csak egy ut, amin a hajokat lehet kb bevinni a folyoba.

Laza egy ora plusz kitero Dunafoldvar fele. 3 utvonalbol ketton a rosszat ajanlotta.

(#27) helixP válasza Kasya (#26) üzenetére

helixP
(veterán)

Nem lehet, hogy nem vetted ki kompot a lehetőségek közül? Mert ott bizony jár komp.

undersance: De androidon is van ilyen opció.

[ Szerkesztve ]

(#28) Kasya válasza helixP (#27) üzenetére

Kasya
(nagyúr)

Ha jol remlik, nincs opcio komp kikapcsolasara...vagy nem talalom/talaltam?

Lehet hogy jar komp, de en tegnap erre mutato jeleket nem lattam. A Duna teljesen tiszta volt a tulpartig.

A linkelt kepen latom, hogy van viteldij tabla. Koszonet erte. Ezt kulon nem kerestem, de idoben is se jonne ki gyorsabban, ha varnom kellene.

(#29) sheep válasza Kasya (#26) üzenetére

sheep
(őstag)

Jaja, van egy olyan lehetőség hogy kompok elkerülése. Az szerintem nem volt kipipálva nálad.
Nem szóltam, én sem találom ezt a lehetőséget. Pedig mintha lett volna ilyen.

Amúgy egyetértek abban hogy a Waze inkább csak Bp-n használható, ott is inkább annak aki amúgy is ismeri a várost (mivel pl. nincs sávváltási segéd és elég egyszerű a grafikája). Jól ki lehet kerülni a dugókat vele.
Én inkább az IGO-t használom, mivel keveset járok Pesten, és az nekem informatívabb.

[ Szerkesztve ]

Azért nem jó medvével beszélgetni mert gyakran félbeszakít

(#30) gerii válasza undersance (#24) üzenetére

gerii
(addikt)

Trafira HANGjelzés kéne, nem csak ikon, hogy mérnek... ezt nem tudom mikor fogják végre beletenni. :U
Azt pedig nem is tudtam hogy egy olyan alapprogram mint a Waze nincs WP-n. Akkor innentől ténylegesen kizárom mint következő telefonplatformot. Hihetetlen hogy mit művel az M$....

(#31) Kasya válasza sheep (#29) üzenetére

Kasya
(nagyúr)

Akkor en voltam a hulye/figyelmetlen :B
...de az opciot tovabbra se latom.

[ Szerkesztve ]

(#32) helixP válasza Kasya (#31) üzenetére

helixP
(veterán)

Teljesen igazatok van, nincs benne ilyen opció. Csak azt nem tudom, hogy akkor én ezt honnan vettem, mert teljesen úgy rémlett, mintha...

(#33) Kasya válasza helixP (#32) üzenetére

Kasya
(nagyúr)

Akkor ezentul inkabb atnezem a terkepet reszletesen.. Ez eleg kellemetlen megelepetes tud lenni.

(#34) undersance válasza helixP (#27) üzenetére

undersance
(tag)

Úgy értettem, hogy egyszerre mindkét oldalra, ne csak külön-külön. Traffipaxnál ez teljesen logikus lenne, de rendőri ellenőrzés esetén is simán átsétálhat a rendőr az út túloldalára.

(#35) S e t h válasza 5oultrain (#25) üzenetére

S e t h
(veterán)

Valahol tesztelni kell.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#36) catroot válasza S e t h (#35) üzenetére

catroot
(veterán)

Azért a kiadást megelőzte két hónap béta is.

Bár gyanítom kikapcsolt az irónia-detektorom.

(#37) Pompi válasza gerii (#30) üzenetére

Pompi
(MODERÁTOR)

Szerintem van hagjelzés, figyelmeztetés mindenre gyakorlatilag, így sebesség mérésre is.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Egyébként iszonyat jó cucc. Nem értek egyet azzal, hogy csak annak jó aki ismeri a várost. Én elég jól ismerem, mégis tud olyan helyre vinni ahova magamtól csak úgy nem mennék - így viszont perceket spórol meg nekem. Aki nem próbálta még tegye meg. Össze nem hasonlítható egy "alap" navigációval, mint az iGo, Here vagy akár a Maps, a közösség nagyon sokat tesz hozzá.

...

(#38) Taybore válasza kudu90 (#4) üzenetére

Taybore
(aktív tag)

A lehetőség benne van a programban, a térképszerkesztőben is lehet már (igaz, ott is csak a bétában) erre vonatkozó adatokat megadni, de egyelőre még nem aktív a szolgáltatás. Ha lesz kellő mennyiségű adat felvíve, akkor aktiválják majd a sebességkijelzést is. (Nem tudom, androidos vagyok, de az is lehet, hogy a 4-esben már írja, ahol van adat...)

(#25) 5oultrain: a Waze fejlesztői készítik a RideWith nevű programot is, a droidos fejlesztők azzal vannak/voltak elfoglalva, sajnos azért késik a droidos változat.

[ Samsung Galaxy S8 + Gear S3 ][ Waze.hu ]

(#39) Petester válasza gerii (#30) üzenetére

Petester
(aktív tag)

Van WP-re waze, csak gyakorlatilag alkalmatlan a navigálásra. Ami nem az MS hibája.
Böngészni lehet vele, de útvonalat tervezni nem, eddig talán kétszer sikerült. Folyton kilép...

(ó\_!_/ó)

(#40) Pompi válasza Taybore (#38) üzenetére

Pompi
(MODERÁTOR)

Laikusan végig gondolva muszáj lennie sebesség adatoknak, különben elég nehezen tudná megmondani, hogy mi a várható érkezési idő. Szóval legalább azt kiírhatná.

...

(#41) Pearce válasza gerii (#30) üzenetére

Pearce
(aktív tag)

"Hihetetlen hogy mit művel az M$...."

Konkrétan mit tud csinálni az MS, ha a kugli kezében van a Waze? Semmit.
Ez ugyanaz, mint pl. amikor a hivatalos youtube alkalmazást levetette az áruházból.
Ott tesz keresztbe, ahol tud.

[ Szerkesztve ]

(#42) martonx válasza gerii (#30) üzenetére

martonx
(addikt)

MS-nek ehhez szerinted mi köze? Kugli pedig pont ezért hülye lenne normális Waze-t csinálni WP-re, mert akkor még egy érvvel kevesebb lenne a droid mellett.

Én kérek elnézést!

(#43) gerii válasza Pompi (#37) üzenetére

gerii
(addikt)

Nincs hangjelzés, csak egy kis felbukkanó ikon, amivel semmit nem érek.

A Miscrosoftnak csak annyi köze van hozzá, hogy minden egyes guglis telefon után részesedést kap... ha akarta volna már rég megegyezik velük, de nem tették (balf@szok), így várhatják hogy átköltözzenek az emberek, ha ilyen alapvető programok sincsenek normálisan megcsinálva. + tegyük hozzá hogy a másfél éve nem frissített Lumia család is piszok nagy "kedvcsináló" például nekem is :U Még jó hogy benéztem a topicba, mert a maradék kb 20% valószínűséget hogy Lumiát veszek is 0-ra redukálta ez a hír (100%-ról nem rossz arány lerontani kevesebb mint egy év alatt, gratulálok MS)

[ Szerkesztve ]

(#44) Pompi válasza gerii (#43) üzenetére

Pompi
(MODERÁTOR)

Vitatkozhatunk, de nálam van hangjelzés. Videóra nem fogom venni, kicsit macerás lenne ;)
Ha jól rémlik még be is mondja, hogy rendőrségi ellenőrzés.
Nem lehet hogy nem töltötted le a hangfájlokat?

Még külön olyan hangbeállítás is van, hogy hang navigáció ne legyen, csak a figyelmeztetések legyenek - én legtöbbször így használom.

[ Szerkesztve ]

...

(#45) gerii válasza Pompi (#44) üzenetére

gerii
(addikt)

Fix-re tuti hogy nincs, csak a manuálisan jelentett-re hangoskodik :)

(#46) Pompi válasza gerii (#45) üzenetére

Pompi
(MODERÁTOR)

Na az lehet. BP-n egyelőre nem sok ilyen van. M0-on meg pályán meg nem emlékszem, hogy hogy viselkedik.

[ Szerkesztve ]

...

(#47) S e t h válasza catroot (#36) üzenetére

S e t h
(veterán)

Nem volt bekapcsolva a szarkazmus generátorom, igazából milyen indok lehet arra, hogy google cég almára dobja ki legelőször a legfrissebb fícsöröket?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#48) catroot válasza S e t h (#47) üzenetére

catroot
(veterán)

A magyarországi waze Fb oldalán írták, hogy a droidos fejlesztésre most nincs akkora erőforrásuk (írták is, hogy mit fejleszt a droidos részleg), és most könnyebben tudták kiadni ios alá.

Gyanítom nem lesz ez mindig így. Sőt, lehet eddig "fordítva" is ment a fejlesztés.

Szerk.: ezt írták:

Nem elsődleges platform, hanem az Android fejlesztőknek az erőforrásait elvitte a ridewith alkalmazás fejlesztése, ezért az most kicsit később jelenik meg. Egyébként az elmúlt egy két évben az Android az jóval hamarabb fejlődött, mint az iOS kliens .

[ Szerkesztve ]

(#49) #13110016

(törölt tag)

Maradok Borikánál... (IGo)

(#50) sz_gabor555

sz_gabor555
(aktív tag)

Gyerekek! A waze nem teljes értékű navigáció. Az igazi erőssége, hogy rugalmasan kerüli a dugókat és a legpontosabban jelzi azokat. Nem célja a programnak teljesértékű navinak lenni.

Én Budapesten csak ezt használom.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.