Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Felesbandi


Felesbandi
senior tag

Az az idojaras widget elegge tukortojasra emlekeztet. :DDD

(#2) Cyrin


Cyrin
addikt

Ezt a Barbie feelinget.....

(#3) ro3000


ro3000
tag

Nem szép, de legalább ronda! Hol van már az igényesen megrajzol felület?

[ Szerkesztve ]

(#4) K82 válasza ro3000 (#3) üzenetére


K82
őstag

Remélem visszarakják a navbar elrejthetőségét...

Pixel / OnePlus Pad

(#5) #16820480 válasza K82 (#4) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azt amúgy én is, ezek a gesztusok elég szarul sikerültek Androidban :U

Amúgy nem rossz ez az új felület, bár a színsémája nem annyira jön be, de a vonalvezetés, animációk elég jónak tűnnek egyelőre. Mondjuk ez is csak olyan telefonokon lesz elérhető úgyis, akik nem manipulálnak a designnal, ami nem annyira sok manapság (Sony, Asus, OP, Nokia meg talán Motorola - ami így soknak tűnik leírva, de piaci befolyásban közel nulla).

(#6) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Kicsit már unalmas, hogy évről évre alig van érdemli előrelépés felhasználói funkciókban, csak kicsi design mod itt, kicsi ott, most újra varrjuk.

Megyen!

(#7) K82 válasza #16820480 (#5) üzenetére


K82
őstag

A gesztusokkal elvagyok, de 10-nél még volt lehetőség vagy külső appot használni vagy eltüntetni a navbar pill-t úgy h ténylegesen teljes kijelzős vezérlés legyen. Ehhez képest 11-en stock/Pixel ROM-ból kiszedte a Google, Samsungnál meg három lehetőséged is van... ([link])

Pixel / OnePlus Pad

(#8) #16820480 válasza K82 (#7) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, ezt láttam. Nekem sajnos a gesztusok sem működnek rendesen, tokban egyszerűen szinte soha nem reagál az oldalról behúzásra :(

(#9) Scarabeus válasza K82 (#7) üzenetére


Scarabeus
tag

Oneplusnál is Android 11-en továbbra is eltűntethető alulról a navbar pill, és tökéletesen működik a gesztusvezérlés, soha többet nem szeretnék navbart használni ezek után. :B

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#10) K82 válasza #16820480 (#8) üzenetére


K82
őstag

Nem lehet h a tok zavar be? Pixel 4XL-re nekem is volt egy tok aminél az istenért se akart úgy működni ahogy kellett volna.

Scarabeus: Android 9 óta én sem akarom látni, erre Google tavaly visszahozta, ráadásul a rondábbik formájában. :(((

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#11) #16820480 válasza K82 (#10) üzenetére


#16820480
törölt tag

De, elég valószínű, hogy az, de muszáj rá tok az üveg hátlap és csúszós fém keret miatt :U Plusz a hátlapon van egy fém lapka a mágneses autós tartó miatt, de az sem maradna a helyén tok nélkül (letépi a mágnes).

(#12) #40047616


#40047616
törölt tag

Hmm ez tetszik! Csak legyen is ilyen.

(#14) xsjado93


xsjado93
senior tag

Azokra a komoly biztonsági és adatvédelmi eszközökre azért befizetnék :DDD ;]

Your life is a lie.

(#15) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Hát nem tudom, de néha úgy érzem hogy a csicsa, kezd egyre nagyobb teret nyerni.

Ott pl az analóg óra widget vagy mi a szösz.

Azokat a nyamvadt számokat nem lehetne ráírni? :D
meg az esetleges " vonalakat "

Oké le lehet olvasni amit pont mutat,
Ha jól nézem akkor 10:10-et mutat, de pl ha 10:07 az idő azt hogy jelzi ki.

Tudom, van millió óra widget és hasonlók a Play store-ban.

De szerintem alapból oltári gagyi :)

(#16) janeszgol


janeszgol
félisten

Jaj de ceep...

(#17) joey04


joey04
titán

Elég csúnya szegény.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) Lami66


Lami66
őstag

Ahogy megláttam ezeket a design terveket... olyan boldogság öntötte el a szívemet, hogy az androidon ezt a sok okádékot bármikor le lehet cserélni olyanra amire jól esik ránézni
Szerintem HelloKitty az új droid főverzió gúnyneve.

[ Szerkesztve ]

(#19) Hallosz


Hallosz
senior tag

Rózsaszín kikapcsoló gomb, anyám borogass :Y
Ez a nagy design fejlesztés :F

Mert lakni, muszáj.

(#20) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ron-da!
Lépjünk tovább! Beszéljünk inkább a biztonságról!
:DDD :DDD :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#21) janos1988


janos1988
addikt

Addig nincs gond amíg választható lesz és nem tapossa le a kukoricámat.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#23) Injun


Injun
aktív tag

A hipszterek biztos imádni fogják a rózsaszín cukiságokat :C

(#24) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Hát most csak ámulok és bámulok, micsoda design orgia van itten kérem szépen. Amióta megláttam a képet, libabőrözök egyfolytában. ;]

[ Szerkesztve ]

(#25) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

Ez nem szimplán ronda, hanem mellé még gagyi is. Lassan a dizájn pár vonalból fog állni, ami csak sejteti, hogy mit szeretne ábrázolni.

Lami66: +1

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#26) helixP válasza Felesbandi (#1) üzenetére


helixP
nagyúr

:DDD
Hiányolom a bacont.

(#27) Somatom


Somatom
veterán

Wow! Végre ezt is megértük. Minden funkció flottul működik, pl. van rendes backup/restore és már csak a dizájnal kell törődni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#28) jacis


jacis
nagyúr

Mennyi fanyalgó hisztis ember. Pont az a nem jó ami van. Jellemző...

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#29) Somatom válasza jacis (#28) üzenetére


Somatom
veterán

Soroljam, hogy melyik Androidverzióval mi lett betiltva? Szted miért nem frissítek 10 -re?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#30) jacis válasza Somatom (#29) üzenetére


jacis
nagyúr

Sorold. Kiváncsi vagyok.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#31) this is life


this is life
Ármester

Remélem csillámpónik is lesznek a gui-ban , anélkül nem lehet teljes a felület . ;]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#32) milespress


milespress
csendes tag

Az még senkinek nem tűnt fel, hogy a két példa üzenetből az egyik arról szól, hogy Jon eldugította a retyót? :D

(#33) Somatom válasza jacis (#30) üzenetére


Somatom
veterán

2.3: GPS automatizált kapcsolása
4.1: log futtatása root nélkül
4.4: sd kártyához hozzáférés korlátozása
6.0: Miracast
8.0: Freeform Multi window mód készüléken aktiválása
10: vágólap hozzáférés, SIM adatokhoz hozzáférés
A mobilnet automatizált kapcsolása már nem emlékszem, hogy melyik verzióban lett letiltva.
Hirtelen ezek jutottak eszembe, de biztos van még.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#34) hogabesz válasza Somatom (#33) üzenetére


hogabesz
aktív tag

"vágólap hozzáférés"

Csak egy tipp, és bár a felsoroltakból ez elég jelentéktelen, de ha megnyitod a tárcsázót és a számok feletti üres részre nyomsz akkor hozzáférsz a vágólaphoz.

(#35) Somatom válasza hogabesz (#34) üzenetére


Somatom
veterán

Már nem volt időm javítani, amikor észrevettem, hogy félreérthető. A háttérben hozzáférés lett korlátozva. Nem lenne ezzel baj, ha a Google fejlesztett volna egy normális vágólapkezelőt, vagy megvette volna mondjuk a Clipper+ -t és rendszeralkalmazássá tette volna. Értem én, hogy egy külsős app háttérben hozzáférése biztonsági rés, de a lehetőségek megnyírbálása nem egyenlő a fejlesztéssel. A gyáriban miért nem lehet visszamenni korábbi vágólap tartalmakra, vágólapon szöveget szerkeszteni, mappázni/cimkézni, eszközök között (Gdrive -on keresztül) szinkronizálni?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#36) #16820480 válasza milespress (#32) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mivel a FPT hozta le a hírt elsőre, ők csináltak rendereket hozzá, és annak a csatornának a sajátossága a retyó-centrikus humor, mint ahogy "toilet squad"-nak hívja a videóban a rajongókat/követőket is.

Somatom: Ebből őszintén szólva a nagy része már nem érint akkor téged, ha eleve 9-en vagy úgyis.
Amúgy ha ennyire rendszerezni meg piszkálni akarod a vágólapot, akkor nem egyszerűbb, ha amúgy is valami jegyzettömbbe másolod be és ott megszerkesztve utána újra át máshova? Úgy megmarad, szinkronizálható, mappázható, stb.

[ Szerkesztve ]

(#37) batai15


batai15
félisten

Felemások az első benyomásaim.
Viszont megfelelően animálva , és egységesen megalkotva szerintem ez is jó lesz.

(#38) Yeffy válasza milespress (#32) üzenetére


Yeffy
veterán

es tenyleg :DDD

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#39) Somatom válasza #16820480 (#36) üzenetére


Somatom
veterán

Hogyne érintene. Azokat, amiket 2.2 -n használtam, már nem tudom használni, mert közben sorra le lettek tiltva. Másrészt jó lenne frissíteni, mert a Samsung a 10 -ben oldotta meg, hogy DeX -en működjön a Kodi. Viszont, ha engedem frissülni, akkor nem tudnám mérni két SIM esetén a roaming adatforgalmamat.

Látszik, hogy nem használtál vágólapkezelőt. A jegyzet app dupla meló. Ráadásul, ha megnyitom, akkor utána külön vissza kell hívni azt az appot, amihez a vágólapot használtam. A Clipper+ -t a "rolóról" lehetett előhívni, majd használat után ugyanúgy ott volt az app, amit korábban használtam. Csak be kellett illeszteni, amit a vágólapban megszerkesztettem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#40) milespress válasza Somatom (#39) üzenetére


milespress
csendes tag

Látom Samsungot használsz, annak a beépített vágólap kezelője miért nem jó?

(#41) helixP válasza Somatom (#33) üzenetére


helixP
nagyúr

Hát, igen, Te a 110%-ot kihozod az Androidból. A tableted számodra munkaeszköz, szórakoztató központ, kapcsolattartáshoz elengedhetetlen "köldökzsinór", teljesen világos és érthető, hogy ezek a feature-ök hiányoznak.

De az emberek 99%-ának fontosabb, hogy az évek során egyre stabilabb az android (nem feltétlenül pont ezek miatt a korlátozások miatt, persze). Márpedig egyre stabilabb. Nincs szükség auto task killerre, 3rd party battery optimalization appokra, amik az elején kellettek, és pl. a jelenlegi backup restore is a legtöbb embernek elég.
Szerintem ezt oda lehet írni a "másik oldalra". :)

(#42) Somatom válasza milespress (#40) üzenetére


Somatom
veterán

Mert nem tudom telepíteni más eszközeimre, hogy szinkronizálva legyen a vágólap.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#43) Somatom válasza helixP (#41) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem az emberek 99% -a útálja, ha egy telót szinte a nulláról kell belaknia. Ugyanazokat az appokat használom évek óta. Még ha van is bennük mentési/visszaállítási lehetőség, azt apponként kell végig csinálni

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#44) Divinity válasza Somatom (#43) üzenetére


Divinity
őstag

Lehet csak Pixeleknél megy de a Google One pl ad backup restore lehetőséget, bár ugye ez egy fizetős szolgáltatás de én tejesen engedett voltam vele :)

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#45) helixP válasza Somatom (#43) üzenetére


helixP
nagyúr

Ahogy láttam az új androidra települő kollégákat, amikor első bekapcsolásnál a beállítás varázsló megkérdezi, hogy szeretne-e átköltözni, és rányomnak, hogy igen, akkor az a szint, ahogy leszedi a korábbi telefonon lévő appokat és telepíti a 99%-nak elég.

(#46) aprokaroka87 válasza Divinity (#44) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nagyon sok telefonban van saját Backup megoldás, viszont nem igazán egységes.

Van ahol csak magát az alkalmazást menti le, van ahol minden adatot ami hozzá tartozik, van ahol csak részben.

Ezek nagyon sokszor nem is kompatibilisek egymással.

Igaz ott a Google féle backup.. de annak ellenére hogy használom, nem igazán van meg a bizalom.

Azt szeretem ha offline is meg van amj kell.

(#47) Divinity válasza aprokaroka87 (#46) üzenetére


Divinity
őstag

Az a baj ezzel, hogy eszközök között kb lehetetlen az ilyen átjárás, minden eszköz más így max a saját vendor megoldás lehet univerzális a saját eszközök között

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#48) aprokaroka87 válasza Divinity (#47) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha valami gyártó független megoldás lenne, akkor nem lenne túl nagy gond, elvileg van is rá megoldás, csak ha jól tudom az app fejlesztőjének kell valamit az app-ba írni.

Csak mivel gondolom nem kötelező, így nem mindenki teszi bele.

Másfelől azért jók az ilyen Kompletteb Backup megoldások, mert sok esetben mindent egy mappába gyüjtenek, normális néven, és ezeknél az van hogy általában nem kérdez sokat.

Kiválasztod hogy mit vagy mit ne mentsen.

Megnyomod a " Backup " nevű buttont, oszt jó napot :)

(#49) Divinity válasza aprokaroka87 (#48) üzenetére


Divinity
őstag

Épp ezt mondom, hogy gyártó függetlenül teljes, értsd adatokkal együtt, backupot nem tudsz csinálni hacsak nem szedi össze valaki az összes app saját backup/restore megoldását és implementálja, ez persze nonszensz. Sajnos ez az egyik hibája a divergálásnak

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#50) arty válasza Somatom (#33) üzenetére


arty
veterán

engem ott nyert meg magának a google, ahogy a 6 után elkezdték megölni az értesítési ledet... mert ALWAYSON, erőszakkal!

nincs kétségem, a 12 megy tovább lefelé a lejtőn (ahogy ez kinéz, te jó ég :( )
az android mindig is egy silány termék volt és az is marad, amíg a google pillanatnyi érdekeit szolgálja :( (2.2 óta sz*pok vele, végig az az érzésem, hogy három lépés előre, kettő vissza...)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.