Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Werkly


Werkly
őstag

A végén még kiderül, hogy időzítetten megsemmisíti magát a proci is ha így megy tovább Inteléknél! :DDD

(#2) Pötyi


Pötyi
őstag

Abus:

"amely házon belül észrevették, és"

helyett inkább

...amelyet házon belül észrevettek és...

QNX is cool!

(#3) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

Lassacskán tisztán látszik,hogy intelék mindent feláldoztak a sebesség és a megjelenési dátumon oltárán.. :(( :W

(#4) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

2018 a CPU sebezhetőségek éve? :F

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#5) Qkac79


Qkac79
tag

Abu!

"platfromjain" Platf romjain? :) Ha ez szándékos, akkor egy kellemes rejtett humor, de gondolom nem az. :)

Béke.

"You can't wait until life isn't hard anymore before you decide to be happy! ...Nightbirde

(#6) AxBattler


AxBattler
félisten

Ezekkel a procis sebezhetőségekkel kapcsolatban az nem tiszta, hogy ha régebbi notim van, akkor simán szabhatom? :F

(#7) borsodika
Köszi! :R

Nájsz, szép kilátások... akkor már nem veszek X230-at. :(((

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#7) borsodika válasza AxBattler (#6) üzenetére


borsodika
őstag

Kb igen sajnos. :(

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#8) ZnVjaw0K


ZnVjaw0K
tag

Na, jön az ehavi BIOS. Már akinek jön.
Májusban mire számíthatunk?

(#9) Fred23


Fred23
nagyúr

Erre még tuti nem lesz frissítésem egy darabig, mert a 2015-ös deszkám múlt hónapban kapott új BIOS-t. Azért ez is szép dolog az ASRock-tól szerintem.

(#10) Ruuwa válasza ZnVjaw0K (#8) üzenetére


Ruuwa
tag

A hírek alakulását alapvetően clickbait eredetű cikkek határozzák meg. A hónap elején többfelé számíthatunk mikrokód frissítésekre, melyeket helyenként kipattanó UEFI-k kísérhetnek. A váltakozó irányú egymásra mutogatást a hónap közepén kiadott AGESA kódok zavarhatják meg az ország AMD-s részein. Továbbra is számítanunk kell a média által felkapott frissen felfedezett sebezhetőségek érkezére, savazós kommentek kíséretében.
A hőmérséklet idle órákban 35, játék közben 60 celsius fok körül alakulhat, 70 ceksius fok feletti értékekre csak stock intel hűtők közelében kell számítani. Az arra érzékenyek magas memória árak okozta tünetekre panaszkodhatnak.
Továbbra is magas az eladó bányászrigek koncentrációja, csökkenés bármikor bekövetkezhet.

Kihagytam valamit? :))

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#11) Viktor77 válasza ONEFREE (#3) üzenetére


Viktor77
titán

És ebből te csak profitáltál vagy érezted hátrányát?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#12) Reggie0 válasza ONEFREE (#3) üzenetére


Reggie0
félisten

Akkor hogyhogy nem erint minden ujabb processzort ez a hiba?

(#13) DraXoN válasza Ruuwa (#10) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

BiG +1 :DDD

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#14) carl18


carl18
addikt

CPU WAR! :D Minden hónapba jön egy egy komolyabb intel hír :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#15) Zotya84 válasza Ruuwa (#10) üzenetére


Zotya84
őstag

Na jó, ez kész... :DD

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#16) SaGaIn válasza Ruuwa (#10) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Valahogy így.... :C

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#17) Joci10


Joci10
őstag

Akkor ezek szerint...
1. Az 5. generáció előtti procikat nem érinti. (Hurrá, végre! :) )
2. A biztonsági lyuk egy BIOS/UEFI frissítést megakadályozó hiba, aminek az ellenszere egy BIOS/UEFI frissítés. :D Szép. Vagyis aki gyorsabban reagál, az nyer. :)

(#18) haxiboy válasza Ruuwa (#10) üzenetére


haxiboy
veterán

Azt hogy a Bitcoin halott itt a vég mindenki meneküljön :)
(#17) Joci10:
Vagy azt is érinti, csak nincs kedvük foltozgatni :D

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19) ONEFREE válasza Viktor77 (#11) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Jött 3 új bios is de én egyiket sem raktam fel. Alienware.. Pont nem érdekel.... Valamit sikerült tanulnom. Ha valami jól működik ne próbáld meg még jobbá tenni. Mindig katasztrófa a vége. 😃

[ Szerkesztve ]

(#20) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az Intel lassan bevezetheti a pecskeddet... Több a sebezhetőség a processzoraiban, mint a Windows-ban.

https://www.coreinfinity.tech

(#21) BoWDaN


BoWDaN
tag

Nem tudom mire fel ez a sebezhetoseg mania

Nekem 6700k van
Es semmibaja evek ota

Es fent van egy rakas hacktol kezdve
Tort jatekok
Meg mindenfele szemet

Es semmi baja sincs

Kekhalalt is csak az elso honapba kapott mikor megvettem
Azt is csak azert
Mert nem normalisan szereltem fel a hutot es nem ert hozza a procihoz es felment 95 fok fole es kekhalal volt

Persze ha nem ert hozza
De megerositettem normalisan es azota se semmi

Nem ertem mire ez a nagy sebezhetoseg hype

PocoPhone F1; i7 8700K 4.4GHZ, 1080TI G1 Gaming, 16GB RAM 3200Mhz, 4TB HDD, 250GB SSD

(#22) Tidus válasza ZnVjaw0K (#8) üzenetére


Tidus
addikt

Nálam December óta minden hónapban egy. Zsinórban az ötödik. Sajnos mindnek van CPU vonzata.
De a CPU megjelenése óta nyolc, és csak a Szeptember, és az Október maradt ki.
Így utólagosan más problémák is vannak, lehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#23) DraXoN válasza BoWDaN (#21) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

..mert nem érted a felelősséget vele kapcsolatban, de az azért eléggé gáz hiba, hogy a böngészőben egy JS kóddal megtörik CPU-n keresztül a rendszered úgy, hogy közben mindenhez hozzáférhetnek..

Azért remélem megveszed legalább azokat a játékokat ami tetszik..
Szoftverfejlesztőként átéltem már magam is milyen ha valamit "ellopnak"... nagyon szar :DDD ...
Ha a teljes árat nem is kedveled, van sok-sok akció manapság, vannak ilyen "bundle" holmik is, néha egész komoly címek is benne vannak. EA-nál van előfizetés, kb. nevetséges áron, abban is van pár játék ami sokakat érdekel.
Egykor én is "loptam", de csak azért mert a zsebpénzemből tényleg nem futotta rá.. De nem is volt akkortájt sose csúcsgépem! Csak egy középszintű valami amire sok-sok spórolás és anyám hitele kellett, hogy legyen a sulihoz... Rég volt.. máma már máshogy van. A gépem ugyan most már régebbi, de még bírja.. Sok új cím is szépen fut rajta, emiatt nem rohanok lecserélni (pedig megtehetném)..
De a lényeg, a programokat már megveszem, tudom, hogy sok munka van velük (bár nem minden kiadót kedvelek), de az is igaz, hogy legtöbbször várok a megvétellel valami akciót és úgy veszem meg. Manapság már kevesebb időm van játszani, így nem is kell sok műfajt, címet figyelnem, általában jó darabig elég egy-egy program.
a legutolsó szerzeményem: [link] .. és már nyakamon az új hónap... pedig a korábbiak se rossz címek, de nincs időm ennyit végigjátszani... micsoda "probléma" :)

Csak annyit akartam mondani, ha futotta 6700k-ra (és körítéseire) több éve, legalább legyen bennünk kicsi tisztelet a készítők irányába.. Mert különben nem lesz FarCry6, GTA6, meg Half-life3 se ... bár utóbbi így se biztos...

A "reklám" kicsit túl lett tolva a spectre és meltdown hibák esetén, de attól még valós gond és veszély amit azok mögött van.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#24) bambano válasza ZnVjaw0K (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Na, jön az ehavi BIOS. Már akinek jön.": hogy ne csak a zasszonynak legyen havonta fejfájása? :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25) Tidus válasza bambano (#24) üzenetére


Tidus
addikt

+1

(#26) tecsu válasza ONEFREE (#19) üzenetére


tecsu
addikt

Egyetértek.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#27) ddekany


ddekany
veterán

Bárki érti is, hogy ez a sérülékenység pontosan hogyan használható ki, stb?

(#28) tecsu válasza ddekany (#27) üzenetére


tecsu
addikt

Ez nincs az orrunkra kötve. :D

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#29) Dyingsoul válasza tecsu (#28) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Szerintem a cikkben minden benne van ami alapján utána lehet nézni ha komolyan érdekel.
A sebezhetőséget a CVE (Common Vulnerabilities and Exposures) fedezte fel, ami egy sok támogatóból álló közösség. Vannak sponzoraik, tartanak hiba vadászatokat pénzjutalomért cserébe pl a nagyobb cégek szinte állandóan vevők a talált hibákra.

Szóval ez a közösség találta meg azt a hibát amit a cikkben is leírnak: a támadó hozzáférhet az SPI Flash-hez, ezáltal blokkolhatja a bios frissítést vagy akár fw-t is törölhet a flash memóriából. A bios-t olyan szinten is módosíthatja, hogy mondjuk felemeli a CPU feszültségét szerintem a gépet (szinte bármelyik komponensét) el is lehet vele füstöltetni. Egyébként a sebezhetőség leírásában az szerepel, hogy "local attacker" tehát a támadást a gép mellett kell indítani mondjuk egy pendrive-on elhelyezett kód futtatásával még a post előtt.

Mezei usert szerintem nem érinti annyira az ilyesmi mert az otthonokban csak észreveszi az ember az ilyesmit és jól fejbe kólintja a támadót de nagyobb cégeknek már koránt sem mindegy.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#30) Piftuka válasza ONEFREE (#3) üzenetére


Piftuka
veterán

Úgy.

Ezek után az a kérdés, miért hinnénk el az Intel-nek, hogy a soron következő "Core i" processzor generáció mentes mindenféle, ilyen jellegű sebezhetőségtől?

"Aquila non captat muscas."

(#31) ddekany válasza Dyingsoul (#29) üzenetére


ddekany
veterán

Amikor megjelent, megnéztem a CVE-t, és nem derült ki több részlet. Így az sem, hogy kell-e hozzá rendszergazdai jogosultság. Ehhez képest sokan itt sopánkodnak, hogy hú de ilyen olyan az Intel, pedig azt se tudják, mi is ez. Ezért is kérdeztem rá. Lehet kb olyan szintű gond ez, mint amiket múltkor a CTS Labs hozott fel az AMD kapcsán... (Kár, hogy ehhez nem találtak ki hangzatos neveket. :) )

[ Szerkesztve ]

(#32) Yodafon válasza Dyingsoul (#29) üzenetére


Yodafon
senior tag

A videóid kegyetlen rosszak! :O :K

I'm gangsta!

(#33) icp1970


icp1970
senior tag

Ez a drágalátos Tic-Tak elvnek a következménye." évente új Platform.De minek ezen az áron.

(#34) ONEFREE válasza Piftuka (#30) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Én nem hiszem 😂.. Nem érdekli őket szerintem. Egy nagy project en dolgoznak. Szerintem. Tudják hogy vége lassan ennek a szériának. De lehet hogy van még benne 6-7 év mire váltani kell egy jobb CPU ra és akkor sem az átlag felhasználónak. 🙂

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.