Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Petya25


Petya25
addikt

Ócsó író meg lemez mikor lészen?

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#2) Franklin


Franklin
addikt

Láttatok már valakit, aki használta is ezt a Lightscribe teknolodzsit?

De nem csak egy-két tesztkép erejéig, hanem úgy rendesen?

(#3) eziskamu válasza Franklin (#2) üzenetére


eziskamu
addikt

mod: ja úgy nem. Viszont 10-ért kéne a Blu Ray olvasás miatt, de úgyis minimum 20-nál fog kezdődni.

[ Szerkesztve ]

(#4) Vicoo


Vicoo
senior tag

Médiák helyett médiumok, nem? A média a médium többes száma :B

(#5) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Szerintem egy húszast megér. Már valóban csak a jó árú lemezek hiányoznak..

(#6) PPeter válasza Vicoo (#4) üzenetére


PPeter
addikt

Ja, a pszichológus meg csak hímnemű, mi? Ennyire ne akarjunk már okoskodni, csak azért, mert egy adott szó más nyelven mást (másképp) jelent :U . A médiák teljesen elfogadott és helyes írásmód, a médium szó meg a magyar köznyelvben nem az adathordozóra használatos, hanem legtöbbször az szellemvilággal kapcsolatot teremtő személyt hívjuk így.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#7) Vicoo válasza PPeter (#6) üzenetére


Vicoo
senior tag

Jóvannna :)) Gondoltam okoskodok egy kicsit,mert mást nem tudtam... Leültem,egyes.

[ Szerkesztve ]

(#8) sNORh


sNORh
addikt

Jókis cucc.. én most akarok lightsrible-s írót, én használnám :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#9) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Az létezik, hogy a PC-s Blu-Ray író már csak 50ezer forintot kóstál? Ez a meghajtó ennyiért kell a francnak.
A lemez árakat tudom, az semmit se változott jó ideje, piszok drága, 160-200Gb-os HDD ára majdnem.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10) glutamin válasza Vicoo (#7) üzenetére


glutamin
őstag

"Leültem, egyes"... :DDD :DDD :DDD

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#11) Devid_81


Devid_81
nagyúr

De mééé kelle nnek ilyen ocsmánynak lenni? :U :F :Y
Ez alapkövetelmény kék irányzatban? ;]

...

(#12) whitehand válasza Dilikutya (#9) üzenetére


whitehand
senior tag

plextor lightscriebes mindent iró (kivéve hd) és olvasó 65K volt nemrég lemezek meg 1000-1500ft közt vannak már (LG) egyszer irható ujrairhato meg van 2500ftért

(#13) oettinger01


oettinger01
őstag

nekem bejön ez a cucc, tetszik. már vártam ki rukkol elő ilyennel.

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#14) Dilikutya válasza whitehand (#12) üzenetére


Dilikutya
félisten

1000-1500? Hol? Mondjuk lehet, hogy én néztem rossz helyen, és zárjegyes árakat láttam, megeshet.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15) BrianZ


BrianZ
csendes tag

Kiszámoltátok már, hogy az ára már tuti? 139 dolcsi az biza csak 25K áfával. Tehát nem igazán ajánlott 50 meg 60K-s írókat itt dícsérni.

(#16) tupacamaru válasza BrianZ (#15) üzenetére


tupacamaru
veterán

Hát én továbbra is dícsérném az 50-60k-s írókat, mivel ez hiába annyi amennyi ez csak olvasni tud. :U ;)

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#17) Balinov


Balinov
félisten

100Gb/10perc? te jo isten, az 10GB/perc...kicsit le vagyok maradva meg a 8x DVD irasnal... :B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18) Balage76 válasza Franklin (#2) üzenetére


Balage76
senior tag

Én például használom. Egy fokkal kultúráltabb mint alkoholos filccel összemaszatolni a lemezeket. Az igazán jó albumokat szoktam kiírni, és az autóban egész jól mutatnak a tartóban... Nem teljesen haszontalan technológia. Érdemes egyébként kétszer felírni a lightscribe részt best minőségben és akkor tuti jó lesz a kinézet... igaz ez elég sok idő :O

[ Szerkesztve ]

(#19) Balage76 válasza Balinov (#17) üzenetére


Balage76
senior tag

Ez hogy jött ki?

(#20) Márton válasza Franklin (#2) üzenetére


Márton
nagyúr

Jelen!

Több évig használtam a technológiát, de meguntam az állandó várakozást az ígért szines lemezekre.
Vettem egy Canon 4500-at, azóta fotókat nyomok a felületre :)
Szóljatok ha végre színes lesz a LS.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#21) Balinov válasza Balage76 (#19) üzenetére


Balinov
félisten

mi? ha 100gb-ot 10perc alatt ir meg, akkor nagyondurva szamitas szerint is 10GB-ot ir meg 1perc alatt..nem? :)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#22) Sonja válasza Balinov (#21) üzenetére


Sonja
veterán

Szerintem az Gigabit lenne és nem GigaByte, nem?! :F

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#23) Balinov válasza Sonja (#22) üzenetére


Balinov
félisten

az a komoly :Y Bakker rossz hirt kommentaltam.Erre akart menni az eredeti post... :W :B Elnezest

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#24) IRON STORM válasza Balinov (#23) üzenetére


IRON STORM
őstag

Igen, de ettől függetlenül byte-ról beszélünk nem bitről. :)

Csak a TDi!

(#25) Sonja válasza Balinov (#23) üzenetére


Sonja
veterán

Ja, így már világos a 100GB! :D Akkor nem szóltam. :B ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#26) Dilikutya válasza BrianZ (#15) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez nálunk valószínűleg 30k alatt nem lesz kapható. 58k-ért olyat lehet kapni, ami a BR-t, DVD-t írja-olvassa, emellett még a HDDVD-t is ismeri, igaz csak olvasás szinten. Úgyhogy ajánlott inkább az írókat dicsérni. Ha azt nézzük, ez mennyivel tud többet, jobban megéri, ha újgenerációs optikai meghajtót akarok venni. Mert ugye aki csak PC-be vesz ilyen meghajtót, valószínűleg írna is hozzá lemezt, aki megengedheti magának a még legolcsóbban is 80-90k közötti asztali lejátszót, az nyilván már nem tökölne ilyennel.
Anno a DVD olvasó, meg a combo drive (CDRW, DVD olvasó egyben) sem volt épp egy jó üzlet.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#27) Balage76 válasza Dilikutya (#26) üzenetére


Balage76
senior tag

Az az LG drive amire Te gondolsz még azelőtti gyártás, hogy eldőlt volna a BD vs. HDDVD háború. Az LG még mindíg nem tudta kiárulni a készleteit, ezért kapható (ennyit a piaci boomról és a tervezhetőségről). Az újabb Combo driveban már nincs benne a HDDVD olvasás, mert már tavaszi fejlesztés.

(#28) whitehand válasza Dilikutya (#14) üzenetére


whitehand
senior tag

Én ujrairható LG bluray lemezt láttam a médiában 2500 pénzért kiszámolható könnyen akkor mennyi az 1x irható kb

(#29) Celithrandi válasza tupacamaru (#16) üzenetére


Celithrandi
addikt

persze, de vehetsz asztali olvasót is 60 ért:)

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFII 420, Inno3D 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#30) Celithrandi válasza Balage76 (#18) üzenetére


Celithrandi
addikt

én az enyém 1 év alattt ki se próbáltam, nem érzem logikusnak hogy a 25Ft os cd helyett 250ért vegyek, mert jó mutat a tokban:)

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFII 420, Inno3D 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#31) Celithrandi válasza Dilikutya (#26) üzenetére


Celithrandi
addikt

én most nem igen értem, valami kavarás van az árakkal, a Pio árul nettó 20ért blu olvasó kombót, a Sony meg bruttó 49ért asztali blu olvasót.
csak nem változott a piac enynit 8 nap alatt:)

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFII 420, Inno3D 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#42) Thrawn válasza zsoltika86 (#41) üzenetére


Thrawn
félisten

mind a TDK, mind a Sony speciális, a karcolásoknak és egyéb környezeti behatásoknak fokozottan ellenálló védőréteget használ
Link

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#44) Thrawn válasza zsoltika86 (#43) üzenetére


Thrawn
félisten

Az LG lemez azért olcsóbb mint a többi, mert előre lekötötték hosszútávra a gyártókapacitás jelentős hányadát, így annyit gyártatnak amennyit nem szégyellnek, a fennmaradó részen meg osztozik az összes többi cég.
Szerintem már minden gyártó ilyen réteggel látja el a Blu-ray lemezeket.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#47) Kobe


Kobe
veterán

az ilyen "óccsósodik a bluray" híreket mindig kicsit kétkedve fogadom. Egyrészt nem tartom életkpes formának, emberek, 21. század, nehogymár még mindig ilyen lemezes adattárolásra legyünk szorulva...
a másik meg, hogy hiába írják, hogy olcsóbb lesz, nem lesz az még jódarabig. HD ről is már mióta beszélünk - legalább jó 5 éve volt, hogy először megnéztem egy HD trailert, és azóta is csak úgy emlegetjük, hogy a valamikori jövő megoldása....

Csa tudnám, miért ilyen problémás ez a blu ray ? Én személy szerint jobban örülnék, ha nem csak ezt nyomatnák, hanem végre kidobnának MKV képes asztali lejátszókat, amire USB vel rálehet kötni vinyót, vagy nagyobb pendriveot. Legalábbis a nagyfelbontású rip 4,5 giga körül, felesleges ennek a többszöröse csak mer blúréj

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.