Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Somatom


Somatom
veterán

Örülök, hogy megúsztad, de azért nem ártana mélyebben elgondolkodnod azon, hogy hogyan kerültél a szembejövőbe. Ez nem tréfa dolog. Ha ott jön szembe valaki, akkor nem csak magaddal szúrsz ki. Én biztos nem dönteném magamra a rakományt miattad és akkor az autóval együtt leszel matrica az aszfalton. Szóval, ha hajlamos vagy ilyen "nemtudomhogykerültemaszembejövőbe" -re, akkor abba kéne hagynod a közúti kormánytekergetést.
Nemzeti ünnepen meg persze, hogy zárva vannak a boltok.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#2) UnA válasza Somatom (#1) üzenetére


UnA
Korrektor

Igazad van, fontos volna tisztázni. De el tudok képzelni egy nagyon egyszerű esetet, talán alváshiány lehet.

(#3) kemotox


kemotox
addikt

Nem az "égiek" voltak, hanem a mérnökök, akik úgy tervezték meg az autót, hogy az ilyen esetekben az nyelje el az energiákat, ne pedig az utas. Vagy a szembesávba is az "égiek" löktek át? Bocs, értem én, hogy milyen élmény meg minden, de nem kell azért egyből bedilizni.

(#4) TheLázs válasza UnA (#2) üzenetére


TheLázs
csendes tag

Szia! Javaslom, kérd meg az ismerőseidet, hogy figyeljenek oda arra, hogy gyakran bambusz-e el egy- egy pillanatra. Ha ez az utóbbi időben felerősödött, akkor előfordulhat hogy epilepsziás nagy roham közeleg. Nem ijesztgetni akarlak, de stresszes életmód mellett felnőtt korban is előjöhet.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#5) Samus válasza UnA (#2) üzenetére


Samus
addikt

Ezt megerősítem. Éjszakás műszak (főleg váltott 3/4) csinál ilyet. Én sokszor voltam úgy a hét elején, hogy hazaértem, csak nem tudom, hogyan. Egyszerűen az út egy része, vagy az egésze kiesett. Az újabb tünet az éjszakás héten, hogy hajnalban néha árnyakat látok itt-ott elsuhanni :D

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#6) kiezTe90 válasza Somatom (#1) üzenetére


kiezTe90
senior tag

Mondom, soha nem volt ilyen velem. Pedig nem rövid távokat vezettem le.
Éjszakás voltam, a faszom kivolt mindennel a héten, talán közbejátszhatott.
Írtam is, hálát adok, hogy senki nem jött szembe velem. Hidd el, így is szarul érzem magam miatta.

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#7) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Száraz volt az út?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#8) kiezTe90 válasza bitpork (#7) üzenetére


kiezTe90
senior tag

Nem teljesen!

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#9) Somatom válasza bitpork (#7) üzenetére


Somatom
veterán

Annak mi a jelentősége? Sztem tök mindegy, hogy milyen az útfelület, ha nem kaptál fejsérülést, akkor tudnod kell, hogy hogyan kerültél a szembejövőbe. Ha nem tudod, akkor azt sem, hogy legközelebb mikor nem fogod tudni. Ergo potenciális gyilkos vagy.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10) Hieronymus válasza kiezTe90 (#8) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Azt gondolom, hogy kettő dolgot kellene átgondolnod.
Az első és legfontosabb, hogy kerültél át a szembejövő sávba. Mire kell figyelned, hogy legközelebb ne egy szembejövő p9rgessen meg.
A másik is erősíti a biztonságot. A kb. 2010 után forgalomba került járművek döntő többsége már rendelkezik a kívánt útirány tartását segítő elektronikával. Ilyen autóban ülve, legfeljebb az elektronika jelezte volna, hogy dolga akadt.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#11) bitpork válasza Somatom (#9) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A kihagyás miatt feltétlenül jó egy komplett terheléses vizsgálat, de a megpördülésen lepődtem meg, mert száraz aszfalton a kerék be szokott tapadni és borul a kocsi emlékeim szerint. Télen nekem is volt Lengyelben egy levegőbe repülős és forgós kalandom amikor egy fagyott hó nyomvájús úton egy kamion meg akart előzni csak jöttek neki szembe és úgy gondolta h rám húzza a kormányt inkább.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#12) kiezTe90 válasza Hieronymus (#10) üzenetére


kiezTe90
senior tag

Így van! De fentebb is írtam, szar hét áll mögöttem nagyon. Rengeteg minden halmozódott fel, ez lett a vége.
Hidd el, legközelebb ilyen lesz inkább nem ülök volán mögé, megkérek valakit vigyen el.

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#13) pusszycat válasza kiezTe90 (#12) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha éjszakás vagy alap, h lehúzod az ablakot. Úgy nehéz szundikálni. A fűtés az ellenséged. Inkább fázz meg.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#14) Somatom válasza pusszycat (#13) üzenetére


Somatom
veterán

Vagy, műszak után kell egyet szundítani az autóban. Én ezt csinálom. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15) pusszycat válasza Somatom (#14) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Jó, az kamion. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#16) Somatom válasza pusszycat (#15) üzenetére


Somatom
veterán

Viccet félretéve, ha az elmúlt 35 év kilómétereit hevenyészve összeadom, akkor motorral eddig volt cirka félmillió, személyautó/furgon egymillió, kamion, meg a másik milla. Ezalatt nem egyet, tán nem is tízet hibáztam, de egy olyan eset sem volt, aminél ne tudtam volna pontosan, hogy hol qrtam el.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17) kiezTe90 válasza Somatom (#16) üzenetére


kiezTe90
senior tag

Jólvan, bocsánat Tőled is látom ez személyes sérelmed. :) Nem kötekszem, tényleg megértem hogy miért vagy felháborodva, csak azt is érsd meg amit fentebb is írtam. Hidd el én is bánom, hogy ez történt. A következő hetekben 1-2 vizsgálatnak alá vetem magam.

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#18) Somatom válasza kiezTe90 (#17) üzenetére


Somatom
veterán

Ez nem személyes sérelem, csupán egyszerű tény. Ha motorral talállak ott, akkor megdöglök, ha kamionnal, akkor megöllek. Az első esetben nincs mit feldolgoznom, a másodikra fel vagyok készülve. Hát te?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19) pusszycat válasza Somatom (#18) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mindenre nem lehet felkészülni, ott vannak az alvajárók,a kamikazék,a szédelgők,és a szőke nők. Én még leakadt utánfutóval is szembe találtam magam,meg volt egy időutazóm is aki csak feltűnt a semmiből. Az ,h most ezt neked gépelem csak a véletlen műve.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#20) kiezTe90 válasza Somatom (#18) üzenetére


kiezTe90
senior tag

Nem, nem vagyok. Ha ott valaki miattam meghal, hidd el én is meghalok, ha nem is akkor. De nagy mázlim volt, és tudom többet nem lesz. Ezért is írtam utána nézetek az orvosokkal minden rendben van-e, vagy csak a fáradtság plusz a nagy stresz játszott közbe. (Utóbbira szavazok, ahogy a német orvosok is, mert Ők már kifagattak akkor a kórházban.)

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#21) Viktor S


Viktor S
csendes tag

Előfordulhat az is, hogy a "nem tudom, hogy kerültem a szembe sávba" okozat és nem ok. Sok baleset alanya szenved részleges emlékezetkieséstől.

(#22) 8th válasza Samus (#5) üzenetére


8th
addikt

Egy korábbi melóhelyemen szezonban nyomtuk a rövid váltásokat. Reggel hazamentem éjszakás műszakból majd este hatra vissza 12 órázni. Másnap reggel gondoltam a parkolóban alszok egy fél órát mielőtt haza indulok mert teljesen rottyon voltam nem láttam a fáradságtól. Ez volt olyan hat húsz magasságában. Kilenckor arra keltem, hogy az asszony hív, hogy minden rendben van-e meg, hogy hol vagyok. Úgy bealudtam mint az állat telefonra is alig riadtam fel. Hazamentem kaja tusolás és mint akit agyonvertek úgy aludtam kora estig. Durva dolog ez a kialvatlanság. Embere válogatja de engem nagyon meg tud viselni.

(#23) pusszycat válasza 8th (#22) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én volt,h 5 napot a hétből 16 óráztam. A szombatot meg átaludtam.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#24) 8th válasza pusszycat (#23) üzenetére


8th
addikt

Harmadik napon tuti kidőltem volna. Sosem bírtam az ilyesmit huzamosabb ideig.

(#25) Somatom válasza 8th (#24) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor kamionos ne legyél! Nálunk a normál napi pihenőidő 11 óra, ami hetente három alkalommal 9 -re csökkenthető. Ezt a cégek szeretik is kihasználni. Ebből következik, hogy a normál munkaidőnk 13 óra, ami hetente háromszor 15 óra és még szombaton is melózunk.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#26) pusszycat válasza Somatom (#25) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A kamionosok nagyon jól keresnek, ezt is vedd figyelembe.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#27) 8th válasza Somatom (#25) üzenetére


8th
addikt

Az egy dolog. Azért a rakodásokkal megszakított vezetést ne hasonlítsuk a folyamatos fizikai munkához. Vezetéssel nincs bajom. Hollandiából hazajöttem alvás nélkül csak kajálni pisálni álltunk meg az egész úton három órát nem én vezettem de akkor sem tudtam aludni mert félszemmel akkor is az utat néztem.

(#28) Somatom válasza pusszycat (#26) üzenetére


Somatom
veterán

Tényként írtam, nem panaszkodásként. Nincs is okom panaszra. A jelenlegi sofőrhiány lehetővé teszi, hogy Európa bármelyik országában elhelyezkedjünk és olyan havi beosztásban dolgozzunk, amilyenben szeretnénk. Én azzal kompenzálom a napi 13-15 órás melót, hogy csak két hetet (max +2 napot) vállalok egy hónapban. A másik 10-14 napban "nyaralok".

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#29) Doky586 válasza Somatom (#28) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nem emlékszel hogy kerültél át a másik sávba akkor aludtál.

Velem is volt hogy egyedül egy első motoros autóban az egyik első kerék durdefektes lett. De ilyenkor csak két kerék érti a földet és hiába tekergettem a kormányt képtelen voltam úton tartani.. Másik sáv majd felborultam. De mindenre emlékszem. Szerencsére nem jött szembe senki és az út mellett se voltak fák.

ui. Nem neked ment

[ Szerkesztve ]

(#30) Egon


Egon
nagyúr

14 éve vezetek rendszeres jelleggel, nem túl sokat, eddig összesen 200K km-nél járhatok. Egyszer volt nekem is némileg hasonló akcióm, szerencsére nem csak én, az autó is megúszta.
Vácról mentem kifele Kosd irányába (ott felfelé megy az út, és elég kanyargós) a Seat Ibizánkkal. Egy kicsit gyorsabban mentem az ideálisnál (40-50 km/h körül lehet 100%-os biztonsággal autózni, 60 körül mehettem), ami még önmagában nem lett volna gond, de egyrészt kicsit nedves volt az út, másrészt annyira a szélen autóztam (keskeny az út, a szembejövők sokszor levágják kicsit a kanyarokat és átjönnek a sávunkba), hogy a jobb kerekek majdnem lementek az útról (a szélén töredezett az aszfalt, és éreztem hogy már azon fut a kerék).
Sajnos egy hirtelen kormányzással próbáltam korrigálni (kicsit balra rántottam a kormányt), ami azt eredményezte, hogy egyrészt a kocsi picit kidobta a farát jobbra, másrészt azonnal meg is tapadt, és elindult durván 10-11 óra irányába keresztbe, és az út túloldalán be a susnyásba (szerencsére csak kb. térdig érő fű volt azon az oldalon, egy pár méter széles sávban). Az egész pillanatok alatt játszódott le, jóformán megijedni sem volt időm.
Óriási szerencsémre nem jött senki szembe - csak pár másodperccel később, amikor már a túloldalt voltam (abban az időszakban nem volt túl forgalmas az az út: szerintem percek is elteltek, mire valaki arra tévedt, de akkor pont nem ez volt a helyzet). A Mondeós lelassított, majdnem megállt; jelezte hogy kérek-e segítséget, de intettem neki hogy nyugodtan menjen tovább. Hazafelé persze kijött rajtam a poszt-traumás stressz: kicsit remegett a kezem, de nem volt vészes.
Azóta jobban tartok a nedves úttól, és persze próbálok óvatosabban vezetni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#31) DigitXT válasza Doky586 (#29) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha nem emlékszel hogy kerültél át a másik sávba akkor aludtál.
Vagy bebaszta a fejét valamibe, és részleges emlékezetkiesése lett.:K
Szerk: azt írja, karcolás nélkül, de egy pörgő-forgó-boruló autóban nem
valószínű, inkább csak eufemizmus arra, hogy nagyobb baja nem lett...

Unokatesóm anno bukott motorral, az előtte lévő ~fél perc kiesett neki,
mert rendesen beverte a fejét: persze a sisak megvédte, de akkor is.:(

[ Szerkesztve ]

(#32) Egon válasza DigitXT (#31) üzenetére


Egon
nagyúr

Én sem tudom, hogy álltam meg, az a rész valahogy kiesett (nem tudom hogy a növényzet fogott meg, fékeztem, vagy a gázelvétel plusz a növényzet elég volt). És nem aludtam el, nem vertem be a fejem, nem szívtam, nem ittam stb. Fura jószág az agy, ez van.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#33) Narxis válasza pusszycat (#23) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az kemény. :Y

Thanos was right.

(#34) Doky586 válasza DigitXT (#31) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet. Nekem sikerült a 100-as tempórol annyira lelassítani a kocsit hogy amikor felborült a réten akkor én is és a telefontartóban a telefon is a helyén maradt. Biztonsági öv megfog, nem volt mibe beleverni a fejem. (ülésen fejtámasz természetesen volt)
Úgyhogy (arra járók segítségével) kocsit visszaborít kerekeire, kerékcsere és folytathattam az utam (persze utána a rommátört oldalát szervízben cserélni kellett) (puttonyos kisteherautó volt)

[ Szerkesztve ]

(#35) kiezTe90 válasza DigitXT (#31) üzenetére


kiezTe90
senior tag

Érdekes módon bevoltam követve, de sikerült a tetőbe! Pedig az övfeszítő jó volt.

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#36) kiezTe90 válasza Doky586 (#34) üzenetére


kiezTe90
senior tag

Az a baj, én amint megcsúsztam meg is dobott az árok ami miatt egyből repültem is és 4-et bukfenceztem.

Egyre többször egyetértek Thanosal...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.