Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Költözés

Hozzászólások

(#51) bpx válasza #41133696 (#50) üzenetére


bpx
őstag

"porszűrők"

pont az nincs benne :) pedig eléggé hiányzik

(#11) hackeeeee: ezt most így nem tudom milyen proci hátlap szigetelésre gondolsz
(azt viszont igen, hogy a kivágás nálam nem ott van, ahol az alaplapon (Asrock P67 Extreme4) a proci, így igazából értelme sincs)

(#52) hackeeeee válasza #41133696 (#50) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát őő.. Ez egészen pontosan 932 advanced. Az árgépes link erre is mutat. :K Porszűrő nem volt hozzá, és ezt ahogy írták korrábban mások is, Nekik sem volt. Épp ezt írtam korábban, hogy nekiálltam nézelődni, hogy mit találnék bele. Ezért keresek erre való anyagot, és szépen megcsinálnám. :K

Nagyon szépen köszönöm! :R

(#51) -Zeratul-: Volt rajta egy fehér műanyag perem körbe. A korábban linkelt képen látszik is.

(#49) dave666: Az árat megtalálod GoodSpeed linkjében. :) A Chiftec megmarad, tesómék kapják meg. Sajnálom eladni, túl egyedi már. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#53) bpx válasza hackeeeee (#52) üzenetére


bpx
őstag

ja azt rajta, nem zavart, otthagytam :)

(#54) hackeeeee válasza bpx (#53) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem eleve félig "fityegett". Valszeg szállítás közben lecsúszott, plusz nem is teljes volt, hanem egy része hiányzott, aztán inkább levettem. :)

Véleményem szubjektív...

(#55) #41133696 válasza hackeeeee (#52) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja igen, képet néztem és azt láttam rosszul, a cikkben nem láttam rá utalást :) Egyébként nem feltétlen gond az, hogy nincs benne porszűrő, nyilván a a CM-es mérnökök nem tartották szükségesnek, illetve úgy ítélték meg, hogy rontaná a hűtést annyivval jobban.

Tapasztalatból mondom, hogy nem feltétlen szükséges, mert nekem gyáilag van elől Hi-tech 7 PRO-ban - előlre meg felülre persze szerintem sem ártana itt sem -, de oldalt ahol a nagy 400-as hűtő van nincs semmi ilyesmi védelem, és ameddig be nem laktam a házat praáztam is miatta, hogy majd a szoba összes porszemcséje ott fog kikötni, de tévedtem. A lapátjain szokott lenni, de lényegében csak azt kell letisztítanom és nincs benne több por - legalább is én nem érzem egyáltalán úgy majdnem 3 év távlatából -, mint az agyon porszűrözött jetmasterben, ahol elől is van, meg oldalt is csak hátulra nincs berakva :)

Persze opcionálisként a CM mellékelhette volna őket, vagy legalább egyedileg rendelhetővé tehette volna, ha valaki úgy gondolja, hogy mégis jó lenne, hogy ne kelljen már mókolni vele :D

(#56) hackeeeee válasza #41133696 (#55) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehet. Az oldalsó ventinél meglátszott a por pár nap után.. Elől még annyira nem..

Előre mindenképp szeretnék valamit, meg mondjuk oldalra is.

PC-Gear-nél találtam, dehát nah, nem ocso'.

Ezért gondoltam rá, hogy szerzek valami anyagot, és csinálok magamnak előre, és az oldalsó venti elé.

Bár, ha a venti előtt lenne, attól még maga az oldallap úgyis porosodna, de legalább be nem menne annyi. :)

Véleményem szubjektív...

(#57) #41133696 válasza hackeeeee (#56) üzenetére


#41133696
törölt tag

Uhh ennek van ára :F 21k :(

(#58) hackeeeee válasza #41133696 (#57) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát jah... Mondjuk ahogy elnézem ez ilyen mikro méretű rács, de akkor is..

Ezért filózok valami manuális megoldáson, csak nem tudom, hogy mivel lehetne megoldani. Vagyis ötletem van, csak megfelelő anyagot nem tudom, hogy hol, vagy kinél lehetne venni.

A chieftec-ben volt elől ilyen nagyon vékony szivacsszerű valami, az is elég jól megfogta a port.

Véleményem szubjektív...

(#59) dave666 válasza hackeeeee (#52) üzenetére


dave666
aktív tag

Jó árban volt :R
Köszi, valahogy gondoltam nem adod el :)

Dave666

(#60) hackeeeee válasza dave666 (#59) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:)

Túl sok mindent csináltam már vele, akkoriban még ment a modding láz, alakítgattam, amennyire tudtam. Így, hogy végülis van mit bele tenni, így megmarad. :)

Véleményem szubjektív...

(#61) #41133696 válasza hackeeeee (#58) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát igen, csak ugye probléma, hogy nem egyezik a méret és ha kisebb nem nagyobb, akkor még az sem megoldás, hogy megszabod. Ráadásul a régebbi házat megtartod, és Tesód nem biztos, hogy jól járna vele szűrő nélkül. :)

(#62) icecave válasza hackeeeee (#56) üzenetére


icecave
nagyúr

Van ám ára :D

Akkor maradok a hetente egyszer áttörlöm és sűrített levegővel "megküldöm" módszernél. 21k-ból vehetek egy pár flakonnal :D

(#63) #41133696 válasza icecave (#62) üzenetére


#41133696
törölt tag

Kíváncsi lennék ilyen áron mennyit adhatnak el belőle :D

(#64) lorcsi


lorcsi
veterán

nagyon szép ez a ház...lehet ezt választom én is...igazán megnyerő

(#65) hackeeeee válasza lorcsi (#64) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:) :R

(#62) icecave: Hasonló dolog jutott Nekem is eszembe. :D

Véleményem szubjektív...

(#66) effendi2


effendi2
tag

Jó kis bemutató!
Nekem is HAF házam van, de a legkisebb tesó, a 912-es. Mondjuk a legkisebb relatív, abba is belefér gyakrolatilag bármi. .)
Porszűrőt mindenképp érdemes beleapplikálni, különben egy hónap alatt úgy néz ki a bele, mint ha egy éve nem takarítottad volna.

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#67) #41133696


#41133696
törölt tag

Amúgy a HAF az mire utal a ház esetében CM-nél?

(#68) icecave válasza #41133696 (#67) üzenetére


icecave
nagyúr

Az első mondatból alkották, ami akkor hagyta el a szájukat, mikor készen kigurult a gyártósorról: Hűűű, atom f*sza" :D

[ Szerkesztve ]

(#69) effendi2 válasza #41133696 (#67) üzenetére


effendi2
tag

High Air Flow.
A CM huzatos házai.:)
Ennél a szériánál a legjobb szellőzésre gyúrnak, a zajszint másodlagos.

De mivel bazinagy ventiket raknak bele, így a júzer dönti el, hogy átlagos szellőzés, és csend, vagy brutál huzat és hangzavar legyen. Egy előlapi panellel vagy szabályzós lappal az átmenet végtelen. :D

[ Szerkesztve ]

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#70) hackeeeee válasza #41133696 (#67) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez kérdés volt ám az utolsó játékban is! ;]

Túrni kell valami szűrőt, mindenképp...... Csak azt nem tudom, hogy pl. ilyen nagyon vékony mikroszövésű anyagot, v szivacsot hol lehetne venni.

Néztem külön nagyobb rácsokat is, dehát azok is 4-5k/db....

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#71) #41133696 válasza effendi2 (#69) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi :R

(#72) hackeeeee válasza hackeeeee (#70) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nameg, ugye rátettem a vga-ra ezt a légáramlás segítő cuccot. Abból a szempontból jónak tűnik, hogy hátul érzem azt, hogy jön ki a levegő a vga-knál, tehát átfújja a bordákat.

Véleményem szubjektív...

(#73) #41133696 válasza hackeeeee (#70) üzenetére


#41133696
törölt tag

:DDD

Hát én amikor kerestem, a Jetmasterhez, csak fém hálósat találtam, de az csak pár száz FT volt, igaz 6-évvel ezelőtt kb.

Elől dupla szűrő van, a házban a 120-as mögött a fenti szűrő, előtte pedig:

Amikor megvettem a házat az elsőt is csak sima rácsnak gondoltam, mert elég nagy lyukacskák vannak rajta, na most a számítógépasztal amiben benne van olyan felépítésű, hogy lényegében kicsivel van csak a gép a talajnál magasabban. Eleinte az első rácson átjutnak a porszemcsék, de tisztítás után pár héttel, már jó nagy porgombócok vannak elől, ami egyébként átjut azt megfogja a második védvonal. A hűtési teljesítmény pedig még 3 havi tisztítás mellett is bőven kielégítő :)

Még a CoolComp-ból vettem, ami azóta sajnos megszűnt :(

A működési elve elég egyszerű, az apróbb porszemcsék eleinte átmennek rajta, de amikor már elől magán a rácson elkezdenek lerakódni, bolyhosodni, maguk alakítanak ki szűrő réteget :) A levegőt azért át sikerül szívnia szépen a Hűtőnek. 2-3 havonta szoktam tisztítani a gépet akkor letisztítom a szűrőket is.

A másik házban meg elől egy ilyen szűr :)

Elvileg mosható, de nem túl sokszor mostam le, csak leszoktam fújni, szívni, ecsettel tisztítani :)

Illetve vannak ilyen szűrő szivacsok is, ilyesmit keresel szerintem.

"Nameg, ugye rátettem a vga-ra ezt a légáramlás segítő cuccot."

Ez hogy néz ki? Valami univerzális cucc?

(#74) hackeeeee válasza #41133696 (#73) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nemteljesen, a házhoz jár.

Itt jól látszik!

Mondjuk most nézem, hogy itt is rajta van a hátlapnál az a műanyag cucc, amit Én leszedtem.. Dehát mindegy, nem volt fullon körbe, így levettem...

Ilyesmi dolog kéne nekem... Lehet az lesz a vége, h rendelek kintről ilyen anyagot, ha már kapható.

Véleményem szubjektív...

(#75) #41133696 válasza hackeeeee (#74) üzenetére


#41133696
törölt tag

Alul a táp vajon mennyi port termelhet be? Mert ugye az asztal/padlószőnyeg felől szívja.

Ja ez az anyag, nem is drága, pár font.

(#76) effendi2 válasza #41133696 (#75) üzenetére


effendi2
tag

Be semennyit, mert alul bemegy, hátul kijön. Az a levegő nem jut a gépbe.

Szerintem elég húzós amúgy, 1500Ft+posta egy 23x23cm-es darab. És ebből kell minimum kettő.
Valami hazai cuccot kéne találni.

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#77) hackeeeee válasza #41133696 (#75) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jókérdés...

Majd kiderül. Asztalon van, szal szerencsére a szőnyeg nem gond, bár por azért akad.

Oda lehet fogok venni egy 12-es szűrőt, az nem nagy összeg.. De főként a nagyokat kellene megoldani.

Véleményem szubjektív...

(#78) hackeeeee válasza effendi2 (#76) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szerintem csak arra gondolt, hogy mennyire porosodik le maga a táp.

Hát ha azt nézem, még mindig olcsóbb alternatíva, mint ~22k+postáért megrendelni a komplett szettet.

Véleményem szubjektív...

(#79) #41133696 válasza hackeeeee (#78) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, magára a tápra gondoltam. Jó nagy rés van tisztításkor, mégis a por néhol olyannyira beévődik, hogy a sűrített levegővel is alig bírom kinyomni a francba onnan :) Persze ezan a téren kitartó vagyok, nehogy a drága táp rámenjen a dologra.

(#80) effendi2 válasza hackeeeee (#78) üzenetére


effendi2
tag

A táp nálam nem szokott egyáltalán porosodni, mert maximum feltapadni tudna, mivel a nyák a "tetején" van. A por bemegy alul, aztán mivel nem tud leülni sehova, villámgyorsan távozik hátul. :)

Ahhoz képest olcsó, de biztos van hazai alternatíva. Egyet találtam is:

[link]

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#81) hackeeeee válasza #41133696 (#79) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jaja. Ebből kifolyólag szerintem Én is havi szinten takarítani fogom. :K Muszáj lesz.

Igaz ha lesz szűrő, akkor is. :)

Véleményem szubjektív...

(#82) compifan12


compifan12
csendes tag

kedves cikk :) ;) jó a ház.Mennyi volt?biztos 80k

,assasin's creed 3 jöjjön már!,asrock extreme 4,intel core i5 3570k,sapphire hd 7970,kingston 16gb 1600mhz,seatage 1tb 7200rpm,samsung ssd 830 128gb,zalman z11 plus,chiethef ctg-500

(#83) #41133696 válasza hackeeeee (#81) üzenetére


#41133696
törölt tag

Amúgy az alul tápos házakkal nekem annyi fenntartásom van csak, hogy mindig oldalra kell fordítani ha a táp belsejét akarjuk tisztítani :)

(#84) hackeeeee válasza compifan12 (#82) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köszi. :)

Ha visszaolvasol kicsit, beszéltünk az áráról, hogy mennyiért kapható. :)

(#83) GoodSpeed: Vagy elfekteted a házat! ;)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Költözés
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.