Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Költözés

Hozzászólások

(#1) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Szia, én csak annyit tennék hozzá, hogy ha majd megint szétszeded a gépet a kábelrendezés miatt, rakd lejjebb a dvd meghajtót. Nekem ugyanígy van és előre van bedugva a fejhallgató és a mikrofon. A kábeleit viszont állandóan félre kell tolni mert belóg a dvd-hez, és nagyon idegesítő, mikor mindig fogni kell hogy a DvD "ki tudjon nyílni" vagy ne zárja oda a kábelt. Nem nagy dolog, de tényleg idegesítő :)

A játék az nem játék!

(#2) hackeeeee válasza Lézerparaszt (#1) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szia!

Hmm.. Igazad lehet! Megfontolandó! :)

Mindenképp szét fogom szedni, bár szerencsére közel sem kell annyira szétbombázni, mint kellett. :D Csak újra kell pakolgatni a kábeleket, kicsit, számomra szebben, mert hiába nem látszanak, attól még tudom, hogy közel sem úgy vannak, ahogy lenniük kéne.

Köszönöm a tanácsot! :R :)

Véleményem szubjektív...

(#3) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Tipikus esete a szavak más környezetben való használatának. Munkatársamnak ez a kifejezés annyit mond: Lakóházból költözés, bennem már felmerülne a számítógépházból való költözés is. Gyakran nem értenek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4) hackeeeee válasza Kolondrum (#3) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jó hát na.. :D

Gondolkoztam, hogy vajon milyen címet adjak neki, de ez tűnt a "leglogikusabbnak"... :D :B

Véleményem szubjektív...

(#5) Maxxxim válasza Kolondrum (#3) üzenetére

Igen sok minden függ a "környezettől".
Én, mikor még csak a cikk címét láttam, és beazonosítottam, hogy a Logout-ról származik, 10%-ot adtam a lakásból való költözésre, és 90%-ot a számítógépházra :))

(#6) r-chee


r-chee
őstag

Jó választás volt a HAF :)

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#7) hackeeeee válasza r-chee (#6) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köszönöm! :)

Véleményem szubjektív...

(#8) r-chee válasza hackeeeee (#7) üzenetére


r-chee
őstag

Igazából nekem is költözködnöm kéne az új konfiggal valamibe, mert csak porosodik be itt az asztalon az alaplap dobozán fekve. Csak erős a gyanúm, hogy számomra megfelelő gépházat még nem árul senki :D. Nekem nem kellenek 5.25"-ös bővítőhelyek elöl, sőt, igazából semmi, csak egy letisztult, nem nyitható, kiugrásokkal nem tűzdelt előlap (sem oldallap vagy tető), ház tetején belülről, vagy gépház aljában "élére" fordítva felfogatási lehetőség tripla radinak, rögzítési hely pumpának és tartálynak, max 2db rekesz házon belül HDD-nek s külön SSD felfogatására szolgáló hely :U.
Ezeknek a követelményeknek jelenleg egy ház sem felel meg a piacon :). Sablonház az összes.

Viszont egy tábla 1000x2000-es, LV1-es, tehát 1mm vastag ALU lemez 7500,- pénzbe kerül, plusz vázanyag, plusz fantázia, tervezés, némi lézervágós és CNC-s meló.... :U

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#9) hackeeeee válasza r-chee (#8) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nagyon sok féle fajta ház van, előfordulhat, hogy találnál magadnak megfelelőt, csak lehet, hogy nem itthon, hanem valahol külföldön. Gondolok itt arra, hogy nem kapható itthon.

Na meg persze igen, le is lehet gyártani, dehát az egyediségért meg kell fizetni! :) :K

Véleményem szubjektív...

(#10) bpx


bpx
őstag

jól van, látom nem csak én nem tudtam a kábeleket szépen elrendezni benne :)
pont tegnap kaptam darabjaira, mert 1.5 éve raktam össze a gépet, és azóta még nem volt takarítva

(#11) hackeeeee válasza bpx (#10) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tervezek nekifutni még egyszer... 1 fokkal jobb lett a helyzet, mint terveztem de nem az igazi.

Rájöttem, hogy ebbe moduláris táp való igazán. Dehát evvan. :) Majd szétkapom, és megpróbálom kicsit praktikusabban megoldani a vezetékezést. Mikor már lényegében kész volt, akkor jöttem rá, hogy pár kábel rossz helyen van, nem ott kéne átvinni, ahol vittem..

Tervem van rá, csak mikor összeszereltem, nem sikerült kivitelezni.

A proci hátlap résznél, a szigetelést Te levetted róla? Csak mert nézelődtem, láttam olyan képet, amin fenn hagyták.. Nekem viszont eleve elég laza volt, így kapásból levettem.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#12) Armahun válasza Kolondrum (#3) üzenetére


Armahun
addikt

Szerintem az élőlények költöznek, tárgyakat meg költöztetnek.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#13) hackeeeee válasza Armahun (#12) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha már itt tartunk, élőlényeket is lehet költöztetni... De most ezen nem fogunk "összeveszni".

Véleményem szubjektív...

(#14) kelzsoca válasza hackeeeee (#13) üzenetére


kelzsoca
félisten

Szellős kuckó, talán már túlzottan is :)

https://vertigostore.eu

(#15) hackeeeee válasza kelzsoca (#14) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, a Chieftec után kellett valami. Azt Én szabtam testre annyira, hogy legyen benne rendes légáramlás, annak a szintjét szerettem volna hozni. Az, hogy viszont ez még annál is jobb, az nem baj. :)

Annyi, hogy a VGA-knál lévő spec légáramlást segítő cuccot kivettem, de lehet, hogy még a végén visszateszem, középventis kártyánál lehet, hogy hasznos lenne, meg legalább akkor löki kifelé a meleget a házból a VGA-knál.

Véleményem szubjektív...

(#16) kelzsoca válasza hackeeeee (#15) üzenetére


kelzsoca
félisten

A hang-zaj nem zavar egyébként?

https://vertigostore.eu

(#17) hackeeeee válasza kelzsoca (#16) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Halkabb mint a Chieftec volt..

Pedig abban a procihűtővel együtt 4db 12cm-es venti volt. (A házban külön volt/van 2 Arctic venti és egy Zalman). Ezek is szabályozva voltak.

Alaplappal szabályozva vannak a HAF ventijei is, bár az oldallap ventijét nem nagyon tudom visszább fogni, mert elkezd rezonálni.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18) Armahun válasza hackeeeee (#17) üzenetére


Armahun
addikt

Én csak felső ventit hagynám benne azt is max 5 volton.
Minek zúgjanak ott feleslegesen. :)

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#19) hackeeeee válasza Armahun (#18) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem zúgnak.. :N

Asrock-kal UEFI-ben szintenként tudom állítani a ventiket. Csak az oldalsó maradt max-on, de annak sincs idegesítő hangja. :N Legalábbis, engem nem zavar.

Véleményem szubjektív...

(#20) icecave


icecave
nagyúr

Nekem is ilyen hátam van, előtte volt pár, de mindegyikben idegesített,hogy "bezizegett az oldala" vagy valami más alkatrésze a ventiktől. Gondoltam, ebben van anyag, majd nem fog. Tévedtem... sőt, igazából csak a prociventi, a vga és tápventi van benne, a többi lekapcsoltam, télire nem kell. Erre berezeg ennek a háznak is az oldala :( Mérges vagyok, van,hogy megütögetem, elmúlik, majd megint, mikor elér egy frekvenciát a rezgés, újra hallható lesz :(
Próbáltam kerekeken, anélkül, de sajnos ez állandó visszatérő problémám.

(#21) hackeeeee válasza icecave (#20) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én ilyen zizegést csak akkor tapasztaltam, amikor visszafogtam az oldalsó ventit, bár, ott maga a venti zizegett, ahogy hallottam, bár nem tudom.

Próbáltad azt, hogy rányomod az oldallapot, és úgy húzod meg a csavarokat? V nem az oldallap zörög?

Véleményem szubjektív...

(#22) Armahun válasza icecave (#20) üzenetére


Armahun
addikt

Valószínűleg a merevlemezek rezgetik a házat és ebból van a legnagyobb zaj is.
Az enyémek gatyagumin lógnak :DDD és így már nem rezonálnak.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#23) icecave válasza hackeeeee (#21) üzenetére


icecave
nagyúr

Valószínűleg azok rezegnek, próbáltam mindenhogy, lehet,hogy ahogyan "beakasztom" oda kellene valami kis gumi,hogy ne tudjon egymáson a két fém rezegni.

(#24) hackeeeee válasza Armahun (#22) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A vinyó rögzítését lényegében 3 féleképp lehet megoldani. A gyári keretben van egy ilyen gumis rögzítő, vagy ezek kivételével csavarral. Vagy esetlegesen ki lehet venni az egész keretet, és "natúrban" is be lehet tenni a vinyót. Nekem pl. a WD-t csavaroznom kellett a keretbe.

@icecave: A VGA-knál lévő "áramlássegítő" műanyag Neked bent van, vagy kivetted?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#25) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Lehet maradni vagyok de szerintem a Chieftec házak még ma is nagyon jók. Igaz nem designos meg ilyenek de főleg a nagy Chieftec amibe alulra lehetett 8 HDD-t tenni fentre pedig 6 egyéb egységet + 2 kicsit idáig számomra ez volt a leg-leg legjobb ház. Persze ma már kevésbé kell 6 optikai vagy cserélhető egységnek hely de azért kis fantáziával oda is lehet tenni HDD-ket. Ráadásul a E-ATX ház. Szerintem barvo, mesh és az uni sorozat volt a legjobb ezekből. Előlapokban különböztek. Én csak röhögök hogy ma mindenki potom 10 ezerért szabadul tőlük, hiszen ha valaki egy stramm sok HDD-t elnyelni képes házat keres a best buy ma. Igaz nincs benne trendi kábel elvezetés de kis ambícióval méretre igazíthatóak a kábelek.

(#26) icecave válasza hackeeeee (#24) üzenetére


icecave
nagyúr

Lehet enyémben nincs/nem is volt, mert sima 932-esem van, ilyen volt annó, mikor új volt: [link]

(#27) hackeeeee válasza icecave (#26) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah igen, az enyém az Advanced. Fekete belső, stb.

(#25) Mexildos: A kábel elvezetést is megoldottam valamennyire a Chieftec-ben, de már egy ideje terveztem cserélni. Az enyém asszem 4 od helyes volt, és 5 vagy 6 vinyós. De most fejből nem tudom. Mondjuk ettől függetlenül családon belül marad a ház, sajnálom eladni. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#28) icecave válasza hackeeeee (#27) üzenetére


icecave
nagyúr

Mondjuk nekem ez az áramlássegítő nem sokat érne, mert ilyen a VGA-m: [link]

Télre azért veszem ki a ventiket, mert egyrészt nem kell,hogy menjenek, mert jóval hűvösebb a lakás, meg minek szívják a port ész nélkül feleslegesen.

(#29) Brae


Brae
őstag

Házat minek lecserélni, ha nem sérült meg, tört össze stb. és amúgy elégedett vagy vele? Ez nem cpu vagy vga, hogy elavul.

Amúgy nekem egy Chieftec LBX-01B-B-B van már 8 éve és nagyon meg vagyok vele elégedve. Tökéletes karcmentes állapotban van. Szellőzése is frankó. Az új házak között egyik sincs ilyen masszív (vagy max olyan áron, amiben én nem gondolkozom), erre simán rá tudok ülni, pedig majd 90 kiló vagyok. Apám CM 690-ese ehhez képest papírból van, pedig anno arra is azt mondták, hogy milyen frankó masszív ház, de a saját súlyától simán meghajlik a levett oldallap, sífteknél ilyen nincs.

(#30) hackeeeee válasza icecave (#28) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, hehe. :)

A középventis HD7770-ekre pont ráfér.. Gondolkoztam rajta, hogy bele teszem. Mert pont belefér a 2 kártya.

(#29) Brae: Ez üresen ~15 kiló. Szal ez azért nem papírvékony. A Chieftec is tény, h masszív. Viszont gyárilag elég f0sch volt a szellőzés...Régóta szerettem volna valami újat, meg úgy voltam vele, hogy mostmár "megérdemli" a vas.. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#31) icecave válasza hackeeeee (#30) üzenetére


icecave
nagyúr

Valami porszűrőt használsz? Mert ha nem, akkor készülj a "legrosszabbra". Nekem nagyon szippantották befelé a port, de hát érthető is, akkora lyukakon mi állná útját... Az oldaláról 3 naponta lehetett egy réteg port letörölni, ahol a venti volt.

[ Szerkesztve ]

(#32) hackeeeee válasza icecave (#31) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Még nem, de tervezek bele szerezni valamit mindenképp. Valami vékonyabb anyagot, ami megfogja a port elől, és az oldalánál.

Már megy pár napja, de még bírja. Legalábbis, nem annyira porosodik, mint számítottam.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#33) Armahun válasza hackeeeee (#24) üzenetére


Armahun
addikt

Sajnos a gyári rögzítés átadja a rezgést a háznak.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#34) hackeeeee válasza Armahun (#33) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Pedig gondolom ez miatt van rajta a gumi szigetelés, hogy ez ne történhessen meg.

Véleményem szubjektív...

(#35) Armahun válasza hackeeeee (#34) üzenetére


Armahun
addikt

Elméletben igen, csak az a baj, hogy erről nem szóltak a keretnek :)

Illetve 2 véglet van és a keret. Vagy rögzíted és rezeg, vagy fellógatod akkor elnyelődik a rezgés de nem stabil rögzítés nem szállítható.
És van a keret ami rögzít, valamennyit elnyel de azért rezget.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#36) icecave válasza hackeeeee (#32) üzenetére


icecave
nagyúr

Én budán lakom, mondhatni tiszta, szép hely, de a por télen nyáron nagyon sok. Jövőre, ha jönnek a melegek, addigra én is beszerzek valami szűrőt és azzal teszem vissza őket.

(#37) hackeeeee válasza Armahun (#35) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hmm..

Az egyik vinyóm csavarozva van, a másik ezzel a gyári rögzítővel van betéve, majd kiderül, h elkezd-e rezonálni. Főként úgy, h az egyik az Samsung. :)

Porszűrőt pedig Én is fogok szerezni, minél hamarabb.

Véleményem szubjektív...

(#38) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Még te is be tudnál költözni a hardverek mellé annyi hely van. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#39) hackeeeee válasza Bjørgersson (#38) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:B :R

Véleményem szubjektív...

(#40) icecave válasza Bjørgersson (#38) üzenetére


icecave
nagyúr

Az nem is baj, annak idején én is azért vettem meg, mert nem kell hokizni a kábelekkel, meg szenvedni a hellyel, itt minden elfér. :)

(#41) hackeeeee válasza icecave (#40) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Így így.. :)

Meg mondjuk engem maga a kinézet is megfogott... A másik véglet a Cosmos II... Dehát az más ár.. :)

Véleményem szubjektív...

(#42) Geffry


Geffry
aktív tag

Gratulálok a szép új otthonhoz. Jól nézd meg, mert ilyen tiszta soha többé nem lesz :D

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#43) Viper26


Viper26
nagyúr

A 690 és a 932 között ingadozok, ez is el van látva por elleni szűréssel? :R

Pixel 7 | FR955

(#44) hackeeeee válasza Viper26 (#43) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ebben nincs porszűrő. :N

Épp ezt beszéltük kicsivel korábban, hogy majd szerezni kell valami porszűrő alkalmatosságot.

@Geffry: Köszi. ;)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#45) gekkoXT válasza hackeeeee (#27) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Nekem is ugyan ez a házam van. Szuper!
Én pofátlan módon 15 ért vettem meg alig használtan.

(#46) hackeeeee válasza gekkoXT (#45) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hmm.. Ha minden kiegészítő megvolt hozzá, akkor annyit biza bőven megért. :)

Véleményem szubjektív...

(#47) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nah, kicsit sikerült korrigálni a kábelezést.. Egy fokkal jobb lett, mint volt.. :)

Visszatettem az áramlás"segítő" cuccot is a VGA-khoz.

Porszűrő ügyben kérdezősködtem, első körben nem találtam... Valaki esetleg nem tud olyan helyet, ahol lehet venni?

Megtaláltam a komplett szettet hozzá, az ~20k-ba kerül.. :Y Inkább kivágnám anyagból, ha találnék.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#48) dave666


dave666
aktív tag

Köszi a bemutatót :R
Jó, megbízható házakat készít a Cooler Master :K
Jó választás.
A régi Chieftec házat nem adod el?

Dave666

(#49) dave666


dave666
aktív tag

Az árát megkérdezhetem?

[ Szerkesztve ]

Dave666

(#50) #41133696


#41133696
törölt tag

Ez egy remek ház, és az írás is az :R

Haveromnak mutattam a cikked, erre belinkeli nekem ezt: Cooler Master HAF 912 Plus, de én előtte rákerestem, és mondtam neki,hogy 32k és 45k közötti találatokat láttam amikor rákerestem, úgyhogy gyanús volt, hogy egy ilyen ház alig lenne drágább mint AC Hitech 7 PRO-m volt, és utána meg is néztem azonnal a Tied 932-es. Szóval jól láttam elsőnek félszemmel.

Szerintem is megéri ez a ház az árát, van benne igényes kábel menedzsment, porszűrők, felül 230-as hűtés és oldalt is. Szóval több konfigra lehet vele tervezni. No és ugye a normál ATX-es lap is aprónak tűnik benne van benne hely.

Ha most nagy házat vennék valószínűleg ilyet vennék, de az AeroCool Hi-Tech 7 PRO-val hosszútávon tervezek még, az új gépet is ebbe akarom beépíteni, a mostanit pedig mivel mATX-es egy ilyenbe szeretném: Kicsi az Aerocool Qs-202, de remekül szellőzik

Érdekes volt a műanyag távtartós segédlet. Erre nálam is szükség lenne majd ha új alapot teszek a régi helyére, de érdekes, mert a másik házamban ez megoldották A Jetmaster-nél olyan kis acél dombok vannak melyek szükségtelenné teszik a régi műanyag távtartók jelenlétét. Amúgy nekem is a Jetmaster ház 2005. decemberi :)

Szóval remek, ház, szépen színre is van fújva, használsz egészséggel és sok örömmel :R

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Költözés
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.