Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fred23


Fred23
nagyúr

A kartellezés eddig is biztos volt, ami meglepett, az az, hogy van Kínában Monopóliumellenes Hivatal. :)

(#2) Gave válasza Fred23 (#1) üzenetére


Gave
addikt

Ami engem meglepett, hogy ennyi időbe került nekik mire rájöttek :D

(#3) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Az a vicc, hogy szerintem a gyártóknak még akkor is megérte ha 8 milliárd dollárt kell fizetniük.

(#4) Dtomka


Dtomka
veterán

Ideje volt már odapirítani. Hát igen! Van ahol nem nézik el a végtelenségig, hogy lopnak csalnak hazudnak...

A büntetés kifizetése után, ismét fel fog menni a RAM -ok ára...

(#5) Meridian


Meridian
senior tag

No, de akkor itt nem kellene ennyivel megállni. Ha Kína jogosan bünteti meg ezeket, akkor az USA-nak is meg kellene ezt tennie, és akkor külön az EU-nak is. 3x verje már el rajtuk Ludas Matyi a port! Hogy ne csak fájjon, de emlékezzenek is rá. Vésődjön be, ilyet a jövőben nem teszünk, ugye? Mert amúgy a (megkárosított) fogyasztók ebből semmit sem látnak viszont...

(#6) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Ok láttuk, ok ,Kína Bűntet...

A vásárló ebből nem lát vissza semmit, kína annyi millióval többel gazdálkodhat a kövi időszakban... Kinek érte meg az egész?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7) Zolik


Zolik
senior tag

Ott nem divat a korrupció, aki bukik azt meg simán fellógatják (sztem nálunk a parlament üresen kongana egy idő után).
Az igazi büntetés szerintem az lenne ha kötelező jelleggel 50%-al kevesebbért kellene adniuk a termékeket.
Vissza néztem pár DDR4-es terméket, vannak modulok amiknek az ára 3x magasabb lett mind 2 éve volt! Nekem nincs az a közgazdász vagy egyetemi docens professzor dr aki meg tudja magyarázni miért lett 3x drágább ugyan azzal a technikával készült termék 2év alatt.
A büntetés szép és jó csak ettől nekünk még ugyan úgy marad a drága ram ár :(

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#8) X Factor válasza Zolik (#7) üzenetére


X Factor
addikt

miért lett 3x drágább ugyan azzal a technikával készült termék 2év alatt.

Mert gyártani, ugyanannyit gyártanak de 5x nagyobb a kereslet rá.

Make things work

(#9) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

Épp ideje volt.
Azt már meg se kérdem, hogy miért nem az USA vagy Európa...

(#10) Lacok válasza Gave (#2) üzenetére


Lacok
őstag

Engem meg az lep meg, hogy sokan még mindíg nem jöttek rá. ;]

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#11) joysefke válasza Zolik (#7) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ott nem divat a korrupció, aki bukik azt meg simán fellógatják (sztem nálunk a parlament üresen kongana egy idő után).

De, náluk divat a korrupció, az viszont igaz, hogy néha komolyan megütheti a bokáját akit rajta kapnak...

(#12) Petykemano


Petykemano
veterán

Nekünk hogy lesz jobb, ha ezek a cégek esetleg befizetnek $8b-t? Egy újabb ok, amiért emelni lehet az árat...

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#13) #16820480 válasza Fred23 (#1) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, vajon ez a KMH mikor indít eljárást a KKP ellen? :))

Zolik: Arra nem divat a korrupció? Ne nevettess már :D

(#14) bteebi válasza Fred23 (#1) üzenetére


bteebi
veterán

#1 és #2: Na igen...

#3: Minden bizonnyal - sajnos - igen. Ezért csinálnám én azt, hogy nagyobb összegű károkozásnál - kartellezés esetében - a bizonyítható kár (ez persze nagyon kényes terep) 1,5-2-szeresét fizettetném meg a gyártókkal. Felfelé kerekítve. Legalább legközelebb majd ügyesebben csinálják :DDD.

Amúgy az összes ilyen kártérítéssel az a bajom, hogy kb. csak az nem lát belőle semmit, akit a kár érte - a júzer...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#15) borg25


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Érdekes azért büntetni a cégeket, mert nem akartak terjeszkedni. Még ha tényleg kartelezés állt a háttérben. A következő az lesz, hogy OV nekiáll büntetni minden építőipari vállalkozót aki kis hazánkban maradt, hogy nem 7/24-ben nyomja az ipart? Na jó, aludnia is kell szóval legyen 7/18...

Kínában bevett szokás a cégek állami támogatása. Miért nem azt mondja, ha ti így, akkor mi pedig felhúzatunk egy memóriagyárat, aztán max licencelik a technológiát, de a gyártósor, a kockázat az övék. Jah, hogy itt a gyártáshoz szilíciumlapokra is szükség van, s abból is hiány kezd kialakulni... Tehát, ha megfeszülnek a memóriagyárak, akkor se tudnák ellátni a piacot, mert nem lenne alapanyag? Te mond, hogy kartel, a te hangod mélyebb, aztán a pénzt majd szétosztjuk.

(#16) XuChi válasza Zolik (#7) üzenetére


XuChi
addikt

Én az itthoni lakás árak miatt indítanék ilyen vizsgálatot!!!!!! 40nm panel 25 millió és társai :W

(#17) Yutani válasza XuChi (#16) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az csak a kapzsiság miatt van. Mondjuk igaz ez a memóriagyártókra is.

#tarcsad

(#18) g@bo válasza XuChi (#16) üzenetére


g@bo
nagyúr

csak kicsit gondolkodni kéne... a questor lopás után indult el a forró tőke, mivel azóta sincs értelmes banki kamat, normális hozam. aztán jöttek a kínai orosz etc befektetők rbnb t nyomatni.

sok bűnös van ott is.

(#19) 8th


8th
addikt

Remélem a kínaiak elkapják el őket hátulról. Durván. Szárazon.

Legolcsóbb Kingston Value 8GB/2133 DDR4 modul

2016.06.08: 9.868 Ft
2018.06.22: 25.690 Ft

Hűlne rájuk a bőr. :D

(#20) schawo válasza borg25 (#15) üzenetére


schawo
titán

Ha összeülnek, megbeszélik, hogy mindenki így tegyen, akkor igen, itthon is büntetést kapnának.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21) lezso6 válasza Petykemano (#12) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mondjuk arra, hogy legközelebb ne kartelleznek, mert az még többe fog nekik kerülni? :U

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#22) FlashLed


FlashLed
senior tag

Ettől is sokkal magasabb buntetes kellene...

The Mechanic

(#23) FlashLed válasza XuChi (#16) üzenetére


FlashLed
senior tag

Enis. Szanalmas ami 2 ev leforgasa alatt itt tortent...

The Mechanic

(#24) D.Va


D.Va
senior tag

:U
Gondolom azért (is) kína mászott rá az ügyre mivel eleve ott vannak a memória gyárak?! Plusz ott vannak azok a gyárak is amibe a legyártott memóriákat termékekbe szerelik...

(#25) Fionn válasza X Factor (#8) üzenetére


Fionn
tag

Tehát nem a gyártás lett a drágább se a termék csak a zsebek nőttek meg nagyon...

Nem a fizettetés a megoldás, utána továbbra is szabadon garázdálkodhatnak - és fognak is. Az árak állami megállapítása volna a szép lépés. termék "xyz13-2254" fogyasztói ár: 201-209 Renminbi/usd vagy bánomisén.. Vagy 5-10 évig kényszeríteni mind a 3 óriást erre... nyilván nem lesz senki "kártérítve" visszamenőlegesen.

(#26) rii


rii
nagyúr

akinek megvan még a számlája a mem-ről, vissza is utalhatnának a 8 milliárdból

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#27) #21795072


#21795072
törölt tag

Semmi különös, calculated.

Ha elvennék a cégek gyártósorát, szakembereit, szabadalmait, vezetőknek, részvényeseknek(aki tudott a dologról) börtön, az már bünti lenne, de így csak még keményebben csinálják legközelebb.

(#28) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Ha megy a bünti, főleg a maximális, bontom a pezsgőt és pálesszel kísérem! :DD

Amúgy ez az egész bünti dolog úgy lenne igazságos ha a szerencsétlen júzer is kapna vissza pénzt, én pl 94k ért vettem fél éve 32gb ddr4 ramot(és ez még jónak számított), tudtam a kartelről, de már kb 8hónapot vártam, hogy legyen valami, de semmi, ezek után úgy lenne fer ha legalább 30k-t visszaszolgáltatnának.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#29) borg25 válasza schawo (#20) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Kérdés, hogy miért döntöttek a mellett, hogy nem futtatják jobban fel a gyártást.
Mert ha hiány van, akkor magasabb áron adhatják el, tehát ugyanannyit kaszálnak, mintha többet termelnének?
Mert, bár hiány van, az SSD gyártás jobban megéri, s az új gyárban inkább nand-flash chipet gyártanak, egészen addig, míg a DDR4 ára nem emelkedik olyan szintre, hogy inkább azt éri meg gyártani.
Mérlegelik, hogy igen, építhetnének új gyárat, viszont a gyártáshoz nem lenne elég alapanyag
Félnek attól, hogy ez a a videokártyákhoz hasonló lufi, s egyik se olyan tökös, hogy a jelenlegi hiányra alapozóan milliárdokat invesztáljon egy új gyárba. Aztán mikorra az elkészülne, már nem lenne rá szükség.

(#30) borg25 válasza Fionn (#25) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

"Az árak állami megállapítása volna a szép lépés."

Jah, aztán az lenne, mint a szocializmusban: A termék tényleg olcsó, és megfizethető, csak épp sehol se lehet kapni, mert nincs készlet, mert elkapkodták. Ok, ma már van internet, szóval a használt piacon ebayen lehet kapni 3x áron.

(#31) GhanBuri Ghan válasza borg25 (#15) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Már húztak fel ilyen gyárat. Akkor kezdték el, amikor a Micront nem engedték nekik megvenni, amikor a Samsung dömpingárai miatt csődközelbe került...
És azóta még két cég fogott DDR4 gyártásba Kínában. [link]
Viszont minimum két év az átfutási idő, _talán_ 2018 végére már felbukkannak az első, elég lassú modulok a piacon, és majd csak onnan tudják felpörgetni a termelést.

(#32) janeszgol válasza Robi BALBOA (#28) üzenetére


janeszgol
félisten

Én ezért mondtam le a gépbővítést. 3 évvel ezelőtt terveztem, hogy majd rá max 1-1,5 évre (innentől számítva 1.-2 évre vissza) bővítek (alaplap, proci, memória é VGA). Hát ez nem jött össze, teljesen töröltem az egész projectet. Lehet már nem is fogok ezzel szórakozni.

[ Szerkesztve ]

(#33) duke


duke
aktív tag

Ugy kene buntetni oket, hogy holnaptol fel aron keljen adniuk a memoriat.

(#34) GhanBuri Ghan válasza borg25 (#29) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Vagy nem.
[link]

(#35) csongi


csongi
veterán

Keremszepen, ha valoban kartel van.Marpedig tuti van.A legnagyobb gesztusa az lenne a Kinai vezetesnek, ha a kivetett buntetest duplazna, es az ott dolgozo embereknek kellene odadni.
Termeszetesen a cegek vezetoseget kizarva ebbol.

[ Szerkesztve ]

(#36) #77646080 válasza borg25 (#15) üzenetére


#77646080
törölt tag

"A következő az lesz, hogy OV nekiáll büntetni minden építőipari vállalkozót aki kis hazánkban maradt, hogy nem 7/24-ben nyomja az ipart?" -írod.

Ez miképpen illeszkedik a topik címéhez, a hír tartalmához?

Emlékeztetőül:

"Kolosszális bírsággal sújthatja Kína a három legnagyobb memóriagyártót"

[ Szerkesztve ]

(#37) #16820480


#16820480
törölt tag

Amúgy a hír egy másik oldalról: [link]

(#38) mzso válasza Meridian (#5) üzenetére


mzso
veterán

Az igazi az lenne, ha köteleznék a cégeket. Hogy a végfogyasztókat felkutassák és kárpótolják a vételár 50-75%-ának visszatérítésével. Na ez fájna nekik...

(#39) mzso


mzso
veterán

Amúgy ez tök jó hír. 3-4 év múlva akár normális áron is lehet majd memóriát kapni...

(#40) wazzabi


wazzabi
csendes újonc

Lehet azért nem növelnek kapacitást, mert kína is elkezdett memóriákat gyártani és erre készülnek fel?
https://www.hwsw.hu/hirek/58491/kina-dram-memoria-gyartas-ddr4-xi-an-uniic-tsinghua-unigroup.html

[ Szerkesztve ]

(#41) doooo válasza #16820480 (#37) üzenetére


doooo
veterán

Ahhoz képest, hogy csak a Micron amerikai, eléggé nagy szavakkal dobálózik a cikk... Kellene egy harmadik cikk is Dél-Koreából... :DDD

Egyébként nyilvánvaló ez az átlátszó mesterkedés a kínaiak részéről... A világ többi részének meg úgyis mindegy, mert számunkra kedvező végkifejlet egyhamar úgysem lesz. Mit is érhetnek el a fent említett kartellel szemben? Mindegy mekkora a hazai piacuk, amíg a 3 külföldi cég szolgája ki őket, dobálózhatnak bírságokkal, de ők is patthelyzetben vannak. Ha lenne teljeskörű, saját megoldásuk -mert úgy tűnik próbálkoznak már, de nagyon az elején vannak-, akkor más lenne, de itt, ahogy a linkelt cikkben is írja, épp, hogy a technológiára fáj a foguk. Kíváncsi vagyok mi lesz a dologból.

[ Szerkesztve ]

(#42) ALBY


ALBY
senior tag

Bünti után, be kell hozni, még drágább lesz a RAM... :DDD

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#43) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

hogy fognak megbüntetni egy 90%-os piaci részesedésű kartellt?
és ha azt mondja a kartell, hogy akkor nem szállítunk többet kínába? akkor ott mit fognak csinálni? nem teszik be a ramot a telefonba a proci üres helye mellé?
ráadásul ha nem szállítanak többet kínába, a piac többi részén akár olcsóbb is lehet a ram...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44) ddekany


ddekany
veterán

Érdekes lenne tudni, hogy mennyire van visszatartó ereje a pénzbüntetésnek ilyen és hasonló esetekben, ellenben mondjuk a letöltendővel. Ez addig csak játék, amíg az elkövetők életét ez nem igazán érinti, úgy értem, nem csökken az életszínvonala. Arról nem is beszélve, amikor sokan már nem is dolgoznak ott, mire megjön a pofon. (OK, a részvényeket néha időben el kell adni... de szóval ritkán lesz hajléktalan akinek ez a gondja.)

(#45) ddekany válasza bambano (#43) üzenetére


ddekany
veterán

Lehet, hogy a büntetés sokkal kevésbé fáj, mint elveszteni egy ilyen "ügyfelet" mint Kína... Majd leverekszi a háttérben.

[ Szerkesztve ]

(#46) janeszgol válasza ddekany (#45) üzenetére


janeszgol
félisten

Így van, Kína szokta lezabálni ezt az asztalt. Most egy kicsit visszaböffent az étel, de megnyugszik a gyomor.

(#47) bambano válasza ddekany (#45) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha valóban ők uralják a piac 90%-át, akkor ők nem veszítenek semmit, mert akkor nincs honnan pótolni az árut.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) Televan74


Televan74
nagyúr

Ennek semmi hatása nem lesz. Kína megszedte a maga sarcát,és a gyártók továbbra is drágábban adják a termékeket.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#49) janeszgol válasza Televan74 (#48) üzenetére


janeszgol
félisten

Hova a múltidő? Ha Kínában megáll a kartell gyanú, akkor a világ más részén is. Szóval lehet hatása.

[ Szerkesztve ]

(#50) Televan74 válasza janeszgol (#49) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én nem értem miért kartell,hogy egy gyártó nem épít új gyárat,hanem magasabb áron szolgálja ki a meglévő keresletet.Nem tarthatok pisztolyt a gyártó fejéhez hogy igen is építs még gyártósort,mert az embereknek kell az olcsóbb ram. Ezért is van hogy Kína saját országán belül a saját törvényeivel meg tudta sarcolni a gyártókat.
Még ha lesz is világszinten büntetés,az sem érdekli a gyártókat, addig a többszörösét szedik be a vásárlókon.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.