Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kolondrum


Kolondrum
félisten

És igen mindenki dolgozzon otthonról. :DD majd én is szólok, hogy mi merre menjen és gondolattal gyógyítom a járműveket. :W 1* kitalálják többet be nem megyek. :DD

[ Szerkesztve ]

(#2) Gdi válasza Kolondrum (#1) üzenetére


Gdi
senior tag

Mindent haza lehet vinni. Kötöttpályás járműveknél kell egy kicsit sakkozni a szituval, de megoldható :)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#3) Silεncε


Silεncε
őstag

Olvass bele a masik topicba. Itt van aki mar fosztogatok ellen keszul meg tobbhonapos kijarasi tilalomra

[ Szerkesztve ]

(#4) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

szerintem aki a vírustól fél az bolond, aki rá is játszik és lázít az még rosszabb.
Sajnos ezekből van a legtöbb.

Így nagyon könnyen alakulhat ki pánik, amire jelentős az esély. Én ezért készülök fel minimálisan.

(#5) UnA


UnA
Korrektor

Elfogyott itthon az olívaolaj, ezért holnap veszek majd kettőt is! ;)

(#6) Szilofon válasza Silεncε (#3) üzenetére


Szilofon
tag

Ez komoly? Nem akarom elhinni.
Szerintem az ilyennek az agyára ment a sok Hollywoodi katasztrófa film.. :U

Remek napom volt, egészen addig, amíg fel nem keltem.

(#7) Joci93


Joci93
senior tag

Én sem értem .... 10 - 20 kiló konzerveket vesznek az emberek. (Ha akkor még van..) Ez a média ereje, éjjel nappal a vírus folyik a TV-ből.

Én csak arra lennék kíváncsi, hogy miről terelték el így az emberek figyelmét. :U

[ Szerkesztve ]

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#8) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

A karton liszt az mit jelent?
Csak mert szüleim ősidők óta 12-esével veszik a lisztet, pedig nyilván nem készülnek apokalipszisre évek óta...
Mondjuk a húsos kép, ahogy elképzelem magam előtt, nekem is durva. :DDD Szomszéd már pár hete bevásárolt konzervekből és egyéb tartós élelmiszerekből hatalmas mennyiségeket, hát én inkább nem mondok semmit, de durván túl van ez tolva.

(#9) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Egyébként engem annyira nem zavar ez, sokkal inkább a fertőtlenítős cuccok [hiánya], amikből szintén éves mennyiségeket vásárolnak fel egyesek. Ez is csak azért bosszant, mert így üresek a polcok, így nem tudok venni magamnak egyet se.

[ Szerkesztve ]

(#10) Joci93 válasza f(x)=exp(x) (#9) üzenetére


Joci93
senior tag

Szerintem inkább majd az emberek reakciójától kell félni (pánik), nem a vírustól.

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#11) f(x)=exp(x) válasza Joci93 (#10) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Szerintem meg mindkettőtől lehet félni, az addig oké, hogy (papíron) nem vagyok oly' nagy veszélyben, de a közeli hozzátartozók, rokonok között vannak olyanok, akik ha megfertőződnek, nagyon nem leszek nyugodt...

Ha erre jár egy modi, a fenti két hozzászólásomat nyugadtan szerkessze egybe.

[ Szerkesztve ]

(#12) Penguin95


Penguin95
senior tag

Szerintem meg se próbáld megérteni a többségüket, mint előttem írták, vannak igen furcsán gondolkodó emberek itt a fórumon is. Többségüknek hiába mondanád, hogy nem kell ennyire pánikolni, még Te lennél a hülye marha, aki miatt mindmeghalunk.

Bár én nem félek se a vírustól, se a karanténtól, se a zombiktól, se mástól, mégis úgy éreztem, hogy muszáj betáraznom nekem is, mert ha megindul a tömeg, hiába nem félek, úgy kirámolják a boltot, hogy előbb-utóbb éhen döglök. Persze nem vittem túlzásba, lisztből például 4Kg van most itthon, ami jó lesz zserbónak, palacsintának, naan kenyérnek, meg sok más dolognak. Tejből is van 4 liter, ez jó lesz kakaónak, tejbegríznek, kávéba is el lehet iszogatni, szóval kárba nem vész.

Cserébe ha megindul a sereg, hogy egymást agyontaposva megszerezzék az utolsó csomag árut, én már csak itthon fogok rajtuk nevetni, miközben egy kényelmes fotelban majszolom a korábban említett jóságokat, iszom a kis csapvizemet (amit elvileg akkor már rég elzártak), és nézek egy jó filmet, holott a víz mellett akkorra már áram és gáz se lesz.

(#13) Fred23


Fred23
nagyúr

Az elmúlt 25 évben talán 2x voltam beteg, viszont a tüdőgyulladástól tartok, mert egyet már -hülye módon- lábon hordtam ki. Egyáltalán nem tartanék magam miatt a koronavírustól, ha nem támadná a tüdőt is; a szüleimet viszont mindenképpen jobban féltem, mert már egyik se fiatal.

Szóval van bennem egy kis nyugtalanság, de semmi több. Amit viszont egyesek művelnek kábé a "racionális kétségbeesés" címén, az szerintem is szörnyű. Vigyázzunk jobban az idősekre, szerezzünk be nekik sok c-vitamint, cinket, egyéb hasznos apróságot, de ne rémisztgessünk senkit, mert fölösleges! Minek kelteni a pánikot, minek megzakkanni? :U

Nem tudtam tegnap lecsókonzervet venni a sok parás miatt; elfogyott.

(#14) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Úgy látom itt már senkinek nem volt világháborút megélt rokona - egy teljesen más szocializáción ment át, aki megélte egy olyan ínséges időszakot. Bár Svájcban még megvan ez az apokalipszis-túlélés kultusz, ott államilag is arra biztatják a lakosságot, hogy igenis legyen tartalék vizük meg tartós élelmiszerük otthon, itt meg lehet nézni hogy is néz ki egy svájci vészhelyzet ellenőrző-kártya, kifejezetten azt próbálják segíteni, hogy ne fejvesztve pánikolva készüljenek, hanem tudatosan. Pedig ott óvóhelyek meg állami élelmiszer tartalékoknak is van rendszere (csak kávéból van 15.000 tonna központi tartalékuk), Magyarországon meg pár éve ha jól tudom ez egy problémás terület: vagy van, vagy nincs. Mondjuk ha mutatnának egy raktárat tele állami vésztartalékkal, akkor lehet, hogy nyugodtabb lenne a lakosság.

[ Szerkesztve ]

(#15) janeszgol


janeszgol
félisten

Innen is látszik, hogy az ember mindig is az volt, és mindig is az marad, mai. Brutálisan primitív lény. Régen is működött a tömegpszichózis, de akkor ugye személyesen kellett elmenni a kuncsaftokért, aztán valahol szervezni egy gyűlést, ahol lehetett tolni az igét.
Az internettel egy valamit értünk el: a lehető legkisebb befektetéssel lehet hülyíteni az embereket.

(#16) UnA válasza Szilofon (#6) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez a blogbejegyzés a Logouton: Koronavírus: 5 perces túlélési gyorstalpaló! – a cím is ütős, és már 800+ hozzászólás van :D

(#17) konikan válasza Feketelaszlo (#14) üzenetére


konikan
aktív tag

"svájci vészhelyzet ellenőrző-kártya"

Nagyon hasznos, köszönöm! :R

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#18) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az nekem se fér a fejembe, hogy miből gondolják a népek h körülzárja és halálra éhezteti őket a katonaság...

#14: jó dolog lehet arrafelé egérnek lenni :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) Somatom


Somatom
veterán

Teljesen jó ez így. Az összes szomszéd bevásárolt, így nekem már a boltba sem kell elmennem. Ha kitör a pánik, akkor egyszerűen rájuk töröm az ajtót és elveszem a kajájukat. Tényleg hülyék az emberek. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#20) szipipeti


szipipeti
csendes tag

Kérdés:
feltételezve, hogy hazánkat is konkrétan eléri a fertőzés ... el fogja, nincs kivétel...
és elkezdődik a helyi tovább fertőződés... el fog..
és a hatóságok különböző korlátozásokat vezetnek be.. (mert be kell, ha ideér a "cucc")...
..

A hatóság mennyivel előtte fog szólni, hogy ... "akkor most ,se ki, se be senki se..."
(Mert ugye a (ennek a ) járványnak a terjedésének egyetlen (jelenleg használható) ellenszere van, a részleges, vagy teljes karantén...
Szóval: a karantén elrendelésétől kezdve mennyi időd lesz "bevásárolni"...?
Én feltöltöttem a készletet, kb 2-3 hetet "kihúzunk" a panelban, úgy is, hogy nincs áram, (hűtő), és gáz (tűzhely - főzés, vízforralás...
Viszont nem 2-3 órám lesz (ha lesz) beszerezni a dolgokat...
Ja: a boltos, a benzinkutas, a buszsofőr, a "kisáru" szállítós is karanténban lesz...
Felmentést a katonák, rendőrök eü-s dolgozók, önkéntesek ect... kapnak...
Lehet, hogy a "főni" okosabb, mint az olaszok "főni"-je, vagy a kínaiak "főni"-je... De a vírust ez nem érdekli...

Nagyszüleim emlékeztek az első, sőt szüleim a második világháborúra, átéltek néhány "padlássöprést" éltek az 56-os események alatt...
Tanítottak néhány dolgot...
És, hogy mi után mi következik...
Ez így működik pár ezer éve...
Persze lehet, hogy van aki jobban tudja...

(#21) Somatom válasza szipipeti (#20) üzenetére


Somatom
veterán

Ha képben vagy, akkor azt is tudod, hogy mi a teendő. Panel azonnal elad és költözés vidékre, mert ahol termény és háztáji van, ott sokkal kisebb az éhenhalás veszélye, mint ott, ahol ezeket csak megvenni tudnád .... ha lenne hol.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#22) UnA válasza szipipeti (#20) üzenetére


UnA
Korrektor

Azért egyszer nézz utána, hogy mit jelent a karantén (vagy vesztegzár). Ez nem ostromállapot, statárium vagy kiéheztetés, csak egyszerűen nem hagyhatja el a lakosság a kijelölt körzetet. Ellátás van, satöbbi. Persze nem ugyanolyan az élet, de egyéb dolgokat beleképzeli elég furcsa ötlet.

(#23) Somatom válasza UnA (#22) üzenetére


Somatom
veterán

Ki lát el és miből úgy cirka kétmillió embert?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24) dugo_


dugo_
veterán

(#25) szipipeti válasza UnA (#22) üzenetére


szipipeti
csendes tag

Tisztában vagyok a vesztegzár fogalmával és működési módjával...
2.000.000 millió embert nem lehet zabáltatni "csak úgy" a fővárosban...
Ha nem hagyhatod el a körzetet, nem tudsz a piacra, boltba menni..
Ha oda mégis "elengednek", ergo mint Vuhanban, hogy kétnaponta a család 1 tagja kimehet... akkor még mindig kérdés: mit tudsz beszerezni a boltban? Ki tölti fel a boltot? Lesz eladó a boltban? Rájuk is vonatkozik a karantén.,..
Szóval aki "előre tervez" van egy pici, (még1x); "pici" előnye...

(#26) szipipeti válasza Somatom (#21) üzenetére


szipipeti
csendes tag

ja... eladom a pesti panelt 22 milláért "menekülős áron" és veszek Ózdon 1,5 milláért másik panelt...
és
a, verzió: túrom a földet, őszre lesz 1 zsák hagymám, 3 zsák krumplim, - addig 2 x végigvonul a járvány...
b, verzió: a fővárosi munkahely és lakás felszámolása után elhelyezkedek a hangonyi Tsz telephelyén működő 3 alkalmazottas Kft-nél netto 105.000-ért... és pislogok tovább...
Zalában, Borsodban, Nógrádban, Nyírségben fele a jövedelem, és szinte minden egy árban van, vagy drágább, mint Pesten... Szóval, ha nem a földet túrod, hanem eljársz dolgozni munkahelyre, akkor ugyan az a szitu, mint ha pesti lennél...
Ha a földet műveled és a "háztájit"... akkor van esélyed, csak időd nincs...

Ahhoz, hogy "háztájiban" megtermeld a saját kertedben a 4 tagú család éves élelmiszerét ahhoz heti 45-50 munkaórát legalább bele kell fektetni... Az azt jelenti, hogy egy felnőtt ember gyakorlatilag nonstop a kertet műveli... kell egy 1400-1800 nm-es termőföld... (a garázs helye kevés) (és ebben az állatok takarmány megtermelése nincs benne, azt ezen felül kell, vagy megvenni).

(#27) Somatom válasza szipipeti (#26) üzenetére


Somatom
veterán

Nem értelek. Nyafogni akarsz, vagy túlélni? A kettő együtt nem megy. Senki sem mondta, hogy ez anyagilag előnyös. Viszont, túlélés szempontjából előnyösebb, mint a panel. Neked, kell eldöntened, hogy számodra mi a fontosabb.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#28) #89309696


#89309696
törölt tag

Szombaton voltam par doboz sörért es mintha ünnep lenne annyian voltak, bar nem eszeveszetten sokan es a polcok is tele voltak, semmi extra.
Ettol fuggetlenul ennyi idiota balfaszt aligha latni akik bekajalnak minden szart a tvbol. Bar min is lepődni meg 5 éve mentenek meg minkeg a migransoktol is...

(#29) szipipeti válasza Somatom (#27) üzenetére


szipipeti
csendes tag

nem, nem nyafogok... osztottam, szoroztam, átgondoltam mi a reális, a kivitelezhető...
ez nem "túlélő harc" szerintem, nem is annak készül, ha az lenne, más eszközöket szereznék be...
Viszont egy reálisan várható 2-3 hetes részleges karantén kevesebb megterhelést jelen, ha az ember nagyjából felkészül, és némi tervet készít, nem akkor kapkod, amikor itt a baj...

(#30) t72killer válasza szipipeti (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nna, ezzel le is vezetted kb, hogy miért urbanizálódik a társadalom. Szimpla szinergia, aminek eredményeként ha egymás nyakába pakolod az embereket 10eFő/km2 népsűrűséggel, akkor sok távolságfüggő költséget megtakarítasz, amiből végül magasabb bér lesz.

Ez a világ minden részén így van, Londonban is 3x akkorák a bérek (és a bérleti díjak...) mint egy random Skót vagy Wales-i falucskában.

Most a vírus rádöbbenti az embereket (legalábbis az értelmesebbjét), hogy a tömegnyomorban élésnek is megvannak a kockázatai.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) UnA válasza szipipeti (#25) üzenetére


UnA
Korrektor

Ezekre mind van kialakított eljárás, persze lehet magad paráztatni - neked kell eldönteni, hogy mi a fontosabb.

(#32) szipipeti válasza t72killer (#30) üzenetére


szipipeti
csendes tag

persze, igazad van, életem első felét részben kisvárosi panelban és falun éltem le, második felét fővárosban... Van rálátásom...mindkét verzióra...
Teljesen tisztában vagyok, azzal, hogy mikor kell kelni, és mennyi munka 2 tehénnek megkaszálni az éves adagot a rendes munkahely (vasgyár 2 műszakban) - mellett (+ a napi két fejés) + suli...
És látom az előnyét és a hátrányát a fővárosi életnek is...

(#33) t72killer válasza szipipeti (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én is éltem mind2-ben, szintén gyerekként vidéken (mindíg is visszavágyom) - nekem úgy tűnik, hogy a kisfalusi létből egyre nehezebb a városra költözés, "felkapaszkodás". Egy közmunkás gyerekéből 0.0001% eséllyel lesz orvos/mérnök, hiába elég okos hozzá.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Láttátok a verekedő vezér teheneket a wc papírért?
Meg újabban két féle ember van yt-n: aki már és ski még nem fstt egy videót a vírusról. Megy a fing festés, semmit nem mond, dumál a nézettség miatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.