Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lajosdani2


lajosdani2
csendes tag

Jó volt olvasni a pozitív végkicsengésű történetet :) Örülök, hogy így javult neked, mert én is benne vagyok sajnos, 30 évesen, aktív sportolóként, bár ülőmunkával.

Nekem 25 évesen nyomódott ki először a porckorong, egy rossz emelés hatására. Gondoltam, nem bénázok tolatva az utánfutóval, hanem majd megemelem a hátuljánál fogva, és odébb rakom. Meg is volt, csak ahogy az emelés közben léptem oldalra, éreztem egy apró, belső nyomást a derekam környékén, és azonnal lezsibbadt a lábam combtól kisujjig.
Ebből viszonylag gyorsan - 2-3 hónap alatt - tünetmentesre felépültem. Sokat segítettek a karate edzések, amiket már 20 éve folyamatosan csinálok. (Itt jegyezném meg, hogy az a jó pár ezer fekvőtámasz, de főleg felülés amit edzésen végez az ember az évek alatt, az nagyon nem mindegy milyen technikával történik. A felülés helytelenül végezve 10 év alatt sérvet tud generálni szerintem. Fekvőtámasznál sem mindegy a derék helyzete, nem szabadna beesnie.) A sok rúgás és egyéb karate gyakorlat erősíti a hátizmokat, éreztem, hogy jót tesz a mozgás a hátamnak, derekamnak.

Szóval minden happy volt 5 évig, majd most 2020. novembere óta ismét covid van, edzések bezárva. Jött a tavasz, kerti munkák, új ház, új kert = sok meló. Éppen térkő szegélykövet pakoltam a kocsi csomagtartóba be és ki, hajolva, ahogy nem lenne szabad. Csak hát máshogy nem megy be az a rohadt kő, helyettem más nem csinálja meg, berakom meg kiveszem én. Nem is volt baj, egészen másnap reggelig, amikor ágyból kikelés után azonnal lezsibbadt a lábam. Na mondom, ez ismerős érzés, majd csak helyrejön ez is, volt már ilyen....
Csak aztán jött az izomgyulladás, bal fenék és hátsó comb úgy beállt, mint a kő, és úgy fájt, mintha le akarna szakadni. Egyedül fekvés közben enyhült a fájdalom, de állni 5 percig bírtam maximum. És a legijesztőbb ezután jött, hogy elgyengült a vádlim - nem tudtam lábujjhegyre állni, nem tudtam rendesen járni. Na ilyen még nem volt.. 2 hónap szenvedés jött, hogy majd jobb lesz, helyrejön, meggyógyul. Közben jön a gyerek, ultrahangra is elkísérem az asszonyt, igaz, hogy bottal járva, folyamatos vicsorral az arcomon, azt nézve, hol tudunk leülni 3 percenként...

Végigjártam én is az MR-től kezdve néhány kuruzslót és gyógytornászt is, míg végül eljutottam a Sportkórház mozgás rehab osztályára. 3 hét bennfekvés, és az általad is említett kezelések hatására újra visszatértem az életbe, és ezt csak az tudja mekkora szó, aki átélt már ilyet. Nem műtéttel, csak gyulladáscsökkentő gyógyszerekkel, infúzióval, és a legfontosabb: TORNÁVAL újra emberré tettek. A tornát én is csinálom otthon, de van, hogy kimarad pár nap, olyankor jelez is az ideg a lábamban, hogy hékás, valami nem okés. Szóval folytatni kell, de ez a napi fél óra nem akkora ár, mint amit egy idegsebész mondott a műtétre: 1m Ft.

Sokan kérdezték tőlem, karatés tanítványaim is még az első sérvem idején, hogy oké, hogy fáj a lábam, de milyen érzés, hogyan fáj? Mint amikor megrúgják, vagy mint amikor elvágja magát az ember? Úgy tudtam nekik leírni, hogy olyan, mint amikor a fogad fáj. Csak mintha a sarkadban, vagy a lábujjadban lenne a fogad, és az egész odáig vezető ideg begyullad. Így már el tudták képzelni :)

(#2) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Felkerült pár kép. :)

(#3) Kolondrum válasza lajosdani2 (#1) üzenetére


Kolondrum
félisten

Szia. Nekem a sok kicsi hozta össze. Szinte biztosan tudom, hogy az elmúlt 3 év tette be a kulcsot. A kevés folyadékfogyasztás is faktor. Én híresen keveset ittam kb 2-3 hónappal ezelőttig.
Ha ülnöm kell az jelen esetben a legrosszabb dolog, tudatosan mozgok.

Igen a torna a torna. Van akinek az sem segít. Én úgy tudom: Ohne porckorong, marad az izom ami tart, azt pedig erősíteni kell.

Járólapozni jövőre akarok és pár hét múlva fatárolót építeni, betonozni. Kicsit tartok tőle, de ésszel max hosszabb idő alatt kész lesz.

Jobbulást! :R

[ Szerkesztve ]

(#4) Fred23


Fred23
nagyúr

Jobbulást!
Egy porckorongsérv magától -orvos, kórház nélkül- meg tud gyógyulni?

(#5) Kolondrum válasza lajosdani2 (#1) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nagyon szerencsés vagyok, hogy kb azonnal kezelni kezdték. Sőt, MR is azonnal lett. Sokan hónapokra kapnak MR-re időpontot és egy ilyen kezelés is álom kategória. Utólag jöttem rá mekkora dolog volt, hogy a doki felajánlotta, feküdjek be.

Fred23! Azt olvastam, ami kiszakad az sokkal nagyobb arányban hajlamos visszahúzódni/felszívódni, mint az ami boltosult. Az fix, váltani kell onnantól, hogy meg van a baj. Másképp kés lesz a vége és vagy fájdalom. Aki nem tudja milyen amikor úgy fáj, hogy a szemedből a könny kocsordul, az nem fogja komolyan venni. Én néha akkor is tornázok ha érzem, hogy valami nem kerek, miközben nem is fáj, csak ismerem a derekam (is).

[link]

[ Szerkesztve ]

(#6) updog


updog
senior tag

Uh, kitartást!

Én 20 és 30 éves korom közt lényegében ültem (amikor nem döglöttem feküdtem). De nem képletesen szólva, hanem konkrétan egyetemen egész nap bent, majd koleszban a gép előtt, aztán melóban egész nap, és otthon a gép előtt. Mindemellé persze a "kötelező" önpusztító életmód, igénytelen étkezés, elhízás 100 kiló körülre, 0 mozgás ez alatt a 10 év alatt stb...

2015 környékén kezdődtek villámcsapásszerű nyilallások deréktájon, de olyan szinten hogy néha már nem csak felszisszenve görnyedtem össze, hanem ordítva, néha comb felé le is sugárzott. Elmentem reumatológiára, kb. három perc után (gatyában csináljak 1-2 dolgot, megnyomkodott) mondta hogy porckorongsérv. Mondom, nem kéne MR vagy hasonló hogy ezt így kijelentsék? Áh tök egyértelmű, és amúgy full népbetegség, kb. ugyanazt mondta hogy egyrészt jelen állapotában még élhető csak vigyázni kell, és a népességnek jó része szenved tőle csak nem tudja.

Elkezdtem futni (speciális cipőben), pilatesre és masszázsra küldtek, előbbinek nagyon sokat köszönhetek, bár csak fél évet jártam, de nagyon durván sok mindent megtanultam, mit hol, hogyan erősítsek és hogyan csináljak (eddig) triviálisnak tűnő dolgokat. A masszázs alatt pedig szó szerint volt hogy folyt a könnyem amikor a csomóimat (mindenhol, nyak, lapockák alatt, gerinc mellett) masszírozták szét, én eddig azt hittem a masszázs arról szól hogy jól érzem magam közben, kis olajos tapicskolás halk zenére :DDD Aztán kb. egy tucat alkalom után már éreztem hogy ez így k..va jó kezd lenni, megszűntek évtizedes rossz érzések a hátamban.

Sajnos még a covidra se foghatom mert jóval előtte a futáson kívül minden elmaradt, de talán ennek a kb. egy éves aktív "terápiának" és az emiatt kezdett változtatásoknak köszönhetem hogy nem tett tönkre másfél év ingerszegény home office (értsd: 9-17.00 közt talán pisálni járok ki meg ebédelni, pedig direkt van emlékeztető, meg emelhető asztal, de nagyjából mindig annyira benne vagyok valamiben hogy leszundizom és ülök tovább...).

De nagyon igaz amit a bőrgyógyászom szokott mondani (nem volt nagy szerencsém a genetika lottón, tele vagyok anyajeggyel is, természetesen huszonéves koromban egyáltalán nem használtam naptejet így amiatt is járok rendszeres szűrésre): a tested nem felejti el ha hülye voltál nem figyeltél rá korábban (nyilván magamra értem így ezt :) )

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#7) lajosdani2 válasza Fred23 (#4) üzenetére


lajosdani2
csendes tag

Azt mondják, hogy igen, de ez nagyon egyén és méretfüggő. Ebben sincs két egyforma, max hasonló esetek. Eleve ugye a gerinccsatorna szűkössége is eltérő mindenkinél.
Nekem a dokinő azt mondta, hogy nagy a sérvem, 10*5mm, de elég tág a gerinccsatornám, így ha leviszik a gyulladást, elférhet, és lehet vele élni. Egyelőre így is van, szerencsére. És a torna hatására a kiboltosulás is vissza szokott húzódni hónapok, évek alatt. Persze olyan jó már sose lesz, mint új korában, mindig ez fog először sérülni, ha nagy a terhelés.
Azt is olvastam, amit itt is írtak már, hogy a kifakadt talán gyorsabban gyógyul, mert az könnyebben fel tud szívódni. Persze erre is lehetnek ellenpéldák.

(#8) Fred23 válasza Kolondrum (#5) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi a linket, el is olvastam!
Szerintem nekem van most egy boltosult, vagyis nem teljes, és lassabban gyógyuló. De már kocogni járok -110 kilóról fogytam 98-ra-, súlyzózok, saját testsúlyos gyakszikat csinálok, és egyre jobban érzem magam. Csak a lábam mintha kicsivel gyengébb lenne, időnként zsibbad is, a gerincem környéke pedig szinte folyamatosan zsibbad egy kábé 12 centi hosszú területen, de érzésre ez már egyfajta pozitív zsibbadás, előtte fájt. A tartós ülés pedig nem esik jól. Így a leírásod alapján egy majdnem sikeres porckorongsérvnek tűnik.

lajosdani2:
Köszi az infót, és érdekes módon a kocogás nagyon jól esik a derekamnak, kellemes, meleg zsibbadást érzek utána. Mintha jobban áramlana a vér. Csak a lábamban kevesebb az erő a megszokottnál. Dokihoz nem szeretnék menni, pláne, ha ez tényleg meggyógyulhat magától. A felhúzásokat persze abbahagytam, és nem fogok mostanában nehezeket emelni.

[ Szerkesztve ]

(#9) Kolondrum válasza lajosdani2 (#7) üzenetére


Kolondrum
félisten

11*18mm ;)

Fred23! Ja fogyni is érdemes. Kevesebb súlyt cipelsz. Hát innen nekem is úgy tűnik, ott a baj.

[ Szerkesztve ]

(#10) lajosdani2 válasza Kolondrum (#9) üzenetére


lajosdani2
csendes tag

az komoly :O
Ennek fényében még szebb a gyógyulás :)

(#11) Kolondrum válasza lajosdani2 (#10) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mondták, kva nagy. Van róla képem, egy bazi nagy folt képen is.

(#12) 2018


2018
aktív tag

Üdv nekem is volt az l5 s1-nél discus hernia. Én végigjártam a fürdős kezeléseket, masszőr , elektromos terápia, iontoforézis súlyfürdő, torna, stb. A végén már semmi sem segített és a bal lábam kezdett hamar és teljesen zsibbadni, az egész lábfejem. Én magában operáltattam meg magam. Most már sokkal jobb, kezd a teljes érzékelés visszatérni a lábamba több hónappal a műtét után.

(#13) Kolondrum válasza 2018 (#12) üzenetére


Kolondrum
félisten

Sajnos neked nem jót dobott a gép. :( Megerősíted, hogy műtét után pár napig ágy? Bármi jön rád az ott történik?

Jujuj köszi az infót. Ezeket el akarom kerülni.

[ Szerkesztve ]

(#14) 2018 válasza Kolondrum (#13) üzenetére


2018
aktív tag

3 nap után kitettek a kórházból mert magán. Lett egy gyulladásom szövődményként. Vissza kellett feküdnöm a Szent Jánosba ez már állami. Infúziót kaptam antibiotikumot az hozott helyre. Járni nem nagyon ment meg állni se tudtam, azt hittem a műtét nem sikerült. De valójában, a műtét után másnap már lábra kellett állni, az félelmetes volt, de akkor még nem voltak nagy fájdalmaim. Kanül volt a hátamba, egy műanyag cső, amin keresztül távozott a felesleges vér. Amikor megláttam altalás után kidobtam a taccsot. Amúgy az altatás érdekes volt, egy marék gyógyszert adtak be, aztán vénásan az asztalon egy másikat. Na azonnal se kép, se hang.

(#15) bkercso


bkercso
nagyúr

Jó, hogy leírtad a sztorit! :R Örülök, hogy 'rendbe' jöttél és nincs szenvedés! De maradt a sérülékenység, ha jól gondolom.
Vigyázni kell az egészségre! Könnyebb megőrizni, ami van, mint helyreállni.

Első főnököm mindig olyan szög egyenesen ült az irodában - a háttámlát se nagyon használta -, hogy beleégett az agyamba. Azóta figyelek.
Illetve ülő munka mellett a torna / mozgás napi szintem "kötelező", akkor is, ha valakinek nincsen panasza.

Nem értem, miért nem oktatják erre (sem) a gyerekeket az iskolában. :(

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#16) Kolondrum válasza bkercso (#15) üzenetére


Kolondrum
félisten

A gyerek még tudja ezeket, aztán elfelejti. A gyerek még úgy emel ahogy kell. Annak ellenére írtam meg, hogy bármikor lehet baj.

(#17) bkercso válasza Kolondrum (#16) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az enyémek görnyedve mobiloznak és görnyedve ülnek. Ha szokássá válik, akkor nagyobb eséllyel marad úgy később is. Nekem is szoknom kellett, hogy egyenesen üljek.

(Sokan még járás közben sem tartják magukat egyenesen..)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18) 2018 válasza Kolondrum (#13) üzenetére


2018
aktív tag

Bármi jön rám? Katétert nem tettek be. Szépen ki kellett mászni a wcre ha kellett. Csővel a hátamban. Aztán anélkül. Tiszta vér lett a wc amikor leültem. A seb nem heggedt be ahol a cső volt azonnal. Torna kell folyamatosan neki. Mert eléggé elsorvadtak az izmok. Ősszel is megyek vissza tornázni. Inkább végigmentem ezeken, mint hogy tovább kelljen szenvedni a fájdalom nagy volt már , egyedül fekve nem 1 pozícióban. Rád is ez vár.

[ Szerkesztve ]

(#19) lajosdani2


lajosdani2
csendes tag

Ja, meg nem tudom mennyire lehet ezt genetikailag örökölni - a hajlamot legalábbis - de fateromat is műtötték már gerincsérvvel. Ő is építkezésen meghúzta magát, aztán elvolt vele pár évig, majd kés.
Szerencsére neki jól sikerült, nem hegesedett, de 10 év után kiújult neki, újabb műtét. Mázlija van, mert az is jól sikerült, most megint tud jönni-menni, tenni-venni. Szóval a műtétről van nekem is tapasztalatom házon belül, és az is lehet jó megoldás, csak ott már sok a külső tényező, sok a változó, sok múlik a szerencsén is.
Egy biztos, amíg lehet, én kerülöm.

(#20) Kolondrum válasza 2018 (#18) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hát én ezt még tolom, a kórházi lét mindennél jobban taszít, az miatt tornázok és kímélem magam valahol titkon. Én nem azért mentem kórházba és a többi mert bármi fájt. Ezt ott is sokat el kellett mondani.
Minden jót a továbbiakban!

[ Szerkesztve ]

(#21) Kolondrum válasza 2018 (#18) üzenetére


Kolondrum
félisten

Azért sem fog ez várni, mert olyan nincs, hogy sokat a seggemen üljek, szeretek tenni venni. Teszek érte, hogy ne kerüljek a közelébe. Túl sok a terv amit még én sem tudok. Az első, hogy fejben tegyük rendbe. Egy hosszú szabinak tűnt ez az 1 hónap betegácsi. Minél jobban nem ment, annál többet mentem és tudod mit? Utána sokkal jobb lett, ez visz előre. Sántán fél rossz lábbal körbe ugrálok több kollégát.

Lajosdani! Írok.

[ Szerkesztve ]

(#22) Eastman


Eastman
őstag

(Hosszirányú metszet)

Bocs, azért tűztem ide, hogy mindenki láthassa, mi is a tét. A középső vastag fehér idegköteg a gerincvelő. Minden parancs, információ, inger és ingerület azon fut a perifériák felé és azok felől vissza az agyba. Hááát, itt bizony ráült az elefánt. Mi (k-európaiak) hajlamosak vagyunk sok előttünk álló problémát derékból megoldani. Amúgy „derekasan.” A fenti fotón látható a nyeremény.

Szeptember elsején Budapest mellett újranyitom a GerincMűhelyem.
Még mindig nagy az igény a gerinctudatos szemléletre. Írj egy privátot, ha érdekel a dolog...

Jobbulást kívánok minden érintettnek!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23) 2018 válasza Kolondrum (#21) üzenetére


2018
aktív tag

Egy dolgot elfelejtesz, megpedig azt, hogy nem csinalhatod azt az eletmodot amit elotte. Nem emelhetsz tobbet 10 kg nal nagyobb sulyt. Teljes eletmod valtas kell. Tornazni minden nap. Kulonben jon a toloszek. Te magad juttattad olyan allapotba, amibe kerultel. Kemeny szavak, de attol meg igaz. Majd rajossz, vagy igy vagy ugy hogy valtoztatni kellett volna. Legjobbakat neked, es csinaltasd meg. Vannak jo sebeszek. Munkahely valtas is kell, en ujrakezdtem, programozonak tanulok mar. A felepules a teljes gyogyulas 1 ev mutet utan.

[ Szerkesztve ]

(#24) Kolondrum válasza Eastman (#22) üzenetére


Kolondrum
félisten

Írok hamarosan!

2018! Ne haragudj meg kicsit úgy érzem dögöljön meg a másik lova is eset áll itt fenn az első hsz óta. Annyit teszek érte amit a jelenlegi életvitel mellett tudok. Tudom, hogy mi juttatott ide vagyis sejtem. Lassan kiiktatom a faktorokat. Ülni helyesen, pipa, több folyadék, pipa, több mozgás helyesen emleni nem túl sokat. Na ezen dolgozom és a többi is ha tudok. Munkahelyet nem akarok váltani, sőt, a sok séta (tizen km / szolgálat + mászás) jót tesz arra jöttem rá.
Nem fogja senki letörni a kedvem. Ma reggel is még mindenki más aludt én szépen tornáztam. Sőt lehet ma még 1* fogok. Mert jól esik. Legyen szerencséd neked is!

U.I.: Ha ülni kéne egy gép vagy bármi előtt irodában, falnak mennék.

[ Szerkesztve ]

(#25) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Látszik, hogy ez a lapcsalád más felé húz. 444 megtekintés, kihaltság.
Pedig, aki ebben a cipőben van/lesz az nagyon hirtelen fan lesz és minden létező dologban ismeretet szerez.

Tudok olyat aki utánam ment az osztályra és nem értette mi történik vele. Egy 34 éves nő és egy huszonéves fiú. Ott is elmaradt a nyaralás, egyikük nélkül ment el a repcsi.

[ Szerkesztve ]

(#26) Eastman válasza Kolondrum (#25) üzenetére


Eastman
őstag

[Alapmű.]

Jobbulást kívánok!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#27) 2018 válasza Kolondrum (#25) üzenetére


2018
aktív tag

Más baja, olyan nagyon nem szokta érdekelni a magyar embereket. Welcome to the real world, neo.

(#28) bkercso válasza 2018 (#27) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ahogyan a megelőzés sem.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#29) 2018 válasza bkercso (#28) üzenetére


2018
aktív tag

Ez igy van? Csak mar ha nagy a baj, akkor kapkodunk.

(#30) Kolondrum válasza bkercso (#28) üzenetére


Kolondrum
félisten

Naná, mivel a szót sem ismertem. Azt meg nem lehet megelőzni.

[ Szerkesztve ]

(#31) #90088192 válasza Kolondrum (#25) üzenetére


#90088192
törölt tag

Elolvastam, de nem értek hozzá. :(
Sokat nem tudok tenni se érted, se másokért, főleg így szóban.
Sajnálni nem akarlak mert azzal sem lesz jobb se neked se nekem.
Így csak azt tudom mondani, legalább jobban leszel, és nem romlik tovább, mert már tudod. :R
Mindenkinek ez lenne a lényeg, tudjon róla.
Te mindent megtettél, amit lehet. :R

(#32) Kolondrum válasza #90088192 (#31) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hidd el jó ha nem tudsz róla semmit. Minden hétre jut egy olyan történet (csoport) amiből az szűrődik le nekem, hogy kva nagy mákom van, hogy ugyan úgy jövök megyek mint korábban (!!). Legnagyobb "gondom", hogy figyeljek a helyes tartásra és mindenre ami e körül van. Sajnálni sajnáltak mások azt leszűrtem, de nevettem a dolgon. Volt aki temetett, hogy úr Isten te itt h h nem a műtőbe? :DD

(#33) Eastman válasza Kolondrum (#32) üzenetére


Eastman
őstag

[Kaming szúún...] :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#34) Eastman


Eastman
őstag

...csak valami tökér' nem mászik fel a honlapom. Ejj!

Barter-üzlet valakivel...?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#35) Kolondrum válasza Eastman (#33) üzenetére


Kolondrum
félisten

Olvastalak ám, de én épp nyaralok. :))

(#36) Eastman


Eastman
őstag

Óvatosan! Lényegében kaptál a "sorstól" egy második esélyt. :U

Nem nehéz elszekszuálni. Bocs.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#37) Kolondrum válasza Eastman (#36) üzenetére


Kolondrum
félisten

Próbálom megtalálni az egyensúlyt, nekem egyszerűen ilyenek a napjaim. Az évben már nem tervezek jobban megmozdulni, itthon. Hidd el a cementes zsákot húztam és a többi. Fél talicska betont kevertem meg ilyenek. Ahol lehet kímélés van. Hordom magamnal a deréktámaszt amit korábban csak az autóban használtam.

(#38) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Köszönöm jól vagyok! Tornák ritkultak, de vannak. Időjárás változást érzem, egyébként semmi gond.

(#39) Kolondrum


Kolondrum
félisten

21.12.25. Egy fordulás után éles fajdalom. Már aznap éjjel munkában komoly mozgással kapcsolatos gondok, bal lábbal lépni.
Néhány hét vergődés. Majd felkerestem egy ADT terapeutát. 2 hete célzottan tornázok a gyári kis átmozgató torna mellett. Lassan, de javulni kezdett minden. Ma már szinte minden olyan mint régen. Kontroll, aztán meglátjuk merre megyünk el.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.