Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

;]

(#2) Sinesol válasza SunyaMacs (#1) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát megnéztem, de ugyanolyan volt mint bármely random telihold egy tiszta éjszakán.

Amúgy nem azért mondom, de mintha tavaly is lett volna ilyen szuperhold, vagy azelőtt reklámozta azt is a tv, szal lehet mégsem annyira ritka? :DDD

(#3) alcsa


alcsa
senior tag

Habár nem hiszek az ilyesmiben, de azt hiszem az éjjel engem befolyásolt a közelsége, nehezen aludtam el és meg-meg ébredtem.

(#4) Bird válasza alcsa (#3) üzenetére


Bird
addikt

Nem voltál vele egyedül. Szintén zenész.... :O

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#5) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Ilyenkor ugrásszerűen megemelkedik a Twilight filmek letöltése? ;]

(#6) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"2034. november 25-ig, vagyis jó 18 évig nem lesz hozzánk olyan közel a Hold, mint idén november 14-én" - hemm? Egy fél évtizedig parkoltattam a csillagászhobbit, de úgy rémlik, hogy a hold pályája stabil, tehát masszív 27 napot kell várni, hogy hasonló közelségben járjon a kísérőnk. Persze, akkor még nem lesz telihold.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) freeknight


freeknight
őstag

Láttam neten 1-2 durva képet Ausztráliából, illetve Közép-Ázsiából, ahol óriási és narancssárga volt a hold, nálunk sajnos a horizont tetején csücsült, úgyhogy semmi különbséget sem tudtam rajta felfedezni egy átlag teliholdhoz képest. Világos volt nagyon az éjszaka, az igaz.

Nagy hülyeség ez a szuperhold amúgy, én 4-5 éve szimpla teliholdkor láttam éjszakai horgászat közben konkrétan vörös színű(!) holdat, akkor semmilyen hír sem volt róla, emlékszem, mert direkt utánaolvastam. Az a mostaninál tízezerszer látványosabb volt.

Nálunk főleg nyáron szokott lényegesen nagyobbnak, sárgábbnak tűnni a hold, amikor később sötétedik, és a hold alacsonyabban helyezkedik el a horizonton.

(#8) dabadab válasza t72killer (#6) üzenetére


dabadab
titán

Igen, ezt nem értettem én se, de a jelek szerint arról van szó, hogy teliholdkor milyen közel van a Földhöz.

DRM is theft

(#9) t72killer válasza dabadab (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van:R. Csakhát kell az a klikkvadászat.

#7: Ausztráliához biztos közelebb van:DDD.

Viccen kívül: "A Hold földtávolban (apogeum) kb. 405 ezer km-re, míg földközelben (perigeum) 356 ezer km távol van a Földtől, emiatt a látszólagos mérete kb. 14%-kal, a fényessége pedig 30%-kal nő meg a legkisebb értékhez képest. Az átlagos holdtöltéhez képest a Hold nagysága látszólag kb. 7%-kal nő meg. Fényessége kb. 16%-kal erősebb. " - Ebből még nem látom, miért kéne ezeréves csodaként hírverni a dolognak. A háztömböket átfogó holdkorong titka pedig a fotózásnál használt teleobi/távcső fókusztávjában keresendő;).

Ha már égi látnivaló, egy Hale-Bopp vagy C/1996 B2 Hyakutake kategóriájú bőven szabadszemes üstököst pl megsüvegelnék.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) Robert07


Robert07
aktív tag

Akkor nem csak nekem tűnt fényesebbnek. :D

(#11) vrmus


vrmus
csendes tag

Kölyökként mászkáltam. Manapság képtelen vagyok elaludni ilyenkor, pörög az agyam és ingerlékeny vagyok.

(#12) Armahun


Armahun
addikt

Amikor nyáron alacsonyan van és lehet viszonyítani valami tereptárgyhoz, akkor olyankor sokkal nagyobbnak hat mint most.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.