Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BoB


BoB
veterán

Teljesen fájdalommentes. Van aki ezért fizet, hol itt a probléma? :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2) Silent77


Silent77
veterán

Nekem épp pár napja jött meg az XC100d, gyerekek lakásába vettem. Magunknak pedig: Fireangel CO-9D Postával nincs 10000ft, és itt volt 3 nap alatt.
Ha hamarabb tudok róla, ebből veszek.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#3) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

En meg mindenkinek javaslom, hogy ezt csak veszmegoldasnak tekintse.
Nyilt lang nem valo az eletterbe, zart egesteru kazanra kell valtani, amint lehet.
Tudom romantikus egy tomegkalyha, de megeri kockaztatni?

...csak én vagyok helikopter?

(#4) Kolondrum válasza Sethdobaloah (#3) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hát amiről te beszélsz azt itt olyan 600k-ra jósolták. 99-es radiant köszöni még működik, legjobb barátja az XC100-as és van egy cuki kályha is nem messze tőle. Nem vészmegoldás ez, kiegészítés, biztonság. Az új kazánhoz már elvileg nem fog kelleni.

[ Szerkesztve ]

(#5) Chaser válasza Silent77 (#2) üzenetére


Chaser
titán

és kettőt vettél?
nekem nincs rá szükségem, ha lenne akkor min. 2 lenne a lakásban, de inkább 3
ami elromolhat, az el is romlik, ilyen dolognál elég kellemetlen lehetm ha párhuzamosan működik együtt 2db sokkal kisebb az esélye h egyszerre romlanak el

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#6) Sethdobaloah válasza Kolondrum (#4) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Tudom, nekem is annyi volt 3 eve. De akar van 0 thm-es eu-s korszerusitesi palyazat, ennyinek bele kellene fernie egy lakastulajdonosnak 10-20 evenkent.

...csak én vagyok helikopter?

(#7) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Lényeg, hogy nem nagy költség azért, hogy nyugodtan aludjon az ember.

(#8) BoB válasza Kolondrum (#7) üzenetére


BoB
veterán

így van, inkább zárt égéstér minthogy ilyen kacatokkal kockáztasson az ember.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#9) Kolondrum válasza BoB (#8) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az is megoldás, igaz tizedleges tétel is lehet mert mondjuk friss az ingatlan meg ilyen dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#10) Samus válasza BoB (#8) üzenetére


Samus
addikt

Végülis, a magyarok többsége olyan jól él, hogy simán rántja elő zsebből a kb. 7 kilót (minimum), hogy cserélje a nyílt égésterűt kondenzációsra. Új keménnyel, gáztervvel, munkadíjjal, pufferrel. Nem az ördögtől való az érzékelő, de adni kell a megbízhatóságra, a Honeywell-t épp nem nevezném kacatnak...nekem még álló kazánom van, külön alagsorban (saját szellőzővel), két ajtóra a lakótértől, tehát nem a legveszélyesebb nyitott fali kazán bent a lakásban, de érzékelő ide is kell. Nyilván amit tehetem, korszerűsítem.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#11) updog válasza Kolondrum (#7) üzenetére


updog
senior tag

Nekünk három különböző (ebből egy Honeywell) is bejelzett, tévesen :( Valamé'k nap (még Karácsony előtt) megyek a szaküzletbe megkérdezni, hogy mit csináljunk, hogy apám ne górja ki az udvarra az XC100D-t a legközelebbi ilyennél.... cserébe kb. azóta ha csak havi 1-2 estét is töltünk otthon, én nagyon nem alszok nyugodtan...

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#12) Fred23


Fred23
nagyúr

Én szeretek veszélyesen élni, nem veszek. :D (Amúgy meg panel, hetedik emelet.)

(#13) DigitXT


DigitXT
félisten

Nem jön ki a matek: napi 3 fillér az évi ~11 Ft.
Nekem XC100D van, de nem volt ilyen akciós.

(#14) nemlehet válasza Samus (#10) üzenetére


nemlehet
őstag

Igen nekem is ez jutott eszembe. Főleg, ha kéményt kell bélelni/javítani akkor bizony akár a 2 milliót is nyaldoshatja az egész dolog.

Nyilván mindig van egy legjobb megoldás, de ez a "miért nem veszel inkább másik kazánt" kicsit olyan mint amikor a k*rvaokosok egy baleset után benyögik, hogy minek ment oda.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#15) Kolondrum válasza DigitXT (#13) üzenetére


Kolondrum
félisten

Tudtam, hogy valaki ráugrik, a lényeg nem ez.

Fred23! Na és jó? Mi 3.-rol, tégla, 2 évet voltunk - jöttünk vissza kertesbe. Szóval van 2 év pesti múltam. Én szeretek füvet vágni, érted hogyan mondom. A kocsi is megúszta az elmúlt hónapokat madárszr nélkül meg ilyenek. Onnan mindig mentünk valahova. Volt hét hogy minden éjjel valahova elmentünk az országba vakamit megnézni. Volt h masszív hóban Dobogókő éjjel. Kicsit krézi, de itt jöttünk rá, hogy volt 2 év elvesztegetett lehetőségünk. Ez már nagyon off csak érdekel.
Amúgy én mindenkivel jóban voltam, nem tudom miért kell ölni ott magukat az embereknek. :R

(#16) Fred23 válasza Kolondrum (#15) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem jó, pár év múlva vidékre fogunk költözni mi is. Kertészkedni én is szeretnék, meg kellene kis szőlő, saját bor is. Szeretem szüreteléstől hordóba / palackba töltésig az egész folyamatot; meg mustot inni. :)

(#17) Kolondrum válasza Fred23 (#16) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ittam az egészségedre, meg a magaméra. Házi, családi verzió. Nem rossz.
Egy időben akartam írni egy szösszenetet erről. Alap dolgok újak. Legdurvább az volt hogy a szomszéd nevét sem tudtam Pesten, itt meg ide jöttek többen h sziasztok itt. De legjobb példa a difire, hogy a szomszéd ide szól kell e segíteni valamit,.mert gipszben vagyok, de ha jön futár átvesz mindent és s többi. A másik vége Imre, tudjuk hogy a szomszéd, de ennyi. :)

(#18) Chaser válasza nemlehet (#14) üzenetére


Chaser
titán

annyiból elég sok értelmes klíma kijön, aminek az üzemeltetése "h" tarifával nem esz drágább mint egy központi fűtésnek, ott már erősen elgondolkodnék, h kell-e nekem kazán
családi házban azért olcsóbb kéményt bélelni, ha minden igaz sk is lehet, aztán talán kéményseprők átveszik, tesztelik, de lehet már csak új házaknál kell h átvegye, régieknél nem, nem tudom
klíma mindenesetre klasszisokkal kevesebb bürokráciával jár, nálam az van, igaz nem nagy lakás, 100légm3, 1db egység megoldja a hűtés/fűtést, gázosoknak megköszöntem az eddigieket és elvitettem az órát:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19) t72killer válasza BoB (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elég könnyen letesztelheted, ha megkérsz egy dohányos ismerőst, hogy fújjon rá, vagy egyszer füstöt csinálsz alatta. Nem rocket science a cucc, persze kínában a faéket is forgáccsá tudják spórolni.

#18: meg ha az embernek van mellé 30-40m2 napeleme, az akár be is segíthet derültebb (=hidegebb!) téli napokon...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) Fred23 válasza Kolondrum (#17) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi, és írhatnál róla simán! Nálunk anno sok élményt adott mindig a szüret, például a musttól részeg, járni alig tudó kutyut nem fogom elfelejteni soha. :D Egy időben még vegyes pálinkát is csináltunk, minden gyümölcsből, ami a kertben csak volt.

(#21) Kolondrum válasza t72killer (#19) üzenetére


Kolondrum
félisten

Le van írva milyen szénmonoxid szint felett ha X percen át éri akkor jelez. Nem olyan, hogy ráfújsz és riaszt.

Fred23! Én kicsit más fajta kertes házas témára gondolok. Húú hogyan is mondjam. Nem csirke, disznó szint, meg szüret stb. Simán telek, rajta ház és Bp innen reggel 30 perc. Azt a nagyon klasszikust nem szeretem. Pl nálunk a kert is kicsi, legalapvetőbb dolgok lesznek kis mennyiségben.
Árak is igen érdekesek. Ahol régen éltünk ott egy 1. emeleti lakás nevetségesen drága, hangos röhögésben törtem ki rá.
A problémák is mások egymás között az embereknek. Az is megérne egy szösszenetet, dimenzió különbségek vannak.

[ Szerkesztve ]

(#22) t72killer válasza Kolondrum (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hmm, azért az nem túl jó. Ha egyszer elérte a határértéket akár 3 másodpercre is (=nem valami random elektronikai zavar, ami lefut 0.1sec alatt), akkor igenis riasszon. De az életmentő célnak valószínű ez is megfelel...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) Silent77 válasza Kolondrum (#21) üzenetére


Silent77
veterán

Amit linkeltem, az jelez cigifüstre is. Leírásba benne is van, hogy teszteljük le azzal. Majd megnézem a másikat is.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#24) Kolondrum válasza Silent77 (#23) üzenetére


Kolondrum
félisten

Közben néztem, miért olyan olcsó? Utána néztél megbízható? Aki itt cigizik azt a mankó mankómmal verem hátba és lenyeli a cigit.

t72killer! XC70-100-100D manual HU

(#25) t72killer válasza Kolondrum (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi:R.

Nem csak cigivel lehet füstöt generálni, egy sima meggyújtott papírlap is bőven tolja magából a szénmonoxidot is, főleg, ha füstölve ég.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) Silent77 válasza Kolondrum (#24) üzenetére


Silent77
veterán

Elég jó értékleseket kapott, csak a szürke ilyen olcsó. :K

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#27) Samus válasza Silent77 (#23) üzenetére


Samus
addikt

Csak akkor, ha alacsony mérési módban van, gyakorlatilag igy tudod direktben tesztelni. Csúnya is lenne, ha valaki dohányzik, és már akkor elkezdene riasztani.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#28) Silent77 válasza Samus (#27) üzenetére


Silent77
veterán

Nem is írtam az ellenkezőjét, tesztről volt szó.
Fireangel CO-9D-nél ha alárakod a cigit, jelez rövid időn belül.
Amit te írsz az a Honeywell-nél van.
Fireangel CO-9D használati
Én nem raktam teszt módba, de így is jelzett egy idő után. 357ppm-ig ment fel.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#29) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem sem jön ki a matek..
- melyik elem az ami 10 évig bírja? Szerintem évente cserélni kell. 1000 Ft / év
- a detektor szenzorukat is cserélgetni kell tudtommal
- Háztűz (pl karácsonyfa felgyullad az éjjel) ellen másik típus kell, ami legalább olcsóbb, én ilyet vettem mert zárt égésterű kombikazánom van.

(#30) Kolondrum válasza Doky586 (#29) üzenetére


Kolondrum
félisten

Rá van írva a szavatossága. Elemet nem lehet cserélni, csak aktiválni az érzékelőt. Hahó Honeywell, nem csing csung márka.

(#31) Fecogame


Fecogame
veterán

+1, nekem is ugyanilyenem van :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#32) Doky586 válasza Kolondrum (#30) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Jó jó hogy rá van írva hogy: fél év..

"Elemet nem lehet cserélni" --> értem. Évente lemerül és dobhatod ki mindenestül..?

(#33) Kolondrum válasza Doky586 (#32) üzenetére


Kolondrum
félisten

[link]

Felfújjuk a dolgot. Valahol nincs, azzal szemben már jobb helyzetben van az akinek bármi van.

(#34) Silent77 válasza Doky586 (#32) üzenetére


Silent77
veterán

Nem elem van benne hanem akkumulátor, nagyon nem mindegy!
Simán elmennek 7-10 évig.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#35) Doky586 válasza Silent77 (#34) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy érted ~hetente töltöre kell dugni..? (és ha elfelejted...)

(#36) Kolondrum válasza Doky586 (#35) üzenetére


Kolondrum
félisten

Van visszajelzés az akkuról, 1 percenként egy miliszekundumra felvillan a zöld led. Jelzi ha hiba van a működésében. Van teszt gomb is, bár sztem sokat nem kell nyomkodni.
Tudom 600k-ért új kazán és nincs gond. :D

(#37) Samus válasza Doky586 (#35) üzenetére


Samus
addikt

Lithium akku van benne, nyílvánvalóan nem gombelem méretű. A szenzor pedig 10 évet bír, ezért ennyi a garancia rá.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#38) Chaser válasza Kolondrum (#36) üzenetére


Chaser
titán

ha nem is, egy ilyenből legalább 2-3, elég merész aki egy egész darabra rá meri bízni az életét, egy vadászgép pöppet' drágább, de az is meg tud hibásodni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39) Doky586 válasza Samus (#37) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A telefonomban is ilyen akku van, mégis sűrűn kell töltögetni.

(#40) Samus válasza Doky586 (#39) üzenetére


Samus
addikt

A telefonnak bazi nagy kijelzője van, folyamatosan lóg a hálózaton, mobilnet, wifi, a SoC fogyasztása is jelentős használat közben. És fut rajta egy rendszer, ami erőforrást kér. Az érzékelőn egy mikrokód fut, vagy még az sem.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#41) Doky586 válasza Samus (#40) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az azért sokat elárul hogy még mindig nem mertétek elárulni hogy hány hetente kell töltőre dugni (mert azt nem hiszem el hogy 1 töltés 10 évre elég) és előtte hány naponta álltok elé percekre(!) hogy a percenként pillanatra felvillanó ledet lessétek (hogy nem merült-e le már).. :B

(#42) Kolondrum válasza Doky586 (#41) üzenetére


Kolondrum
félisten

Sztem de bszkdsz velünk és pontosan tudod hogy beépített akkuja van, csak aktíválni lehet az érzékelőt. :C

(#43) Samus válasza Doky586 (#41) üzenetére


Samus
addikt

A nem kell tölteni melyik részét nem érted? Nincs töltőcsatlakozó. Egy hátlapi panel van, amit felraksz a falra. Ha erre rá van dugva a cucc (ez a tartója), akkor üzemel. Ha lehúzod róla (van biztosító pöcke, nem egyszerű benyomni), kikapcsol. Visszadugod, megint megy. Ideális esetben egyszer felrakod, és öt év után veszed le egy festés erejéig, majd megy vissza újabb öt évre, majd csere. De NEM TÖLTÖD, mert nincs mivel, és nincs hol. Nem űrtechnika a cucc.

Volt/van rádiós időjárás állomásod? Annak van kültérije is. Anyáméknál kint a szőlőben 5 éve van az erkély alatt, télen, nyáron. Kettő darab ceruzaelem van benne, ami még nem volt cserélve. Ebben lithium akku van, aminek lényegesen nagyobb kapacitása van, és nem érik szélsőséges időjárási viszonyok (meg úgy általában semmi, ami időjárás).

Egy picit olvass utána a jogszabályoknak. Nálunk már nem forgalmazható konnektoros szén-monoxid érzékelő, csak és kizárólag hálózatfüggetlen változat (elemes, vagy beépített áramforrású). Pár éve egy rakat cucc el is tűnt a kínálatból emiatt.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#44) Doky586 válasza Samus (#43) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#34) "Nem elem van benne hanem akkumulátor"

Tehát ez félrevezetés volt..?

Még az Eneloop aksi sem tartja meg töltöttségét 1-2 évnél tovább csak egy elem. De az elem is lemerül 2-3 év alatt ha van bármilyen mérőáramkőr rajta és egy ledet kell villogtatnia (#36). Meg egy szirénát is beindítania a végén vészhelyzetben.

De így akkor már érthető miért volt olyan hogy akkor is mérgezést kaptak olyanok akiknek volt monoxidérzékelőjük.. :((

ui: a tölthető energiatárolót nevezi a köznyelv akkumulátornak, a nem tölthető az elem...

[ Szerkesztve ]

(#45) Silent77 válasza Doky586 (#44) üzenetére


Silent77
veterán

pff. :O
Picit járd már körbe a témát, és nézz utána, mert már komédia amit csinálsz.

Chaser: Az 1db is több mint semmi. Kicsit túlzásnak tartom a vegyünk többet, mert mi van ha meghibásodik témát.
Nekem bőven elég 1db is, inkább a kíváncsiság miatt vettem.
A legtöbb ilyen haláleset simán megelőzhető lett volna 1db ilyennel is, vagy ha az emberek odafigyelnek.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#46) Chaser válasza Silent77 (#45) üzenetére


Chaser
titán

én erre azt mondom, az életvédelmi eszközökből egy az nem eszköz, kettő talán, három jó eséllyel, de minél több annál biztonságosabb
túlzás? emberi életekről van szó, és nem nagy tételről pénzben, nekem ha szükségem lenne ilyenre tizedmásodperc alatt meglenne a döntés: legalább 3db, az sem baj ha különböző megbízható gyártóktól
- nekem pl a notebook munkaeszköz, legalább kettő mindig van belőle, de általában három, sz@ros munkaeszközből, és volt már rá példa h szükség volt a talon gépekre -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47) Doky586 válasza Silent77 (#45) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az a komédia hogy megpróbáltál átverni. Mégis elem van benne nem akkumulátor.. Nagyon nem mindegy!

[ Szerkesztve ]

(#48) Silent77


Silent77
veterán

Akinek 2-3db kell az hívjon egy szakembert.
Nem véletlen nem a legolcsóbb 4000ft-os érzékelőt vettem.
Nekem is munkaeszköz a gép, de nem tartok belőle többet, megoldom bármi probléma van. Megértem ha valakit többet vesz, elhiszem, hogy neked kell a több gép, vagy bármi más.
Nekem elég egy is, és nem érzem, hogy játszom az életemmel.
A lényeg, ha mindenki odafigyelne, vagy legalább 1db lenne, akkor nagyon sok megelőzhető lenne.

Doky586, nézz már utána mi van benne könyörgöm, milyen elemről beszélsz?

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#49) Doky586 válasza Silent77 (#48) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Honnan tudjam? Neked van ilyened. Szedd szét, nézd meg (ha érdekel). Gondolom valami beforrasztható típus..

(#50) Chaser válasza Silent77 (#48) üzenetére


Chaser
titán

"Akinek 2-3db kell az hívjon egy szakembert." remélem nem orvosra gondoltál, mert akkor neked kell ( :
minden ami elromolhat elromlik, idő kérdése, fentebb említettem pl egy vadászgépet, pár mrd ft-tal többe kerül, mégis meg tud hibásodni, de legyen szó bármiről
ne akard már megmagyarázni, h egy db érzékelőtől te teljesen biztonságba kerültél, nekem ne, magadat azt látom meggyőzted
mondjuk ahogy láttam, elég sokan úgy vannak itt vele h van egy db ilyenük és problem solved', pedig nagyon nem
a notebook pedig nálam munkaszköz, nem életvédelmi, mégis több van egy darabnál
attól h drágábbat - jelen esetben minőségibb - érzékelőt vettél, nem váltottad meg a világot, egy db 10e, kettő 20e, három 30e, hát ilyenen spórolni nekem ilyen fejvakarós történet, mert modernebb kazánra cserélni a régit az tényleg pénzes dolog

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.