Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dluinet


Dluinet
nagyúr

maslow piramis

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2) buherton


buherton
őstag

[link] :)

Minden a fejben dől el. Legyen akár tanulás, munka, párkapcsolat vagy akármi. Ha te nem akarod, akkor nem fog menni. Persze ehhez olyan személyiség is kell. Ha nem _akarsz_ olyan személyiség lenni, akkor mehetsz rinyálni boldog-boldogtalannak, hogy milyen sikertelen vagy.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#3) YASKATIR válasza buherton (#2) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Persze, es ha nem gondolsz a rakra, akkor nem leszel rakos. Soma mamagesa te vagy az?

(#4) 7


7
addikt

Ennek a bejegyzésnek köze van ehhez? :(

(#5) Soybex


Soybex
őstag

Egészség mindennél fontosabb szerintem. Ha az megvan, akkor nincsenek határok a boldogság előtt.
Persze minden felfogás kérdése, hiszen betegként is az ember lehet boldog.
Pénz boldogít egy szintig.. viszont egy idő után az embernek hiányérzete fog támadni a sok dolog bírtoklása miatt.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#6) buherton válasza YASKATIR (#3) üzenetére


buherton
őstag

Gratulálok. Sikerült valamibe belekötni. :)

Ha a rák előtt akarsz boldogan élni, akkor az már nem is fejben dől el? Egyáltalán miért akarnál valakit "megrákosítani"?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#7) Doki16 válasza 7 (#4) üzenetére


Doki16
addikt

Bennem is ez merült fel egyből amikor megláttam Kolondrum (Symbi) írását.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#8) Lauda válasza buherton (#2) üzenetére


Lauda
félisten

Egyetértek!

--------------------------------

Bejegyzéshez: Ezt neked kell tudnod mi a fontos. Szerintem az egészség a legfontosabb.

[ Szerkesztve ]

(#9) Kolondrum válasza Lauda (#8) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez nem jutott eszembe.

(#10) Tulipanti


Tulipanti
tag

Amikor egy idős párt látsz az utcán, a bácsi búcsúzáskor csak egy puszit ad a néni homlokára és csak néz utána. Lehet, hogy voltak és vannak problémáik, de ebben a pillanatban minden benne volt.

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#11) #56573440


#56573440
törölt tag

Kinek mi a fontos, mi teszi boldoggá? Ha a boldogság egy egyetemesen definiált állandó lenne, akkor egyszerűbb lenne, de így kb az a baj, hogy értelmezhetetlen szerintem.
Engem a tavasszal érkező lányom, a mármár szimbiotikus kapcsolatom a feleségemmel, a munkám, a hobbijaim tesznek boldoggá. Ismerőst a szabadság, a kötetlen élet, az utazás, a kalandok. Nagyon nagy szerepet játszik a képletben a látott példák, a környezet, és millió más faktor.

Fejben persze sok dolog dől el, ha a múlton rágódik valaki és fosik a jövőtől, nos úgy nehéz megélni a boldogságot. Az csak egy döntés, hogy azon aggódok hogy a nagyszüleim-szüleim távoznak vagy elfogadom hogy ez megkerülhetetlen sajnos és örülök amíg tudok nekik. Sokszor észre kell venni, hogy igazából lehetnénk boldogok is a szorongások, aggódás, félelem helyett, és ez nehéz persze.

(#12) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A boldogság az, amikor nincsenek már vágyaid, meg vagy elégedve azzal, ami van. Akár úgy is fogalmazhatunk, hogy készen állsz a halálra. Ezen kívül minden más boldogság csak átmeneti.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13) lezso6 válasza buherton (#6) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A hozzászólásodat én is úgy értelmezem, hogy bármi lehetsz, bármire képes vagy, csak akarni kell. Ez nem igaz, korunk egyik legnagyobb élethazugsága.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14) Cathfaern válasza lezso6 (#13) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Fejben dől el, de nem úgy hogy "ha eldöntöm, akkor úgy is lesz", hanem ebben az értelemben: [link]

(#15) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Nekem a boldogság az, hogy nem kell egy olyan családban élnem ahol mindennaposak voltak a veszekedések. Ezek után elég nagyra értékelem a magányt. Azt csinálok szabadidőmben amit akarok. Eszem ágában sincs családot alapítani és koloncokat a nyakamra venni egy életre. Remélem azért találok egy hasonló gondolkodású nőstényt idővel. 1x már sikerült. Bassza meg a társadalom az elvárásait. :D

(#16) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Érdekes dolgokat mondták.

Egyébként nekem a pohár félig üres, talán mindig az volt.

(#17) buherton válasza lezso6 (#13) üzenetére


buherton
őstag

Materiális értelemben is veheted, viszont nem úgy hogy most eldöntöd te holnap 1 milliót akarsz keresni és akkor holnaptól annyit keresel.

Fel kell vázolnod magad előtt a célt, amit tudod, hogy eltudsz érni, de ki kell lépned a saját a komfort zónádból, hogy elérhesd. Ha meg van a cél, akkor jöhet az útkeresés. Hogyan érhetem el a célomat? Azon pedig végig kell menni. Jó néhány sikersztorit tudok csak a környezetemből, akik kiléptek a saját maguk által létrehozott világból és bejött nekik. Párkapcsolat is már az elejétől borítékolódik, hogy később milyen lesz a viszony. Ez nem élethazugság. Ezt csak azok mondják, akik nem elégedettek az életükkel.

A legfontosabb az önismeret.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#18) Cathfaern válasza Kolondrum (#16) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A videó nagyon nem a félig üres / teli pohárról szól, szóval ha csak odáig jutottál, javaslom nézd végig :)

buherton
"Jó néhány sikersztorit tudok csak a környezetemből, akik kiléptek a saját maguk által létrehozott világból és bejött nekik. Párkapcsolat is már az elejétől borítékolódik, hogy később milyen lesz a viszony. Ez nem élethazugság. Ezt csak azok mondják, akik nem elégedettek az életükkel."
Minden ilyen sikersztorira lehet találni 10 (ha nem 100) olyat akik ugyancsak kiléptek a saját maguk által létrehozott világból és nem jött be nekik. Igen, nagyon sok ember azért nem ér el semmit és/vagy elégedetlen az életével, mert nem tűz ki célokat, de önmagában az elhatározás nem garancia a sikerre. Pont erről van szó a videóban is amit linkeltem. Lehetsz te bármilyen jó, ügyes, kitartó, okos, stb, nagyon sok dolog van amit nem tudsz befolyásolni. Soha. Hogy ezekkel a dolgokkal mit kezdesz... na azon múlik a boldogság.

(#19) Ghoosty válasza Kolondrum (#16) üzenetére


Ghoosty
őstag

Nekem is félig üres, de én örülök neki, mert van akinek teljesen üres és náluk jobb helyzetben vagyok.

(#20) buherton válasza Cathfaern (#18) üzenetére


buherton
őstag

Sok sikertelenség az önismeret hiányából fakad, amikor olyat erőltet, amit nem kellene. Abból keserűség lesz. Legegyszerűbb példa. Szülők nyomatják a gyereket és csak abban hagynak választást, hogy a BME, ELTE vagy Corvinus-ra akar-e menni és ez egy komoly vízválasztó. Ha a leendő felvételiző nincs tisztában a saját képességeivel és nincs terve - mert ugye, miért is lenne? - akkor borítékolható a sikertelenség. Főleg, ha képtelen érvényesíteni a saját _akaratát_.

A sikeresség mindenkinek mást jelent és amikor a máséra vágysz, akkor boldogtalan leszel.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#21) Lauda válasza Kolondrum (#9) üzenetére


Lauda
félisten

Amit még a legfontosabbnak tartok, a szeretteink. Az ember általában akkor érzi milyen fontos (volt) neki valaki, amikor az már nincs (meghalt vagy elhagyta). Változtassunk ezen és becsüljük meg és szeressük azt az embert, ameddig megtehetjük.

(#22) D1Rect válasza 7 (#4) üzenetére


D1Rect
félisten

Nekem is rögtön ez ugrott be. :(

(#23) YASKATIR válasza buherton (#20) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

"Sok sikertelenség az önismeret hiányából fakad, amikor olyat erőltet, amit nem kellene."

kontra:

"Minden a fejben dől el. Legyen akár tanulás, munka, párkapcsolat vagy akármi."

Akkor most minden fejben dol el vagy sem? Pontosan ezert irtam a rakos dolgot (amit egybol kotekedesnek allitottal be), mivel ez egy hazugsag.

[ Szerkesztve ]

(#24) buherton válasza YASKATIR (#23) üzenetére


buherton
őstag

Az önismeret nem az, amivel tudod hogy mi van a tudatalattidban? Egyelőre nem látom mire célzol.

Igen kötekedésnek látom, mert a témához nem szóltál hozzá, de azért keresed a hsz-ben a hibát.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#25) YASKATIR válasza buherton (#24) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

"Az önismeret nem az, amivel tudod hogy mi van a tudatalattidban?"

Az erdekes lenne, ha tudnad, hogy mi van a tudatalattidban, pont azert tudatalatti, mert nem tudod, hogy mi van ott es soha nem is fogod tudni. Ha tudod, akkor nem a tudatalattid, hanem a tudatod.

A hsz-ed a temahoz szol (tobbe kevesbe), viszont hazugsagot allitasz benne, mint lathato, sajat magad is cafoltad kesobb. Ha van egy iras arrol, hogy nincs hatterhatalom, majd te elkezdesz "deagyikemberek" kommentet irni, akkor en jogosan reagalok a "deagyikemberek" hozzaszolasodra nem?

(#26) bkercso válasza Cathfaern (#18) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szerintem a boldogságot keverjük az elégedettséggel. Szerintem a boldogság egy tartósan fenn nem tartható állapot. (A lélek természetes állapota pedig az extázis. Ez is boldogságot vált ki.)
Ami - részben - fejben dől el, az az elégedettség, de azért vannak olyan helyzetek, amikben az ember nem lehet elégedett: pl. háború, éhezés, szenvedés.

Illetve azt se felejtsük el, hogy azért a "fejben dől el" nem ilyen egyszerű, ugyanis a szabadságunk arra, hogy megválaszthassuk az érzelmeinket korlátozott. Akit pl. trauma és, az van, hogy nem tud elégedett lenni, amíg fel nem dolgozza azt. Az elégedettség nem tisztán intellektuális, van érzelmi része is. Szerintem.

Aki meg van mérgezve pl. irigységgel vagy függőséggel, szintén ritkán boldog...

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#27) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Óriási igazságokat olvasni itt. Főleg a fejben dől el témáról.

(#28) buherton válasza YASKATIR (#25) üzenetére


buherton
őstag

Valóban nem látsz bele abba, hogy mi folyik odabent. Meg is magyaráztad. Viszont a folyamatoknak elég erős ráhatása van a környezetre, így az önismeret mélységével válik egyre pontosabbá az a jóslat, hogy egy adott helyzetben hogyan reagálsz.

Tudod magadról, hogy milyen személyiségű nő való hozzád? Ezt sokan összekeverik azzal, amit szeretnének, hogy legyen.
Tudod magadról, hogy képes lennél embereket vezetni?
Tudod magadról, hogy milyen apa lennél? És azt is tudod, hogy miben van gyenge ezen a téren?
Tudod magadról, hogy egy feszült helyzetben hogyan reagálnál?
Tudod magadról, hogy ha úgy érzed igazságtalanságért, akkor hogyan reagálnál?
Tudod magadról, hogy mi az, ami feldühít?
Tudod magadról, hogy mi az, ami örömet/boldogságot/elégedettséget okoz?
Tudod magadról, hogy milyen ember vagy? És milyen nem vagy?
Tudod magadról, hogy mi az a cél, aminél már elbuknál?

Az utolsóra én sem tudom választ, mert eddig csak olyan célt sikerült magam elé kitűzni, amit rendre el is értem (egyetem, munka, karrier, feleség, gyerek és még személyiségileg is sikerült változtatnom magamon).

Ezt továbbra is kötekedésnek hívják. :)

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#29) Narxis válasza buherton (#28) üzenetére


Narxis
nagyúr

Te nem célokat jelöltél ki hanem a komfortzónádat. Próbálj meg kilépni belőle és talán akkor tényleg lesznek céljaid is. Szenvedés nélkül nincs boldogság avagy rossz nélkül nem tudjuk mi a jó.

Thanos was right.

(#30) buherton válasza Narxis (#29) üzenetére


buherton
őstag

Lehet, hogy igazad van. Viszont azért megemlíteném, hogy 16 m^2-es albérlet helyett már egy saját 3 szobás lakásban élek, amit szinte egyedül újítottam fel teljesen (burkolás és festést szaki csinálta, de a víz, villany, konyhabútor + gépek, WC, laminálás, lámpák, ajtóüvegezés, fűtés, stb.. mindent jó részt egyedül csináltam). Még emlékszem arra, hogy milyen évekig egyedül élni, vagy ami rosszabb egy negatív lánnyal lenni. Most egy másik területen képzem magam, amellett, hogy abban is tanulok, amiben dolgozok. 3 éve váltottam egy nagyot a munkámban, amit idén megfejeltettem, egy komoly fizuemeléssel.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#31) lezso6 válasza buherton (#28) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az önismeret fontos dolog. De ennek semmi köze ahhoz, hogy "minden fejben dől el". Az akarathiány tényleg probléma, de az akaratosság még nagyobb probléma. Amikor a céljaid miatt önző módon áttiporsz mindenkin, meg eltolod magadtól az ismerőseidet, mert nem értenek veled egyet. Tehát szociopata leszel.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#32) Kolondrum válasza lezso6 (#31) üzenetére


Kolondrum
félisten

Megismered magad, de attól még a fejben dől el téma ugy az marad, max tudod mi miért van úgy ahogy. Változtatni lehet, de attól még amire gondolsz adva van. Akkor változik meg valami igazán ha nem csak azért akarod mert ráveszed magad, hanem el is fogadod azt a tényt.

(#33) YASKATIR válasza buherton (#28) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Szoval direkt atugrod a kerdest, hogy ne kelljen valaszolni. Rendben, akkor ne valaszolj, nem akarom lerombolni a komfortzonad

(#34) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

A boldogság forrása és a minél több eufória az orgazmusokban rejlik. ;]

(#35) buherton válasza YASKATIR (#33) üzenetére


buherton
őstag

Itt meg védtem az álláspontom.

Gyíkemberezésre most mit mondjak, mert csak az a pontod maradt megválaszolatlan?!

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#36) bkercso


bkercso
nagyúr

A fontos dolgokról még kevés szó esett.

Van értelme az életnek? :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#37) ->Raizen<- válasza bkercso (#36) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Persze, ha sokat szexelsz. :D

(#38) bkercso válasza ->Raizen<- (#37) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha minél több emberrel érted, akkor attól hamar ki lehet égni és el lehet jutni oda, hogy az embert már nem is érdekli a fenti kérdés.
Ha meg nem vagy szexfüggő, akkor igazán jó tud lenni a szex és mélyebben meg tudjátok egymást ismerni általa. :K

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#39) Cathfaern válasza bkercso (#36) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hús tárolásának egy jó formája :D

(#40) bkercso válasza Cathfaern (#39) üzenetére


bkercso
nagyúr

És készítésének. OK! Akkor: mi a hús értelme?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#41) ->Raizen<- válasza bkercso (#38) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Az elmélyülésben hiszek, habár lehetne azt is hogy folyamatosan friss husi után nézek. De az kiégéshez vezetne.

(#42) bkercso válasza ->Raizen<- (#41) üzenetére


bkercso
nagyúr

Így oké, valóban fontos és egyben élvezetes dolog, ahogyan egyébként az evés és ivás is. De az élet mégis több, mint evés és ivás. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#43) UnA válasza lezso6 (#12) üzenetére


UnA
Korrektor

Komolyan mondom, azt nem gondoltam eddig, hogy tao mester is vagy.

(#44) lezso6 válasza UnA (#43) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Francba, lebuktam. :DDD Vagy csak szimpla önigazolás, hogy boldogság nem létezik, hisz ki az a hülye aki meg akarna halni.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#45) bkercso válasza lezso6 (#44) üzenetére


bkercso
nagyúr

Öngyi merénylők.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#46) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, főleg egy valakinek, de ez titok marad ki volt. Kicsit még él a bejegyzés, de utána érthető okokból látni sem akarom.

(#47) ->Raizen<- válasza bkercso (#42) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Tegyük hozzá hogy a legélvezetesebb dolog a világon. Ezért megéri élni. ;] :P Hétvégén elkapok egy husit mit fog kapni... :))

[ Szerkesztve ]

(#48) buherton válasza lezso6 (#44) üzenetére


buherton
őstag

Sajnos van. Egy közeli rokonom próbálkozott vele. Kettő távolabbi és a barátom apja viszont sikeresek voltak. És nem kiabálták közben, hogy allahu akbar.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#49) lezso6 válasza buherton (#48) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, látom nem sikerült észrevenni az iróniát. A sikeresség egyébként nem egyenlő vagy legalábbis nem feltétlenül következik belőle a boldogság, az alapvető tévedés itt van.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#50) Lauda válasza Kolondrum (#46) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor miért nyitottad? Leszokhatnál már erről, szerintem tiszteletlenség velünk szemben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.