H​i​r​det​és​

2018. február 18., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) Winner_hun

Winner_hun
(Webcaritas)

de a kezem sem lehet éjjel a fejem felett mert ohne vérkeringés.

Ugye milyen jó mikor felkelsz és nem érzed a kezed? Elsőnek rémisztő tud lenni, utána már csak várni kell hogy életre keljen.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2) Met

Met
(PH! kedvence)
LOGOUT blog (1)

Gerinc röntgen vagy MR jobb lenne.

Winner_hun Ez az éjjeli karzsibbadás vicces, van hogy amikor átfordulok a másik oldalamra a mozgó kezemmel helyezem át a béna kezem, vagy csak lendületből fordulok hogy a kezem átcsapódjon.
De volt olyan is hogy azt álmodtam patkány van az ölemben, a patkány az a nem érző kezem volt.
A hasamon éreztem hogy van valami de ugye a kezemmel nem éreztem hogy a hasamon van és sikerült az agyamnak egy patkányt odaálmodni. Kiabálva ébredtem fel és lestem az ágy alá hogy oda beszaladt.
Pedig nem félek a patkányoktól :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3) Kolondrum válasza Winner_hun (#1) üzenetére

Kolondrum
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Én marhára nem nevetek rajta. Magam mellé meg nem tudom letenni, amint elalszok fel is emelem.

Xiaomi RN4 Global Black (Unlocked Global Dev 4/64 + 64Gb @ MSVII + Full cover)

(#4) bambano

bambano
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

jó masszőr felkeresését javaslom.
nem árt tájékozódni, sok a hentes.

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#5) sonar

sonar
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ennyiből nehéz diagnózist felállítani....
Jó lenne tudni, milyen munkát végzel és milyen körülmények között?
Életvitel? (edzés, étel, volt-e vmi törésed, sérülésed...)

Én amit tudok javasolni, hogy vedd számba az összes tényezőt és nézd meg, hogy min tudsz változtatni/módosítani és figyeld meg az eredményét.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember….Your life – Your choices!

(#6) Agyturbina

Agyturbina
(kvázi-tag)
LOGOUT blog

Hello :(

Elmondom a saját esetemet, egy próbát megér.
Elköltöztünk, ahol béreltünk kaptuk az agyat, hiszen csak egy szoba.
Elkezdett fájni a hátam, a here maga fajt, nem bírtam lehajolni, fajt a fejem, folyamatosan vizelni kellett, nem tudtam aludni rendesen, forgolódtam, és egyre erőtlenebbek lettek a lábaim.
Elmentem a Chiropractor-nak csúfolt valakihez(csont kovácshoz hasonlatos), röntgen az egész gerincemről, az összes izom túlórázott nem kicsit, és becsípődött több helyen az ideg. A nyakamnál, hála a fiatal kori motorozásnak, elkezdett elmeszesedni a porc, de meg nem vészes a koromhoz képest.
A lényeg rajtam kezelésre, egy nagyon picit jobb lett de szinte semmi.
Aztán egyik barátom megkért vigyázzak a kutyára, és vele együtt a házra is, a vendégszoba az enyém. Az első este úgy aludtam mint a bunda, másnapra semmi bajom nem volt.

A matrac, nagyon fontos jó legyen, próbálj meg többet is mert nem biztos hogy ami elsőre jónak tűnik az hosszú tavon is jó.

Remélem ennyi a baj és akkor hamarosan újra fitt és üde leszel :)

Jobbulást

Laci

If I see a horse is that a seahorse? A Paradoxonban az a Szep, hogy paradoxon modon nem szep. How do You call an Idea without an I? No Idea...

(#7) Redneck

Redneck
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Látatlanban azért nehéz megmondani. Egy MRI-t csináltatnék a gerincedről. A nyaki osteochondrosis és a gerinced mellett/hátadon elgyengült kisizmok okoznak ilyen tüneteket.

Ha ez a gond, életmódváltásra mindenképp szükséged van:
Funkcionális gerinc tréning, mellé hátúszás, plusz általános testedzés, egészséges és változatos étrenddel kombinálva. Egy ideig háton alvás (jó minőségű matracon), a combod alatt egy párnával, a fejed alatt párna nélkül. Ha ülőmunkát végzel, ezentúl fitt-ballon célszerű ülnöd, nem hagyja hogy ülés közben eltunyulj.
Az új életmódhoz néha célszerű beiktatni egy kis nyaki akasztásos súlyfürdőt és felkeresni egy jó gyógymasszőrt.

Amúgy is csavarodott a gerincem, plusz a hátat terhelő, részben fizikai munkát végzek, kikapcsolódásként sokat ülök számítógép előtt. A fájdalom és a zsibbadás (legyen az kéz vagy lábfej) nem ismeretlenek a számomra.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#8) szakatsa

szakatsa
(újonc)

Nem vagyok orvos, sem szakértő, de hasonló tüneteim szűntek meg egy elég bagatell dologtól: Lecseréltem az ágymatracomat...

(#9) dugynok

dugynok
(senior tag)

Csatlakozom az elöttem szólókhoz! Matrac (esetleg àgyràcs) és pàrna csere. Persze mennj dokihoz nézesd meg magad, sőt sportmasszőr/thai/csontkovàcs plusszba még!

[ Szerkesztve ]

Eladó többféle ÚJ androidos tv box/média box/média player tőlem ---> https://hardverapro.hu/tag/dugynok#aprohirdetesei

(#10) D1Rect

D1Rect
(PH! félisten)

Első körben megvizsgálnám, hogy min alszol és hogyan.

"Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük. " - 2011 జ్ఞా

(#11) nemlehet

nemlehet
(őstag)

Én se vagyok ortopéd szakorvos, de sok hasonló probléma van a családban. Egyszerűségi sorrendben:
1. Szar amin alszol. Lehet a déditől kapott rugós matrac érzelmileg fontos, de testednek nem tesz jót. Egy jó matracba megéri befektetni, valami több rétegű, kemény magos szivacs matrac jellemzően nem olyan vészes és rengeteget jelent (pl a Jysk-ben van kókusz bázisú-szivacs-memóriahab matrac olyan 140 környékén 160x200 méretben. Akcióban januárban 50%-os leértékelésben volt. Én 3 éve vettem és imádom... Ahogy minden csaj aki megfordult benne, többen kijelentették, hogy le fogják nyúlni. :D Pedig ez még sehol sincs egy high end cucchoz képest)
A párnákat is megnézném. Ha automatikusan a fejed alá rakod a kezed akkor valószínűleg nem kapsz rendesen levegőt abban a pózban amiben alszol és a párnád sem jó. Megpróbálnék más pózra átszokni illetve felülvizsgálni, hogy amin pl jó TV-t nézni párna az aludni is jó-e? Én párnából is valami memória habos ergonómikus darabot ajánlok ezekből is van Ikea/Jysk verzió 4-6 ezer forintért és ég és föld...

2. Izomgörcs és gyenge izmok. Nekem személy szerint rossz a munkahelyemen a monitor helyzete és állandóan fájt a fejem attól, hogy órákig enyhén felfelé és balra néztem. Teljesen beállt a nyakam tőle ami mindenféle egyéb következményekkel járt (pl zsibbadtak az ujjaim). 3 dolgot csináltam: Kerestem egy jó masszőrt, rengeteget segít a görcsön. Elkezdtem nyaktornázni. Nem nagy dolog napi 5 perces gyakorlatsor, de sokat számít. 3. Átraktam a monitort és így bár hülyén néz ki az asztal mert az eredeti design szerint vannak a dolgok, de nekem sokkal jobb.

3. Valamilyen csont vagy izületi problémád van. Ezen házilag nem nagyon tudsz segíteni. Lehet műtét kell, lehet torna is elég, de ezt mindenképp beszéld meg szakemberrel mert ha rossz izmokat erősítesz akkor csak még jobban elnyomják rossz irányba a problémás részt.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#12) Ueda

Ueda
(fanatikus tag)

Kálcium-Magnézium pótlás, a kék-fehér színű retro is bőven elég. Egy próbát megér. Relatíve jó mennyiség van benne, így egy alakalommal fél adagot is elegendő lehet bevenni belőle.

(#13) Armahun

Armahun
(PH! addikt)

Első körben én is matrac cserét ajánlok, nekem a cardo vállt be.
Úgy aludj, hogy a párnád ne legyen se a hátad se a vállad alatt, csakis a fejednél.

Mindig óta. Mindenhez is.

(#14) potyautas

potyautas
(lelkes újonc)
LOGOUT blog

Egy csomó kérdést kellene feltenni mielőtt ötletelni kezdenék. Ezt megteheti az orvos is, és előtte megjelensz fizikai valódban, tehát nálam könyebb helyzetben van. Ráadásul nagy esélye van annak, hogy találkozott már hasonló esettel. Súlyos reumatikus problémáról számoltál be. Nekem 60 év körüli korban is voltak olyan (térd, váll) fájdalmaim, melyek meggyógyultak maguktól, de azért mégis javasolnám a reumatikus szakorvost!

(#15) oriic

oriic
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Ahogy többen írták valszeg az ágy lesz a ludas. :R

off:

Pro tippem:

Soha nem nézz utána a tünetek alapján a neten a lehetséges betegségeknek, mert 5-ből 4 szerint tuti hogy halálos bajod van, az 5. szerint meg már nem is szabadnak élned. :DDD

Live-Die-Respawn

(#16) nemlehet válasza oriic (#15) üzenetére

nemlehet
(őstag)

Az 5. szerint terhes vagy :D

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#17) Redneck

Redneck
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Hát gyerekek, örülök hogy mindenki a matracra izgul, de ha a hátizomzatával és a gerincével van probléma, ott nem sokat ér a matrac csere. Ultrafullos matracom van, de ha nem teszek érte, nagyjából ugyanúgy együtt kell éljek a fájdalommal. Pedig nem vagyok egy tornából felmentett Mr. Bean típus. :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#18) Armahun válasza Redneck (#17) üzenetére

Armahun
(PH! addikt)

Van aki megműti: Youtube
;]

Mindig óta. Mindenhez is.

(#19) Redneck válasza Armahun (#18) üzenetére

Redneck
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Ő már nem hiszem.

Csak arra próbáltam rávilágítani hogy a kiváltó ok megszűntetése nélkül, egy ilyen problémánál nem sokat ér egy jó matrac. Persze, segít, de egy komoly hát és gerinc problémánál ez csak egy dolog a sok közül. Feltéve hogy a poszternek is ez a gondja... :U

(#20) Kolondrum válasza szakatsa (#8) üzenetére

Kolondrum
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Én ha akarok sem tudok mindig otthon aludni. Nem, hogy ágyban, nem, hogy aludni. Szóval a matrac sem lenne 100%-os megoldás.

Köszi mindenki, érdekes!

[ Szerkesztve ]

(#21) janeszgol

janeszgol
(PH! kedvence)

Én kétszer tettem szivacspárnát (a fejre és nyakra kialakított) a fejem alá, a nyakam egyik oldalt annyira fájt, hogy nem tudtam arra fordítani a fejem. A vállam is fájt. Szóval vissza a régi párnáim (gyapjú béléses) és ezt a szivacsot megkapta a kutyám (kistestű, ráfér). Nem panaszkodunk. :)

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#22) wapee

wapee
(kvázi-tag)

Első gondolatom nekem is ágy/matraccsere. Nekem a párom ágya olyan hogy felkelek és full fáj a jobb vagy bal oldalam attól függ melyiken feküdtem többet... De régebben is előfordult hogy rossz ágyat választottam, állandó derékfájás és egyéb tünetek voltak aztán vettem egy jobb ágyat és minden ok lett.

(#23) Medocsabi

Medocsabi
(őstag)

Nem irigyellek. Apumnak ~ 3 éve ez a problémája,MINDEN lehetséges kivizsgáláson túl van. Nem túlzok,ha azt mondom legalább 6 orvosnál járt,MINDHÁROM MÁST MONDOTT! Volt aki elmeszesedett csigolyákat,volt aki teljesen rendben lévő csigolyákat,viszont tokosodott ízületeket mondott. Azóta sem jobb,kívánom Te járj szerencsével,de ha rám hallgatsz,hagyod az ingyenes orvosi vizsgálatokat,csak az időd megy vele,és elmész pls a medicoverbe,vagy más drága, de értelmes vizsgálatra! (apum az istenért se hajlandó ezért fizetni, túl büszke ember)

Ami nem öl meg az megerősít.Kivéve a Medve.... ...A Medve az megöl!

(#24) nemlehet válasza Redneck (#17) üzenetére

nemlehet
(őstag)

Azért az első gondolat a matrac/párna, mert amíg az ember fiatal addig szeret ezen spórolni. Sőt amíg nincs baj addig még magas kereset mellett sem költenek erre sokan, pedig meghatározza az életminőséget. A matrac és párna csere relatíve egyszerű, nem is olyan borzasztóan költséges (persze ez nézőpont kérdése) dolog, míg mondjuk egy MRI-re meg ortopéd szakorvosra akár fél évet is kell várni, vagy magánban kész rablás.
Tehát ha egy szétfeküdt rugós matracon alszol amiben fél méteres gödör van és fáj a hátad, akkor először nem orvoshoz kell rohanni, hanem venni egy normális matracot. Persze egy krónikus elváltozást ez nem fog meggyógyítani, de mondjuk a rossz póz miatti izületi fájdalmat vagy izomgörcsöt elmulasztja. Vagy pl segít abban, hogy az ember álmában ne valami gésa pózba tekeredjen mert kényelmetlenül fekszik... Én személy szerint nem otthon nem tudok oldalt fekve aludni, pedig az a legjobb a gerincnek és a nyaknak, de kell hozzá olyan matrac ami nem nyomja fel a vállad az agyadig...

(#25) bambano válasza Medocsabi (#23) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

"tokosodott ízületeket mondott": minden ízület tokos, gyárilag. ezt nem mondta az orvosnak?

(#24) nemlehet "az ember fiatal addig szeret ezen spórolni.": nem feltétlenül spórolás, a matrac ugyanúgy fárad, mint bármely anyag, tehát idővel tönkremegy. vagy észreveszi az ember, vagy nem, de akkor a kísérő nyavaják majd megmutatják.

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#26) nemlehet válasza bambano (#25) üzenetére

nemlehet
(őstag)

Ez jogos, de kérdezz meg bármilyen ortopéd orvost, el fogja mondani, hogy az emberek erre nem szeretnek költeni. Mert jó az úgy, nagyapám is 60 évig használta akkor minek urizáljak én?
Ez sokak számára költséges dolog (bár azért havi 30 rongyot elfüstöl, de ez drága...) és nem is látszik, nem lehet mondani a nagycsöcsű alsó szomszédnak, hogy Mari, olyan Dormeo matracot vettem... Nincs benne puncimágnes :D (pedig amúgy de :P)

(#27) Eastman

Eastman
(őstag)
LOGOUT blog

Hol laksz? Melyik településen?

...mégy egy szavazat az átgondolt matrac-cserére...

https://youtube.com/watch=?JIFdMbhCa94

(#28) Redneck válasza nemlehet (#24) üzenetére

Redneck
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Értem. Csak azért írtam hogy ennyire ne fókuszáljunk a matracos témára, mert ez már nem egy sima kényelmetlen alvás utáni tünetegyüttes:

"Szóval úgy indul jellemzően, hogy reggel fáj a nyakam, nem mozog egy irányban, de a jó oldal sem épp kiváló. Lassan bejáródik. Majd eltelik pár nap általában és a derekamban hátul középen egy pontban fájdalmat érzek mozgásra. Ez később odáig fajul, hogy ha lépek a szememből a könny kicsordul. Felállni ágyból, székről sem épp káromkodás mentes. Később hol jobb hol rosszabb, hol a cipőt bekötni nehezen megy, hol járni jó, de leülni nem épp egyszerű, majd újra felállni. Aztán egyik reggel mintha semmi baj nem lenne.
Van még mellé. Fájnak a vállaim is ha oldalra fordulva alszom, de a kezem sem lehet éjjel a fejem felett mert ohne vérkeringés"

A végtagban ohne vérkeringés, és az hogy nem nagyon tud felállni, cipőt bekötni mert besz*rik a fájdalomtól kicsit komplexebb problémára utal.

(#29) nemlehet válasza Redneck (#28) üzenetére

nemlehet
(őstag)

Meglepődnél miket okoz pl a derék megfelelő támasztásának hiánya. Bár ha aludtál már el részegen egy bokorban akkor szerintem tudod, hogy 2 hétig érzed utána 8 órán át tartott jóga pózt :D

(#30) Agyturbina válasza Redneck (#28) üzenetére

Agyturbina
(kvázi-tag)
LOGOUT blog

Erre mit mondanal ha megkeresnelek vele?
Elkezdett fájni a hátam, a here maga fajt, nem bírtam lehajolni, fajt a fejem, folyamatosan vizelni kellett, nem tudtam aludni rendesen, forgolódtam, és egyre erőtlenebbek lettek a lábaim, szédültem és a szemem is fajt, néha rángatózott
:R

If I see a horse is that a seahorse? A Paradoxonban az a Szep, hogy paradoxon modon nem szep. How do You call an Idea without an I? No Idea...

(#31) Medocsabi válasza bambano (#25) üzenetére

Medocsabi
(őstag)

Hát most erre mit mondjak? :) Fater autószerelő,nem orvos, nem mondta, hogy csesszemeg há' tokos az izületem így is :D

Ami nem öl meg az megerősít.Kivéve a Medve.... ...A Medve az megöl!

(#32) Kolondrum

Kolondrum
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Kicsit lemaradtam az olvasással. Algoflex és nincs baj, amúgy kb lépni nem tudnék, na de most? Szaladok. Jelenleg is kb. :)
Ha minden igaz lassan kifelé kell jönni belőle, nem szokott sokáig fájni.

(#33) Cathfaern válasza Kolondrum (#32) üzenetére

Cathfaern
(PH! nagyúr)

Algoflexre nagyon ne támaszkodj. Az nem old meg semmi problémát, csak elnyomja a fájdalmat. Szóval kvázi mint ha levágnák a kezed, de előtte elérzéstelenítik, és akkor azt mondanád hogy nem is történt semmi, mert nem fáj.

Please note that "oh, It works" it is not always the same as "it will always work" - From IT Support

(#34) UnA válasza Medocsabi (#23) üzenetére

UnA
(Korrektor)

"az istenért se hajlandó ezért fizetni, túl büszke ember"

Ez a büszkeség jó dolog, de a végén kiderül mindig, hogy inkább hülyeség volt. Ne vedd bántásnak, magamon is észrevettem már :)

(#35) Redneck válasza Agyturbina (#30) üzenetére

Redneck
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Bocs hogy nem válaszoltam, csak töröltem a topikot. Nem vagyok orvos, ilyen komplex problémával mindenképp kivizsgáltatnám magam. Urológustól a neuorológusig. Már ha nem poén az egész...
:B

(#36) Kolondrum

Kolondrum
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Fejlemény! 2 napja a földön alszom. Azóta jobb, ugyan nem reggel, de az egész napot nézve jobban vagyok!

(#37) UnA válasza Kolondrum (#36) üzenetére

UnA
(Korrektor)

Ez jó hír :) És ébredés után egy ötperces nyújtást tudok javasolni.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.