Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) scream


scream
veterán

Itt van egy valamivel szakszerűbb írás a témáról.

(#3) Lauda


Lauda
félisten

Érdekes dolgok ezek, pedig az atyaúristenek azt állították, hogy ezzel nem lesz probléma: [link] [link] [link]

(#4) szente


szente
addikt

De amúgy miért kell rá bármilyen Google services/app stb? :F
Miért van a hiszti ezek hiánya miatt? Simán meglehet lenni Play Áruház nélkül is, attól még lehet rá telepíteni appokat. Meg a gmailes emailemre is megfogom kapni a leveleket.
Még Manci nénit megértem, aki csak ezeket ismeri, de egy techportálon van akinek ez probléma egy kicsit is?

Máskor meg a Google köpködés megy, hogy csak ő létezik a világon és már túl nagyok.

[ Szerkesztve ]

(#5) Cucuska2 válasza szente (#4) üzenetére


Cucuska2
őstag

Én speciel használok Google Photost, Google Mapsot és Google Keepet.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#6) szente válasza Cucuska2 (#5) üzenetére


szente
addikt

Ès ezeket nem lehet kiváltani másik appal?
Ha meg nem, akkor meg ez nem a te telefonod. Szerencsère van mèg egy csomó más márka.
Egyèbkènt ha jól gondolom ,ez csak addig problèma, ameddig nem jönnek rá, hogy hogyan lehet nyitni a bootloadert. Csodálkoznèk ha mèg sokat kène rá várni.

(#7) joey04 válasza szente (#4) üzenetére


joey04
titán

de egy techportálon van akinek ez probléma egy kicsit is?

Lehet valaki az informatika atyaúristene is, aki mindenre tud megoldást, ha egyszer nem tudja a megszokott alkalmazásokat használni, hiába tud alternatív lehetőséget rá, miért fizetne olyan telefonért, ha máshol nincsenek ezek a megkötések? Lehet Play áruház nélkül is élni. Ez igaz. Okostelefon nélkül is lehet élni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#8) VIPowER


VIPowER
senior tag

Nem elég átírni a build.prop fájlban a telefon/gyártó nevét valami másra, hogy másképp azonosítsák?

(#9) Hieronymus válasza szente (#6) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

'Ès ezeket nem lehet kiváltani másik appal?"

Nem igazán, ráadásul nincs is mivel. A Huawei saját alkalmazás boltjába sem kerülhet amerikai app az embargó okán. Ráadásul a kínai kormányzat sem barátja a külföldi appoknak.
A Google Maps nem váltható ki kínai térképpel. Nagyvárosokban nincsenek forgalmi adatok, mert senki sem használja. Utcákból még a Waze is kevesebbet ismer, pedig házon belül van.
Az enyhülés helyett az embargó fokozódása felé haladunk. Ma már reális a veszély. hogy Magyarország is közvetlenül érintett lesz, mert 5G.ben üzletel a Huawei cégcsoporttal.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#10) Apollyon válasza Hieronymus (#9) üzenetére


Apollyon
Korrektor

De ki lehet váltani a gúglit, csak utána kell olvasni, hogy hogy. Vagyis csak a kisujjadat kellene megmozdítani.
A gond inkább az, hogy kevesen tudnak (/akarnak) kiszakadni a kis steril komfortzónájukból.

(#7) joey04: az okostelefont nem lehet helyettesíteni, a gúglit igen.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#12) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Sajnos az általam használt kevés app egyike sincs fent a Huawei boltjában.
Pedig maga a Mate30pro eléggé tetszetős (must have), főleg a mostani OKÉ mate20pro-mhoz képest.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#14) koxx válasza Apollyon (#10) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

1100€-s telónál hadd ne kelljen már mindenféle hulladék alternatív programot keresgélnem a huawei app galeryből. Ez a telefon jelenleg egy használhatatlan foskupac (európai/amerikai ember számára)

(#15) szente


szente
addikt

A nem lehet helyettesíteni, nem tudok/akarok ezzel foglalkozni mondatokra írtam azt, hogy szerencsère mèg van egy csomó más gyártó.
Nem hiszem, hogy betölthetlen űrt fog hagyni magaután a Huawei, ha tönkremennek ebbe(bár szerintem nem fognak).
Akinek még tènyleg tetszik a kèszülèkeik ès hajlandóak egy kis kompromisszumra, azok meg úgy is ugyan úgy megfogják venni.

(#16) Feruendios válasza szente (#15) üzenetére


Feruendios
aktív tag

Pedig igen, szoftver nelkul csak egy hordozhato 8 magos fenykepezogep. Az Apple-nek vilag minden penze + 5 ev kellet, hogy alternativat tudjon a Google maps-re.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#17) szente válasza Feruendios (#16) üzenetére


szente
addikt

Max megmaradnak Kínán belül(meg ahol még nem sújtja őket embargó), az is elég nagy piac, hogy eltartson egy céget.

Amúgy miért olyan jó a Maps? Nagyritkán amikor navigálnom kell, akkor Waze-t szoktam használni, eddig nem volt vele problémám.

(#18) Rimuru válasza szente (#17) üzenetére


Rimuru
veterán

Mintha a waze nem google termek lenne (felvasaroltak 2013-ban). :DDD

Vigyázat, csalok!

(#19) Apollyon válasza koxx (#14) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azért a gúgelen kívül is van világ, pláne élet, és azért mert valami nem hard corporate megoldás, még nem lesz instant hulladék.
Nekem a gúgel volt a sokszor használhatatlan foskupac, a sok bloatware, nehéz, lassú megoldásaival, ami ráadásul még sunyiban adatot is lop.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24) proci985 válasza koxx (#14) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

igy

telefont az ember hasznalni veszi, nem pedig folyamatosan szerelni. ennyi penzert telefont jellemzoen berbol es fizetesbol elok vesznek, ugy meg lesz egy nem elhanyagolhato ido ami a telefon moddolasaval megy el amit ertelmesebben is el lehetett volna tolteni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#25) Hieronymus válasza Apollyon (#10) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Vagyis csak a kisujjadat kellene megmozdítani."

Akkor segíts.
Mely appal lehet kiváltani a Google Maps appot.
A követelmények.
- Elegendő online forgalmi adat álljon a rendelkezésére, mert nem az útvonalat kell kitalálnia, hanem melyik legjárhatóbb a létező alternatív utakból. A Pekingi forgalomból
Android Auto kompatiblis legyen, ha már olyan autóm van, ami Android Auto képes. elvárható követelmény a támogatása.
Mely appal válthatom ki a bankom kétlépéses beléptetéséhez szükséges phototan appot. Az eredeti appot a Deutsche Bank fejlesztette. Ha így keresed nagyobb eséllyel találhatsz alternatívát. (Amúgy Noris a bank neve.)

Nem muszáj kisujjból, lassabban is jó lesz. De kíváncsi vagyok, hogyan működik az elméleted a gyakorlatban.
Nem akarom feltételezni, hogy alaptalan észosztás osztályú volt a hozzászólásod. Szeretném, ha megerősítenéd a pozitív hozzáállásomat a segítőkészségeddel.

Köszönöm!

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#26) Lauda válasza Apollyon (#10) üzenetére


Lauda
félisten

A gond inkább az, hogy kevesen tudnak (/akarnak) kiszakadni a kis steril komfortzónájukból.

Szerintem ez nem gond, hanem ez a természetes. Mi a tökért kellene kiszakadni bárkinek is a komfortzónájából, miután kifizetett 1000 dollárt egy telefonra? Inkább az az abszurd, hogy ezt páran így fogják fel. Persze az európai piac néhány száz millió felhasználója nem nagyon akar és fog kiszakadni a komfortzónájából, szóval könnyű megjósolni ezeknek a telefonoknak az európai jövőjét. Ha ez így folytatódik, akkor a huawei telefonokat kb el lehet felejteni a hazai és európai piacokon.

[ Szerkesztve ]

(#27) joey04 válasza Apollyon (#10) üzenetére


joey04
titán

A szövegkörnyezetből az jött le, hogy igazából nem létszükséglet a Play áruház. Ami igaz lehet, de akkor ezen a vonalon haladva maga az okostelefon sem. Ezen az áron ez nem fér bele.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#28) Rimuru válasza joey04 (#27) üzenetére


Rimuru
veterán

Amig valami elfut gservices nelkul addig nem kell a gaps.
Letolteni tudsz play nelkul is (playben) legalisan megvasarolt appot (is, pl: Yalp, Aurora).

Minden masra ott az F-droid. :)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#29) #16514048 válasza joey04 (#27) üzenetére


#16514048
törölt tag

"Ezen az áron ez nem fér bele."

De ha feleennyibe kerülne, akkor már tudnál alternatív appokat keresni?

Félreértés ne essék, nekem ilyen formában nem kéne még 50 ezerért sem. De ha annyiért tudnám nélkülözni a Google-t, akkor 300-ért is.

[ Szerkesztve ]

(#31) #16514048 válasza #20749568 (#30) üzenetére


#16514048
törölt tag

150k forintért már vannak Snapdragon 855-ös telefonok elég jó kamerákkal és persze Google-val.

Van nekem egy olyan érzésem, hogy nem szórakoznátok ti Google nélküli telefonnal még annyiért sem egy Kirin 990-ért meg valamivel jobb kameráért cserébe.

[ Szerkesztve ]

(#32) joey04 válasza #16514048 (#29) üzenetére


joey04
titán

Pont ilyen kamarával, hardverrel, anyagminőséggel, egyebekkel: Igen, úgy már megérthetné objektíven nézve.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) Apollyon válasza Hieronymus (#25) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Már írták, f-droid és akár onnan az aurora store.
Gúgli mapsz helyett meg ott van az openstreetmap, ami bizonyos dolgokban még jobb is a gúgliénál, igaz nincs pl. streetview.
A banki alkalmazásokat meg úgy ahogy van, el kell felejteni mobilon. Adatbiztonsági szempontból elég nagy célpont az Android, plusz csak ott van egy jó példának az én bankom, aminek szintén van mobilos appja, és a felhasználási feltételek között ott szerepel, hogy ha azon keresztül károsítanak meg, a bank felelősséget nem vállal.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#34) Lauda válasza Apollyon (#33) üzenetére


Lauda
félisten

A banki alkalmazásokat meg úgy ahogy van, el kell felejteni mobilon.

Az emberek élete nem ebbe az irányba halad, hanem épp az ellenkezője felé. Minél kevesebb eszközzel minél több szolgáltatás elérése. Érthető amit írsz, csak az igények mások. A gyártóknak/szolgáltatásoknak pedig ennek kell megfelelni, hogy eladhatóak legyenek.

(#35) scream válasza Apollyon (#33) üzenetére


scream
veterán

Gondolom, akkor te minden banki tranzakciót a bankod egyik fiókjából indítod. :U

(#36) Rimuru válasza scream (#35) üzenetére


Rimuru
veterán

Mar szimplan egy live linux hatalmas elorelepes telefonhoz(/windowshoz) kepest.

Vigyázat, csalok!

(#37) Lauda válasza Apollyon (#33) üzenetére


Lauda
félisten

Már Viberen is küldhetsz pénzt az ismerősöknek

Ez a tech2 is a ph családhoz tartozik?

[ Szerkesztve ]

(#38) Apollyon válasza Lauda (#37) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Remélem nem :D
(#34) Lauda
Nem azt mondtam egyébként, hogy álljon meg a fejlődés, hanem hogy mobilon bankozni nem biztonságos.
(#35) scream
Nem, hanem desktop gépről, vagy notebookról.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#39) Hieronymus válasza Apollyon (#33) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"A banki alkalmazásokat meg úgy ahogy van, el kell felejteni mobilon. "

Leírtam, a beléptető rendszer követeli meg. Enélkül nem tudok belépni a számítógépen.
A további értelmetlen tippek elkerülése érdekében leírom. Bankot nem cserélek, mert nincsenek járulékos költségek, belföldi tranzakció esetében illetve a bankcsoport saját automatáinak használatakor. Fizetős azonosításra sem térek át, például SMS.

."Gúgli mapsz helyett meg ott van az openstreetmap, ami bizonyos dolgokban még jobb is a gúgliénál, igaz nincs pl. streetview."

Leírtam, nem az útvonal érdekel önmagában, az összeset ismerem. A legjobban járható utat akarom használni.Kis településen nyilván nem gond. De nekem az összesen 10 percnyi torlódás már bőven jó, mert minden más útvonal be van állva, a nagy városban.

Nem tudsz alternatívát mondani. 1000 eurós telefon esetében miért kellene kompromisszumot kötni és innen - onnan használható appokat keresgetni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#40) Apollyon válasza Hieronymus (#39) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Mondjuk senkinek nem tartanak pisztolyt a fejéhez, hogy ezer eurós telefont vegyen, mert egyébként semmi más nem jó.
Az meg, hogy te ragaszkodsz ezekhez a dolgokhoz és nem alkalmazkodsz, az nem az alternatívák hibája.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#41) Lauda válasza Apollyon (#38) üzenetére


Lauda
félisten

Kíváncsi lennék egy statisztikára, hogy hány mobilbankos tranzakcióra hány lopás és egyéb visszaélés történik. Persze nem hinném, hogy ilyen egyáltalán létezhet.

[ Szerkesztve ]

(#42) proci985 válasza Apollyon (#40) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a mobil authenticator pont a vedelem miatt, tehat a ketlepcsos bejelentkezes miatt kell.

Magyarorszagon ez nem elterjedt, kulfoldon meg a vilag legalapabb dolga. kb ugyanaz, mint amit a blizzard vagy a steam is hasznal. A ketlepcsos autentikacio elhagyasa nem alkalmazkodas, hanem konkretan deal breaker. btw google authenticator se lesz.

van az a mondas, hogy megfelelo SW nelkul a HW semmit nem er, es itt most pontosan egy ilyen helyzetrol beszelunk, a Mate30 ebben a formaban gyakorlatilag egy 1000 euros tegla Europaban.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#43) Rimuru válasza proci985 (#42) üzenetére


Rimuru
veterán

steam rendszere eleg rossz, nem tamogat third party authenticatort...

btw, vegtelen google authenticator alternativa letezik (open source elony)

Amugy gondolom meg nem hallottal hardveres authentikatorokrol se. ;)

btw2 mindenhol hasznaltok 2fa-t ahol lehet (meg PH-n is be lenne kapcsolva ha lenne) es nem kell hozza google egyaltalan.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#44) proci985 válasza Rimuru (#43) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hallottam hardveres authenticatorrol (kb 10+ eve hasznaltam is), de ugy +1 cuccot kell cipelni

a bankod sajat authenticatorjara szerintem nem lesz open source alternativa.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45) Hieronymus válasza Apollyon (#40) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Az meg, hogy te ragaszkodsz ezekhez a dolgokhoz és nem alkalmazkodsz, az nem az alternatívák hibája."

1. Miért kellene alkalmazkodnom, egy gyengébb banki beléptetési rendszer használatával?
2. Persze, nem az alternatívák hibája.

Az eszköz szoftver korlátozása a hiba.
A személyeskedés irányban nem érdemes tovább menned. Az nem helyzet kezelése, csak probléma fokozás.

A német Amazonon most árazták le kb, 30%-al a P30 széria tagjait.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.