Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Cheesy


Cheesy
őstag

Panel vs Kertes ház pro/kontra esetén ne felejtsük el a folyton barkácsoló nyugdíjas és ebből kifolyólag még hosszú évekig idő- és energia túltengésben lévő "embert", mint lehetséges környezetszennyező szomszédot. Elképesztően kártékony férgek.

www.vakbelmutet.hu

(#102) bambano válasza Donki Hóte (#100) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

de, eszébe jut, csak a zasszony nehezen fogadja el az igényt :P
merugye a 12. emeletre a rotakapa nem indokolható :)
pedig egy rendes nyomatékkulcsra, autó starter akksira, egyebekre itt is lenne igény...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#103) mephi666 válasza bambano (#102) üzenetére


mephi666
nagyúr

én panelban is kezdem azért egyre jobban felszerelni magam :D egy kézi körfűrész meg egy sarokcsiszoló hiányzik egyelőre a készletből :D ...meg kellene barkácsolni valamelyik eldugottabb sarokba egy szerszámos szekrényt, mert: egyik szekrény aljában ütvefúró, fúrókalapács, dugókulcs készlet, másikban kis akkus, villáskulcsok, fúrószárak, harmadik helyen rezgőcsiszoló, dekopír, dremel, újabb dugókulcs készlet, stb :) fel is írom nyári tervnek, hogy tervezzek egy túlméretes szerszámos szekrényt, ahova befér kényelmesen minden (meg majd a hiányzó gépek is :D )

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#104) Donki Hóte válasza mephi666 (#103) üzenetére


Donki Hóte
veterán

meg kellene barkácsolni valamelyik eldugottabb sarokba egy szerszámos szekrényt

A barátnőm lakása mellett van egy nem használt szemétledobó, amit tárolóhelyiségnek használnak. Pár éve én is barkácsoltam neki oda egy jó kis tárolószekrényt. Nagyon pöpec lett, használta is több évig. Most, hogy egyre inkább már a kertes házban vagyunk, jött az ötlet, hogy vigyük ki a ház alatt lévő pincébe a tárolószekrényt.

Hátkéremszépen, sajnos a tárolószekrényt sikerült úgy összebarkácsolni bent a helyiségben, hogy nem lehet kihozni onnan, útban van a szemétledobó aknája, nem tudjuk úgy beforgatni a szekrényt, hogy kiférjen az ajtón :W

Sajna úgy van összerakva, hogy szétszedni nemnagyon lehet, úgyhogy marad ott, a pincébe majd csinálok másikat :DDD

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#105) Vladi válasza Donki Hóte (#100) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

"Aki kertes házba költözik, az olyan eszközöket kénytelen előbb-utóbb venni, ami egy lakásban lakónak eszébe se jutna."

Mifelénk tartja magát a mondás, hogy: "Ha nincs flexed, akkor buzi vagy."

De a jó szomszédság összedobja ami van. Én nemrég betonoztam kerítés alapomat, a szomszéd srác apjának van betonkeverője, tehát betonkeverő van. :DDD

(#102) bambano:

Oda is indokolható, csak kell városszéli kistanya, ahová elmoulhatsz medirotikapálni.
Ha érdekel van eggy kicsi rotim, amit javítani kell, neked megszámítom gártisz, csak szállítani kell. :P

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#106) mephi666 válasza Donki Hóte (#104) üzenetére


mephi666
nagyúr

bő 3.5éve barkácsoltam egy pelenkázót... úgy méreteztem, hogy az előszobában össze tudjam fúrni és onnan be tudjon menni a nagyszobába, ahol most is áll :) masszív egy szerkezet, kb 60kiló: teteje elbír minket is, csomó nagy polc, csukható rész, stb... ezzel vagyunk úgy, hogy a lakásból nem lehet majd kivinni, mert kifelé már a folyosóra se lehetne ráfordulni vele :D eredeti funkcióját kezdi elveszíteni, viszont tárolónak még mindig tökéletes (ennek szerintem az lesz a sorsa, hogy lemérem minden oldalról és kitalálom, mi mást lehetne belőle készíteni)

#105: falun nálunk a szembeszomszédban volt füstölő... olyat se épített mindenki a kertjébe, viszont mivel általában nem egyszerre volt mindenhol disznóvágás, itt füstölte fel a közelből mindenki a cuccot, mert az év nagy részében kihasználatlanul állt volna :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#107) Donki Hóte válasza mephi666 (#106) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Most úgy látom, hogy (sajnos!!!) füstölőre és pálinkafőzőre nálunk nem lesz szükség :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#108) stickermajom válasza Donki Hóte (#94) üzenetére


stickermajom
addikt

El tudom képzelni ahogy ömlik a hűtéshez használt víz a falon. Sok lakástulajdonos örülne ilyen klímásoknak. De legalább szegény szomszédokat nem zavarja, hisz a vasbetonnak is van ízlése: ha gyémánt éri, hangtalanul lyukad.

Amúgy például egy alap Hilti DD110-nek 84dB a zajkibocsátása, ha ehhez hozzávesszük a vasbeton által kiválóan közvetített súrlódás hangját, a kedves érzékeny szomszéd ugyanúgy anyázni fog.

(#109) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azért sokfajta kertesház van, például:


Falanszterkert: egy kaptafára kialakított bornírt életsivatag. Mottó: komfortot boldogság gyanánt. Ha egyszer készen van, nem kell vele sokat szarakodni, vagy a kertész szarakodik vele, csak élvezni kell a kertet. Szerintem nem szép, nem élő.


Gyep és körbe lejlandi. Lögyön a kutyának meg a gyereknek hol futkározni, de amúgy engem hagyjanak békén a kerttel. Füvet kell csak nyírni, megértem, ha valakinek ez a max igénye.


Önmegvalósítós boldogságkert
Megvesz minden szirszart, betelepít mindenszirszart és várja a gyerekkori álmait. Minden péntek délután felvásárolja a fél obit.

Organikus
Nem feltétlen szép első blikkre, vagy nem a szépházakmaganzinosan szép, de használják, építik, élvezik. Sokat kér (nem igazán pénzt, hanem törődést), de sokat ad. Szöszölni kell vele. Szerintem Kolondrum erről beszél, és az én kertem is ilyen.
Nekem a kert sokat ad: kora reggel az esőben kimentem és szedtem egy kiló cseresznyét, megettük. A desszert egy marék amiéppmegérett volt:

Ez megfizethetetlen. De csak annak, aki ezt értékeli. Mert különben csak egy marék ronda, kinézetre másodosztályú vegyesgyümölcs, 100 forintot nem ér. De ennek az epernek robban az íze, az aranymálnától besírsz, az áfonya, a mézalmácska meg a többi pedig eszement.

A városban egy lakásban mindennek a hamis oldalát látni. Esik az eső? Hát akkor viszel esernyőt vagy esetleg nem lesz este szabadtéri koncert, de kb. ennyi. Nincs hatás, nincs tét, ami van, az is inkább csak zavaró.
Itt meg ha esik az eső, akkor megnézem, hogy rendben elfolyik-e az utcára, aminek oda kel, a ciszternába, aminek oda kell, tiszta-e a folyóka, letakarom, aminek nem kell eláznia, és tudom, hogy nem kell locsolni 2 napig. Utána majd kiszivattyúzom a növényekre az esővizet. Minden belesimul valamibe, kerekebb, tétje van, következménye van.
Persze szívás is van. Nekem most majdnem egy köbméter murvát mosott a külső parkolómba az eső. Talicskázhatom fel vissza az útra.

[ Szerkesztve ]

(#110) bambano válasza Vladi (#105) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nálunk otthon anno nagyüzemben ment a kertészkedés (többek között ezért is vonzó nekem a panel), így a rotakapa használhatatlan cucc volt, hamar váltottunk tz 4k-14b-re. Aki tudja, tudja :)
majd amikor az otthoni nagyüzemi kertészkedésből nagyüzemi kertészkedésre váltottak apámék, akkor lett a tz helyett steiger. nem bántásból, de a steiger meg az utódai ellen a rotakapád nem versenyképes :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#111) Dilikutya válasza Cheesy (#101) üzenetére


Dilikutya
félisten

És ez most panel vagy kertes ház? Miért baj, ha aktívan tölti a nyugdíjas éveit, ahelyett hogy besavanyodva várná a halált a Maúnika só ismétléseit nézve a tévé előtt? Ez a baja a magyar nyugdíjasnak, nem élnek sokan aktív korukban se, semmi mozgás, semmi életcél, persze hogy a nyugdíjas igazolványt már a kaszás hozza.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#112) stickermajom válasza bambano (#110) üzenetére


stickermajom
addikt

Pinceszomszédom is TZ 4k-14b-t használt szőlőművelésre, nemrég cserélte le egy MT8 132.30-ra. Sorok közé a Steiger azért nem férne már be. :D

(#113) Kolondrum válasza Donki Hóte (#100) üzenetére


Kolondrum
félisten

A locsolócső adta magát, hozzá tenném rövid nem éri át a telket. A hosszabbító is, bár a kezdeti 0 kinti konnektorból lett 4 és lesz egy 5. A kapunál. A szivattyú eszemben nem volt, de jött 1 olyan eső, hogy ajjaj, a nyomáscsökkentő és a vízóra sem szereti a vizet kívülről, így hát vettem. De ilyen eszköz még a sövény nyíró, a láncfűrész meg jó pár cucc. Látni kéne milyen az alakzatra nyitott létrán állva 1 kézzel vágni a tiszafát.
Legutóbbi szerzemény a permetező, mert 3200ft a gyomírtó és a szomszéd szrja nem nő át.
Komposztáló is lett, most már rendes, az esővíz tároló még idő mert hosszú, de nagyon kell, mert a húsevő növények csak azzal működnek, akad pár fajta.
Itt 1 mozgásérzékelő lámpa van már csak, minden más appal megy/kapcsolóval + kamera erdő kint/bent. :B
Több mint fél millát. Zárójelben.

(#114) mephi666 válasza bambano (#110) üzenetére


mephi666
nagyúr

volt egy raktárvezető régen itt a cégnél, aki fusiban tz-kkel szórakozott: vette őket lepukkant állapotban, majd amikor épp nem volt munka, bíbelődött vele, rendbe rakta és adta el jobb pénzért :) ...én egyszer próbáltam rotációs kapával dolgozni: szenvedés volt... kézi erővel szebb munkát végeztem sokkal

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#115) Vladi válasza Donki Hóte (#107) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

"pálinkafőzőre nálunk nem lesz szükség"

Te hol laksz? Iránban? :Y

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#116) Donki Hóte válasza Vladi (#115) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem lenne mit lefőzni benne :( Nincs annyi gyümölcs, hogy érdemes lenne foglalkozni ilyesmivel.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#117) mephi666 válasza Donki Hóte (#116) üzenetére


mephi666
nagyúr

pálinkát nem csak gyümölcsből lehet főzni :D ...mamám anno mindent belerakott a cefrébe, ami rohadt: krumpli, paradicsom, uborka, stb (azért ment bele a fáról lepotyogott eperből is rendesen: lett a végére cukortartalma... érzésre kb 70 fokosra volt kifőzve: valami brutális íze volt és zsibbasztott, mint a lidocain)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#118) ncc1701 válasza mephi666 (#117) üzenetére


ncc1701
veterán

Még a csirke maradékot is beleszórta. :)

(#119) Vladi válasza Kalandor (#109) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

A gazda személyiségét is le lehet olvasni a házáról.

"100 forintot nem ér."
Jah a bioboltban meg leszurkolsz érte 5000-et. :Y

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#120) Laza... válasza Cheesy (#101) üzenetére


Laza...
addikt

Te sem lehetsz egy egyszerű "ember". Csupa nagy idézőjellel..

Never give up!

(#121) Donki Hóte válasza Kalandor (#109) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A sárga málna az melyik fajta? Nem ültettünk eddig sárga málnát, mert azt olvastuk, hogy nem annyira ízes, mint a piros , de ha van tényleg finom fajta, akkor ültetnénk.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#122) Cheesy válasza Dilikutya (#111) üzenetére


Cheesy
őstag

Kertes ház. Régi szar kétütemű motorkerékpárokat felújítani és azt aztán feketén értékesíteni, a szomszéd(ok) pedig hallhatja(k) a fémmegmunkálást és érezhetik a mechanikai- illetve vegyi tisztítással járó illatokat... tényleg dícséretes.

Laza...
Ilyen szomszédot kívánok Neked is :)

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#123) Sethdobaloah válasza Cheesy (#122) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Azert valljuk be van kulonbseg, hogy egy illegalis(?) muhely van a szomszedodban. Vagy egy aktivan kerteszkedo lelkes nyugdijas.

...csak én vagyok helikopter?

(#124) totron válasza Krugszvele (#6) üzenetére


totron
addikt

A szarópanoráma tényleg nagy flash! Fontos.

(#125) Eastman válasza totron (#124) üzenetére


Eastman
őstag

Szempont. Nálunk is jó.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#126) Cheesy válasza Sethdobaloah (#123) üzenetére


Cheesy
őstag

Nézd ezt nem arra akartam kihegyezni, hogy pont ez az ember milyen és mit csinál.

De ittHUN az járja, hogy "az én házam az én váram" és sz*rok mindenki fejére, azt csinálok amit akarok. Kiemelném, hogy ez a lakás-lakókra is igaz, de egy kertes ház esetében nagyobb rá az esély, hogy ilyen szomszédot fog ki az ember. És ez sajnos nem csak az öregekre igaz, mert a frissen beépített "köz"-ben ami a szülői ház hátsókert szomszédjának az utcafrontja, szép nagy palotát épített egy fusizásból meggazdagodott autószerelő. Természetesen a garázsa imponzáns méretekkel bír és hogy miért van benne 2 csápos emelő is? Áhh, csak úgy hobbizik...

Mindezek ellenére én erőteljesen vágyok vissza a kertes házba, pedig 3 éve jó helyen jó lakást vettem és újítottam fel. Hiányzik a zöld, a növények gondozása, nevelése és igen, a kerti munka is tud hiányozni :)

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#127) Kolondrum válasza Cheesy (#122) üzenetére


Kolondrum
félisten

Lakó pihenő övezet a megoldás neve, helyben szabályozva a hangoskodás. Én láttam itt már tűzoltót mert valaki égetett. Amúgy 2021-től globálisan lesz tilos.
Itt nem nagyon van fűnyírás vasárnap, attól függ a környék hogyan viselkedik, ki mennyire vág, de alapvetően kerüljük.
Látni kéne a helyi fb csoportot. :C

[ Szerkesztve ]

(#128) ncc1701 válasza Kolondrum (#127) üzenetére


ncc1701
veterán

Tűzrakóra ráakasztok egy kondért, bele vizet, és abban kezdek égetni. Problem solved.

(#129) Feketelaszlo válasza Kolondrum (#127) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Ezt a vasárnapi tilos fűnyírást német nyelvterületen véresen komolyan veszik, de szerintem elég beteges tabu. Különben is - milyen ember az, akinek egy dolgos munkanap hirtelen semmi dolga, van ideje mondjuk szerda este füvet nyírni? Még gyanús lesz a szomszédoknak, hogy biztos valami tisztességtelen dologból él a Jenő, ha ennyire ráér hétköznap.
Különben tényleg csak a benzinmotoros fűnyíró a zavaró, s abból is csak a sufnituning meg régi verziók (újabbaknál elvileg EU-s rendelet maximálja a kerti gépek megengedett hangnyomásszintjét). Ja, meg a motoros fűkasza - az egy szörnyűséges szerszám.

(#130) Eastman válasza Feketelaszlo (#129) üzenetére


Eastman
őstag

Mi körben megegyeztünk a szomszédokkal, hogy a vasárnap du. csöndes.

(Aki nem áll be a sorba, a részeg hajóskapitány lerendezi. ...vagy az egyik szekszuálatlan kismama a zaszfaltozott lakó"park"ból.)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#131) Donki Hóte válasza Kolondrum (#127) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Privát véleményem szerint hülyeség totálisan tiltani a kerti nyesedék égetését.

Az alap, hogy zöld, frissen vágott, vagy befülledt kerti hulladék kupacot nem égetünk el, mert abból akkora füst lesz, hogy beteríti a környéket :(

Viszont a pár hónapos, kiszáradt nyesedéket miért nem lehet elégetni :F

Az önkormányzat havonta egyszer, a háztartási kuka ürítésekor max 5 kupac összekötözött zöld nyesedék elszállítását vállalja, de ez lófütty. Áprilisban egy kupac se jött össze a szárazság miatt, amióta esik az eső, azóta meg hetente jön össze ennyi mennyiség.

A komposztálás sem megoldás, sajna nem lehet mindent komposztálni, nincs az a háztáji ágaprító berendezés, ami a 2-3 centinél vastagabb faágakat komposztálható méretűre aprítaná :(

Az egyik szomszéd bepróbálkozott azzal, hogy kihívott egy vállalkozót, akinek egy utánfutóra szerelt nagyteljesítményű ágaprítója volt, de olyan kib@szott nagy zajjal járt az 5 cm vastag faágak aprítása, hogy többet az utcában senki sem fog bepróbálkozni ezzel :O

Marad ncc1701 olvtárs módszere, egy alibi bogrács alatt égnek el szombat délután a komposztálhatatlan faágak :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#132) Vladi válasza Donki Hóte (#131) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Alapvetően igaza van a döntéshozónak, hogy a zöldet tilos égetni. Mert nem a légkörbe kéne eregetni a szervesanyag tartalmát az országnak.

De például nálunk rendesen ki van építve a zöld elszállítása. Április elejétől október végégi heti 1x viszik a 120 literes zöldet. Abba kényelmesen bele lehet férni.

Aztán megy a komposztáló üzembe és virágfőd lesz belőle.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#133) mephi666 válasza Donki Hóte (#131) üzenetére


mephi666
nagyúr

építeni kell egy kamukemencét :D ...szomszédok meg majd 2 nap múlva sorban állnak, mert azt hiszik felcsaptál péknek és 0-24-ben sütöd a kenyeret :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#134) Kalandor válasza Donki Hóte (#131) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az alap, hogy zöld, frissen vágott, vagy befülledt kerti hulladék kupacot nem égetünk el, mert abból akkora füst lesz, hogy beteríti a környéket :(
Ez a baj, hogy a hülyék a kényelmes utat választják, és pontosan így füstöltek egész évben.
És ez így tarthatatlan levegőminőségileg.

Hiába lenne jó megoldás, hogy komposztáljuk, amit lehet, de amit nem lehet, azt a KEVESET viszont kiszárítva égessük el, ehhez önmegtartóztatás, gondolkodás, felelősségvállalás és a kényelem feladása kellene. Ez nem fog menni, a hülyék binárisan gondolkodnak: ha lehet égetni, akkor benzin, gyufa, füstoszlop. Hát akkor mostantól nem lehet és jobb ez így.

Summa summarum: a szabályokat a hülyék miatt hozzák, de az értelmes ember szenved miattuk.

Kell venni egy ágdarálót (vagy inkább komposztdarálót) és komposztálni. Szívás a rózsaág meg a girbe-gurba birsalmaág, de ez van.

[ Szerkesztve ]

(#135) Vladi válasza Kalandor (#134) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

"Summa summarum: a szabályokat a hülyék miatt hozzák, de az értelmes ember szenved miattuk."

hmm??? :F Az szenvedés, ha a környezetre odafigyelve, felelősen kezeled a hulladékot?

Rendelni kell zöldes köböst és kifizetni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#136) mephi666 válasza Kalandor (#134) üzenetére


mephi666
nagyúr

érdemes ránézni hűvösebb hónapokban a szmogtérképre, mit mutat pl a fővárosban és putnok/ózd környékén... durva, hogy 2milliós fővárosban kisebb a szmog, mint arrafelé (és ilyenkor azért megérthető, ha az ilyen szintű "mindenszartelégetést" meg akarják szűntetni... mondjuk szoktak azzal védekezni, hogy "akkor mi legyen? fagyjanak meg télen?" ...ne fagyjanak, de ne is szenvedjen utána a fél környék mindenféle légúti megbetegedés miatt, mert az sem normális)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#137) ncc1701 válasza Vladi (#132) üzenetére


ncc1701
veterán

Az ugye megvan, h komposztálással 10-15x annyi metán keletkezik (ami kurvára üvegházi gáz), mint ha elégetnéd?

Amit lehet, komposztálok, de a tuját, fenyőt nem lehet. És egy 10m magas tuját, amikor kivágok, annak nem fogok 50eft-ért konténert rendelni (a konténeres meg úgyis leborítja a közeli erdőben), sem nem fogom a ház elé kihordani, csinos zsineggel összekötve a ~két autónyi halmot. Hanem kivágom ősszel, hagyom száradni tavaszig, és akkor 2 óra alatt eltüzelem a zöldet, a vastag ágakat meg felvágom láncfűrésszel.

(#138) Vladi válasza ncc1701 (#137) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Haggyatokmá ezzel a kamuval...

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#139) Kalandor válasza Vladi (#135) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem. Kerttől függ, de mondjuk a zöldhulladék 90%-át általában könnyű komposztálni minden kertben. Ha mindenki csak a nehezen komposztálhatót égetné el (ami nem sok) és azt is szárazon, akkor a levegőszennyezés minimális lenne és nem kellene szívni a maradékkal. De nem volt önmérséklet, jórészt mindenki elégetett mindent, így be kellett tiltani az egész égetést.

[ Szerkesztve ]

(#140) ncc1701 válasza Vladi (#138) üzenetére


ncc1701
veterán

Mire gondolsz pontosan?

(#141) Vladi válasza ncc1701 (#140) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Arra, hogy trollkodj ezzel másnál.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#142) ncc1701 válasza Vladi (#141) üzenetére


ncc1701
veterán

Mivel is pontosan? Még mindig nem értem, mi a bajod azzal, amit írtam.

(#143) andor80


andor80
senior tag

Ujabbfajta panelban élek tökéletes olcsó szinte semmire nincs gondom semmiért nem kell agoddnom.HA mondjuk ipari vastag lennék én is kertesben laknék latina szobalányokkal.Rabszolgákkal fekete pincérrel.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#144) Dilikutya válasza andor80 (#143) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nana! Black lives matter!!!444

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#145) Kolondrum válasza andor80 (#143) üzenetére


Kolondrum
félisten

El tudod képzelni, hogy valakinek kell a "gond" és tenni akar valamit azon túl, hogy telefonnal a kezében turiskáskodik a világban? Ez mű világ barátom. Mű emberekkel akik egy izzót nem tudnak kicserélni és sírnak ha egy csap csöpög. Nektek tényleg jó hogy mindenhez ember kell bármi nem úgy működik ahogy leírja a manual?
Nekem kihívás megoldani egy problémát, onnantól az az enyém, tudom nem kell elmber hozzá, nem vagyok senkire utalva. Na az onnan nyíló gondtalanság a nagyon szuper.
Bocsi all eddig bírtam magam moddolni. :R
[kép] Ez a való világ nem [kép] ez. Azt egy 86 éves bácsi szedte le, 40 további kiló társaságában, a 83 éves felesége főzte be, nem mű emberek. TI ott a szűk belvárosban vagyok mű emberek. Plasztik cukormázasok akik egy IKEA bútort nem raktok össze mert egy kalapácsotok sincs. És igen TI bsztok a rezet itt nálunk és a sok kölyökkel 40-el nézitek a Dunakanyart jöttök ebédelni Visegrádra mert nem birjátok a 4 falat.

Mindenki bocsi!

[ Szerkesztve ]

(#146) Laza... válasza Kolondrum (#145) üzenetére


Laza...
addikt

:C :D big like

Never give up!

(#147) Lenry


Lenry
félisten

csak hogy ne felejtsek el ide visszanézni este

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#148) bambano válasza Kolondrum (#145) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

kicsit túlszaladt az általánosítás.
egyik probléma, hogy ma már sok mindent nem lehet csak úgy megcsinálni. például nem moshatod le a kocsidat csak úgy. az autóról lecsurgó lé veszélyes hulladék, azt szakszerűen ártalmatlanítani kell. nem javaslom, hogy a féket magad szereld, stb. stb. stb.
másik probléma a kölcsönösség
ha valakinek komolyabb informatikai problémája van, hívjon szakembert, ne kendácsoljon. cserébe ha az informatikusnak problémája van, ő is szakembert hív.

tehát azt gondolom, hogy te kiválasztottad az utadat, kertes ház, kert, kertművelés, stb. ezt mindenki elfogadja. cserébe neked meg el kellene fogadnod, hogy más embereknek más az útja.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#149) Eastman válasza bambano (#148) üzenetére


Eastman
őstag

Jó, hogy összefoglaltad, ezek nagyon az alapok.

Mégsem mehetünk el szó nélkül a zöldövezeti lakásokba költöző "városiak" kioktató magatartása mellett, akik a nagyvárosi ár szinte duplájáért vásároltak lakást, lebetonozott udvart maguknak. Akik a jogaikat harsogva, a gyermekeiket maguk előtt tolva osztogatják a lapokat a kertes szomszédaiknak.
A hűvös friss levegő, a madárdal, a virágok illata márpedig valahonnan érkezik feléjük. A fűnyírók és flexek zajának irányából. És a füst irányából.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#150) Vladi válasza bambano (#148) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Én alapvetően egyetértek vele, annyi, hogy kicsit túlpörgött a kérdésben.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.