Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Samus


Samus
addikt

A kocsibeálló teteje mivel van fedve kívülről?

Illetve hogy mérted meg a valós fényerőt? Vagy csak szimplán fogyasztást mértél, és abból jött ki a 60%?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#2) twollah1976


twollah1976
őstag

Szep munka.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3) Kolondrum válasza Samus (#1) üzenetére


Kolondrum
félisten

OSB lap rajta kàtrány papír alapú cserép mintás lap. Nevét nem tudom. Mivel a pereme szabadon van és felrohadt, majd újra kell építeni ha elkezd beázni. Nem saját volt, már ez fogadott, de ez még odébb van.

Utóbbi.

twollah1976! Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4) Chaser válasza Kolondrum (#3) üzenetére


Chaser
titán

bitumenes tetőzsindely? :)
jó a kétkezi munka, de jó néha lazulni is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5) Fred23


Fred23
nagyúr

Tényleg életszagú, nekem pont ez a kétkezi munka hiányzik. De ami késik, nem múlik. :)

Természetbe kell menni sokat, jót tesz a modern ember fejének.

(#6) Kolondrum válasza Chaser (#4) üzenetére


Kolondrum
félisten

Azaz! :D
Hát most nevetek, akartam lazulni (azért is vagyok itt 4:24-kor) az elosztóba beállás lett volna a pont és minden áll tavaszig, útána újabb listáról kell kihúzni a sok feladatot. Most a kábel vége lengő villába végződik az van bedugva a elosztós konnektorba jobb híján, szóval max a fűnyíró meg a LED-ek mehetnek, de egyik napról a másikra az iskola padban találtam magam. :D Nem is tudom mikor lesz erre időm.

Fred23! Tegnap előtt este kinéztem az udvarra. Már meg sem lepett, hogy az utcán ment a 🦊 komótosan. Erdő szélén lakunk. Róka, vaddisznó teljesen normális dolog itt. Még semmi nem jött be.

[ Szerkesztve ]

(#7) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Jövőre (talán) a legnagyobb volumen két épület villanyozása lesz. Falon kívül, műhely meg tároló. 3*1.5 föld van kint, elásva. Épület még nincs.

(#8) #90088192


#90088192
törölt tag

Mennyire furcsa nekem, el sem hiszitek :)
32A egy fázison az a kb 50-60 as években épült házakban van, ha van villanytűzhely akkor legalább 2 fázis :K
Uj építésű épületekbe(Vagy felújítás) 16mm2 réz vezetek/kábel a beállás az óráig a csatlakozási ponttól, es az órától is 16mm2 a főkapcsolóig ami 63A egy fázison, de a 3 fázis ugyan ez, kivétel ahol 40A/fázisra korlátozták(Citypower/Powercore Melbourne CBD környéke).

Ha több kell akkor CT Metering(Áramváltós) kiépítést kell alkalmazni a SIR(Service&Installation Rules) szerint ami Victoriaban érvényes.

Számomra hihetetlen, egy garázsba is legalább 6mm2 viszünk helyi elosztó dobozt kiépítve :R

[ Szerkesztve ]

(#9) ivana válasza #90088192 (#8) üzenetére


ivana
Ármester

Ha alapból villanytűzhelyes a ház ott itthon sem egy fázis van, egy fázis . Régen volt 2x25A is, de az újak azok vagy 3x16A, vagy 32A, esetleg 3x32A. 32A felett kell fizetni érte pluszban. Ha rendben van a belső hálózatod, akkor az 1 fázisost ki lehet cseréltetni 32A-re.

Szvsz modern eszközök esetén a 3x16A bőven elég. 3x63A az baromi nagy overkill, a 16mm^2 réz is, vagy ennyit eszik a légkondi?

garázsba is legalább 6mm2 viszünk helyi elosztó dobozt kiépítve Ilyen olcsó ott a réz? ;]

[ Szerkesztve ]

(#10) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Itt 1f van és lesz is. Bővítés 3f-ra=mérő áthelyezéssel + földkábel, mert túl messze az oszlop. Azt meg nem. Minden sajnos erre épül.

[ Szerkesztve ]

(#11) #90088192 válasza ivana (#9) üzenetére


#90088192
törölt tag

A probléma a részletekben rejlik mivel 2-os erszigeteles kötelező a kábelek nem a csövekbem mennek mint a szimpla erszigetelt huzal igy alacsonyabb a terhelhetőség.

A másik mivel a tetőtérben jön a bejövő és nyáron nem ritka ott a 70 fok sem így kötelező tulmeretezni.

Es harmadszor DOL klíma meg mindennaposak, és ugye kell 2-3 úgy általában, az indukciós főzőlap meg a 2 beépített sütő sem ritka, meg hát a vizet is keringeni kell a medencében. A reggeli meg úgy kávéfőző kenyérpirító vízforraló meg mikró szokszor egyszerre és akkor még a mosó és szárítógép nem játszik. Es a vízmelegítő 15A nal kezdődik. :R

Árban nincs difi 63A ig Bármit kerhetsz a szolgáltatótól legyen az 1 2 vagy 3 fázis. Persze ha van 3 fázis azon a részen.

Réz nem olcsó de muszáj jól megcsinálni pont amiatt amit írtam sokszor a garázsból viszik a medence illetve a szauna pezsgőfürdő ellátást is és a feszültség esést így figyelembe kell venni

[ Szerkesztve ]

(#12) Chaser válasza Kolondrum (#6) üzenetére


Chaser
titán

lehet jövőre már én is hackerkedni fogok újra ( : villannyal is, szerencsére elbontani való alig van, a is falon kívül, nulláról jó építeni, amikor ki kell bontani a régi káoszt az nem egy élmény

Agyturbina
pesti faluban még új építésűeknél is vannak érdekesek, hát még a régieknél ( :
most panel, 1x25a, villany sütő, mosógép, mosogatógép - most épp nem, mert megdöglött :d -, klíma
nyilván nem használ mindent az ember egyszerre
32a-ig ingyenes szolgáltató felöl, utána minden egyes amper 5e ft br körül van, és erre még ráegy a regisztrált villanyász pénze ha szabványosítani/áthelyezni kell a mérőt, 100e a legalja erre

ivana
akarod mondani, ha rendben van a mérő és bejövő közti kábelezés, belsőt nálam nem nézték legutóbb sem, szolgáltatónak ahhoz nincs köze, óráig az övé a business

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13) #90088192 válasza Chaser (#12) üzenetére


#90088192
törölt tag

Pont ez a baj a sütő megy melege van, közben elindítja a második mosást és berakja az elsőt a szárítóba.

Mert ugye kint 99% a páratartalom.

Persze az igények mások.. :R

Még az üvegfelületek és a nm számok is.
És napsütéses órák és UV tartalma is és a házak szigetelése. Nekünk a konyhába 20A nem volt elég mert 2 fűtő test 2X 1kW ment a mikró már sok volt.

(#14) Chaser válasza #90088192 (#13) üzenetére


Chaser
titán

mink' ésszel használuk a technikát, soha nem volt gond - szárítógép az nincs -, de mosógép és mosogatógép lazán megy együtt, klíma mellett is - amiről tévhit, h zabál, mert mai értelmesek azok már nem -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15) #90088192 válasza Chaser (#14) üzenetére


#90088192
törölt tag

Mekkora a klíma?

Egybenyitott konyha előszoba meg miféle kb 70 mm ahová 7.5kW csak a klíma mint minimum, ha központi a klíma 50A a megszakító amit igényel.

1 fogyasztó :R

Mondtam mások az igények nem kicsit :K

(#16) Chaser válasza #90088192 (#15) üzenetére


Chaser
titán

2,5kw, kis lakás - és nyilván nem 2,5kw-ot eszik :) -, nyáron kánikulában 6-700w lehetett a max, 3. emelet dk-i tájolású panelnél
másik lakásban 3,5kw-ossal fűtöttem, külön "h" tarifás órán volt, ,15kw fogyasztása -20 fokban volt, de benn akkor 25+ fok volt, -10--es kinti hőmérsékletnél 1kw környékén tanyázott, benn szintén 25 fok fölötti hőmérséklettel - és ebben még benne volt egy 160w-as fűtőszál is -
0-10 fokos kinti hőig 2-400w-ot evett

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17) ivana válasza Chaser (#12) üzenetére


ivana
Ármester

Szolgáltató függő, pl. a nyaralónkban (vályogház az Alföldön) ahol akarok mostanában ilyet ott megnézik a belső hálózatot is, hogy nagyjából rendben van-e (pl. ha régi alu vezetékeid és olvadó biztosítók vannak nem engedik), illetve a földelést is. De pl. Pesten meg az óra szekrényen pörögnek.

(#15) Agyturbina 7.5kW az hűtő teljesítmény, nem felvett. Annak mondjuk rosszabb esetben harmada a felvett.

50A az bőven 30+kW-os klímához kéne, ami központinak is elég durván hangzik. Legalábbis itt Budapesten ülve télen biztosan.

[ Szerkesztve ]

(#18) Chaser válasza ivana (#17) üzenetére


Chaser
titán

jaja, itt csak a szabványosítást nézik, megfelelő szekrény és bejövő kábel az óráig, méretlen legyen olyan mintha új építésű épületben lenne a villanyászat - akkor gondosabb ha lakáson belül van az óra és ki is kell helyezni -
belül nem nézik a hálózatot - sajnos -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19) UnA válasza #90088192 (#15) üzenetére


UnA
Korrektor

Ezt én úgy oldottam meg, hogy nincs se klíma, se medence ;) Sokkal egyszerűbb az élet.

(#20) #90088192 válasza ivana (#17) üzenetére


#90088192
törölt tag

:R
Tudom és a központi klímát több helyen is láttuk, és ellátuk. Tobbfejes kivitel 1 és 3 fázisrol is megy.

Azt is tudom hogy a 7.5kW Nem elektromos teljesítmény, egy párat már már beraktam. :DDD

Csak az arányok kedvéért raktam be.

Amikor van pl van 2 szintes házad amit ipari stílusban acél gerendákkal építenek úgy hogy a nyílások üveggel vannak kitöltve a padló polírozott beton padlofitessel ami 4 zónába van osztva és a legnagyobb zóna valami 6. kW volt. Ebbe a központi klíma Indukciós főzőlap medence, 2 sütő és a többi.
[link]

Én voltam az egyik villanyszerelő

(#21) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Ha már villany, nálam sajnos lelépett a pénzzel a szaki a munka negyede után, aztán meg már senki nem akarta folytatni (vagy olyan összeget mondott, hogy inkább nem), ezért magam fejeztem be.
Alap hálózat 1x20A, falakban régi csövek, a kábelek színeit inkább nem is kommentelném, villanyóra pedig három lakással arrébb (körfolyosós társasház).
Falak szétverve, végig új csövek és mindenhova túlbiztosítás végett 2,5mm-es vezetéket húztam (erre is húzta minden szaki a száját, 1,5öst szerettek volna inkább, hiába mondtam, hogy kifizetem a többletet), 3,5-ös klímához és 80literes bojlerhez is.
A végére lett 3x16A+16A vezérelt és 16A H tarifa a bejárati ajtó melletti falon kint és az elmű is viszonylag gyorsan intézkedett.
Tavaly még közöm nem volt a villanyszereléshez és ez az egész rengeteg időmbe került, de a végeredmény kárpótol, szerintem jobb lett, mintha a kedves szaki fejezte volna be, nem is beszélve arról, hogy egyes részeken, amiket ő már befejezett, el se fért volna a tervezett vezetékszám és ki kellett egészítenem további csövekkel.
Ja, és mindezt 41nm-en. ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#22) Kolondrum válasza #90088192 (#8) üzenetére


Kolondrum
félisten

3*0.75 ment ki korábban, MTK elásva. Szóval a 10-es nagy fejlődés. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.