Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Na akkor olvasok.

(#2) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Egy történet jutott erről eszembe:
Fél éve bementem egy kávézóba.
Vásárlás előtt megkérdeztem a pultost (láthatóan kezdő volt még) hogy lehet e Erzsébet kártyával fizetni. Más nem volt nálam sajna akkor. A pultos azt felelte hogy igen, ezért kikértem magamnak egy szép nagy forró csokit, mert ahhoz volt kedvem. :)
Megittam, majd próbáltam volna fizetni, de a terminál nem fogadta el a kártyát.. A pultos picit megijedt, majd félve kérdezte a főnöknőt, hogy lehet e ezzel a kártyával fizetni náluk. A válasz az volt hogy sajnos nem. :)
Néztem a pultost aki picit hezitált, majd bevallotta a főnökének, hogy ő rontotta el.
Néztem azt a fiatal lányt aki picit kétségbe esett, én meg picit pipa lettem, és azon gondolkodtam mikor fognak be mosogatni. :D (Nem volt azért az a kávézó annyira közel semmihez..)
Egy úr aki végig hallgatta az egészet, odasétált hozzánk, és felajánlotta, hogy a vendége voltam. Azt monda szerinte "van ilyen" vagyis bárkivel megeshet. Aztán még kért magának egy sört. :)
Megköszöntem, kezet ráztunk, és hazafelé azon gondolkodtam mit tettem volna én fordított helyzetben...

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#3) Klaus Duran válasza Honkydoo (#2) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Ez lenne szerintem a normális.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#4) pető bá' válasza Klaus Duran (#3) üzenetére


pető bá'
őstag

Milyen szempontrendszer mentén? :)

szerk.: hogy ne csak kérdezzek:
szerintem ez egy nagyon szép gesztus volt egy kívülállótól, de semmiképp sem elvárható.. Persze szeretjük az ilyen figurákat, 3 ember válláról vette le a terhet egy egyszerű gesztussal. Azt mondom, jól tette, ahogy a cikk is írja, most én is úgy érzem, hogy megtenném; de egy-egy BlackFriday videót látva nem mondanám átlagosnak, vagy normálisnak.

A kérdés inkább az, hogy nélküle mi történt volna? Kifizeti a pultos lány, mert igazság szerint ő hibázott? Vagy a vevő otthagy valamit (személyi, telefon, akármi), aztán később kifizeti (akár másnap)? Rendes a főnök, és nem fog fennakadni, és legalább megjegyzi a pultos, hogy nincs Erzsébet kártya, nem problémázik egy kávén? Mi lenne a nagy magyar valóság? :)

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#5) Klaus Duran válasza pető bá' (#4) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Igazad van. Szép gesztus.

A magyar valóság rendőrt hív. Igazából pedig üzletvezető kérdése.
Kérdés hogy rendes oktatást kapott az eladó, vagy csak bedobták oda?

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#6) pető bá'


pető bá'
őstag

a cikkre:

Ide tartozik egy másféle kifizetés is, az úgynevezett "warm glow" jelenség. Az agyunk kicsit mindig megjutalmaz minket, ha altruisták vagyunk, jótékonykodunk, hasonló terület aktivizálódik, mintha egy jót ennénk vagy szexelnénk. Másképp fogalmazva ez a kellemes érzés önmagában növeli hasznosságunkat, amiért hajlandóak vagyunk valamennyi erőforrást adni.
Ha kisebb összeggel vagy erőfeszítéssel is megkapjuk ezt a kifizetést, akkor pedig elég könnyen érthető, hogy mindig népszerűbb lesz árva kiskutyákat sétáltatni, mint mondjuk kimerni a csöveseket a szarból.

Egyrészt szerintem nem ugyanakkora "kifizetés" jár, ha öt zsemlét adok egy hajléktalannak, vagy ha valakit kihúzok egy égő autóból.. (Sarkítás, persze.)
Másrészt egyetértek, mindig egy jó érzéssel tölt el, ha másért teszek valamit, amiért nem várok, vagy nem is várhatok semmit. A cikk alapján az emberek ezért, és/vagy a felebaráti szeretet/vallás miatt cselekszenek önzetlenül. Szeretek segíteni másokon, a környezetemben élőkön, de szerintem ennek kellene lenni a normálisnak.

"... and I hope you have a great day!"

(#7) BoB válasza pető bá' (#4) üzenetére


BoB
veterán

A kérdés inkább az, hogy vajon akkor is kifizette volna, ha a pultos nem lány, hanem férfi :)

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#8) pető bá' válasza BoB (#7) üzenetére


pető bá'
őstag

ez sem rossz ;)
ha beleképzelem magam az úr helyébe, akkor a második söröm sebességén lehet, hogy gyorsított a kávé ára, ha férfi, ha nő áll a pult mögött.. A pultos neme is befolyásoló lehet, de nem biztos, hogy döntő a kérdésben :)

+ mi van, ha: a vevő nő? vagy az üzletvezető/főnök? vagy mindegyik? :DDD

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#9) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ezeket fogjátok meg? A szákban lévő halat kevésbé szokás etetni téma jobb!

(#10) BoB válasza Kolondrum (#9) üzenetére


BoB
veterán

Az a hal már úgyis döglött, de a pult mögötti nő még él :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#11) pető bá' válasza Kolondrum (#9) üzenetére


pető bá'
őstag

Szerintem a kezdeti "beetetés", hogy eleinte mindenki jobb színben próbálja feltüntetni magát, az általános.. Éppen ezért is kell idő a megismerkedésre, mert hosszabb távon úgysem lehet színlelni. Illetve lehet, de ugye a fenti tézis alapján nem kell :)

"... and I hope you have a great day!"

(#12) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ki vallja magát amúgy jó embernek?
Én alapvetően jónak, de lappangva igen gonosznak tartom magam. Csak ki kell hozni.
Pl olyan nincs h aluljáróban állva ne szólítson meg valaki. Elsőre még oké, de több kör után érzem, hogy még egy és felrúgom. A buszon és az utakon való szenvedést is igen lenézem, de pl ha látok egy állatot, hogy bántanak elkap az ideg. Regievel egyszer csaptam már sarkot és néztem, ha még 1x megüti a kutyát szébszm a fejét leállhat a vonatfogalom.
Peace.

[ Szerkesztve ]

(#13) pető bá' válasza Kolondrum (#12) üzenetére


pető bá'
őstag

én is jó embernek érzem magam, természetes, hogy lehetnék jobb is.. de inkább úgy mondom, hogy szándékosan (szinte?) soha nem ártok senkinek. Az önzetlenségemet meg a környezetem időnként nem tudja mire vélni, és - ahogy a cikk írta - egyszerűen hülyének néznek :D Akik ismernek, ők meg - tudomásom szerint - jó embernek tartanak.

"... and I hope you have a great day!"

(#14) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Általában felállok tömegközeledésen ha látom h olyan van, de hangulattól függ. Ma nem tettem. Látványosan a metró végéből kiabál a fazon, hogy a NÉNI LE TETSZIK ÜLNI NAGY CSOMAGOKKAL TESSÉK JÖNNI? Én a fő rossz. ;] Reggel meló után meg semmiféle érzelem és megértés nincs bennem, még csak meglökni sem ajánlott. Én haza megyek pihenni. :)

(#15) Geri Bátyó válasza Kolondrum (#9) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Mivel hiányolod ezt a témát.
Nekem nem szokásom beetetni. Most alakul egy kapcsolatom (még az elején járunk) és az elejétől fogva csak őszinteséget ígértem és csak azt kértem. Eleinte kicsit furcsa volt neki, de hamar rájött, hogy ez sokkal jobb, mint fölösleges köröket futni. Eleinte leginkább a negatívumokat mondtam el magamról. Nem árt, ha tudja, kit vállal be. Ha és amennyiben...
Azt hiszem, az azóta eltelt időben már a jó oldalamat is látja. Nem azért, mert mutatni akarom, hanem mert egyre jobban megismerjük egymást és egyre többet vagyunk együtt.

Azt pedig, hogy jó ember vagyok, vagy sem, nem az én dolgom eldönteni. Ilyen vagyok és mindenki döntse el magának, hogy az ő értékrendje szerint ez jó, vagy sem.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#16) Klaus Duran válasza Geri Bátyó (#15) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

:K :R

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#17) Kolondrum válasza Geri Bátyó (#15) üzenetére


Kolondrum
félisten

Pedig sokan ráugrottak a cikkre a környezeteben itt meg kb semmi. Bezzeg a CPU-t húztam volna. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.