Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Engem is kezd utolérni, pedig fiatalabb vagyok tőled. :) Manapság egyre többet gondolok rá, hogy cserélni kéne a konfigom egy gyengébbre + Xbox360-ra, de aztán a GTA valahogy mindig megtart a jelenlegi felállásnál, azt képtelen vagyok kontrollerrel irányítani.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2) Mr X


Mr X
veterán

Majd akkor érsz az út végére, mikor már a legjobb játékok sem tudnak lekötni. :D

(#4) kNG válasza Bjørgersson (#1) üzenetére


kNG
senior tag

Én már egészen átszoktam, mert a külső nézetes játékokat jó 1 éve xbox360 controllerrel játszom, + volt egy átmeneti időszakom, amikor xboxom volt...aztán most lehet megint visszatérek... :)

A következők tartanak még vissza:

1. probléma (és egyben a legnagyobb): Xboxon nincs spéci hang...itt lenne kihasználatlanul az Edifier HCS2330, AKG K512 MKII...persze zenére használnám őket, de játékra is nagyszerűek, de csak TV-re lehetne csatlakoztatni őket, így a hangminőség sem lenne olyan mint PC-n (Xonar D1)

2. probléma: konzolra nincs stratégia, és RTS se nagyon van...

3. probléma: Mi van akkor ha mégis megtetszik valami FPS...(de ez annyira nem nagy probléma, csak PC-n szebb, de mint említettem is ez kb. a legkevésbé fontos dolog) :P...

Én most egy konzol + AMD APU kombón gondolkodtam el...a PC elég lenne arra, hogy zene, film, keveset fogyasztana, + elvinne 1-2 stratégiai játékot...

Konzol meg ugye ott lenne a többi játékra! :)

#3 Mr X #4 Kalandor: Érzem hogy lassan itt az út vége xD látom a fényt az alagút végén! :DDD :N

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#5) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Én meg már egyáltalán nem játszok.
Régen többnyire fps ment, aztán később autószimulátor.
Ma meg már se túl sok időm, se kedvem játszani.

- http://pazsitz.hu -

(#6) kNG válasza PazsitZ (#5) üzenetére


kNG
senior tag

Én nálam is a "kiöregedés" jele lehet az, hogy a régi játékokat sokkal többre értékelem, mint a maiakat... (lehet a nosztalgiázás miatt)...nem biztos hogy azok a játékok jobbak voltak, egyszerűen azok akkor jöttek ki, amikor még fiatalabb voltam, feltehetően ezért is tetszettek jobban...ma is tetszik pár cím, de azok többnyire konzolra jöttek ki (pl. red dead redemption)...na lehet akármennyire játékellenes az ember, az a game szerintem szinte mindenkinek tetszene! :D

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#7) Gergosz2 válasza kNG (#6) üzenetére


Gergosz2
veterán

hát fene tudja.
Egy időben gondolkoztam én is , hogy konzolt veszek, tervben volt , hogy az új generációból mindenképp valamelyiket megveszem.
De jobban belegondolva, arra jutottam, hogy arra is hamar ráunnék és csak egy újabb porfogóként heverne a valamelyik polcon.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#8) kNG válasza Gergosz2 (#7) üzenetére


kNG
senior tag

Még idő mire kijön az új konzolgeneráció, meglátjuk majd mit nyújtanak...annyit mindenesetre tudok, hogy rengeteg érdekes és igényes cím kizárólag konzolra jön ki, és PC-re nem...a multiplatform címeket tudja konzolon is játszani az ember, és a slusszpoén, hogy a PC exkluzív címek meg nem túl gépigényesek, és elfuthatnak majd egy AMD Kaveri APU-n is...én ezért gondolkodok most nagyon azon, hogy venni fogok köv. gen. konzolt, PC-t meg leépítem, de egyelőre kivárok...addig nosztalgiázok, vagy játszok olyan címmel, ami érdekel is, és tényleg érdekfeszítő a sztorija...előveszem valamikor a HL2-t is, még azt sem játszottam ki...és most itt a Black Mesa is ugye, szóval a HL1-es lemaradásomat is bepótolhatom! :D

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#9) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Jah ez ilyen. aztán jönnek az indie játékok. Aztán rájössz, hogy a legtöbb játékot megvetted amivel játszol. Aztán gondolom az lesz a következő ha a gyerekeddel játszol.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#10) Иван


Иван
őstag

Dettó.

Steam fent van pár géjmmel együtt, de nemtom miért. Chrome, Thunderbird és vmilyen szinten office/adobe reader vette át az uralmat.

És ha játék, akkor kis pár megás, Bad Piggies szerű izék jobban lekötnek.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#11) 8th


8th
addikt

:)

"Felnőttem volna? Csak nekem változik így meg az ízlésem pikk-pakk, vagy mással is történt ilyen?"

Nem egyedi eset. Haveri körből az én korosztályomból (30+) szinte mindenki így van vele. Anno annyira bele voltam buzulva a pc játékokba, hogy 6-8éve képes voltam a fizetésemet 1:1 a gépemre költeni. Manapság az a tuti amikor hétvégén átjönnek a haverok egy tálca sörrel leporoljuk a jó öreg PSX-et és sörözés közben bucira verjük egymást Tekkenben vagy halálosan komoly versenyt vívunk Crash Team Racing-ben. Változik a világ, változunk mi is. Vagy csak szimplán öregszünk.

[ Szerkesztve ]

(#12) kNG válasza 8th (#11) üzenetére


kNG
senior tag

A jó öreg Prince... :D

Emlékszem amikor unokabátyám játszott vele, volt neki 2 hangfala, és megmutatta hogy hogy szól, feltekerte a hangerőt, és megölte szándékosan szegény herceget egy olyan "harapó" akármi csapdával :D csak úgy csattant! :D Hatalmas feeling volt még ezzel játszani anno! :) :R

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#13) mrlt


mrlt
tag

Április elején vettem meg a Wii-t, azóta ha időm engedi csak azon játszom. Ráúntam a bill/egérre én is. Sokkal többet számít a játékélmény mint a grafika, ami pont a Wii-re igaz a legjobban. A mozgásérzékelés miatt pedig tényleg a játékos "játszik". A kinect-et és a move-ot most hagyjuk, én direkt wii-t akartam.

2 hónapja eladtam a sandy i3 + 5850 konfigomat is és a feléből vettem a jelenlegit. Dedikált vga nem lesz benne mert felesleges.

Go Pack Go!

(#14) kNG válasza mrlt (#13) üzenetére


kNG
senior tag

Pont ezen gondolkodtam én is, hogy vajon mikor jutok el arra a szintre, hogy wii-re váltsak! :B
Egyelőre ugye nosztalgiázás, aztán meglátom az új gen. konzolok milyenek lesznek...a wii u-ról még nem olvastam, elvileg vannak vele problémák, ha időm engedi azért utánaolvasok majd, hogy milyen lett végül!

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#15) Иван válasza mrlt (#13) üzenetére


Иван
őstag

"Dedikált vga nem lesz benne mert felesleges."

Na ja, most a laposomat nyüstölöm 90%-ban, és egy HD3000 + HD6490 van benne, az otthonimban egy 9600GT. Még azon paráztam, hogy ez a HD6490 majd túl kevés lesz blabla... Aztán a HD3000 bőven elég. Néha még sok is :N :DDD

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#16) D1Rect


D1Rect
félisten

A kedvedért még a steam is kiköltözött TV-re:[link]

(#17) kNG válasza D1Rect (#16) üzenetére


kNG
senior tag

No ez jónak tűnik! :)

Nagy TV-m ugyan még nincs, monitor-TV-m van (23 colos), de majd az elkövetkező 3 éven belül lehet lesz nagy TV is, akkor ez lesz nekem az igazi! :C :R

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#18) DeFranco válasza D1Rect (#16) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én a bétában már próbáltam, eszméletlen jóra megcsinálták. Tetszetős, használható, vagány.

Régi vágyam volt már egy konzoszerű dashboard PC-re. Persze ehhez kell egy gamepad is.

[ Szerkesztve ]

(#19) hoffman_ válasza DeFranco (#18) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én még barátkozom vele. A tetszetős és vagány stimmel, a használhatósággal még barátkozom.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#20) Lenry


Lenry
félisten

akkor én nem nőttem fel. vagy a fene tudja
sokkal kevesebb szabadidőm van, de azt még most is szívesen töltöm ki játékokkal.

persze változtam. sokkal kevesebb játékkal játszom, de azokkal egy kicsit többet. nem hoz már lázba bármilyen játék, de ami igen, az hosszú időre le tud kötni.

és kinőttem a warezból is.
ha valami tetszik, és látom, hogy megéri, akkor megveszem.

(#18) DeFranco ha már én döntöm el, hogy melyik monitorra akarom kiküldeni a képet, akkor használható. addig értelmetlen.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21) kNG válasza Lenry (#20) üzenetére


kNG
senior tag

Én leginkább mostmár user reviewkre fogok várni, és az alapján fogom eldönteni hogy egy adott játék érdekel, vagy nem...eddig az alapján döntöttem egy játék megvétele mellett, hogy néztem róla videókat, plusz media reviewket, és ha mindez tetszett, akkor megvettem (így vettem meg a BF3-at is, bár annak még a nyílt betajat is kipróbáltam). Aztán azóta kicsit megbántam hogy megvettem...metacriticen kellett volna nézni user reviewket, mert pontosan leírták azt, ami miatt én sem kedvelem a játékot (csak grafika és semmi más, borzasztó map design @ multiplayer)...megnéztem a régi nagy kedvenceim user értékeléseit(pl. warcraft 3, cod 1-2, pharaoh - ez egész régi, 1999-es), és hát mit mondjak, mind a zöld mezőben volt... :U talán nem véletlen! :)

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#22) BomiBoogie válasza Bjørgersson (#1) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez mennyire igaz. :)
És még én gondolom azt, hogy "nem igaz, hogy ennyire láma vagyok, már az ovisok is kontrollerrel fifáznak, én meg néha még gondolkodom, hogy akkor most melyik az "X" :DDD
Viszont sajnos a PC is ebbe az irányba tendál, billentyűzettel sokszor egyre nehézkesebb az irányítás, ha nem vagy polip, plusz a rezgő kontroller is hozzáad az élményhez.

Lehet, kéne majd egy nextgen konzol, kár, hogy nem fogok tudni mondjuk célozni. :(

(#23) keIdor


keIdor
titán

Lassan 25 leszek, controller nekem is jobban tetszik már, bár ez szerintem csak azért van, mert minden PC verzió konzol port, gyenge irányítással. Azért jobb a controller, mert arra lett írva eleve.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#24) BomiBoogie válasza keIdor (#23) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én is ilyen korban vagyok, igen, pont az irányítás, ami necces, én az új Hitman-nél akadtam ki, hogy mennyifélét kéne nyomkodni, csak azért, hogy mondjuk fedezékből fedezékbe mehess, kontrollerrel viszont gyerekjáték és gördülékenyebb is. Ugyanez volt az Alan Wake-kel. Nem látom a tendenciát, ami visszahozná az egér+billentyűzet kombót, a játékok is egyre inkább csak szórakoztatni akarnak és sikerélményt adni, nem a frusztrációt fokozni, hogy hajszálpontosan irányítsd és küzdj meg minden méterért.

Szerintem persze ez nem baj, úgyis ez egy kikapcsolódás legtöbbünknek, ahogy kNg is írta, fotelből stb...

Azért eddig nem írtam volna, de durva, hogy 25 évesen már itt az ÖTYE klubba tartozom... gondoltátok volna, hogy vannak, akik 87 után születtek? :O :DDD

(#25) Lenry válasza BomiBoogie (#24) üzenetére


Lenry
félisten

egyes esetekben, mintha rá is játszanának, hogy egér+billzettel rossz legyen.
vegyük az AssCreedeket: jobb klikk a high profile, azzal futsz, mászol fel dolgokra, stb.
próbálj meg keresztül futni egy zsúfoltabb területen úgy, hogy nem tapadsz fel random 5 különböző tereptárgyra, hogy "akkor én most erre fölmászok, ahelyett, hogy elfutnék mellette"

a billentyűzeten van 104 gomb, ebből ott van a kisujjam alatt az elmúlt 25 év "sprint" gombja. mégsem használhatom azt.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26) keIdor válasza BomiBoogie (#24) üzenetére


keIdor
titán

Nos igen, én a Skyrim, Far Cry 3 és Battlefield 3 kivételével idén azt hiszem mindent controlleren játszottam már, akkor is ha PC előtt ülök.
De jövőre a Bioshock: Infinite is controlleres móka lesz szerintem, hiába FPS, mivel már a Bioshock 2-t is azzal játszottam, valahogy jobb volt vele.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#27) BomiBoogie válasza Lenry (#25) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Na, pontosan ezért nem is vettem soha AC-t, mert már önmagában elborzasztott, hogy ugrálni kell meg kombókat csinálni stb., amihez én se fiatal, se polip nem vagyok. Oké, át lehet kalibrálni, de komolyan, mikor most a Hitman tutoriálban is néztem, hogy akkor most melyiket mondja? "B"? Akkor "jobb klikk" fedezékbe, és akkor onnan "c"-vel osonj. Katasztrófa.

Emlékszem, az első Mass Effect-nél se értettem, minek ez az automata fedezék, hadd álljak már úgy, ahogyan szeretném. Na, most már értem.

Ja, igen, Just Cause 2.
Hiába kerestem, NINCS sem mod, sem opció arra, hogy a célzásrásegítést kikapcsold. Így gyakorlatilag vásári galamblövölde az egész, viszont nyilván szórakoztatóbb. Nekem viszont így nem kell.
Talán még ezek az "open world" mászkálások (Far Cry3, Fallout3), amikor nem nehezék az egerezés, mert jobban érezni a szabadságot. De ez már inkább a kivétel.

[ Szerkesztve ]

(#28) Mr X válasza BomiBoogie (#27) üzenetére


Mr X
veterán

A Hitman-nek nagyon nem volt nehéz az irányítása. Nem voltak benne sokgombos kombók.

(#29) BomiBoogie válasza Mr X (#28) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor egyszerűen láma vagyok a kontrollerhez. :R
Pedig az a jövő, de igyekszem összekapni magam. :K
Más: van egy játék: Magicka a neve. Na, ott voltak kombók, nem is értettem soha, hogy várják el 5-6 különböző gomb lenyomását egymás után, ráadásul jegyezd is meg.
Persze, anno a Mortal Kombat kettőt mindenki billentyűvel tolta...

[ Szerkesztve ]

(#30) Mr X válasza BomiBoogie (#29) üzenetére


Mr X
veterán

Én anno Mortalhoz is béna voltam, mindig összegabalyodtak az ujjaim. :D

(#31) kNG


kNG
senior tag

Dota-t próbálta már innen valaki?

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#32) kNG


kNG
senior tag

No azt hiszem innentől kezdve a steamen intézem ügyes-bajos gamer dolgaimat, látom gyakran van leárazás is, igényes címek vannak fent, és rengeteg elvileg az indie játék is! :) Szuper, ez kell nekem!

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#33) DeFranco válasza kNG (#32) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Welcome in the gamer hell... várj karácsonyig, nagyot fogsz nézni... :D

Olyankor rengeteg (de tényleg rengeteg) címet áraznak le 50-75%-kal. És steamről csak akcióban, minimum 50%-tól...

(#34) kNG válasza DeFranco (#33) üzenetére


kNG
senior tag

Fizetni hogyan lehet? Nyilván bankkártyával de euro-ban kell, vagy lehet forintban is? Illetve az egésznek a folyamatáról nincs valamilyen átfogóbb cikk? (Esetleg itt ph-n?)

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#35) DeFranco válasza kNG (#34) üzenetére


DeFranco
nagyúr

[link]

Első hsz.

Euróban vannak az árak, a bankod azt váltja át, és forintban vonja le. Lehet fizetni netes vásárlásra alkalmas bankkártyával, vagy paypallal.

(#36) kNG válasza DeFranco (#35) üzenetére


kNG
senior tag

Köszi, úgy látom itt minden kérdésemre megkapom/megtalálom majd a választ! :R

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#37) ftc


ftc
nagyúr

A kérdésedre a válasz: nem

Ha még van időd gamek után nyúlni akkor még nem teljesen...

Én is mindig 1-2 cím után kapok inkább RPG-k, de az első óra után leteszem ebből elég volt s gamat nem látok fél évig se...

S így utólag mennyi pénzt kidobtam a VGA kártyákra... az utolsó VGA kártyám egy HD6850 volt eladtam kihasználtság miatt...

(#38) keIdor válasza ftc (#37) üzenetére


keIdor
titán

A kettőnek nincs köze egymáshoz.
Te egyszerűen ráuntál szvsz.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#39) kNG válasza keIdor (#38) üzenetére


kNG
senior tag

Egyre inkább kezdem úgy érezni hogy én is ... a torchlight 2 demóját kipróbáltam, az azért tetszett, azzal elvoltam! :D

A többi már nem hoz annyira lázba...sőt konkrétan semennyire...part of growing up I think...1-2 cím érdekel csak, azokat meg megveszem majd steamen, aztán annyi...köv. gen. konzolok kijönnek, akkor meg lehet arra váltok, jó lesz néha elhülyéskedni a haverokkal ha átjönnek! :D

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.