Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bublee


bublee
csendes tag

Jó cikk! Retro powa! Szerintem mehetett volna címlapos írásnak, hogy többen is felfigyeljenek rá!
:C

''Utáltam mindig az iskolát,el*****a az ember kiskorát!''

(#2) Kloden válasza bublee (#1) üzenetére


Kloden
senior tag

Köszi szépen, én is gondolkodtam a címlapon de mivel nem elég alapos, nem mertem kitenni. :B

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#3) Thrawn


Thrawn
félisten

Hű, menyit püföltem én is ezt a gépet anno :D
A Bruce Lee-t pedig tessék végigvinni, nem olyan nehéz az! :DDD

szerk: A Magic Ball volt a kedvencem, plusz az Impossible Mission, de utóbbit meg nekem nem sikerült végigvinnem.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4) Kloden válasza Thrawn (#3) üzenetére


Kloden
senior tag

Ok, megpróbálom! ..csak maradjon hajam a végére! :D

Az Impossible Missiont én is imádtam, de tényleg lehetetlen küldetés volt végigvinni :DDD

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#5) Thrawn válasza Kloden (#4) üzenetére


Thrawn
félisten

A legutolsó pálya a legegyszerűbb, ahogy belépsz csak ugrálni kell a cél felé és ennyi :D

Az IM kemény dió, fogalmam sincs már meddig sikerült benne eljutni és mennyi lehetett még hátra. Ugyanígy jártam a Batmannel is, a 7 alkatrészből csak 4-et tudtam összeszedni :(

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6) dabadab


dabadab
titán

Enterprise? Azt a C64 siman lealazza, hahahahaha!!! ;]

DRM is theft

(#7) Kloden válasza dabadab (#6) üzenetére


Kloden
senior tag

Mindig kiröhögtük a C64-eseket, Enterpriseban 4MHz-es proci csücsült, C64-ben meg 1! :D Ilyenkor mindig kijavítottak hogy az nem egy, hanem 1.023MHz! :DDD

Thrawn: régen jóval nehezebbek voltak a játékok, nem úgy mint most, hogy percenként elmented és 6x viszed végig 3 nap alatt. :D

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#8) Füleske válasza Kloden (#7) üzenetére


Füleske
addikt

Mindig kiröhögtük a C64-eseket, Enterpriseban 4MHz-es proci csücsült, C64-ben meg 1! :D Ilyenkor mindig kijavítottak hogy az nem egy, hanem 1.023MHz! :DDD

Nem , ilyenkor az jön hogy nézd meg az adott játékok C64 és Enterprise képernyőfotóit , valamint vedd hozzá hogy a c64 3 évvel korábban jelent meg. :K
'85 - ben a Commodore már az amiga 1000 - et adta ki , azzal tessék hasonlítgatni. :)

(#9) Tom5


Tom5
addikt

Látom unatkozol. ;] Nah majd mindjárt én is elolvasom a cikket, csak megyek kicsit "dolgozni"... :U

(#10) Kloden válasza Füleske (#8) üzenetére


Kloden
senior tag

Igen tudom hogy adott játékok szebbek C64 alatt, bár nem értem miért, elvileg a grafikus chip sem olyan rossz benne. Na majd egy hozzáértő megaszondja :)

Tom5: na, egy újabb C64 fan :R

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#11) dabadab válasza Kloden (#7) üzenetére


dabadab
titán

"Mindig kiröhögtük a C64-eseket, Enterpriseban 4MHz-es proci csücsült, C64-ben meg 1!"

Orajel alapjan osszehasonlitani CPU-k sebesseget mar akkoriban sem volt bolcs dolog, az 1 MHz-es MOS6510 meg a 4 MHz-es Z80 kozott gyakorlatilag nem volt teljesitmenykulonbseg.

Ha meg a teljes rendszerrol van szo, akkor meg minden szonal ekesebb egy C64-es LN2 screenshot.

;)

(Nincs itt esetleg valaki Spectrum-frontrol? ;] )

DRM is theft

(#12) Tom5


Tom5
addikt

Érdekes és hangulatos írás! Nagyon nagy hangulata volt régen ezeknek a gépeknek és játékoknak. Sosem felejtem el mikor a C64-emet rákötöttem anyám VIDEOTON TV-jére és már töltöttem is be az ABC turbot utána a különböző játékokat. Nekem kazettás meghajtóm volt és rengeteg gondom volt a fejbeállítással (igazából nem is értettem hozzá) de ha elindult egy játék... ;] nagy kedvencem volt a Szellemirtók , Golden Talisman , Conan a Barbár (IMÁDTAM, mikor levágtam a gonosz ellen fejét és bejött a kis zöld szörny a hulláért, nemes egyszerűséggel a fejet kirúgta a képernyőről a testet meg kivonszolta :DDD ) , Pitstop 2 , Transformers és még sorolhatnám. ;) Nekem ezután Sega Megadrive-om lett de azt is imádtam. Megboldogult gyermekkorom :O ( tisztára úgy írok mintha olyan öreg lennék, pedig nem is :U ) nah "back to work" :U

(#13) Tom5


Tom5
addikt

Barbarian - Imádtam :DD

(#14) Kloden válasza dabadab (#11) üzenetére


Kloden
senior tag

Jólvanna, próbálkozni azért még lehet! :D
...az Enterprise akkor is jobb :DDD

Tom5: Magnós kazetta rulezz, mai fejjel pokol volt hogy állandóan a fejjel kellett sz*rakodni, ráadásul nálunk folyamatosan a legutolsó csippanásnál halt meg a programbetöltés :DDD Masszív 5 percek mentek el így az ember életéből! :C Ráadásul hajlamos volt mozgásérzékelőként funkcionálni a gép és kizárólag a resetet ismerte, mert ha beütöttem a lában az asztalba, elszállt a progi. :D
De megérte, mert ez adta meg az igazi hangulatot, az igazi jutalmat, az élményt, hogy játszhatunk egy játékkal!
Ha gondolod csinálok egy C64-es emulátoros írást is.

#13: hányszor vágtam le a tesóm fejét, áááááá :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#15) szalai56


szalai56
senior tag

Nekem még most is ez a menő gépem, bár áll mellette egy C64 is. :DDD
itt érdemes olvasgatni

[ Szerkesztve ]

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#16) eszkep válasza Füleske (#8) üzenetére


eszkep
újonc

Ami az EP grafikáját illeti, némileg megtévesztő, hogy a legtöbb EP-s játék Spectrum átirat, Spectrum grafikával. Az EP ennél persze jóval többre képes. Nem tudom miért kellene egy 8 bites gép teljesítményét, grafikáját egy (1985-ben) 1295 dolláros (monitor nélkül) 16 bites géppel összehasonlítani, ám legyen:

http://ep128.hu/Ep_Demo/Leiras/Interlace_Demo2.htm

http://ep128.hu/Ep_Demo/Leiras/Enterprise_Slideshow_2.htm

Persze, ha nem Spectrum átiratról van szó, ott is kicsit más a "kép":

http://www.ep128.hu/Ep_Games/Leiras/Prince_of_Persia.htm

http://www.ep128.hu/Ep_Games/Leiras/Donkey_Kong.htm

http://www.ep128.hu/Ep_Games/Leiras/Head_Over_Heels.htm

http://www.ep128.hu/Games/Batman.htm

(#17) eszkep válasza Kloden (#7) üzenetére


eszkep
újonc

A C64 és az Enterprise (és Spectrum!) közötti sebességkülönbségre jó példa a Total Eclipse, vagy a Hard Drivin' Commodore illetve Enterprise / Spectrum verziója. Érdemes megnézni a különbséget! (Tipikusan olyan programok, amik a processzort dolgoztatják, itt már nem segít a C64 sprite-generátora...)

(#18) #27483136 válasza eszkep (#17) üzenetére


#27483136
törölt tag

Megvettem az EP128-at, majd valamikor kb. 1 év után elküldtem fehérvárra és bővítették 320kB-ra!!! Aztán kb 20-é vettem egy gyári floppy-vezérlőt, 1db floppy-val, amit később bővítettem 2-re :) (kb 10.000-é)
Bődületes volt, 1 játék 1mp alatt bejött floppyról!!!!
Aztán megvettem az Amiga 1200-est, megint 1-2 perc volt egy töltés floppyról....aztán abba vettem egy 40MB-os laptop vinyót 10.000-é használtan, megint 1-2 mp lett a töltés.
Most megint akár 1 perc egy játék-töltés.....mit kell venni? :)
Az Exolont szerettem nagyon, át is pötyögtem a kódjában, hogy 255 életem legyen :); vettem a kazettákat, és volt egy manós játék, rácsok mögül kellet kiszabadítani más manókat. Ki emlékszik a címére? Azt bírtam a legjobban, meg a Wriglert, Meg a boszorkányost, vulkánokkal, az Elitte-t, Hungaroring, a Tetrist itt láttam először, ...meg egy pár fallabdás. ...Battman, Havoc...Nah, majd megnézem a letölthető játékok között a címeket. :)
Az Amiga szimulátort is bírtam :)

(#19) eszkep válasza #27483136 (#18) üzenetére


eszkep
újonc

"rácsok mögül kellet kiszabadítani más manókat"

Nem lácok voltak azok?

[link]

(#20) #27483136 válasza eszkep (#19) üzenetére


#27483136
törölt tag

Nemnem, nem az. Ha látom a listában a nevét, eszembe jut.
Ja, valami Sorcery

[ Szerkesztve ]

(#21) Kloden válasza #27483136 (#20) üzenetére


Kloden
senior tag

Sorcery.. ezzel én is toltam, nagyon jó kis game! :D A zenéje/hangok nagyon megmaradtak.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#22) Viktor77


Viktor77
titán

Bruce Lee kedvelőknek két változat (mindkettő pc-s):

Régi grafikás.
Új grafikás.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#23) lacko99


lacko99
csendes tag

Nekem még a szekrény tetején van egy ilyenem :P Nagybátyám adta nekem :K
Majd holnap elő is szedem :DDD

(#24) Kloden válasza lacko99 (#23) üzenetére


Kloden
senior tag

...de jó lenne ha még nekem is meglenne... :) A nagybátyád nagyon jófej ember :)

[ Szerkesztve ]

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#25) lacibacsi válasza Kloden (#4) üzenetére


lacibacsi
addikt

Látom régi poszt, de mivel az Enterprise örök, hát én is hozzászólok..

A Mission Impossible-t nekem sikerült kijátszani, pedig tényleg a Nodes of Yesod volt a lehetetlen küldetés... Egyik kedvencem volt a világ egyik legegyszerűbb játéka a Grid Trouble.

És mindig jó megemlékezni ilyenekről, hogy:
Magic Ball 1-2
Raid Over Moscow
Nebulus
Star Wars (valami más neve volt ugyan, de a Halálcsillagon kellett nyomulni vektorgrafikával...)

A legnagyobb sikerem pedig akkor következett be, amikor sikerült Basic-ben leprogramoznom egy össze-vissza kanyargó alagútban történő száguldást. Sőt, még nagyon jól működő, több nehézségi szintes Othello (Reversi) játékot is sikerült készítenem.

Még ma is meg van a gép, csak a magnója veszett el az idők során.......

[ Szerkesztve ]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#26) Kloden válasza lacibacsi (#25) üzenetére


Kloden
senior tag

Azt a pusztítást amit a Nodes of Yesod miatti bosszúságok levezetése miatt átélt a szobám... :D Egyes szörnyek annyira idegesítőek voltak, egyes helyekre meg szinte lehetetlen volt felugrani :D

A Grid Trouble-t nem ismerem, de nem lehetett rossz a leírás alapján, mobilon is szívesen játszanék egy ilyen játékkal!

Na igen, a Magic ball... :K

Tesóm volt a nagy programozó, már akkor is, emlékszem megcsinálta, hogy karaktereket lehetett vezérelni a képernyőn. Meg csinált valami Tron szerű játékot is. Azóta sem tud leállni, ebből él azóta is :)

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#27) lacibacsi válasza Kloden (#26) üzenetére


lacibacsi
addikt

"Azt a pusztítást amit a Nodes of Yesod miatti bosszúságok levezetése miatt átélt a szobám..." :) Szegény szobád... Nekem a húgom kapott egyet, ha valami nem ment (és pechjére a közelemben volt) :DD

Grid Trouble mobilon? Igen! Pont odavaló lenne. De attól tartok, hogy ez nem fog eszébe jutni egy játékfejlesztőnek sem.

A tesód meg jól tette, hogy a hobbijából él. Annak idején én elcsesztem a dolgot. Nagyon jó voltam számítástechnikából (Neumann versenyen eredmények, HT-1080z gépi kódú programozás), és minden esélyem és lehetőségem meg volt '87-ben, hogy programozó matematikus szakra menjek, de inkább a gyerekkori vágyakat engedtem előre és gépészmérnöknek mentem. Ha az első mellett maradok, akkor lehet, hogy ma is abból élek (mint a tesód). A mérnök diplomám ma meg már csak egy a sorban, amit a jövőben valószínű nem fogok hasznosítani...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#28) Kloden válasza lacibacsi (#27) üzenetére


Kloden
senior tag

...akkor inkább szegény húgod! :D

Na, majd mondom a tesómnak ezt a progit hogy készítsük el mobilra, úgyis ezen törjük a fejünket sokszor, hogy milyen mobilos játékkal kéne betörni a piacra!

Sajnos én is elcsesztem a diplomám, olyan szakon végeztem ami nem mozgat meg, még csak nem is abban dolgozom... Hát igen, jó annak akinek a hobbija a munkája és persze nem unja meg. Én sajnos kb mindennel úgy vagyok, hogy belekezdek mert érdekel, elérek egy szintet ami nekem kell és megyek másfelé. Hosszú távon ez nem igazán kifizetődő azt tudom, de nem tudok ellene mit tenni.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#29) csigabig


csigabig
tag

sziasztok

Nem rég sikerült 2 db Epit beszereznem.
Mint nektek is nekem is kedves emlék ez a gép.
Első gépem volt és sok örömet szerzet nekem.
Amivel játszottam sokat Wriggler + Devils Lair Beach Head játékok voltak.
Szeretnék egy floppy illesztöt akinek esetleg lenne vagy eladná kérem jelezze nekem Pm be !! Maradok tisztelettel CsigaBig

(#30) akaido


akaido
addikt

Atya-gatya! Toltam az emu-val egy jó kis Wizard's Lair gamát. Szétröhögtem magam a régi emlékek feltolulása miatt...

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.