Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Klemens


Klemens
őstag

Na, jöhetnek az ötletek. :)

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#2) baluka26 válasza Klemens (#1) üzenetére


baluka26
veterán

Heroes IV ;)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#3) Lenry


Lenry
félisten

géemaöccáz? húúú

terep2, DooM1, Wolf3D, Duke Nukem 3D :DDD

Quake II, talán a Q3 is (ha a Q3 megy, akkor még egy valag Q3 engines játék is menni fog: pl Call of Duty), Half-Life 1 és derivatívái, korai NFS-ek, még talán az Underground is, C&C-k a Red Alert 2-ig, Sims 1, Age of Empires II

nem tudom milyen stílust preferálsz

(#4) Klemens HL2 szerintem nem fog menni, mert annak DX7-es kártya kell, annak követelménye a hardveres Transform & Lightning, az meg nincs a GMA-kban (egyébként GeForce2-től fölfelé minden VGA-ban van)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) Klemens válasza baluka26 (#2) üzenetére


Klemens
őstag

Picit valahogy izgalmasabbra gondoltam. :D

Lenry: Hálfláfal régen nagyon sokat játszottam, azt már valahogy nem, esetleg HL 2, elméletileg az is fut rajta. Age of II-n gondolkodtam már, az sem vonz valahogy.
Korai NFS-ekből legfeljebb a Hot Pursuit vagy melyik rész, amiben csak Porsche van.

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#5) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

World of Goo, Plants vs. Zombies, Angry Birds.
Nekem annó az Empire Earth is eléggé tetszett.

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#6) baluka26 válasza Klemens (#4) üzenetére


baluka26
veterán

Egyik kedvenc játékom.
Star Wars KotOR? Az nagyon izgalmas :K

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#7) Klemens


Klemens
őstag

Mafia? :F
The Godfather? :F

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#8) Lenry válasza Klemens (#7) üzenetére


Lenry
félisten

áh baze!

jóvan Lenry, hülye vagy, ülj szépen vissza a helyedre, és legközelebb nézz már utána, mielőtt fasságokat beszélsz. mondjuk az Intelnek is jár egy saller, a béna nevezéktanjuk miatt.

a GMA900, amire én gondoltam, tényleg egy foshulladék GPU volt, a GMA500-at ennek valami ősének gondoltam, pöcsöm gondolta volna, hogy a GMA900 -> X3000 -> X4500 után simán GMA500 néven fogják kiadni a következőt. jó. szóval ez annyira nem is fos, mert Shader Model 3-at tud, vagyis DX9.0c :B

bár ettől fogva elég harmatos a teljesítménye, de mondjuk egy Far Cry / HL2 és korabeli társaiknak lehet, hogy képes nekifutni...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) Klemens válasza Lenry (#8) üzenetére


Klemens
őstag

wtf? :D

Nézegettem még ilyen Tycon Transport-hoz hasonlóakat is, de azokon nem tudtam kiigazodni. :D Annó rengeteget játszottam vele, valami értelmesebb és újabb verziót kipróbálnék.

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#10) aero. válasza Klemens (#7) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Mafiához anno 16/32mb volt a min./ajánlott, viszont dx 8.1 .. az nem tudom megvan-e.

(#11) baluka26


baluka26
veterán

Amúgy ezt ajánlom.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#12) Klemens válasza aero. (#10) üzenetére


Klemens
őstag

elméletileg nálam most dx9 van fent.

baluka26: igen, nézegettem, de ott már úgy régebbi gémek nincsenek fent, meg nekem GPU Z azt írta ki, hogy 8Mb-os a VGA, az oldal meg több, mint 700Mb-ot ír rá.
Néztem ott a GTA SA-t, a minimum szintet szerinte megugrottam vele, de már a Vice City is akadt, mint a barom.

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#13) aero. válasza Klemens (#12) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Azt nem kell feltenni, az egy hardwares képesség. :)
Az más amire te gondolsz, de ahogy Lenry már kijavította magát, így teszem én is: simán elmegy rajta a Mafia.

baluka26: +1, de rég használtam. :)

Vice city akadás azért fura, ennél jóval szarabb int. vga-k elviszik ... lehet csak 8mb vram van adva neki, biosban nézd meg, hogy lehet-e állítani

[ Szerkesztve ]

(#14) Lenry válasza Klemens (#12) üzenetére


Lenry
félisten

csak a kevés RAM miatt. ez a GPU a rendszermemóriából csapja le a maga kis RAMját, nézd meg, hogy BIOS-ban tudsz-e neki többet adni. egy 64 vagy 128MB-t ossz ki neki, ha tudsz. a Windows majd ennyivel kevesebbet fog látni, de 2GB mellett ez nem fog hiányozni az XP-nek.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) Klemens


Klemens
őstag

Bios-t végignézegettem, de semmi xtra, VGA-s beállításokat nem találtam. Olyan volt, hogy valamilyen overlocking, ami most 10%-on van, 30% a max, valami 3 betűs volt, de mire bekapcsoltam a gépet az SHM ugrott be, de az pöppet más. :D

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#16) Klemens


Klemens
őstag

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#17) Klemens


Klemens
őstag

Q3 hiba nélkül szalad. :)

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#18) freshtests válasza Klemens (#17) üzenetére


freshtests
csendes tag

popcap játékokban gondolkodj
[link]

Időnként feltünök!

(#19) Klemens válasza freshtests (#18) üzenetére


Klemens
őstag

ezek nem igazán jönnek be. :(

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#20) Klemens


Klemens
őstag

Mafia sem megy, akad, de olyan szinten, hogy kilépni is alig tudtam. :W

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#21) myteve


myteve
csendes tag

Talán próbáld meg a Fallout 3 /elder scrolls IV és társait, de ha mennek is, nagyon minimumon...

(#22) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Unreal Tournament első rész!
Mai napig játszom, vannak klassz szerverek, csinálnak hozzá skineket is! Nálam simán ment még anno celeron 566-tal, meg 512MB ram, meg tnt2-vel :DDD

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#23) aero. válasza Klemens (#20) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Azzal a 8mb-tal kéne kezdeni valamit, amiatt van. Elvileg meg kéne tudni emelni.

(#24) Klemens válasza myteve (#21) üzenetére


Klemens
őstag

Szvsz a Fallaout 3 teljesen esélytelen.

Iscariah: Az ilyen gémek nem kötnek le, jobban mondva az ilyen multis gémek, mint pl. a CS és társai. :(

aero.: Tudom, de Bios-ban nem tudok a vga-nak több memóriát adni pedig a 2Gb-ból lehetne neki bőven adni, mert XP-nek nem kell sok.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#25) freshtests válasza aero. (#23) üzenetére


freshtests
csendes tag

Sajna nem.1MB-ra lehet csökenteni csak :(((
Mondjuk a rohadt intel nem tudott volna valami normális intVGA-t piacra dobni :W

[ Szerkesztve ]

Időnként feltünök!

(#26) Klemens válasza freshtests (#25) üzenetére


Klemens
őstag

Nekem még az sem megy. :D

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#27) aero. válasza Klemens (#24) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Elég kellemetlen, pedig többre lenne képes. Ezek szerint le van tiltva, mert magától a rendszer is adna. Nekem 1,2GB-ot ad az 512MB-os VGA-nak. :U

(#28) Klemens válasza aero. (#27) üzenetére


Klemens
őstag

Shit... :O

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#29) freshtests válasza aero. (#27) üzenetére


freshtests
csendes tag

Mingyárt írok egy bejegyzést ott válaszolnnak (vagy remélem)

Időnként feltünök!

(#30) dnelb válasza Lenry (#8) üzenetére


dnelb
veterán

Most vagy én értek félre valamit, de nem erről beszélünk? :F Ezt odavissza 60xor leveri egy gma4500. (ha ebből az oldalból indulok ki, még a 900astól is rosszabb picivel) Ha erről, akkor sajnos nincs ötletem, gyengébb mint anno az fx5200am volt :(

[ Szerkesztve ]

(#31) baluka26 válasza Klemens (#28) üzenetére


baluka26
veterán

Egy mailt megér ASUS supportnak, nem?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#32) Klemens válasza baluka26 (#31) üzenetére


Klemens
őstag

Lehet egy másik BIOS mellett lehet emelni, még várok, hogy a notis topicban mit mondanak. Igazából tény és való, egy próbát megér az e-mail is az Asus-nak. :)

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#33) Lenry válasza dnelb (#30) üzenetére


Lenry
félisten

de igen, erről beszéltem. írtam is, hogy ez egy harmatgyenge fos, de attól még a DX9, DX10-es technológia meg van benne, ahogy az FX5200 is DX9-es volt, függetlenül attól, hogy bármilyen DX9-es effektbe belehalt.

ellentétben a GMA900-al, amivel először kevertem és amit technológiailag és feature-listában még egy GF2 is lever.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34) McKane


McKane
senior tag

ismerős helyzet.. :D
Ha Intel-t látsz a VGA résznél,fuss onnan ,de gyorsan. ;]

hogy segítsek, nekem GMA X3100-am van,mint grafikus-nemgyorsító.

Ha XP-d van, szóba jöhet a Global Operations (régi-régi lövöldözős játék,2000-2001-es talán) F1GP3 (ez meg forma1-es játék,szintén eléggé régi. ) és a colin mcrae rally-sorozatok.

Ha esetleg gondolkozol egy Windows 7 feltelepítésén, akkor a játékoknak annyi. Mióta Win7-et használok ezen a gépen, a játékok már indításkor hibaüzenettel leállnak. Egyszer a memória hiányára hivatkoznak, máskor meg a VGA driver áll le,majd hirtelen újra az asztalon találom magam, ilyen üzenettel: " A videó-illesztőprogram nem válaszolt,de sikeresen helyreállt. "

(#35) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Minecraft? ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36) hoffman_ válasza Lenry (#3) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Terep2 ó istenem, überkirályság :DDD

A kérdéshez, ezek biztosan futnak, és tökéletes az addiktivitás. Worms Armageddon, Heroes III, Re-Volt, ELMA, Odysscar. HF :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#37) Brown ügynök válasza hoffman_ (#36) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

Terep 2. Egyszer úgy nekiment haver az emelkedőnek hogy az autó vonalakra tört szét és kiléptetet a windows-ba. Percekig sírva röhögtünk haverral. :DDD

A bejegyzéshez. Ez biztosan futna. Kell? ;]

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#38) sz4blya


sz4blya
csendes tag

Open Transport Tycoon Deluxe, Diablo II és kieg, meg egy rakat régi RPG. Sok indie játékot is vihet, bár nem a Minecraftot :DDD Limbo pl. AAA-s címekből csak a régebbiek, játékélményre, nem a grafra érdemes rámenni. :)

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#39) Samus


Samus
addikt

X3100, Intel T2390 (1.86GHz, 533 FSB, 1 MB cache, 2 mag), 1 GB RAM, Win 7 Ultimate 32bit.

Ami biztos jól fut: Return to Castle Wolfenstein, Medal of Honor: Allied Assault, Spearhead, Breaktrough, Call of Duty, Call of Duty 2, Half-Life Source, HL2, EP1, EP2 (kicsit több RAM-ot elviselt volna) (a Portal-t valami oknál fogva nem sikerült úgy belőni, hogy rendesen szaladjon, és szép is maradjon), GTA3, GTA: VC (néha picit megröccen, de ha áldozol a felbontás oltárán, játszható marad). Serious Sam összes része (a 2-t kicsit le kell butítani, de így is szép marad). NFS: U, U2 (ha szép, néha lassú, ha gyors, akkor nem a legszebb, én úgy csináltam, hogy az autót meghagytam szépnek, a világot meg...nem.), NFS: MW (egész jól megy, és jól is néz ki), kicsit több RAM, és az Undercover is elfut. Bad Day LA, 2 GB RAM, és a világ legjobb játéka, a Dark Messiah of Might and Magic is probléma nélkül megy (1 gigával töltés után várni kell, még swappol, néha szkript után is.)

Pár indie játék, ami nagyon bejött, és nagyon jól megy: Braid, Gish, Penumbra összes része (a 3 eléggé szaggat néha). Egyszer ennyi.

szablya: sajnos a Limbo abszolút nem játszható (pedig szívesen végigvittem volna). Oltári módon szaggat, az egyetlen mód, amikor úgy-ahogy játszható (15 fps...), ha a settings.txt-ben az utolsó két beállítást "true" módba rakod (8 bites mód, és 30Hz), és Intel Display Adapter Management progriban a Vertex módot szoftveresre kapcsolod.

Ha szereted, a Minecraft tökéletesen fut. A Doom 3 szaggat, a Far Cry játszható, a Vivisector néha szaggat, a Tomb Raider Angel of Drakness szaggat (érthetetlen), a Legend és Anniversary kiválóan mennek (800x600ban, szépen), nagyon ajánlott mindkettő. Az Underworld 5 FPS mellett fut, nem játszható (pedig ezt is végigvittem volna).

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#40) McKane válasza Brown ügynök (#37) üzenetére


McKane
senior tag

Wolfenstein: :C :C :C :R

(#41) Klemens


Klemens
őstag

Köszönöm az ajánlásokat, a Global Operations-t megpróbálom, talán a HL-re is ráveszem magam. Az ilyen COD meg SOF, VC, SA, NFSU, NFSU2 felejtős, vagy el sem indult vagy akadt, mint állat.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#42) bbazs96


bbazs96
csendes tag

1nsane, minecraft, crashday, cs1.6 első körben. Cs-ből még a czero-t ajánlom

(#43) EczkE válasza bbazs96 (#42) üzenetére


EczkE
addikt

Napi régész.

Asszem mindenféleképpen!

(#44) Klemens válasza bbazs96 (#42) üzenetére


Klemens
őstag

Már nem aktuális a dolog, már nincs meg a "neti". :)

EczkE: :D :D

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#45) bbazs96


bbazs96
csendes tag

kár (: egyébként elgondolkoztam egy fusionos netbook, vagy régebbi atomos beszerzésén, csak hogy legyen mit becsúsztatni a táskába a könyvek közé... Olyan stílusos lenne, ha meg van egy likasórám, meg van oldva a szórakozás :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.