Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) EczkE


EczkE
addikt

Ez szörnyű. :( Az ilyen ne hívja magát vadásznak... :(((

Asszem mindenféleképpen!

(#2) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

no comment. :(

Szerintem az utolsót képet linkesítsd.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3) Tulipanti


Tulipanti
tag

Borzalmas, hogy ilyen emberek vannak....:(
Inkább az ilyen emberekre kéne vadászni....

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#4) nem_tom


nem_tom
őstag

De megölném az ilyen embereket. :(((

(#5) D1Rect


D1Rect
félisten

A vadász lelőtt 1 vaddisznót, meg 2 őzet.
De volt 2 kutya IS!!!! omg... blikk :U

(#6) Klemens


Klemens
őstag

Úgy lenne fair dolog, ha a 4 lábúnak is puskát adnának és megtanítanák rá használni is... a vadásznak meg persze nem adnának csak legfeljebb vaktöltényt...

D1Rect: Ezt most nem értem...
Arra akarsz kijukadni, hogy a képen 3 állat látható, az újságíró pedig 4-et említ?

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#7) phaet0n


phaet0n
tag

Nem érzéketlenségből írom, de szerintem nem is feltétlenül a kutyákat kell sajnálni, hanem inkább elgondolkodtató és kétségbeejtő, hogy ilyen beteg emberek járkálnak közöttünk. Ő éppen állatokon éli ki perverz vágyait, de ki tudja, mennyi ilyen van még, és hogy mikor fogja valaki abban lelni a szórakozását, hogy embereket öljön sorozatosan.

(#8) Klemens válasza phaet0n (#7) üzenetére


Klemens
őstag

Ebben is van valami...

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#9) Gery15


Gery15
addikt

Nah az ilyeneket kéne lelőni.

HyperX

(#10) D1Rect válasza Klemens (#6) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem, arra, hogy a blikknél már nagyon nem tudnak mit írni.

Kilőnek 30e kutyát az idén ebből 2 képét kirakta valaki valami oldalra, és megy a csindaratta.

Lehet ez neked új, de a vadászok lelövik az állatokat, aztán még meg is eszik őket, meg trófeát is csinálnak belőlük.

(#11) Gergő_


Gergő_
őstag

ez a kép önmagában nem mutat sokat.
több mint 1 millió kóbor kutya van, sajnos :( nem lehet beoltani mindegyiket.

egyébként ilyen 22 éves hülyegyereknek nem engedélyezném a fegyviselést.

(#12) nem_tom válasza D1Rect (#10) üzenetére


nem_tom
őstag

Én vadászatot maximum táplálkozási célból tartom elfogadhatónak. A többi, mint például trófea, vagy csak poén kedvéért gyilkolás, azt már (nagyon finoman szólva) gusztustalannak tartom.

(#11) Gergő_: Ezt is ugyanúgy pszichológiai vizsgálathoz kötném, mint a jogosítványt.

[ Szerkesztve ]

(#13) Klemens válasza D1Rect (#10) üzenetére


Klemens
őstag

Én nem kifejezetten ezen az emberen akadtam ki, mert lelőtt pár állatot...
Sajnos a közvetlen környezetem is televan vadásszal, sőt... sajnos más fajta vadásszal is...
Amikor ide költöztünk szinte naponta láttam őzeket, rókákat, vadnyulakat... mára már pár őzet látni ritkán.
Én alapjáraton nem szeretem a vadászokat és ítélem el valamilyen szinten a vadászatot.
Rengeteg "hivatásos" vadász van és rengeteg "nem hivatásos" is. Korlátoznám az engedélyek kiadásának számát, bár tudom, az sem lenne megoldás, akkor csak több lenne a "nem hivatásos" vadász.

Az ember veri a nyálát, hogy Ő a leginteligensebb és a legnagyobb és bla...bla...bla... mindennek ellenére mitől megy tönkre a föld?
Gondolok itt csak pár nagyobb dologról (Pripjaty, Tsar bomba, de itt van a kiömött olaj, stb...).
Elb@szott világ ez... :W

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#14) szombatitomi


szombatitomi
aktív tag

Az ilyet ugyanúgy kéne megölni, ahogy ő tette az állatokkal... :W

(#15) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Sajnos ez ellen semmit nem tudsz tenni, mint ahogy az állatkínzás ellen sem lehet, mindig lesz ember, aki ilyen tetteket hajt végre. :(

A forrás újság meg egy szennylap, tele van baromsággal meg felfújt dolgokkal. (Nem erre gondolok) Van egy másik újság, ingyenes, a neve metro, és még pár éve volt benne egy cikk, hogy egy ipse egy falun 540 kilós disznót hízlalt. A blikk meg azt írta hogy 600 kilósat.. :U
Így olvasd legközelebb ezt a szenzációhajhász szennylapot.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16) dízelracer


dízelracer
senior tag

Vagy háromszor megírtam ezt a hozzászólást de küldés előtt mindig kitöröltem. Módosítgattam, hogy legalább valamennyire szalonképes legyen.

Ez egy erős kisebbségi komplexussal küzdő, dagadt, kispöcsű csicskagyerek aki ötven évesen is anyucinál fog lakni. Ebből kifolyólag még sosem volt nője, valószínű nem is lesz. Kiskorában tuti verték a nagyobbak és mindenki a kis pufin röhögött a suliban. Ki tudja talán még valami cukrosbácsi is elkapta azért lett belőle ilyen aberrált "felnőtt". De semmi baj. Szerencsére vannak olyan "vadászok" Magyarországon akik az ilyen vadászokra "vadásznak." Majd ha "véletlenül" találkoznak az éj leple alatt és még kerekebbre verik azt a tohonya disznó testét lehet tudatosul benne, hogy nem kellett volna ... :U

Én minden állatkínzónak tényleges letöltendőt adnék, ezzel párhuzamosan állhatna heti 6x 8-10órát egy szalag mellett, hogy valami hasznot is hozzon az államnak ne csak zabáltatni kelljen.

(#17) Szten Márs válasza D1Rect (#10) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem is tudtam, hogy a vadászok kutyákat (is) szoktak enni :U

(#18) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nem ismerjük a körülményeket - a kóbor, elvadult kutyákat jobb, ha kilövik a vadászok. Sajnálom, hogy erre a sorsra jut nagyon sok kutya, de nincs mit tenni :(
Ettől függetlenül nem értem, miért kell azzal ennyire hencegni, hogy kilőtt két kóbor kutyát - legalábbis remélem, hogy kóbor állatok voltak, és előtte utána nem kínozta őket.

Az állatkínzóknak meg letöltendő szabadságvesztést kell adni.

[ Szerkesztve ]

(#19) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Én egészen biztos vagyok benne, hogy a környékében is lakik olyan aki ezt ugy gondolja mint én, és hasonlóan fog cselekdni, mint én tenném. Ezt szerintem ő is tudja. Nem nagyon hiszem, hogy gyakran jár mostanában majd utcána kis b.zigyerek. ;] Ha ez neki igy megfelel...

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#20) Klemens válasza Apollyon (#15) üzenetére


Klemens
őstag

Amit említettél újságot a metro(pol)-t, azt ismerem, 1 éve osztom reggelente. :D
Nem szoktam a blikket olvasgatni csak egy másik oldalra került fel a kép és ma meg megjelent a cikk a Blikk oldalán.
A srác az adatlapját is tényleg törölte, mert arra a bizonyos oldarra az is belett linkelve.

Sajna tudom, hogy ez ellen nem lehet mit tenni, mint ahogy nagyon sok dolog ellen. De nagyon bosszantó tud lenni...

Egy időben iwiw-en is terjengett egy állatkínzós videó, azt nem bírtam végignézni (élve nyúzták meg a mosómedvét és hasonlók)...

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#21) Lauda


Lauda
félisten

A kutyas kepet kerlek szedd ki.

(#22) Móci


Móci
addikt

Ha normálisan kilövi az erdőben a kóbor kutyákat, az bizony érthető, hiszen szerencsétlen állatok önhibájukon kívül vadkárt okoznak. De amit ez az ember(?) művelt, az undorító.
Amúgy ideje lenne már kitalálni valamit, mert az azért nem jó móka, ha egy csomó kutya egész nap csatangol, a gazdája meg le se szarja. Az gazdáé a kutya, az övé a felelősség is. Lehetne vele élni.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#23) D1Rect válasza Szten Márs (#17) üzenetére


D1Rect
félisten

Ugye tudod, hogy nem erre értettem? :U

(#13) Klemens: Oké, nem szereted a vadászokat. Te dolgod, nekem nincs véleményem se pozitív, se negatív irányba.

Leginkább az a bajom, hogy megy a hangulatkeltés a semmin.
(igen érzéketlen dög vagyok, hogy nem érint mélyen 2 kóbor kutya halála az idei 25000-ből)

Amióta kikerült a cikk, azóta nem ketten haltak éhen. De mindjárt sajnálom a kutyákat.

[ Szerkesztve ]

(#24) D1Rect válasza Móci (#22) üzenetére


D1Rect
félisten

De mégis mit csinált? :W
Kitett pár fényképet.
Könyörgöm olvassátok már a cikket úgy, mintha valaki a modkerbe linkelte volna, mint flémgerjesztő post.

(#25) Szten Márs válasza D1Rect (#23) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mindegy, értelmetlen. Teljesen.

[ Szerkesztve ]

(#26) Viktor77 válasza Lauda (#21) üzenetére


Viktor77
titán

Igen, igazad van.

Klemens: A kutyás képet inkább linkesítsd, és írj ki megfelelő figyelmeztetést.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#27) Klemens válasza Viktor77 (#26) üzenetére


Klemens
őstag

A képet levettem, most nincs időm sajna linkesíteni meg stb...
Holnap mindezt megteszem. :)

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#28) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Itt remélem, azon háborodtatok föl, hogy hencegett a lelőtt állatokkal, nem azon, hogy lelőtte őket. :D

Mondjuk 22 éves embernek semmiképp nem adnék fegyvert a kezébe.

(#29) Hasek válasza Crystalheart (#28) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Ez nem hinném, hogy korfüggő... inkább akkor már, pszichológiailag alkalmatlan embernek ne adjuk fegyvert a kezébe.

Üdv. H

(#30) Crystalheart válasza Hasek (#29) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A fiatalabbak gyakran felelőtlenebbek is, épp ezért kitolnám a fegyverhasználati engedély alsó korhatárát. És persze a pszicho-vizsgálat sem volna rossz.

(#31) Hasek válasza Crystalheart (#30) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Persze ez igaz, de én magamról nem tudom elképzelni, hogy felelőtlen vadász lennék - nem mintha akarnék, csak most a feltételezés kedvéért - de azért ne lehessek vadász 21 évesen, hanem mondjuk csak 25, vagy 30 évesen, mert pár aberrált hülyegyerek pszichopatának született?

Jó elképzelés hogy korlátozni kell, csak szerintem nem úgy, hogy közben az is megjárja, aki teljesen normális.

Hülye emberek mindenhol és mindig voltak, vannak és lesznek is. Nem kor, nem idő és nem kultúra kérdése. A 40 éves ember aki elitta az agyát(a már teljesen süsü kategóriát tessék elképzelni), de emellett fegyvert tart... ez jobb?

[ Szerkesztve ]

Üdv. H

(#33) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Személyes adatokat ne írjatok ki a Fórumra ! A telefonszámot tartalmazó hsz.t töröltem.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34) Klemens válasza philoxenia (#33) üzenetére


Klemens
őstag

Volt itt telefonszám? :D
Nem tudom ki írta meg hova, mikor, stb...
Elnézést kérek, legközelebb igyekszem jobban olvasni a hsz-eket.

szerk.: Jaa, látom, pont az előtted lévő hsz-ben szerepelt. Nem olvastam a hsz-t, most néztem be ide csak, utoljára amikor itt jártam még csak Hasek barátunk hsz-e volt az utolsó. :)

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#35) Lauda válasza Klemens (#34) üzenetére


Lauda
félisten

(#36) nem_tom válasza Hasek (#31) üzenetére


nem_tom
őstag

Lényegében, ezt mondtam én is korábban.

(#37) Klemens válasza Lauda (#35) üzenetére


Klemens
őstag

Értem. :R

Hasek: Köszönöm, hogy akkor szóltál! :R

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#38) Kokkantas


Kokkantas
aktív tag

Nekem személy szerint nincs bajom azzal, hogy a kóbor kutyákat/macskákat kilövik a vadászok. Tegyék is, mert oltani nem lehet őket, meg amúgyis túl sok kóbor állat van. Az állatkínzás más téma.

(#39) nem_tom válasza Kokkantas (#38) üzenetére


nem_tom
őstag

Az még talán rendben van, hogy kóbor állatokat lőnek le... de csak abban az esetben, ha tényleg veszett, vagy valamit hordoz. Ha még kínozzák is, azt már semmilyen esetben nem tudom tolerálni.
És különben is. Ha az utcán meglátsz egyedül egy kutyát/macskát, az még koránt sem olyan biztos, hogy kóbor.

[ Szerkesztve ]

(#40) nem_tom válasza nem_tom (#39) üzenetére


nem_tom
őstag

De amúgy, szerintem jobb megoldás sintért hívni, hogy azért mégse öljük meg, ha tudunk rajta segíteni.

(#41) zolisx4 válasza nem_tom (#39) üzenetére


zolisx4
őstag

A vadászterületen dúvadnak minősül a kutya és a macska is.
A vadászati törvény egyértelműen kimondja hogy mi a teendő abban az esetben ha ,szájkosár, kolonc ,vagy olyan eszköz ami megakadályozza a vad állomány károsítását le lehet lőni ,Ha az közvetlen veszélyt jelent a vadakra esetleg fertőzésveszélyt jelent,.
Ezt a vadász mérlegeli ,..Nem a kutya tehet róla ami le van lőve ,,ezzel hencegni borzasztó és egy vadász ember ezzel nem henceg ,
nem_tom
Vadászni a házak között nem lehet ,meg van szabva mekkora távolság ahol lehet vadászni .
Azért egyre ritkábbak az ilyen események ,amik ilyen sajnálatosak ,és lejáratják az összes vadászt és vadőrt .

(#42) nem_tom válasza zolisx4 (#41) üzenetére


nem_tom
őstag

Pszichológiai vizsgálat. Ez kell ide. Nincs mit ezen ragozni.

Amúgy, nem feltétlen a házak közöttre gondoltam. Akár az erdőben is.

(#43) zolisx4 válasza nem_tom (#42) üzenetére


zolisx4
őstag

Pszichológia vizsgálatra minden éles fegyvert tartónak kötelező sőt annélkül nem is lehet fegyvered .
Ebből adódóan a vadásznak is kell tenni minnél öregebb az ember annál kevesebb időre adják meg 40 év felett már csak 2 év ,és elég szigorú :K

Nem törvényszerű azonnal puskavégre kapni mindent ami mozog ,az erdőben a macska nem igazán csinál nagy kárt, de esetleg költés idején de az jelentéktelen .
A növényvédő szerek nagyobb kárt csinálnak ,mint a macska ,.
A kutya az megint olyan hogy ha falkában vannak akkor képesek megfogni nagyobb vadat is ,De ez annyira ritka hogy nagyon :K

[ Szerkesztve ]

(#44) zolisx4


zolisx4
őstag

Lemaradtam a szerkesztésről.
Valóban sok kiskaput hagy a törvény, amit pár ember ki is használ .
Ez az országban szinte megyékre lehet bontani hogy ki hogy áll ehhez a dologhoz ,
A mi területünkön 3 éve nem lett egyetlen házi állat sem elpusztítva .
Felénk a befogásos eljárás van előnybe részesítve, mert ha megállapítható a kutya gazdája akkor nagyon kemény büntetésre számithat, és volt is rá példa hogy tetoválás alapján lett beazonosítva a gazda ,és meg is kapta a büntetést ,és ugye rendőrségi ügy ha meg van a gazdi .
Több állatvédelmi szervezettel van kapcsolatba a vadásztársaság a befogott kutyákat akinek nincs meg a gazdája elszállítják .
Ezért irtam hogy nem kell mindjárt lelőni ami mozog, a törvény lehetőséget ad más alternatívákra is .

[ Szerkesztve ]

(#45) talmida válasza dízelracer (#16) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Egyetértek, börtönbe vele!!!! :(((

IN GOD WE TRUST!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.