Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Eastman


Eastman
őstag

Nem.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#2) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Nem hiszem, főleg hogy az újabb generációk már úgy nőnek fel hogy körbe vannak véve telefonnal, tablettel, konzollal, pc-vel és internettel és ezt a szerzők, stúdiók könnyen ki tudják használni. Szerintem sokáig népszerű marad a műfaj. Én annak örülnék hogyha a minőségibb webtoonok szaporodnának el.

(#3) Klaus Duran válasza KISDUCK (#2) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Ezért is írtam a King's avart-t, vagy ott a Gamers casual formában.
Jó isekai-val nincs bajom, de 2 kezemen meg tudom számolni hogy hány jó van.
Sokkal több Hai to Gensou no Grimgar -hoz hasonló kéne, ahol tényleg van tét.
Vagy legalább annyit vállaljon mint a Death March kara Hajimaru Isekai Kyousoukyoku.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#4) Hintalow


Hintalow
senior tag

Hát egy 20+ éves animenézéssel a hátam mögött azt tudom mondani, hogy persze változni fog majd, mindig vannak túltolt műfajok, amik idővel változnak.
Volt amikor a háremeket tolták nagyon, volt amikor a mechákat, volt amikor a kaland/fantasy-t, most az isekai van fókuszban, persze azon belül is többfelé ágazik a műfaj.
Szerintem azért is szeretik, mert így olyan szereplőket, akikkel könnyebben azonosul a néző (mivel a mi hétköznapjainkból vannak) könnyen áthelyeznek egy olyan settingbe, ahol nagyobb teret kaphat az alkotói szabadság, lévén nem kell megfelelni a világunk kereteinek.
De majd elmúlik ez is, aztán jön egy új trend. :K

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#5) Klaus Duran válasza Hintalow (#4) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Igaz.
Háremet váltotta az Isekai ahogy én vettem észre.
20 év nem semmi. :R

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#6) Tothg86 válasza Klaus Duran (#5) üzenetére


Tothg86
tag

SAOt nézem épp. Aktuálisabb érzéseket vált ki, mint bármikor. Elszigetelt, virtuális világban éljük életünket, így tényleg egyszerű átérezni. Hatásosabb lesz a mondanivaló, jobban megérint. Nyilván trend, de okos dolog azért.

(#7) KISDUCK válasza Klaus Duran (#3) üzenetére


KISDUCK
addikt

Tehát akkor nem a műfaj zavar téged hanem a gyenge minőségű művek, azok pedig vannak minden műfajban. Nem tudom hogy nézed-e a Jujutsu kaizent, de ha nem akkor tegyél vele egy próbát, nem isekai, de elég jó a szezonban.

(#8) Klaus Duran válasza KISDUCK (#7) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

20. résznél jártok. Mostaniak közül alig nézek valamit, ez az egyik.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9) KISDUCK válasza Klaus Duran (#8) üzenetére


KISDUCK
addikt

Webtoont nem szoktál olvasni? Pár hónapja bukkantam a Solo Levelingre és nagyon jó, jobban élvezem mint a The god of highscoolt. A Solo Leveling fordított isekai, nem tudom most annak mi a pontos neve, de könnyen be tud szippantani.

(#10) Klaus Duran válasza KISDUCK (#9) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Tower of God-t olvastam évekig.
Ott hagytam abba hogy mennek a versenyre, és a kék hajú gyereknél van a szöke csaj.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#11) elektrotank


elektrotank
tag

Nekem nincs bajom az isekai lázzal, szeretem őket, bár tény, hogy vannak köztük gyengébb cuccok. A SAO-tól baromi sokat vártam, jó harcokat stb... erre valahol a rész közepe fele konkrétan volt 1 v 2 rész, ahol szó szerint nem történt semmi csak valami nyálas sz*r, szóval ja. Romantikus animének jó, másnak nem. Igaz, hogy néhol próbál drámai lenni, de csak próbál. A többi évadába még nem mertem belenézni...

Az Accel World meg a vége előtt pár résszel el is vesztett. Kezdve azzal, hogy a gyerek hitetlenkedik, amikor beleszeret a csaj, majd a vége felé, amikor a két csávó konfliktusának tetőpontja (ha van más is, sorry) az, hogy az egyik kamerát helyez a női öltözőbe vagy mosdóba, már nem tudom, konkrétan dedó szint számomra. El is dobtam.

Ha isekai, szerintem a KonoSuba az egyik éllovasa a műfajnak. Semmi egetrengető sztorit nem akarnak kisajtolni belőle, mégis azért vannak benne komolyabb monológok. Felhőtlen szórakozást nyújt, remek karakterekkel. A No game no life is hasonlóan jó, bár ott komolyabb témák vannak. Amikor nemrégiben megnéztem a filmet, azért hagyott bennem egy mélyebb nyomot.

A mostani isekai-k közül majd Maple-chan kalandja különösen tetszett, szerintem vérfrissítő volt. Jelenleg a pókos animét nézem, az nem tűnik rossznak. Illetve a Slime-s anime még kivételesen jó volt és öröm volt nézni az epizódjait. Vagy a másik slime-s anime, ahol egy középkorú férfi kerül egy 11 éves srác bőrébe és slime-kat gyűjtöget. Ott nincs semmi fight kb., a legtöbb esetben békés és jó minden. A slime-k felhasználása is viszonylag kreatív benne.

Ha shounen, akkor igazándiból nem tudnék egy komolyabb címet mondani. Régen a Fairy Tail vitte a prímet, legalábbis 120 részig, amíg meg nem jött a sárkány. Szerintem. Király zenék, szép kidolgozás és humoros. Utána ezzel az olimpiai történettel kicsit elvesztettek, aztán már nem is folytattam.
A mostaniak közül a Fire Force-t azért a jók közé sorolnám. A Soul Eater alkotójának tollából azért nem szoktak kisülni olyan rossz dolgok. A Fire Force-ba baromi jó hangeffektek vannak, iszonyú szép a látvány és vannak benne epic mommentek. Tamaki-t meg ugye szeretjük. ;] Csak mint a Soul Eater esetében, ennek a végét lehetőleg ne ba***ák el...

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#12) Klaus Duran válasza elektrotank (#11) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Konosuba szerintem is a legjobb. ;]

No Game No Life mikortól lesz jó? Én 5 részig szenvedtem.

Shild kis csaj helyett a medveruhás volt számomra nézhető.

Slime nekem is tetszik, csak S2-ben hogy felélesztik majd a buisnes cosplay caractert engem kicsit kivágott a világból.

Vagy a másik slime-s anime, ahol egy középkorú férfi kerül egy 11 éves srác bőrébe és slime-kat gyűjtöget. Ott nincs semmi fight kb., a legtöbb esetben békés és jó minden. A slime-k felhasználása is viszonylag kreatív benne. Na ezt nem vágom.

Tamaki-t meg ugye szeretjük. ;] Igen. :U Bár inkább Maki Oze ;]

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#13) KISDUCK válasza Klaus Duran (#12) üzenetére


KISDUCK
addikt

A "gorilla" szerintem is aranyosabb karakter. :) Mondjuk kicsit hasonlít a Gate - thus jsdf fought there!-ből Shinora, mondjuk ez utóbbi is elég jó kis isekai volt.

(#14) ergoGnomik


ergoGnomik
tag

Lehet meg kellene próbálnod régi sorozatokat (újra?) nézni. Egy Black Lagoon vagy Cowboy Bebop bír kellemes lenni.

Én elég vén szivar vagyok, néztem már animét akkor, amikor még nem tudtam, hogy azt nézek. :)

(#15) Klaus Duran válasza ergoGnomik (#14) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Nemrég néztem ujra Black Lagoon-t sokadjára. ;]
Lehet befejezem végre a Brotherhood-t.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#16) elektrotank válasza Klaus Duran (#12) üzenetére


elektrotank
tag

Nekem alapvetően tetszett a sorozat, szóval nem volt olyan érzésem, hogy mikor lesz jó. Szóval, ha nem tetszik, szerintem ne erőltesd magadra.

Az a rejtélyes "slime" anime a Kami-tachi ni Hirowareta Otoko akart lenni.

Remélem a Kaifuku Jutsushi no Yarinaoshi-t is követi valaki itt közületek. Tetszik a brutalitása! ;]

szerk:
#15: a Black Lagoon Roberta Trail talán még mindig a legjobb OVA, amit valaha láttam.

[ Szerkesztve ]

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#17) Klaus Duran válasza elektrotank (#16) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Kaifuku Jutsushi no Yarinaoshi 2 rész alapján elég erős Shield Hero lett isekai nélkül. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.