Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) toeki


toeki
senior tag

mint ahogyan évek óta :(

(#2) H.Istvan25


H.Istvan25
senior tag

Durva, hogy decemberben tíz fog feletti hőmérséklet van nappal stabilan. Idén még nem volt rajtam kabát

Huawei Mate 9

(#3) kmisi99 válasza H.Istvan25 (#2) üzenetére


kmisi99
addikt

Hol? :F Megyek oda. Én már 3 hete elővettem a kemény hidegekre való téli kabátomat, mert már 1 hónapja széjjelfagytam a bőrkabátban. Reggel kb mintha szibériában lennék.

(#4) H.Istvan25 válasza kmisi99 (#3) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Múlt hétvégen volt hidegebb, de még akkor se került elő a kabát. Minusz 3-4 fok fölött egyáltalán nem igénylem. 7-8 fokban pedig már pulovert se mindig. Nézem is miért van körülöttem mindenki kabátban :D

Huawei Mate 9

(#5) Rimuru válasza H.Istvan25 (#4) üzenetére


Rimuru
veterán

Detto, en felveszek egy pulovert masok pedig akkor mar a teli kabatot. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#6) kmisi99 válasza H.Istvan25 (#4) üzenetére


kmisi99
addikt

Régen én is így voltam -10-15 fokban széldzsekiben képes voltam éjszaka a városban járkálni. Teljesen tönkrement minden ízületem úgymond kifagytak állandóan mindig fájnak a hidegben. Azóta úgy felöltözök ahogy csak tudok.

(#7) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Egyre undorítóbb ennek az országnak a klímája.
Én Szegeden élek, itt igen ritka vendég a hó, sok éve már...
Emlékszem, gyerekkoromban 50 centis hó sem volt ritka télen, tartósan. -10, -20 fokok voltak... most legjobb esetben pár napig -5, hogy megmaradjon pár centi hó, az is jellemzően januárban.
Az ünnepek szürkék szintén évek óta. :(

(#8) Chaser válasza FoxiestFox (#7) üzenetére


Chaser
titán

Biztos megmondták a hónak is, " ha nem tetszik el lehet innen menni"...szót fogadott ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9) FoxiestFox válasza Chaser (#8) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja. :l Lehetett volna kitartóbb.
Elfogadnék egy kis kő-faházat az Alpokban valahol.

(#10) kmisi99


kmisi99
addikt

Mondjuk az vicces, hogy tavaly december 24. tiltakozásul a meleg tél ellen pólóban bicikliztem. Csak a fülemnek volt már hideg az idő. :C

(#11) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Itt se nagyon varhato, de legalabb 30 fokban le lehet menni a strandra sorozni :)

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12) FoxiestFox válasza kraftxld (#11) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mit nem adnék Új-Zélandért. :D Hogy lehet oda kikerülni, mit kell tudni hozzá?

(#13) kraftxld válasza FoxiestFox (#12) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Most évi pár száz emberkének lehet jönni working holiday vízummal utazgatni meg dolgozgatni mindenfelé egy évig.
Ha komolyabban gondolod akkor az immigration honlapján van lista, hogy mik a hiányszakmák, megfelelő diploma és gyakorlat megléte mellett akár Mo-ról lehet intézni letelepedési vízumot 1-2 év alatt.
Egyéb esetben ki kell jönni némi tőkével, és jó szakmával, próbálkozni, vízumot kapni, majd megy is a gép a maga útján.
Pár emberkének sikerült skype-on keresztül állást lőni, hogy itt se volt, de ez messze nem általános. Ja, angol nélkül, kijönni mosogatni, hogy majd lesz valami nem nagyon pálya itt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14) FoxiestFox válasza kraftxld (#13) üzenetére


FoxiestFox
félisten

:R

(#15) Klaus Duran válasza kraftxld (#13) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Pár éve néztem egy álláshirdető oldalt, és ott a szakmámban (ha jól emlékszem) kb 25 dollár volt feltüntetve. Ez mennyire jó pénz arrafelé?

Ha egyszer tele lesz a tök.m az egésszel és északon nem találok semmilyen munkát akkor délnek venném az irányt. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#16) kmisi99 válasza Klaus Duran (#15) üzenetére


kmisi99
addikt

Csak gyors utána néztem kb 15nz$ a minimum órabér, ez kb annyi mint a többi normális modern országban. No, GB, USA... Ehhez képest szerintem ez elég kevés. Ha jól tudom CNC-s vagy, akkor már inkább Németország. Bár ahogy látom máshol se sokkal több, UK ban kb 10 font átlagban. Az is kb 40 százalékkal több mint a minimálbér.

[ Szerkesztve ]

(#17) Klaus Duran válasza kmisi99 (#16) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Német telített, és lenyomták az árakat. Na meg oda inkább német nyelvtudás kéne, és a szakmai kifejezések eléggé kimondhatatlanok számomra. Anglia meg az inch rendszerrel készítene ki.

Svédül próbálkoztam egyszer, és eléggé tetszett. Csak jó lenne majd egy tanárhoz elmenni, mert nem bíztam a kiejtésemben, de a szoftver elfogadta.

:B ;]

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.