Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Én jól megvagyok 32-n. 3-4 gigányi kép és videó van rajta és mellette még bőven marad hely alkalmazásokhoz és sorozatrészekhez :)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#3) Drenadar


Drenadar
veterán

nekem a 32GB elég.

(#4) dugo_


dugo_
veterán

Nemrég vettem 128GB-os kártyát a telefonomba. Természetesen egyből kinőttem.

[ Szerkesztve ]

(#5) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Nekem nem elég. Ha csak 32gb van megvagyok vele, de kényelmetlen. Zenét nem hallgatok, az nincs a telefonon, de fénykép és videó idővel egyre több, csak most a nyári képeim 10gb helyet foglalnak, ott vannak még az alkalmazásaim +10gb hely, ez már alapból 20gb, és akkor még ott van maga a rendszer is, ez változó, nekem most 8-10gb. Ez így máris megtélíti a 32gb-ot. Ha van sd slot akkor legalább a képeket át lehet rakni, meg néhány alkalmazást. Jelenleg a 64gb-ból 35gb szabad, de még csak két hete használom a telefont. Ebben mondjuk benne van 2 android rendszer és egy data backup is.
32gb tökéletes normál felhasználásra, de 2-3 évre tervezve kevés lehet, ha csak nem mentegeted folyamatosan a képeket/videókat felhőbe vagy pc-re

[ Szerkesztve ]

(#6) Klaus Duran válasza Nagytoll (#5) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Nem fotózok és videózok annyit. Nálam egy videó max 2 perc. és a Lumia még DNG-be is menti és még így is elég.

Mivel én átlag felhasználónak számítok valószínűleg megleszek a 32Gigán.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#7) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Nekem a 12,8 gigás telefonon van 3 giga hely és 2011 óta készített összes fénykép+videó rajta van. Igaz zene nincs rajta meg egyéb külső film/videó sem.

Szerintem lehet élni 16 gigás telefonnal is.

Mások szerint meg a 128 gigás kártya is nevetségesen kevés.

Erre nincs jó válasz, mintha azt kérdeznéd hogy a pacal a jobb vagy a vaddisznó.. Kinek mi :)

(#8) Csepe


Csepe
aktív tag

Nekem most 64-es, de nem bővíthető. Ha bővíthető lenne, beleraknák egy 64 gigás kártyát, úgy elég is lenne a hely. :DDD
Persze minél nagyobb a tárhely, annál több dolgot rak rá az ember, így nem lehetséges olyan állapot, amikor azt lehet mondani, hogy ez most sok és nem lehet soha kihasználni, szvsz. :)

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#9) yolan


yolan
őstag

8GB-os a telo, benne egy 32GB-os mSD, plusz a baranyfelho. A telefon tarhelye marad nálam az os-nek plusz par app-nak, a mSD-re megy gyakorlatilag minden (zene, video, kép, pdf, gba rom-ok :), etc.), a felhőbe meg a shared cuccok, igaz igy van neha duplikacio, de a tarhely(bovites) elég olcsó manapság.
8GB-vel is ellenek a telon plusz a felho, de ha mar van mSD slot meg legtobb esetben mobilnet, hat en kihasználom. Igy nem kell aggódnom, hogy nincs hely valaminek pont amikor kellene.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#10) Csapoati


Csapoati
nagyúr

13,5 giga szabad a ~25-ből. Van a telefonon 1000 fénykép, rahedli játék (nagyok is, pl. Real Racing 3, NFS No Limits), úgy 1 giga zene, sok-sok app. Szóval bőven elég és nem is értem, hogy miképp telhet be valakinek a 128 giga? Blu-ray minőségű sorozatokkal, vagy mi? De abból is több évad töltené csak be a tárhelyet.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#12) Csapoati válasza #20749568 (#11) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ebből az ebookot ki is vehetjük, mert ott megabájtokról van szó. :D A többinél meg csak azon múlik a dolog, hogy mennyi mindent akar az ember a telefonján tárolni. 4K videókkal biztos nem lennék így, 5-5,5 collon azért nem egy nagy élmény.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#13) dugo_ válasza Csapoati (#10) üzenetére


dugo_
veterán

9200db mp3 ~100 giga méretben, a maradékon meg 1-2 évad aktuális sorozat HD vagy fHD felbontásban. (telefonra elég lenne az előbbi, de a notin meg megvan a nagy felbontás, így sokszor nincs kedvem kétfelé töltögetni).

Igazából ki lehetne váltani a kártyát, de ahhoz kéne normális adatcsomag, kéne 4G, mert a T 3G-je még Budapest közelében is botrányos, nemhogy vidéken, kéne 1-2-3 szolgáltatásra havi előfizetés és rögtön ott tartunk, hogy csak havonta elköltenék annyit, amennyibe a nagy kártya került Kínából. Szóval inkább másolgatok 4-10MB/s írással és minél több mindent rajtatartok a telefonon, hogy ne kelljen gyakran cserélgetni mondjuk a zenéket.

(#14) bozont


bozont
veterán

Ez mindenkinél egyéni preferencia. Nekem nem elég, de a 64 is neccesen. Mivel én telefonról hallgatok zenét, már csak az 40GB-ot foglal. És akkor ez mellé még appok, filmek, fénykép, videó felvétel stb. Nekem most 64GB+64GB van, ez azért már elég egy darabig.

Most épp nincs film rajta, vagy inkább sorozat, azt nézek jobban. Meg a videó felvételeket is nemrég mentettem le róla.

mod.: Sorozatból is egy rész olyan 800-1000MB körül van, én egybe rádobok egy évadot.

[ Szerkesztve ]

(#15) Csapoati válasza dugo_ (#13) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Hát azért 9200 db zeneszám tárolása a telefonon nem épp átlag felhasználás. :DDD

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#16) F34R válasza bozont (#14) üzenetére


F34R
nagyúr

Elvezetes is ~6 colon videozni mi ? :DDD

(#17) angyalpc2 válasza dugo_ (#4) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

nekem 64 és nem elég időnként..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.