Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-26 19:38:44

LOGOUT.hu

Google Pay beüzemelése (egyelőre csak K&H kártyákhoz): [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) e.vid válasza OFF (#500) üzenetére


e.vid
senior tag

Ez sem biztos, hogy így van. 08.11-én rendeltem üzletben való átvétellel a pólusba és nem kerestek.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#502) polonic


polonic
félisten

Kezd feldühíteni a két Samsung store. Korábban a telefonokat is előrendelésben intéztem, ott semmi gond nem volt.
Most meg a megadott telefonszámon elérhetetlenek. És én hülye kifizettem bankkártyával mindkét rendelést.
A baj az, hogy semmi érdemi információt nem küldenek. Hogy köszönjük ekkor érkezik raktárba és ekkor küldjük...

(#503) thomas92 válasza e.vid (#501) üzenetére


thomas92
aktív tag

Szerintem sem feltétlen van így, mert én is a Downtownba kértem átvétellel, nem hívtak.

Bementem szombaton és tudtak adni órát, fekete 44-es Watch 4-et nem, csak ezüstöt, és töltőn sem. Nekem a töltőre is azt mondták, hogy majd érte kell menni, nem postázzák. Azóta sem jeleztek még a töltő kapcsán.

(#504) PeteePeti válasza polonic (#502) üzenetére


PeteePeti
őstag

Én már nagyon régóta nem fizetek ki semmit előre!
Sokszor tapasztaltam már, hogy ha előre fizetek akkor utána le se szarják az embert! Lóvé zsebben, ez a lényeg, aztán majd foglalkoznának veled, ha épp úgy tartja kedvük!
Inkább fizetek ezer forinttal többet, de utánvét kérek mindent már! :((( Meg nem utolsó sorban könnyen le is tudom mondani a rendelést ha úgy alakul és nem vagyok röghöz kötve az előre fizetés miatt! ;]
Persze itt sem fizettem előre, de ugyanúgy tojnak a fejemre nekem is! :D
Amúgy ez csak egy rossz tapasztalat amit leirtam és nem általánosítani akartam, természetesen nem mindenhol jellemző ez és nagyon sok helyen korrektek minden esetben! :R

[ Szerkesztve ]

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#505) adamklark válasza PeteePeti (#504) üzenetére


adamklark
senior tag

nekem többször mondták már boltban hogy az kap prioritást aki előre utalt és nem akkor fizeti ki, ennek ellenére nem szeretek előre fizetni mert ha szokás szerint van valami akkor rábubolok, inkább akkor törlöm az előrendelést és fizetek máshol

(#506) OFF


OFF
csendes tag

Nekem szerencsém volt ezek szerint!
Hívtak és átvételkor fizettem.
Szomorú és dühítő, hogy veletek szemben így járnak el...

Most vettem észre a Galaxy Wear alkalmazás szerint az óra névjegye:
"Memória: 0,98GB/1,35GB"
Aki már megkapta az órát rápislantana, hogy neki is ezt írja?
Elvileg 1,5GB-nek kellene lennie...

(#507) rwbag2012


rwbag2012
tag

Hogy egy jó hírt is mondjak: SES most írt, holnap szállítják az órát, egyébként 14-én rendeltem, előre fizetve. GLS is írt már.

(#508) bbmt válasza OFF (#506) üzenetére


bbmt
senior tag

Ugyan ezt írja ki nekem is.

Más! Valaki tud linkelni oldalt ahol a samsung pay beállítás rejtelmei vannak. Az órán régióváltás után megjelent,de a a wearable alkalmazásban ha rányomok a beállításra csak homokórázik.

A kanál a gyengék villája

(#509) thomas92 válasza OFF (#506) üzenetére


thomas92
aktív tag

Nekem is 1,35Gb-ot ír.

(#510) ollie válasza OFF (#506) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A maradék valszeg a GPU-nak van fenntartva (vagyis videó memóriaként használja az óra), csak úgy, mint a mobiloknál. Ott is ha megnézed, egy mondjuk 8GB-s mobilnál, hogy mennyi ram van, lesz kb 7,5GB.

***

(#511) TheHoff


TheHoff
csendes újonc

Nem tudom, én ebből nem csinálok problémát, én teljesen nyugodtan várom a Telekomos 30.-i kiszállítást :K :DD sőőt, még rendeltem hozzá egy S21 Ultra készüléket is! :DD (jelenleg Huawei P30 Pro készüléket használok)

(#512) szilasz007 válasza bbmt (#508) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Majd jovoheten kikiserletezem.... amint megjon :)
Esetleg egy linket megosztanal arrol, hogy mi a modja a regio valtasnak ezen az oran?
Koszonom.

(#513) thboxx válasza TheHoff (#511) üzenetére


thboxx
aktív tag

+1 (bár én S21 Ultrát nem rendeltem :DDD )
Nálam sokáig azon ment a dilemma,hogy megrendeljem-e. T-nél csak e-simes van(mondjuk amúgy se vettem volna Bt-set), és kicsit drágállottam. De végül rászántam magam. Ha meg bírja legalább 2-3 évet akkor nem is olyan vészes az ára. Hátha a Samsung itt is kitolná a frissítési időszakot 4 évre... :DDD :B

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#514) G-Bali


G-Bali
senior tag

Amúgy ki használják majd az órát más készülékkel (Samsung)
Most beszéltem a Bp árkadba a Samsung boltba hogy mi van a rendelésemmel amit leadtam a Samsung oldalon 12 -én......de nem is ők tölluk rendeltem mert 3 külön ség van vagy mi , ők a ses.na de nem is az a lényeg.
Hanem hogy a vérnyomás és az EKG-t majd nem fogom hasznalni csak Samsung telefonnál,ami lehet hogy ki volt kommunikálva ,de van rá megoldás már amúgy ,hogy működni ez a 2 funkció?

(#515) szilasz007 válasza G-Bali (#514) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Ezt [link] olvasva, valamilyen pancsolt Samsung Health alkalmazassal megy.

(#516) TheHoff válasza thboxx (#513) üzenetére


TheHoff
csendes újonc

Én is így voltam vele. Picit én is drágállom, így az esimes verziót, de ha 2-3 évig bírja, akkor szerintem úgy korrekt lesz :K Jelenleg Huawei P30 Pro + Huawei Watch GT2 párost használok, kíváncsi vagyok milyen lesz összehasonlítva, lecserélve egy Samsung S21 Ultra + Watch 4 Classic megoldásra (hozzászámítva hogy közben eltelt 2 év, így nem "egy időben" versenyeznek) Soha nem használtam még Samsung mobilt + kiegészítőt, de kíváncsian várom már ;)

(#517) PeteePeti válasza G-Bali (#514) üzenetére


PeteePeti
őstag

Aha értem! :C Nem mégsem! ;]

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#518) djszido


djszido
tag

Az Edigitaltól rendeltem 12-én. Easyboxos átvételt választottam utánvéttel. Ma reggel jött az üzenet, hogy a csomag már úton van. Hazafelé meg is álltam a doboznál, de eléggé megdöbbentem. Nem kellett fizetni semmit, de a csomagban csak a töltőpad volt. O.O

(#519) PeteePeti válasza djszido (#518) üzenetére


PeteePeti
őstag

:Y

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#520) polonic


polonic
félisten

Hátha hasznos info:
Sestore elvileg feladta a csomagot gls-sel.
Ses-től pedig emailben sikerült választ kapni. Az írták, hogy a megrendeléseket beérkezési sorrendben dolgozzák fel. Nekem a 23-i rendelésem a jövő héten kerül sorra.

(#521) PeteePeti válasza polonic (#520) üzenetére


PeteePeti
őstag

Én 11-én rendeltem a classicot, gyakorlatilag amikor aktív lett az előrendelés a felületen! Szerintem az első öt között voltam, mint a villám! :DD Azóta nincs új infóm! Kíváncsi leszek mikor érkezik! :F

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#522) bbmt válasza szilasz007 (#512) üzenetére


bbmt
senior tag

A régióváltás egyszerű, ha megjön az óra, bekapcsoláskor kiválasztod a magyar nyelvet, majd régióként azt az országot amelyiket akarod :) eg is jelent rögtön a pa az órán.
Viszont a samsung pay wear app kiegészítőt le kell tölteneni a telefonra én az aptoid-ról töltöttem le.Gond nélkül települ és el lehet most már indítani a beállítást, viszont nem enged hozzáadni kártyát hanem kérelmezni akar egyet a samsungtól.
Nem tudom, hol lehetne hozzáadni a Curve-ot.

A kanál a gyengék villája

(#523) szilasz007 válasza bbmt (#522) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Lol, hát ez easy, részben megnyugtató :)
Kieg terén van egy angol google accountom, amin keresztül telepítettem anno a google pay-t is. Hét elején volt Samsung Pay-re frissítés, arra behozta a fő accountom szerinti nézetet, mutatva, ez itt nem elérhető. Angolra átlépve frissítette is... Remélem itt is ez lesz majd...
Kártya hozzáadás terén, majd remélhetően hétfőn szerencsémről többet tudok majd mondani.
Viszont köszönöm, az már megnyugtató, hogy elméletileg lehet, nem kell kapásból ADB-zni az órát :)

(#524) lightmaker


lightmaker
csendes tag

Sziasztok! A Telekomtól rendeltem eSIM-es verziót, akkor fogom tudni MultiSIM szolgáltatás nélkül is használni az órát telefonálásra (telefon nélkül)?

[ Szerkesztve ]

(#525) Uzi74


Uzi74
senior tag

A VOIP (viber, telegram) hívást-fogadást az óráról még mindig nem próbálta ki senki?

(#526) hkarcsii


hkarcsii
csendes tag

Sziasztok! Ez is csak Bt-n csatlakozik a telefonhoz, vagy tudja azt amit az apple watch, hogy ha ugyanazon a wi-fin vannak, akkor látják egymást?

(#527) polonic


polonic
félisten

Itt megérkezett a ses-ből a feleségemnek szánt változat, töltővel együtt.
Az órát majd ő próbálja ki, viszont a töltőt egyből kipróbáltam. Ami probléma van, hogy rövid a kábel. A korábbi, bármely töltőhöz, hosszabb kábelt adtak. Így nem tudom oda tenni, ahol a korábbi kerek töltő pihen. :( Szerezni kell egy hosszabb kábelt.

(#528) polonic válasza hkarcsii (#526) üzenetére


polonic
félisten

Watch active 2 van. Szóval itt még nem tudom, hogy pontosan miként működik. De szerintem ugyanúgy, mint az active 2-nél.
Ha megszakad a BT kapcsolat, akkor a wifin keresztül kapcsolódik a párosított telefonhoz. Sőt, nem csak azonos wifi hálózaton tud kapcsolódni hozzá. Ha mondjuk otthon marad a teló, de irodában, barátnál, akárhol csatlakozik az óra wifi hálózatra akkor is tud távolról kapcsolódni a telefonhoz. Persze a telefonnak is wifin kell lógnia otthon.

(#529) Ideg


Ideg
aktív tag

Sziasztok!

Én tegnap előtt bementem a Ferenciek terei Samsung boltba és volt még raktáron Watch4 Classic 46mm, ezért el is hoztam egyet. :)

Nem volt még okos órám, szóval lehet noob kérdés, de van egy olyan gondom vele, hogy a Messenger értesítések kétszer érkeznek meg az órára. Tehát pl ír nekem valaki üzit, akkor rezeg, ránézek az órára, mutatja az értesítést, nagyon baba. Törlöm az értesítést, el is tűnik az értesítések közül majd kb 1-2 mp után megjelenik újra ugyan az az értesítés az üzenetről. Ez mitől lehet vajon?

Egyébként nagyon szép az óra, bár a port azt nagyon szereti a kijelző, a ház és a hozzá adott szilikon szíj is. Akksit egyszer töltöttem eddig maxra, kb 2 napot bír nálam, de biztos alakul majd még. Az ajándék töltőt pedig szeptember közepére ígérik. Azt mondták majd értesítenek telefonon és akkor lehet menni érte. A szíjat majd szeretném bőrre cserélni, hogy kicsit elegánsabb legyen, állítólag a régi szíjak jók rá (20mm) így már most lehetne cserélni.

(#530) Beantech


Beantech
tag

Sziasztok,

Tervezem előrendelni az órát még ma. Viszont most észrevettem egy érdekes infót az óráról.
Sehol sem irják az 5ATM-et és az 50m-ig vizállóságot.

Mindenhol 1,5métert irnak, ez valóban így lenne? Az elöző széria és az amazfitem is 50m-ig van megjelölve.

"A Galaxy Watch4 Classic IP68 szabvány szerinti szerinti víz- és porállósággal rendelkezik. Legfeljebb 1,5 méter mély édesvízbe történő, maximum 30 percig tartó bemerítés vizsgálati körülményei alapján."

Samsung oldalon a fenti leírást találtam ezzel kapcsolatban, ha ez valóban így van az nem tudom mennyire jó. pl. nem úszok nagyon mély vízben de azért az uszodában levő 2,8 méter alja már sok lenne neki szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#531) adamklark válasza Beantech (#530) üzenetére


adamklark
senior tag

ez mindig is így volt samsung telefonoknál legalábbis [link] , hogy IP68 kb 1,5 méterig működik fél óráig max, csak néhány videóban félremondják. Azért ez is olyan mint a liftnél hogy X KG-t bír ki, ha pont átléped nem fog azonnal hirtelen tönkremenni de nem érdemes kísérteni a sorsot ha hosszú távra tervezel

(#532) kchris78 válasza adamklark (#531) üzenetére


kchris78
veterán

viszont a reklámokban meg az oprendszerben ott van az úszásmérés felismerés is. Ha beázik és nem akarnak vele mit kezdeni gariban biztos hogy rájuk borítom az asztalt... (főleg hogy egyéb körülménynek nem szoktam kitenni az órákat pl szauna, napsütés stb..)

(#533) kchris78 válasza polonic (#528) üzenetére


kchris78
veterán

ez pont ugyanúgy működik mint az Apple Watch.. az is hasonlóképp működik, iCloudon keresztül befrissít dolgokat.. De az AW szerintem kevésbé önálló ha nincs meg a gazda telefon.

(#534) thxer válasza Beantech (#530) üzenetére


thxer
aktív tag

0cm -> 10 cm: max. 1 óra
10cm -> 1,5m: max. 0,5 óra
1,5m -> 50m: max. 10 perc

(#535) nagyj74


nagyj74
senior tag

Valakinek, aki a Samsungtól előrendelt, van valami biztató fejlemény? 13-án rendeltem elő, de eddig semmi...

(#536) Smirty


Smirty
tag

Ha müködni fog az órával való fizetés, az csak úgy lesz jó, ha esimes az óra? Arra gondolok, ha nem lenne nálam a telefon.

(#537) PeteePeti


PeteePeti
őstag

Na beindult Sestore.hu!
Eddig tőlük semmi jelzés nem érkezett!
Most viszont jelzett GLS, hogy mindkét rendelésem leadására került GLS ponton ahova kértem! :Y

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#538) fzboxx válasza Beantech (#530) üzenetére


fzboxx
senior tag

Volt itt kép is, hogy az óra alján ott az 5ATM felirat. Én.is néztem boltban, és valóban ott a felirat.

(#539) adamklark válasza kchris78 (#532) üzenetére


adamklark
senior tag

normális körülmények között nem ázik be, sokszor úsztam watch active 2-vel covid előtt (medencében) és semmi baja nem lett az órának, valamit nagyon rosszul kell csinálni vagy direkt hogy beázzon/leváljon az alja, esetleg gyári hiba

(#540) szilasz007 válasza Smirty (#536) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Ez az osszes eddigi oranal mukodott. mukodik. Az ora alapbol 10 offline fizetesre alkalmas tokent tarol, amiket net eleres eseten magatol frissit.

(#541) Smirty válasza szilasz007 (#540) üzenetére


Smirty
tag

Köszönöm!!

(#542) nagyj74 válasza PeteePeti (#537) üzenetére


nagyj74
senior tag

Az jó! :)
Most hívtam őket. Folyamatosan szállítják az országba, mert nagyon sok a megrendelés.
Elmondtam, hogy ezt megértem, de semmilyen tájékoztatást nem kap a megrendelő, és ez így inkorrekt. Ha nem is személyenként, de legalább egy rövid szösszenet pl a fészbuk oldalukon nem ártana...

(#543) Eiki válasza adamklark (#539) üzenetére


Eiki
tag

Az én GWA2-m úgy ázott be, hogy belenyúltam vele egy kb 30cm mély medencébe. 20 perc múlva már reboot loop volt aztán vége. Nem gondolnám, hogy bármit rosszul csináltam, direkt meg főleg nem.

(#544) Smirty


Smirty
tag

220 volttol rendelt valaki?

(#545) NovakX5


NovakX5
csendes tag

Google Pay: nekem sajnos az a tapasztalatom, hogy csak az órán átállítani a régiót az nem elég! Illetve csak akkor, ha amúgy a google accountod a telefonon az eleve olyan régiós, ahol a google pay engedélyezett. De magyar accounttal az órát hiába állítod például németre, nem fog megjelenni pay.
Én Revolut kártyával állítottam be, de ehhez kellett egy német régióval léttehozott google account a telefonra. Így hibátlanul működik, az órán dupla gombynomásra beállítva a GPay-t nagyon kényelmes és gyors. Offline is működik, nem kell hozzá a csatlakoztatott telefon (10 fizetésig, ahogy előttem már írták is).
Illetve úgy látom a hozzászólásokból, hogy szerencsésnek mondhatom magam azzal, hogy vasárnap megkaptam az órát és a töltőt is.

(#546) szilasz007 válasza Eiki (#543) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Szerintem akkor neked nagy peched volt.
En rendszeresen hordom a sima Watch-ot furdokbe es azik velem egyutt kb fel meterig meritve max. Semmi gondja.

(#547) PeteePeti válasza NovakX5 (#545) üzenetére


PeteePeti
őstag

És német régiós google fiókot hogyan lehet létrehozni? :R

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#548) bbmt válasza NovakX5 (#545) üzenetére


bbmt
senior tag

Nem kellett proxy-t mókólni?

A kanál a gyengék villája

(#549) Szuperhorcso


Szuperhorcso
csendes tag

Új firmware :

(#550) polonic válasza Szuperhorcso (#549) üzenetére


polonic
félisten

Az R870-es kód melyik órát takarja?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.