Hirdetés

2020. október 31., szombat

Gyorskeresés

(#1) Flashback

Flashback
addikt

Több értlme lenne valami külsö dokkolható e-ink tabletnek. Mert pl konferencia közben az pont jó lehetne.

[ Szerkesztve ] Everything begins with an idea...

(#2) FoxiestFox

FoxiestFox
félisten

Az ötlet nem rossz, de a noti túl nehéz és vaskos ehhez.
Ennek az ebook-noti hibridnek pont az lenne a lényege, hogy nagyon könnyű legyen, és mellé kínáljon egy szép méretes e-ink panelt is.
Esetleg a Yoga sorozatban tudnék ilyesmit elképzelni.

Kövesd a sünöm! https://www.instagram.com/samshedgielife/

(#3) ollie

ollie
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Drága. Talán i7-tel, 16GB rammal és 1 tera SSD-vel még azt mondám, hogy oké.

(#4) Tigerclaw

Tigerclaw
nagyúr

Nagy meretu e-ink olvasora szukseg lenne a piacon, de nem ilyen formaban. Ennek igy nincs ertelme. sot a kompromisszumok miatt meg kevesebb is let ahelyett hogy tobb lett volna.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) Kansas

Kansas
őstag

"Fontos, hogy a modern e-könyv olvasókkal ellentétben a ThinkBook Plus e-ink panelje nem kapott háttérvilágítást"

Ez kifejezetten jó dolog szvsz, ugyanis a "modern e-könyv olvasók" sem kapnak háttérvilágítást, a Kindle Fire kivételével, de az meg LCD, nem e-ink. Az összes e-ink alapú e-könyv olvasó ugyanis előről van megvilágítva, az edge-LED-ek fényét terítő réteg az e-ink rétegen kívül kap helyet. Nem is biztos, hogy egyáltalán lehetséges lenne hátulról átvilágítani...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka...

(#6) Wombath válasza Kansas (#5) üzenetére

Wombath
HÁZIGAZDA

A háttérvilágítás szvsz azt jelenti, hogy a hátteret megvilágító világítás. De ezen nem veszünk össze, maradt a világítás ;)

(#7) Tikakukac

Tikakukac
titán

Egyfelől édes Istenem, hogy ha meglátom így egyben, hogy ThinkBook... bazzeg, hogy ennyire elsüllyeszteni egy nevet :N

Ez semmi extra nyugodtan lehetne ötletpad is. Kevésbé lenne hullagyalázás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#8) Kansas válasza Wombath (#6) üzenetére

Kansas
őstag

Nagyon szabatos... :R

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka...

(#9) flexxx2

flexxx2
senior tag

Na ennek a terméknek semmi értelme (szerintem). Nincs világítás e-inken külön gáz, 1.4 kg nehéz, nincs kapcsolat e-ink és notebook között. Ezt nem is értem miért jutott el a gyártásig.

(#10) pepeno1

pepeno1
tag

Megláttam az árát. :Y
Na jó' van, akkor viszlát.
Legfeljebb a felére gondoltam. Biztos az én készülékemben van a hiba.
Amúgy meg miért nem tudták az e-inkkel beborítani a teljes fedlapot? :F

Azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

(#11) Graphics

Graphics
Jómunkásember

Hangosan felröhögtem az árán ... Ez azért vicc így :)

(#12) joey04

joey04
titán

nem egy életképes darab.

(#13) Balu972

Balu972
aktív tag

Így nem. Nagyon sajnálom, hogy az e-ink megtorpant, talán magára talál. Akkor már inkább a legnagyobb Onyx boox e-ink tablet, külső billentyűzettel.
Amit kifejezetten sajnálok, hogy az e-ink monitorok alig fejlődnek.

„Hagyjuk nyerni a wookiet”

(#14) Graphics válasza Balu972 (#13) üzenetére

Graphics
Jómunkásember

Mire lehetne használni az e-ink monitort?

Dinamikus tartalomhoz nem igazán passzol

(#15) catlaca

catlaca
aktív tag

Biztos volt a tervezőcsapatban, aki megkérdezte: “ és ha adunk a thinkbook mellé egy laptop táskát ajándék könyvolvasóval ?” Olcsóbb, praktikusabb, erősebb lenne, hosszabb üzemidővel.

“Hülyeségre nincs diéta” (Rejtő Jenő)

(#16) Polllen

Polllen
nagyúr

Már régóta várok egy olyan tabletre, aminek a hátlapján egy e-ink kijelző van... Ez pont nem ilyen... :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#17) Kansas válasza Balu972 (#13) üzenetére

Kansas
őstag

No igen, én kifejezetten örülnék mondjuk A/4-es méretű színes e-ink kijelzős olvasónak... képregénynek, enciklopédiának, szerepjáték-szabálykönyvnek ideális lenne, 150-200e-t adnék is érte(persze nem bánnám, ha előbb-utóbb olcsóbb lenne)...

(#18) .mf válasza FoxiestFox (#2) üzenetére

.mf
veterán

"Az ötlet nem rossz"

De, szerintem már az ötlet is rossz, és hogy ez gyártásig eljutott, dilettantizmus. Komolyan, mi a use case? Mennyit lesz a háta könyvolvasásra használva? Ki fog ezen írni, amikor közben nem tudja a gépet használni (ahelyett, hogy kapott volna egy jó Wacom rendszert a normál kijelzőhöz)? 630k-ért ilyen felszereltség, nevetséges.

(#19) FoxiestFox válasza .mf (#18) üzenetére

FoxiestFox
félisten

Én kifejezetten örülnék egy nagyon vékony szobnotinak, ami marad 1 kiló alatt, és a külseje e-ink, ebben a kijelzőméretben. Ha esetleg lenne még trackpoint is, még jobb.

Kövesd a sünöm! https://www.instagram.com/samshedgielife/

(#20) CME

CME
tag

Ilyen specifikációval ennyiért?? :F W.T.F. :U

Instructions unclear, downloading more RAM.

(#21) BatchMan

BatchMan
senior tag

Ebben az elrendezésben, laptop / tablet / olvasó meg lehetne csinálni. És lehetne full funkciós az e-ink monitor, csak eldöntötték a gyárban, hogy mánpedig azt nem.
Kit érdekel, hogy laggol, ha tudom, hogy laggol. Nem akciófilm lesz rajta, csak mondjuk word. Kellemesebb a szemnek, és nem kell átküldeni az olvasóra, nincsenek kompatibilitási problémák. Lehet dwg, bármi. Nincs ezeknek fantáziája. :(((

(#22) Graphics válasza BatchMan (#21) üzenetére

Graphics
Jómunkásember

1 bites user szerinted nem panaszkodna, hogy "mészarakijelző Há' mélaggol..."

Nem geek aggyal kell gondolkozni :)

(#23) BatchMan válasza Graphics (#22) üzenetére

BatchMan
senior tag

Nekem sajnos csak geek agyam van, mást nem tudok gondolkodásra használni. Az AI alteregóm még erősen fejlesztés alatt van.
Gondolod lenne annyi egybites user, hogy a szervíz ajtaja előtt byte-tá dagadnának? Optimistább vagyok.

(#24) turbulencia8

turbulencia8
őstag

Én a surface-hez hasonló tabletekhez várnék olyan type covert, aminek a hátulja e-ink

(#25) Alchemist

Alchemist
addikt

Nocsak, megirigyelték a YotaPhone alapötletét..? :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#26) Victorio

Victorio
tag

Ennek így nem sok értelmét látom, de egy olyan tabletre beneveznék aminek a másik oldala olvasó.

Olyan hibrid kijelzőt nem lehet gyártani ami LCD + e-ink egyben? Az lenne az igazi.

"Kezdetben volt az Univerzum teremtése. Ez sokak rosszallását kiváltotta, és elterjedt vélemény szerint nem tartozott a legjobb húzások közé."

(#27) csendes

csendes
őstag

Nem egészen értem, hogy hogyan működik az e-ink rész. El kell indítanom a Windows-t? Vagy a boot-nál az e-ink-et választom? Vagy van külön bekapcsológombja és egymással párhuzamosan működik a két operációs rendszer, a Windows az Intel CPU-val az egyik SSD partícióról, az e-ink pedig valamilyen Linux alapú rendszerrel ARM CPU-val? Viszont van közös adatpartíció, amit mindkét operációs rendszer lát?.
Ami nekem az egészben nagyon furcsa, hogy kb 450 ezer FT-ból kihozok egy hasonló, de jobb akkus notebook-ot és egy WACOM-os androidos e-inkes jegyzetelős olvasót (például a még kapható Onyx Boox Note 125 ezer Ft körül van). És külön de akár együtt is jobban használhatóak, mivel egyszerre látom a notebook és az e-ink kijelzőt. Az 1.4 kg súlyú olvasóról meg nincs mit mondani, esetleg álló (portrait) helyzetben van valami megbízható kitámasztási lehetőség megdöntve?

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#28) ollie válasza BatchMan (#21) üzenetére

ollie
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Nem élveznéd a word-öt e-inken. Az e-ink tényleg csak könyvolvasásra való (még netezésre is használhatatlan).

(#29) ollie válasza Victorio (#26) üzenetére

ollie
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Olyan hibrid kijelzőt nem lehet gyártani ami LCD + e-ink egyben?

Lehetetlen, mert se az e-ink, se az LCD nem átlátszó. Úgy lehetne, hogy átlátszó OLED van az e-ink előtt, de valszeg így annyiba kerülne a laptop, amennyiért egy új kocsit is vehetnél (jelenleg 1-2 OLED-es laptop létezik, még csak nem is átlátszó kijelzővel, és több ezer dollárba kerülnek).

[ Szerkesztve ]

(#30) csendes válasza ollie (#29) üzenetére

csendes
őstag

Viszont már van többféle színes e-ink alapú kijelző. A Kaleido már kereskedelmi forgalomban is elérhető, de nem túl pozitívak a visszajelzések az e-ink + CFA megoldásról. Viszont 1- 2 éven belül várhatóak az ACeP (Advanced Color ePaper) alapú termékek [link] [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#31) ollie válasza csendes (#30) üzenetére

ollie
MODERÁTOR
LOGOUT blog

De ezek továbbra sem lesznek jók másra, mint olvasásra, vagy, mint ahogy a linkeden van, képnézegetésre. Az eink-kel az a baj, hogy az állapotváltozás nagyon lassú és nagyon sok energiát is igényel, így csak olyan felhasználási területre alkalmazható, ahol hosszú ideig, statikus a tartalom.

(#32) Duree

Duree
veterán

Ez megint egy marketing fogás, nem sok a haszna, és persze jó drága is.

(#33) hito

hito
nagyúr

Ez lesz majd érdekes a Lenovo-tól. Vagy volt már?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#34) Reggie0 válasza hito (#33) üzenetére

Reggie0
nagyúr

Majd ha lesz matt kijelzovel.

(#35) domerator

domerator
addikt

630e egy másfél kilós ebook olvasó miatt, háttérvilágítás nélkül... mitszívtak?

Reggae ‘till I die ... iPhone XR, iPhone 4S 8GB iOS 6.1.3 (!!!), MacBook Air 2017

(#36) Piftuka válasza Kansas (#5) üzenetére

Piftuka
addikt

"ugyanis előről van megvilágítva,"

Helyesen: elölről.

Egyébként érdekes, amit írsz. :K

Legyetek mindig tudatos fogyasztók! Hasznos olvasnivaló a témában: www.tudatosfogyaszto.hu / www.fogyasztoklapja.hu / www.magyarefk.hu / http://fogyasztovedelem.kormany.hu / http://www.gvh.hu/fogyasztoknak / http://homar.blog.hu /

(#37) Kansas válasza Piftuka (#36) üzenetére

Kansas
őstag

No igen, az egy typo... :R javítanám, de ugye azt már nem lehet...

Régóta használok e-book olvasót, az első, még billentyűzetes Kindle-lel kezdtem , most egy első szériás Paperwhite-ot nyúzok már jó ideje, és bizony ég és föld a szem fáradásának szempontjából egy valóban hátulról megvilágított IPS LCD tableten(vagy akár PC-n) futtatott Kindle apphoz képest még maximális fényerőn is, az egyetlen ami nekem hiányzik, az egy nagyobb e-ink kijelző, mondjuk 10-12"-os(A/4 kb 10") megfelelő PPI-vel(a Paperwhite 300 PPI-s), de 600e-t notival együtt sem ér, sőt, a noti kifejezetten rontja az élményt, egy 10"-os e-ink olvasónak max fél kiló ami megengedhető szvsz... a Kindle DX is kb annyi volt... no abból egy 300DPI-s verzió jó is lenne...

[ Szerkesztve ]

(#38) MeszesKPT

MeszesKPT
őstag

Inkább adtak volna ajándék Kindle-t az amúgy hulladék laptopjuk mellé.

Kicsi az akkumulátor, mégis nehéz, az LCD harmatos, single channel RAM, de legalább kétszer annyiba került, mint amennyit ér.

(#39) Intelligencs

Ahogy itt valaki korábban írta, az egész koncepciónak már a tervezőasztalon el kellett volna halnia. A könyvolvasónak pont az a lényege, hogy kicsi és könnyű, bárhova magammal vihetem, és a beépített megvilágítás miatt még fényforrást sem kell használnom.

Maximum nyaralásra látom értelmét, de oda is jobb a két külön eszköz, mert akkor két ember szórakozhat egyszerre, egyik a notebookot használja, a másik meg könyvet olvas.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#40) Polllen válasza Intelligencs (#39) üzenetére

Polllen
nagyúr

De ez nem könyvolvasó.

A tervezőasztalon ezt jegyzetfüzetnek szánták szerintem.

(#41) MeszesKPT válasza Polllen (#40) üzenetére

MeszesKPT
őstag

Meg leszek lepve, ha egy ilyen drága jegyzetfüzetnek lesz valós piaca. Szerintem annak is túl nagy és túl nehéz.

(#42) Polllen válasza MeszesKPT (#41) üzenetére

Polllen
nagyúr

Az más kérdés, nekem sem kellene.

5-7" jegyzetfüzetre várok már jó ideje normális áron, amit lehet értelmesen szinkronizálni wifi-n mással.

(#43) Kansas válasza Polllen (#42) üzenetére

Kansas
őstag

Valami ilyesmire: ONYX Boox Nova 2?
Bár nem tudom, neked mi a "normális ár" lehet 100e még nem fér bele abba a kategóriába.

(#44) Polllen válasza Kansas (#43) üzenetére

Polllen
nagyúr

Ez nem rossz, több dolog egyben cuccnak, köszi!

(#45) HThomas

HThomas
aktív tag

Nekem az jutott eszembe, hogy ha valaki sokat utazik repülőn esetleg vonaton kevés csomaggal, annak jól jöhet egy ilyen... de ha arra gondolok, hogy a Kindle jóformán zakózsebben elfér és még világítás is van rajta, már mindjárt nem annyira vonzó...

(#46) secretgarden válasza FoxiestFox (#2) üzenetére

secretgarden
tag

Pontosan erre gondoltam én is. Nekem már a tíz inches Amazon Fire HD tablet is kicsit túl nagy és nehéz órákon át kézben fogni olvasáshoz. A 7"-es Kindle Oasis az, ami méretben és tömegben is kitűnő olvasáshoz.
(Jut eszembe, nem láttam hogy kompatibilis-e Kindle eBook-okkal. Mert ugye van Kindle app Android, iOS es Fire eszkozokre. Meg van Kindle web Reader ami bongeszobol mukodik. Namarmost, gondolom Android-iOS-Fire appokat nem tud futtatni a laptop. Böngészőt meg ha jól értem nem tud futtani a külső kijelzőn. Namármost akkor, leszámítva az illegális feltört kalóz-könyveket, hogyan tudnám rajta olvasni a Kindle e-könyveimet? (Meg használni a Kindle Unlimited szolgáltatást). Több száz Kindle könyvem van, meg pár tucat Google Play Books könyvem, és néhány Kobo könyvem, mind rendesen megvásárolt, nem-feltört-letöltött. (Google és Kobo könyvekkel ugyanazt a problémát látom mint a Kindle könyvekket...))

(#47) secretgarden válasza Kansas (#5) üzenetére

secretgarden
tag

Kindle Oasis-nak is van háttérvilágítása, és hálistennek ennek állítható a világítás színhőmérséklete is. Jó kis cucc, és £220 körül olcsóbb mint a legtöbb laptop (a leg-belépőszintebben kivéve). (Egyetlen amit nem tud valamiért, gondolom processzor-teljesítmény hiányában, az Immersion Reading, amikor olvasod a Kindle eBookot és szimultán hallgatod hozzá az Audible hangoskönyvet, és automatikusan kijelölődik ahol a felolvasás tart, még lapozni se kell, nagyon jó. Emiatt használok egy Amazon Fire HD 10 tabletet is, meg van amikor a telefonomat, azokon működik ez is).

(#48) csendes válasza secretgarden (#46) üzenetére

csendes
őstag

DRM-mel védett Amazon könyveket biztos nem lehet ezen olvasni, csak Kindle-lel. Az Adobe DRM-et elvileg telepíthetik rá, de ha jól értem ez nem olvasó, hanem elektronikus jegyzetfüzet.

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.