Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Narxis


Narxis
nagyúr

Rengeteg olyan weboldal van amit meg se találtam volna Google News nélkül, szerintem nem a Google fog rosszabbul járni. Amúgy megint az internethez nem értő öreg emberek akarják fújni a passzát szelet vagy csak a pénz kell?

Thanos was right.

(#2) cuebler


cuebler
senior tag

felkészül magyarország :(((

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#3) noPublicFG válasza Narxis (#1) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Nem a szabad internetről van itt szó, hanem az adóelkerülésről és adócsalásról.

plus ça change, plus c'est la même chose

(#4) joey04


joey04
titán

Hajrá google.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#5) Tüzi

Egyre furcsább dolgokat csinálnak ezek az angolok/alfajaik.
Még az lenne egy csavar a történetben, ha a csodálatos, még mindig adsl/adsl2 korszakban lévő internethálózatukra terhelési díjat vetnének ki a mamutokra. Ez persze csak a nagyvárosokra jellemző, vidéken nem tudom mi a helyzet, lehet, hogy postagalambok viszik a pocketeket.
Mondjuk abban is biztos vagyok, hogy a gúgli nem fog menni sehova, legfeljebb az egyik üzletága ott, abban az országban nem fog annyi pénzt generálni.
Túlélik.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#6) #68270080 válasza Tüzi (#5) üzenetére


#68270080
törölt tag

Csak szólok: 1999-ben hónapokat töltöttem Ausztráliában, főként Sydneyben - legalábbis ahol laktam - koaxon jött az internet, akkor még számomra értelmezhetetlen 100Mbps-os sebességen. Akkor kis hazánkban még csak a 33 kbps-os betárcsázós net volt általános vidéken, (Win98, és WinNT ment akkoriban). Akkor kezdtek megjelenni országunk nagyobb városaiban az 5Mbps-os ADSL vonalak, illetve sz ISDN.
Másik dolog: Angliában most is megdöbbentően kis sávszélességért kérnek horror árakat egyes szolgáltatók.
Témánál maradva: igenis fizessen a Google, a Facebook, és mindegyik, ha már nekünk az ellopott sávszélességért és az ellopott adatainkért nem fizetnek. Amúgy is: a Google már hangsúlyozottan globális adócsaló cég, csakúgy, mint a Facebook.

(#7) Tüzi válasza #68270080 (#6) üzenetére

Tízes évek elején voltam én is ott, adsl2, 15giga korlattal hatvan vagy hetven dodo per hónap.
Makod volt :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#8) griffhun


griffhun
csendes tag

Érdekes kisérlet lenne továbbhárítani ausztrál állampolgárokra, valahogy így:
- kötelező a bankkártya regisztráció a kereséshez
- minden megjelenő fizetős link szépen rá lenne terhelve a kliens bankkártyájára.
- az oldal megjelenítése előtt egy pop-up, hogy ez a keresés önnek az új ausztrál törvény miatt ennyibe fog kerülni
- esetleg egy szeretnék reklamálni a helyi képviselőmnél email küldő form elhelyezése még pluszban
Szerintem rekordsebességgel vonnák vissza a törvényt.

Illetve érdekelne, mennyire diszkriminatív törvény. Minden keresőmotorra vonatkozik, vagy csak a google-re. Mert, ha mindegyikre, akkor nem nagyon fogja megérni Ausztráliában kereső motort üzemeltetni.

(#9) #68270080 válasza griffhun (#8) üzenetére


#68270080
törölt tag

Az ördög talán a részletekben rejlik:
a felhasználónak fizessen minden cég, aki/amely felhasználja az adatait, akár még egy szimpla cookie formájában is, egy Facebook-Cambridge Analytica botrány szintű adatlopás esetén pedig más súlyos dollár ezreket kellene károsultanként fizetnie a csaló cégeknek.
Na? szerinted?
Az internet alapvetően azért jött létre, hogy rajta minden ingyenes legyen, ami csak ingyenes lehet (wikipédia, keresés, videomegosztás, közösségi média). Az a gond ezzel, hogy meglátva a hirdetési és adatszerzési potenciált, a Google-hoz hasonló óriáscégek szépen lassan felvásárolták a konkurrenciát, hiszen hogy cukiberget idézzem: "felvásárolni jobb, mint versenyezni". A Wikipédia pedig éhen hal, mert az csak úgy "van". Mondjuk én rendszeresen fizetek nekik, mert a munkámhoz sokat használom, de kevesen teszik ezt.
Most, hogy a vízfej akkorára dagadt, hogy alig van kereső/közösségi/videomegosztó alternatíva, annak igyák is meg a levét ezek az óriások. A trösztellenes törvény mindegyiknek kijár, legalább 5-10-100 apró szegmensre oszlatnám őket.
És a júzer fizessen, mert keresőmotort merészel használni? Ez azért kétélű fegyver mert: a júzer igenis fizet az ellopott adataival (bocs, hogy ismétlem magam), a megnövelt mennyiségű adattal, amit reklám és oldalba ágyazott rejtett kódok formájában le kell töltenie (adatkorlátos net esetén ez valódi szívás), és bizony ha valami vírusos oldalra irányít a kereső, akkor a felelősséget nem vállalja, illetve nem semleges, mindenkinek más, és más sorrendben jön le a találatok sorrendje attól függően, hogy mennyire ismeri már őt a Google... illetve olyan is van, akinek le sem jönnek bizonyos találatok. Kiadják 3. félnek a magándolgaidat (politikai meggyőződés, vallási, szexuális beállítottság, hobbi, GPS koordináták, stb. nézd meg, hogy pl. a Google-től hány országban kérnek bizonyos felhasználókról adatokat a hatóságok) de sorolhatnám napestig. Ha van valamilyen blokkoló programod (Pl. a Pi-Hole DNS) és megnézed a naplóját, rá fogsz jönni, mire gondolok. Nekem 27-46% között mozog a blokkolt tartalom, és másfélmillió blokkolandó oldalt tartalmaz a szűrő.
Míg a Google csak a mostanában folyton felugró ablakokkal fogadtatja el a faxságait, addig én legfeljebb egy féltéglával tudok neki felugró ablakot küldeni...
Szóval summázva: nem egyenlőek a feltételek, kihasználják a felhasználókat (ez teljesen nyilvánvaló), elcsalják az adókat (ez teljesen nyilvánvaló), részlehajlóak, diszkriminálnak (ez is teljesen nyilvánvaló).
Én pl. a napokban szüntettem meg egy híján minden olyan email-címemet, mely valamelyik multi neve mögött van, és saját domaint illetve Protonmailt használok helyettük. Saját felhőm van, saját VPN-nel, szóval van kiút. Ja és a TOR... szóval érdemes proxy mögül élni.
Egyébiránt eldörzsölök egy könnycseppet a jobb szemem sarkában, mikor a szegény Google, szegény Facebook, szegény Youtube, és szegény Apple témában hallom, hogy milyen nehéz a dolguk.

[ Szerkesztve ]

(#10) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Remelem nem engednek nekik es kivonulnak. Biztos nehezebb lesz az elejen, de lehetoseget ad mas szolgaltatasoknak is megerosodni. Ha meg kivonultak, betilthatnak azt is hogy az Ausztral oldalakon adatot gyujtson a Google.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) #68270080 válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


#68270080
törölt tag

+1

(#12) buxiex


buxiex
tag

Kormányzati szint alatt a (tech) gigacégek kb le se ...
Csak meg kell nézni, hogy ha ország lenne a google, face stb hol lenne a világranglistán gdp szerint
Inkább az a fura, hogy ilyen sokat vártak a kormányzatok, de az nagyon

george carlin education

(#13) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Sok sikert kívánok az ausztráloknak. Földbe kell döngölni nyugodtan a kuglit. Elképesztő információ torzításon megy minden keresztül a reklám és marketing eszköztáros motorokon.
Az elején tényleg kissé pocsék lesz, de aztán a kicsi-gyors cégek és szolgáltatók is észhez fognak kapni.
Ettől persze én 100% biztosra veszem, hogy a kugli nem fog kivonulni onnan és lesz valami furfang a dolog mögött.
Én a szokásos menetrendre gondolok: Akit kell megkennek, hogy ne lehessen megszavazni.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#14) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Illetve hogy a sima keresőben megtalál egy hírt, azt nem értem, miért rossz? Hát erre való a kereső :W

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.