Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Predatorr


Predatorr
őstag

Miért nem lehet kicserélni a kapcsolókat? Amit beleszereltek, azt ki is lehet, ergo minden billentyűzet minden alkatrésze cserélhető. :U Marketing... :(

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#2) Eugene Roe válasza Predatorr (#1) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Csak nem mindegy, hogy forrasztani kell-e, vagy elég meghúzni egy kicsit.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#3) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ugyan ez kérném fehérben, világítás nélkül és wireless.

(#4) worxland válasza SunMount3r (#3) üzenetére


worxland
addikt

Máris, tessék, mehet a pénztárhoz, 350 euró lesz... :DD

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#5) monguz82


monguz82
tag

kár, hogy valószínűen nem lesz belőle csak US kiosztás...

ZTE Nubia Z60 Ultra 16GB / 512GB --- Hell is Coming -- Xiaomi Pad 5 Pro 4G

(#6) SunMount3r válasza worxland (#4) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha nem a Logi gyártja, akkor nem törvényszerű, hogy ilyen drága lesz... :D

(#7) atenza


atenza
senior tag

A sima pro eddig is volt, akkor mi ebben az új? Más a kapcsoló?

A kivehetősben értem hogy mostantól ki lehet venni, de a simában más a kapcsoló a korábbihoz képest? Merthogy külsőleg egy az egyben ugyanaz
A honlapjukon is kétszer van a sima pro, az egyiknél romer G kapcsolóval, a másiknál meg ezt a GX blue kapcsolót írja.

[ Szerkesztve ]

(#8) GoldhandRent válasza SunMount3r (#3) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Köszönd meg később :D
A világítást meg kikapcsolhatod. Nekem ilyenem van feketében, és eszméletlen jó érzés rajta gépelni. Annyi, hogy célszerű mellé egy teljes értékű bill is, mert a nulla... hát kimaradt a gombok közül :D
Vagy mindig váltogatsz USA és HU között :U :K

[ Szerkesztve ]

-

(#9) SunMount3r válasza GoldhandRent (#8) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az ilyen kínai csodákat ismerem, fő gond velük számomra a HUN kiosztás hiánya. És jobban preferálom a sima TKL-t, rendes, külön iránygombokkal. A mini Enter-t még talán be tudnám nyelni, de az optimális a teljen méretű lenne. Ja és világítania se kell, csak legyenek rajta normálisan olvasható fekete karakterek. Ja és az MX Brown-t preferálom. :D Ez jöhet max 20K-ért és megyek is boltba.

[ Szerkesztve ]

(#10) vaakuum


vaakuum
addikt

Egy kicsit is ergonómikusabb, mint a többezer hasonló társa? Egy kicsit is igazodnak a billenytűk a férfiak ujjhosszarányaihoz? Ja, nem... szerencsémre így nem fog egy fillérembe sem kerülni, amiért nagyon hálás vagyok! :R

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#11) nyunyu válasza atenza (#7) üzenetére


nyunyu
félisten

A honlapjukon is kétszer van a sima pro, az egyiknél romer G kapcsolóval, a másiknál meg ezt a GX blue kapcsolót írja.

Az két külön modell, nem cserélhető össze.

G-ben Omron kapcsoló van, GX-ben MX Blue klón, teljesen más lábkiosztás, más világítási szisztéma, más kupak...

Cikkből csak az nem derült ki, hogyan képzeli a Logitech a cserélhető kapcsolót.

"Barna" kapcsolóik ugye a taktilis Romer-G-t takarják, "Blue" meg az eltérő lábkiosztású GX Bluet...
(esetleg a tangakupakos alacsony GL Red/Brown/Blue széria meg valami low-profile Kailhnak tűnik, amiknek harmadik féle lábkiosztása+kupakja van, de lehet hogy azokat a kapcsolókat is csak klónozták.)

150$ meg egy cserélhető kapcsolós TKLért nem tűnik valami jó üzletnek, mikor 120$-ért kapsz jobb minőségű full billzeteket szintén programozható unicorn vomittal, igaz nem cserélhetős kivitelben.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12) nyunyu válasza SunMount3r (#9) üzenetére


nyunyu
félisten

Mi a gond az általam előszeretettel ekézett kínai gyártó TKLjével?
- magyar kiosztás
- oldschool, sötétben is olvasható színséma
- fasza PBT kupakok
- van MX Brownban is

Ez jöhet max 20K-ért és megyek is boltba.

Jaaaa, ennek a duplájába kerül a minőség. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#13) SunMount3r válasza nyunyu (#12) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

No igen, sőt még annál is többe, ha jól látom. Meg ez még mindig nem Wireless...

Nagyon hozzászoktam (direkt) a kényelmes ölbe gépeléshez, itt nyeri el a TKL is az értelmét és az, hogy a kábel nem korlátoz a mozgásban, csak kikapcsolom és lerakom az asztalra, de ha hirtelen kell felállni, akkor is a kezemben maradhat. Régebben gépeltem/játszottam ölben vezetékessel és eléggé "bekorlátozva" éreztem magam. Csak akkor lenne jó, ha az asztalon lenne, de ez nálam nem opció. Még esetleg a lecsatolható kábelt kipróbálnám, hogy mennyire kompromisszumos nekem, de akkor eléggé bírnia kellene a csatlakozónak a ki/be dugdosást.

(#14) nyunyu válasza SunMount3r (#13) üzenetére


nyunyu
félisten

Nézegetem a kínaiak custom billzet tervezőjét, ~148$+szállítás+vám+áfába (~60k HUF?) kerülne egy wired+wireless TKL magyar kiosztással MX Brownnal.

Kérdés, hogy le tudják-e már gyártani, meg mennyire kompatibilis wireless módon az almákkal. (az volt az előző BT billzetük gyenge pontja.)
Meg egyáltalán mekkora akku van benne, hány naponta kell USBre dugni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15) GoldhandRent válasza SunMount3r (#9) üzenetére


GoldhandRent
őstag

kicsit sokat kívánsz, nem ? :DD
lehet ebből a logiból sincs magyar kiosztású.
a nyilak meg igazából hova kellenek ? mondjuk néha jól jönne, mikor szar helyre kattintok a betűk között, és nyíllal tudnék korrigálni..de akkor inkább törlök három karaktert ;]

-

(#16) donki


donki
aktív tag

Már többször megégettem magam Logitech termékekkel, de a végső pofon a G-Hub software-ük, amivel a hardware-t konfigurálni lehet. Vérlázító, übergagyi.

(#17) GoldhandRent válasza donki (#16) üzenetére


GoldhandRent
őstag

egérből viszont mást nem vennék. a többi gyártó kritikán aluli
webcam is csak nekik van értelmes

-

(#18) aginor válasza GoldhandRent (#17) üzenetére


aginor
addikt

Pedig az egereik is elképesztően rosszak (minőséget tekintve). Kábel foszlik, ha kell ha nem, 2,5év alatt két kapcsoló ment tönkre egy 25-ezres darabban, az előtte lévő tizenezresnek csak egy, cserébe két év és egy hónaposan elektronika hibás lett.. :C Soha többen Logitech. :U

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#19) GoldhandRent válasza aginor (#18) üzenetére


GoldhandRent
őstag

nekem most 2 G102 van, egy melóban, egy otthon, valamint még 2 darab 1-1 ismerősnél. Kapcsolóhiba egyszer fordult elő, de mind a hárman (a cégeset kivéve) kicseréltük japán omronra, plusz a talpakat teflonra. Ez az egér ebayről vagy aliről 6 ezer forint, ennyi pénzért ennél jobbat nem kapsz. A saját már több, mint 2 éves, a kábele köszöni jól van :C
Egyedül a görgő kezd rakoncátlankodni

-

(#20) aginor válasza GoldhandRent (#19) üzenetére


aginor
addikt

Tehát, nézzük csak, hogy jól értem-e. Azt mondod, hogy az egerei kiváló minőségűek, de két év alatt cseréltél már benne egy mikrokapcsolót, elkoptak a talpai és haldoklik a görgője.. Hát nem ugyanaz a véleményünk a minőségről ;) és ezt szerintem kb. bárki tudja produkálni.
Mondjuk a Te esetedben némi mentség, hogy egy olcsó "vacakról" van szó, de nálam még ez sem mondható el. Tudok mondani másik érdekes példát is: K220 kitből kettő van melóban. A régebbi kb. 8 éves, már rendesen elhasználódott de még rendben működik, bár a bill egyik másik gombot nem mindig érzékeli, ami a membrán kopására vezethető vissza. A másik ugyanilyen szett nincs három éves sem, de abból az egeret már selejtezni kellett, mert megmakkant a görgője. A Logitech már sajnos nem az, mint aki régen volt, amit az is jól mutat, hogy minden ismerősöm elpártolt tőlük. Egerekből én majd a Steelseries-t fogom legközelebb kipróbálni, ha szükséges lesz a jelenlegi cseréje, hátha..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#21) Predatorr válasza Eugene Roe (#2) üzenetére


Predatorr
őstag

A cserélhetőségről volt szó, nem arról, milyen módszerrel. Műtét előtt is igennel feleltem, van-e kivehető fogsorom, csak nem hagytam nekik. ;]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#22) NomadND1


NomadND1
senior tag

Néha sikerül jó terméket piacra dobni nekik, ez nem az, bár erre is biztosan megvan a kereslet.

(#23) GoldhandRent válasza aginor (#20) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Kicsit kiforgattad, de mindegy...
A kapcsoló nem nálam romlott el, de én is kicseréltem (mindet) japán omronra (amiből viszont egy elromlott smh)
A talpakat ki kellett cserélni, mivel levétel után kb használhatatlanná válik.. meg a teflon amúgy is jobban siklik, mint bármi más.
A görgő, meg olyan amilyen..működik, csak nyöszörgő hangot ad, és bizonytalan a helyzete két állás között... Még így is minőségibb minden része, mint az évente elromló RAZER egereknek. Ja, és negyedébe került :C

és mégegyszer, 6ezerért összehasonlíthatatlan a 10-20 ezer közötti Corsair, CM, Razer egerekkel. És nem azért, mert 6 ezerért gagyi.. hanem mert ennyi pénzért ugyan azt, vagy jobb minőséget képvisel a említett három márkánál :K
Steelseries-t egyszer használtam, annyi elég is volt belőle.

-

(#24) donki válasza GoldhandRent (#17) üzenetére


donki
aktív tag

Nekem rengeteg Logitech egerem volt már, a második g9 (az első hamar tönkrement) jól bírja, az összes többi hamar szarakodni kezdett. Többnyire a jobb gombbal van probléma.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.