Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Watchdog


Watchdog
aktív tag

És mi lesz az első generációs 10 nm-es Intel processzorok népes rajongótáborával?!! ;]

(#2) wattafaka válasza Watchdog (#1) üzenetére


wattafaka
senior tag

mennek AMD-t venni. Ja, nem :DD

(#3) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Vagy problémás volt még így letiltott IGP-vel is, vagy túl sok NUC maradt raktáron, ami az árát nézve nem lenne nagy meglepetés.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) Lacok válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


Lacok
őstag

Vagy mindkettő. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#5) [CS]Blade2 válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Inkább az lehet, hogy gyorsabban váltanak szériát, mert minden egyes procit megvesznek, amit legyártanak, ergó nem tudnak eleget gyártani. Ha most behoz egy Ice Lake-es utódot, és közben nem jelenti be a réginek a kaszálását, akkor a gyártósorok kapacitásának egy részét még a réginek a gyártására kell fordítania, mert van egy olyan hagyománya a cégnek, hogy ami rendelhető az gyártás alatt van. Még így is, hogy bejelenti a kaszát, egy időpontig még felveszi a rendeléseket, bármennyi is legyen az. Ezeket a sorokat 4 hónap múlva tudja csak átállítani valamilyen Ice Lake-re.
Eddig ez nem volt gond, szarásig voltak gyártósorral, így a 3-4 generációval ez előtti procikat is tudták gyártani, volt rá megrendelés, az újra volt új gyár és gyártósor, a "sarokban" addig ezek szépen elketyegtek, mire átalakították őket. Addig sem álltak.

(#6) Cyberboy42 válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Nem annyira rosszak ezek a nuc-ok. Barátnőm asztali core 2 duoját is egy ilyen fogja váltani. Meg úgy általában, akiknek elég egy kisebb gép, alacsony fogyasztással, és meg vannak szokva/minden adott egy asztali géphez, oda nagyon praktikus kis masina ám.. van belőle választék is szépen, celeronoktól az i7-ig minden. Az hogy pont a 10 nanosat veszik ki, az az ebereknek fel sem tünik kb.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#7) #04824576 válasza wattafaka (#2) üzenetére


#04824576
törölt tag

Majd jövőre már azt is. :)
Én bízom benne, hogy ezúttal az ultramobil szegmensben is befut az AMD. Az ZEN2-vel és a 7 nm-el minden esélyük megvan rá.

(#8) satz18


satz18
őstag

-

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#9) icp1970


icp1970
senior tag

Érdekes cikk.Köszi.

(#10) Dr. Akula válasza wattafaka (#2) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Venne az ember, ha lenne. Főleg bc notikban teljes hiánycikk.

(#11) kzoli89 válasza Cyberboy42 (#6) üzenetére


kzoli89
tag

Faterom boltjába két régi gépet váltottunk ki i3-as 8th gen-es NUC-ra.
Egy SSD, 8GB és irodai használatra évekig elég lesz, ráadásul az egyiket a monitor hátára is fel tudtuk rakni.
Otthon nekem egy i5-ös 7th gen-es verzió teljesít szolgálatot mint linux server, tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Még a h264-es kódolást is elég szépen viszi a kis Intel-es VGA, persze egyszerre csak egyet :)

(#12) hardzsi2 válasza Cyberboy42 (#6) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

2016. májusa óta egy Skylake NUC tölti be az otthoni PC szerepkörét. Teljesen meg vagyok vele elégedve. Szegény régi Core2Duo-s "gamer" konfigom, amelyet váltott, azóta is a sarokban porosodik.
Játékra erősen limites, arra ott az Xbox, ha lenne rá időm...

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#13) Tigerclaw válasza Cyberboy42 (#6) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én is nuc szerű gépet vettem nemrég, de nem Intelt mert az jellemzően túlárazott. Egy Asus PN40-et. Nem egy friss vas, de elfogadható. Most is arról írok.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.