Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Registry backup igényel néhány száz megát... érdemes tehát kikapcsolni, megoldhatja a helyhiány okozta problémákat.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#2) MongolZ


MongolZ
addikt

Változásnaplóban benne se volt??

(#3) M@cika


M@cika
őstag

Gondolom valamirevaló külső alkalmazással azért továbbra is lehet menteni a registryt is.

Nasit a kis fehér medvének!

(#4) Silεncε válasza M@cika (#3) üzenetére


Silεncε
őstag

Benne van a cikkben, hogy lehet visszakapcsolni

(#5) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmmm. Szeretem, mikor egyre jobban koncentrálnak a biztonságra. :C

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6) LamerGyuri válasza sh4d0w (#1) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Ez egy irónikus megjegyzés, ugye? :U

...ma, amikor fillérekért hajigálják az ember után az akár több terás vinyókat...

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#7) zizidor


zizidor
senior tag

Helyet lehet vele megspórolni... Aha, értem.

Nem olyan régen volt olyan poszt, hogy a Windows majd lefoglal valami 7 GB helyet, így biztosítja, hogy legyen hely a frissítéseket letölteni. Gondolom ezt is a spórolás jegyében... :D

[ Szerkesztve ]

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#8) zzola válasza zizidor (#7) üzenetére


zzola
félisten

Manapság már alapnak tekinthető egy ~120GB-os SSD rendszer alá. ~7GB plusz tárhely nem lehet érvágás...

(#9) cigam


cigam
félisten

Tehát kikapcsolja a mentést, de úgy, hogy nem a mentést végző programot nem hívja meg, hanem valahogyan eléri, hogy a mentés tartalma legyen üres. Ez annyira MS...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10) Kansas válasza CPT.Pirk (#5) üzenetére


Kansas
addikt

Ez nem feltétlenül biztonsági kérdés - ha tudod bizergatni a registry-t, tudd menteni is ;) Kézzel...

Az egy másik kérdés, hogy aki nem tudta a lemezkapacitást kezelni, az majd még annyira se fogja tudni a registry mentéseket kezelni.

Vajon mennyivel lett volna bonyolultabb beletenni egy sort a Disk Cleanup tool-ba hogy egy pipával lehessen törölni a Registry backup-okat is?

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#11) ricsi99


ricsi99
addikt

Tisztán csak a felhasználók érdekében.... :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#12) zizidor válasza zzola (#8) üzenetére


zizidor
senior tag

Nem az, csak röhejes, hogy a registry mentés megszüntetését ezzel indokolják, miközben...

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#13) zzola válasza zizidor (#12) üzenetére


zzola
félisten

Jah, értem.
Hát arra no komment.... :DDD

(#14) -FLY->


-FLY->
őstag

Piszkálják, ami jó. Sokkos állapotba kerültem az új kinézetétől, és még vissza sem lehet normálisan fabrikálni.

(#15) joghurt válasza sh4d0w (#1) üzenetére


joghurt
addikt

Igen, kell a hely a frissítésnek lefoglalandó, és utána negyed évig semmire sem használt 7 GB-nak.

A tej élet, erő, egészség.

(#16) Polllen válasza cigam (#9) üzenetére


Polllen
nagyúr

Elsőre én is elgondolkodtam, hogy jól értem-e... :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#17) opr


opr
veterán

It's not a bug. It's not a feature. It's a... Featuren't!

;]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#18) Polemius


Polemius
aktív tag

Egyre jobb döntésnek érzem, hogy kikapcsoltam a frissítést...

(#19) Ispy


Ispy
veterán

Értem. Most aztán meg lesz spórolva a hely.

De amikor az update által teleszemetelt merevlemez több 10 giga helyet elfoglal, az nem gond, azt pucolja az ember csak kézzel. Most ezek tényleg ennyire hülyék, vagy csak nagyon jól játszák a hülyét, még nem tudtam eldönteni.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#20) Kansas válasza Ispy (#19) üzenetére


Kansas
addikt

Ne pucold kézzel, arra ott a Disk Cleanup, az megcsinálja neked rendesen.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#21) Dragon3000 válasza Ispy (#19) üzenetére


Dragon3000
veterán

Arra a szemétre gondolsz, amit magától 2 hét elteltével töröl és azért marad addig ott, hogy visszatudj állni az előző állapotra?

(#22) Ispy válasza Dragon3000 (#21) üzenetére


Ispy
veterán

Nem tudom mikor törli, de a család gépeiről rendszeresen én pucolom le a felhasznált, kicsomagolt frissítések maradványait, még 3th party programok is vannak hozzá, amik csak azokat törlik, amik már feleslegesek, Unokatestvérem gépéről nemrég szedtem le 50 GB-ot.

A disk cleanup nem szedte le ezeket a fájlokat.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#23) Dragon3000 válasza Ispy (#22) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem kell hozzá semmi 3th party program, lemezkarbantartóval is lehet törölni minden vackot ésszel. Nálam 2 hét elteltével törölte a megmaradt dolgokat. Ha nagyon zavar és minden rendben, azonnal is törölheted.

(#24) Ispy válasza Dragon3000 (#23) üzenetére


Ispy
veterán

Nézd, nem emlékszem már a részletekre, de mindig a disk cleanuppal kezdem és bizony az nem szed le minden junk fájt a háttérből.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25) Kansas válasza Ispy (#22) üzenetére


Kansas
addikt

Érdekes, nekem le szokta, csak rá kell klikkelni, hogy a rendszerfile-okat is nézze.
3rd party pucolóprogramokkal(CCleaner és tsai.) sokat szívtam, azok olyat is hajlamosak törölni amit nem kéne, párszor kinyírtam már velük a Windows rendszert annyira, hogy az SFC meg a DISM se segített már rajta, csak a reinstall. Azóta bottal se nyúlok ilyen pucoló programokhoz.

Egész pontosan mit hagyott meg a Cleanup, amit szerinted még törölni kellett volna?

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#26) Male


Male
nagyúr

Zseniális ötlet :DDD Az meg, ahogy Cigam is írja, extra szép benne, ha így oldották meg.

Igaz, Win7, de nekem már kétszer is a registry backup hozta vissza az életbe a wint... (és nem, semmit sem csináltam, este lekapcsoltam, másnap nem indult, megsérült a system része a registrynek, a bak file átnevezősdivel életre lehetett kelteni, és minden ment tovább). Nem hinném, hogy a Win10-nél hibamentesre sikerült volna azóta fejleszteni, ahol ez nem fordulhat elő.

Az meg, hogy helyet akarnak spórolni, és azt egy, a rendszer szempontjából kritikus fontosságú elem biztonsági mentésének a kikapcsolásával teszik meg... most hasonlítsam ahhoz, hogy mondjuk egy atomreaktornál a spórolást Gizike kávéfőzőjének a kihúzása helyett a vészleállító kiikítatásával kezdik? ;]

(#27) Ispy válasza Kansas (#25) üzenetére


Ispy
veterán

Sajnos már nem emlékszem rá, de a beépített cucc után még mindig gyanúsan kevés volt a hely, ezért ráengedtem egy WizTree-t, és ott láttam, hogy a windows folder bazi nagy, utána gugli, mi az, miért van ott, kell-e és hogyan lehet leszedni, ha nem. Arra emlékszem, hogy ész nélkül nem szabad törölni, mert van, ami kell a rendszernet, de csak a junk mérete 50 GB volt, amit szépen le is lehet backupolni a törlés előtt.

Win 10 volt egyébként.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#28) MasterDeeJay

Egyik céges gépen nálam is 40Gb!-ot szedett le a disk cleanup windows update néven. Valószínű beragadt windows buid frissítést töltögette le amíg el nem fogyott a hely. Driverekből is be szokott tárolni 40 féle nvidia drivert amik egyenként 500-600mb-osak aztán mindenféle programmal ganyézhatom ki.
Most egy biztonsági mentést kapcsolnak ki mert kell a hely?
BTW érdemes minden updatekor ellenőrzi mert nálam rendszeres hogy a rendszervisszaállítást beállítja 0-ra vagy teljesen kikapcsolja egy nagy update után. Akkor ér meglepetés amikor vissza szeretném állítani mert elcseszett valamit az update.

MS-nél szándékosan csinálják szarra az oprendszert és csesznek ki a felhasználókkal de nem jöttem rá miért?
Elméletben hozzáértő programozók írják a windowst? Vagy indiaiak egy sufniban?
Évről évre egyre szarabb lesz a windows. Mai napig nem csinálták meg a skizofrén felületet (gépház vs vezérlőpult) Mostanában meg az öngyilkos update-k mennek, van munka rendesen. Viszont így cégnél mindig foghatom arra ha szar valami hogy lejött egy frissítés. :DDD
Best of nálam az amikor build frissítés után bootoláskor csak egy szem egér kurzor van fekete háttérrel, pár gépnél előjött. Ezt az ős inteles intvga okozta, pedig frissítéskor csinál valami ellenőrzést hogy megfelel a gép updatere. (frissítési segéddel)
Az a szerencsém hogy minden nagy frissítés előtt csinálok komplett lemezkép mentést a rendszerssd-ről.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#29) ricsi99 válasza joghurt (#15) üzenetére


ricsi99
addikt

Az is a te érdekedben történt.... csak hogy legyen helye az ssd-nek dolgozni :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#30) Kansas válasza Ispy (#27) üzenetére


Kansas
addikt

Hát, ha így ésszel csinálod, sokmindent lehet, de ismerek olyant aki nekiállt törölni a SysWoW könyvtárból, mert 50GB-snak jelezte ki a TreeSize. Annyira már nem futotta, hogy utána nézzen, hogy az az 50 GB a diszken már csak jó ha 5GB, mert tele van hardlinkkel(az a DLL cache jelenkori iterációja) és soha nem törlünk belőle.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#31) nihill


nihill
őstag

Ki lett kapcsolva egy feature, és rögtön az erről szóló cikkben benne van, hogy kell vissza kapcsolni.
Én már ennyi infóból megmondtam volna, hogy Win10-ről van szó.

(#32) Ispy válasza Kansas (#30) üzenetére


Ispy
veterán

Ha jól tévedek, akkor a Windows/Installer könyvtár volt az, a gépre szinte semmi nem volt felrakva, gondolom a régi telepítések junkja, a cleaner program meg registry alapján csekkolta, hogy mi az ami már nem él és el lehet távolítani.

Mondjuk én átmásoltam neki a külső vinyojára az egészet, de azóta nem jelentkezett, hogy rossz lenne a gépe, szóval sikeresnek tekintem a műveletet. :)

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33) Predatorr válasza Kansas (#25) üzenetére


Predatorr
őstag

Semmit nem törölnek, amit nem kéne, csak, ha a user hülyeségeket állít be, vagy éppen nem teszi be kivételbe, amit nem lenne szabad törölni. Csak meg kéne nézni a beállításokat, ill. utána nézni, mi micsoda.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#34) sh4d0w válasza LamerGyuri (#6) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Na vajon?

https://www.coreinfinity.tech

(#35) LamerGyuri válasza MasterDeeJay (#28) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

MS-nél szándékosan csinálják szarra az oprendszert és csesznek ki a felhasználókkal de nem jöttem rá miért?

"Felnőtt" egy generáció, még az XP-n, akinek az első dolga volt kikapcsolni MINDENT, ami MS: rendszervisszaállítás, update, biztonsági központ, minden, ami 1mb-nál nagyobb helyet foglal, stb....
Most ugyanezek "írják" a 10-est. Szerinted? :U ;]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#36) MasterDeeJay válasza LamerGyuri (#35) üzenetére

Gémőr gépnél valóban egyszerűbb volt és most is egyszerűbb kikapcsolgatni minden olyan funkciót ami akár egy miliseccel is lassítja a rendszert. :DDD
Csak céges gépen ahol a stabilitás fontosabb ott necces.
Meg mondjuk sp0 xp nem volt rossz, aztán szépen lassan lelassult a sok javítástól. sp0 még elment 128mb ramon, sp3 halál lenne annyin.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#37) 5150 válasza Ispy (#22) üzenetére


5150
aktív tag

Pl dism++ ?

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#38) hulp01 válasza Kansas (#20) üzenetére


hulp01
senior tag

Hát nekem nem csinálja meg. Igaz Win7, de akkor is működnie kéne. Szarakodik vele egy csomót, aztán újraindítás után benyögi, hogy nem sikerült és visszaállít mindent. Aztán a művelet közben lefolglalt hely sem mindig jön vissza azonnal. Maga a Disc Cleanup is igényel helyet, amit nem jelez előre semmi. Lassan a 60 gigás partíció nem elég ennek a nyomorult windows-nak.

(#39) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

A lépés még oké, de ez az indoklás a terrabájtos merevlemezek és SSD-k korában...
Ha azt mondták volna, hogy "teljesítménynövelés végett" (nem tudom, mennyit eszik a Registry Backup) vagy "biztonsági okokból" (ne lehessen a backup felülírásával kártékony kódokat bejuttatni), az egy kicsivel elfogadhatóbb lett volna a szakmának szvsz.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#40) GypsFulvus2


GypsFulvus2
őstag

Lemaradtam: Mikor vásárolta fel a MS-t Monty Python Repülő Cirkusza???

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#41) Tetsuo válasza Necroman_Mk2 (#39) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Addig olvastam, hogy "terrabájtos".

(#42) Tetsuo válasza GypsFulvus2 (#40) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

A Win 10 debütálásakor már biztos a tulajdonukban volt. ;)

(#43) Kékes525


Kékes525
félisten

Akkor ez mi? [kép]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44) opr válasza Tetsuo (#42) üzenetére


opr
veterán

8.0 lesz az, amire gondolsz. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#45) vtzsolt


vtzsolt
csendes tag

Ha nincs engedélyezve akkor is hozzá lehet férni csak kissé el van rejtve:
https://pureinfotech.com/restore-registry-backup-windows-10/

(#46) Ispy válasza opr (#44) üzenetére


Ispy
veterán

Mármint vista? ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#47) opr válasza Ispy (#46) üzenetére


opr
veterán

Nem, szeritem ott meg csak komolyan targyaltak, de aztan ugy tunt, hogy nem lesz belole semmi, ugyhogy kihoztak a win7-et, de aztan valahogy megis sikerult megegyezni, ugyhogy gyorsan kihoztak a win8-at. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#48) rulla


rulla
tag

Biztos mentegeti azt továbbra is, csak nem a "sajátgépre"...

(#49) macman507


macman507
aktív tag

Nem azért, de én ebből a PH-s cikkből egy kép alapján nem tudtam visszaállítani, viszont az itt található utasításokkal ment:

https://www.ghacks.net/2019/06/29/microsoft-explains-the-lack-of-registry-backups-in-windows-10/

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#50) Ispy


Ispy
veterán

Mondjuk ezt egy normális programozó úgy csinálta volna meg, hogy menti továbbra is, de aki akarja, az ki tudja kapcsolni. Én legalább is, mint programozó így csináltam volna...

Aki használta eddit ezt, az most szív, aki meg eddig nem is tudott róla, annak meg kb. mindegy volt eddig is.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.