Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joey04


joey04
titán

Nem csodálom. Sok helyen fikázzák a termékeket, főleg az újabb szériákat, de én sok más márkát is használva továbbra is az Apple cuccokat használom a legszívesebben, ezekkel vagyok a legjobban megelégedve. Használok néha mást is, mert egy márka szerintem nem tudja az embert kielégíteni 100 %-ban, de elsődlegesnek mindig visszatérek hozzájuk. Így tovább.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#2) sKie^ válasza joey04 (#1) üzenetére


sKie^
tag

En nem.

''Genyo Kapitany nem kegyelmez!''

(#3) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Mindeközben a Huawei második lett a Samsung mögött.

Apple harmadik.

Persze egy nano másodpercig sem sajnálom az Apple-t :D

hwsw cikk

[ Szerkesztve ]

(#4) NGA


NGA
addikt

"Kitűnő negyedév az Apple mögött"

"Az Apple a harmadik helyre szorult vissza, szinte stagnáló eladásokkal"

:-)

[ Szerkesztve ]

(#5) #65577472


#65577472
törölt tag

Zsugorodó piacon 11,5 millió eladott iPad szép eredmény, "budget" iPad 2018 ide vagy oda.

(#4) NGA Kevesebb eladott modell nem jelenti azt, hogy ne tudja növelni a profitot az Apple.

[ Szerkesztve ]

(#6) NGA válasza #65577472 (#5) üzenetére


NGA
addikt

Én inkább pont abban látom, hogy baromira olcsó, és hogy megy a toll, a sulik meg brutális kedvezményeket kapnak. Én is ezért vettem

A zsugorodó piacon meg a két kinai brutális emelkedést tudott elérni. Mindketten 40% fölött növelték az eladást.

[ Szerkesztve ]

(#7) #65577472 válasza NGA (#6) üzenetére


#65577472
törölt tag

Az iPad eladásokat egyértelműen a 2018 húzta meg, de gigászi profit a Pro-n és az X-en van.

(#8) aprokaroka87 válasza NGA (#6) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Azért kiváncsi leszek arra hogy a kinaiak miatt a Samsung és Apple tervez-e változtatást.

Mert ha így jőn fel a huawei 2-3 éven belűl a Samsung is "aggódhat".

Persze az sem kizárt hogy a huawei meg elkezd stagnálni.

(#9) NGA válasza #65577472 (#7) üzenetére


NGA
addikt

Még szerencse, hogy elbeszélünk egymás mellett :-) Te a profitot írod, én az eladott mennyiséget. A vevők szempontjából nem az a releváns, hogy melyik cégnek volt nagyobb a profitja, hanem melyik cég készüléke kelendőbb. Mert ugye 20 millió légy nem tévedhet :-)

aprokaroka87:
A huawei stagnálását már 2 éve jelzik, de számomra az a döbbenetes, hogy ezt a növekedést az USA piac nélkül produkálják. Ezért nem merik beengedni az usa piacra, mert akkor tényleg nagy bajban lenne az apple.

[ Szerkesztve ]

(#10) #65577472 válasza NGA (#9) üzenetére


#65577472
törölt tag

A vevők számára teljesen irreleváns, hogy az Apple éppen a második, vagy a harmadik eladott darabszámokat nézve.

A #4 hsz-odra reagáltam, nem beszéltünk el egymás mellett.

[ Szerkesztve ]

(#11) NGA válasza #65577472 (#10) üzenetére


NGA
addikt

Ennek ellenére már reggel óta minden médiából az folyik (kivéve itt), hogy a huawei lenyomta az apple-t. És mivel az emberek mást is olvasnak, mint MA-t, ezért mindenhol ezt fogják látni. Gondolom erre a Huawei rá is tesz pár lapáttal. És akkor amikor telefont vesznek, akkor mint lehetséges alternatívaként megjelenik a Huawei is. És ezért is releváns az eladott mennyiség jelentős növekedése, mivel a BB is azért ment a kukába, mert zuhantak az eladások.

(#12) strogov válasza NGA (#9) üzenetére


strogov
senior tag

"A vevők szempontjából nem az a releváns, hogy melyik cégnek volt nagyobb a profitja, hanem melyik cég készüléke kelendőbb."

Szerintem a vevőket pont nem érdekli egyik sem. Elképzelem a beszélgetést:
- Tudtad, hogy a Huawei feljött a második helyre telefon eladásokban?
- Ne is mond. Most akartam Iphone X-et venni, de ezek után tuti P20 Pro lesz.
- Te hülye hát a Samsung az első!
- Tényleg ... akkor S9-et veszek.

(#13) #65577472 válasza NGA (#11) üzenetére


#65577472
törölt tag

Nehezen hiszem el, hogy azért lesz a Huawei lehetséges alternatíva, mert feljöttek a második helyre.

Az emberek többsége pedig nemhogy mást, de még MA-t sem olvas és fogalma sincs arról, hogyí mi zajlik a Samsung mögött.

[ Szerkesztve ]

(#14) NGA válasza strogov (#12) üzenetére


NGA
addikt

Ennek ellenére a Huawei már több mint 10 millióval több telefont ad el, mint az apple. Ez a negyede az apple eladásainak. Mondjuk jelenleg már a csapból is a huawei folyik, ha pécsett bemész az árkádba, rögtön a bejáratnál ott van a Huawei, legalább 15-20 készülékkel kiállítva. Szinte beletolják a képedbe. És ha azt olvasod, hogy a világon a második legtöbbet eladott telefonon ez a név szerepel, akkor ez csak erősíti a pozitiv márkaidentitást.

Barkin: Érdekes módon az ismerettségi körömben régebben rengeteg volt a Samsung, és az Iphone. Jelenleg Mate 10 pro és P20-at látok már sokuknál. Meg is lepődtem.

[ Szerkesztve ]

(#15) #65577472 válasza NGA (#14) üzenetére


#65577472
törölt tag

Ugyanakkor ha ránézek a P20 családra, sugárban ásítok színeset, mert olyan nevetséges az iX másolása.

(#16) aprokaroka87 válasza #65577472 (#13) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Azért szerintem az utobbi 2-3 évben a huawei is sokat költött pl marketingre.

Kb ismertségben feljőttek az Apple és a Samsung szintjére.

(#17) Danny365 válasza NGA (#11) üzenetére


Danny365
őstag

Szerintem aki iPhone-t vesz/vett, annak teljesen lényegtelen, hogy egy huawei mennyit ad el, főleg, hogy csomó modelljük van mindenféle kategóriában.

Ennyi erővel az ios/Apple rég haldokolna, mivel háromszor annyi eszközön fut android, aztán mégis a robot a szegény ember iOS-e ugyebár.

(#18) Fred23


Fred23
nagyúr

Nekem semmi bajom velük általában, de számomra az Android kényelmesebben használható.

(#19) #65577472 válasza aprokaroka87 (#16) üzenetére


#65577472
törölt tag

Ezt nem vitatom, de egyúttal totál leégették magukat azzal, hogy nem törekedtek az egyediségre.

(#17) Danny365 "aztán mégis a robot a szegény ember iOS-e ugyebár" :W

[ Szerkesztve ]

(#20) NGA válasza #65577472 (#15) üzenetére


NGA
addikt

Nekem például a P20 jobban bejön külsőleg, mint az iX. Ennek ellenére azért nem vettem eddig iphone-t, mert nem lehet vele fizetni az otp rendszerében.

[ Szerkesztve ]

(#21) #65577472 válasza NGA (#20) üzenetére


#65577472
törölt tag

Nekem egyik sem tetszik.

(#22) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

" az egy részvényre jutó nyereség növekedése 40%-ra rúgott."

Ez nagyon durva. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#23) Somatom válasza Danny365 (#17) üzenetére


Somatom
veterán

"aztán mégis a robot a szegény ember iOS-e ugyebár."

Még nem, mert az IOS nagyon le van korlátozva. Most még úgy fogalmaznék, hogy az IOS az ecccerű user Android -ja. De sajnos, a Google egyértelműen az IOS irányába halad (lásd az aláírásomat).

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24) vicze válasza NGA (#4) üzenetére


vicze
félisten

Valósan meg 4. helyre BBK mögött, de ez megint csak senkit se érdekel. :)

(#25) joey04 válasza #65577472 (#10) üzenetére


joey04
titán

így van. az emberek fejében szét van választva, hogy iphone és android. így. nem apple és google, apple és samsung, huawei, stb, nem ios és android, hanem iphone és android. ennyi. szerintem egy darabbal sem ad el több készüléket a huawei, azért mert elmondhatják magukról, hogy másodikak. Szakmailag pedig minden olyan gyártó csalódást keltő aki nem csak felsőkategóriás készülékekkel van jelen
és nem tudja megelőzni az Apple-t.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#26) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Így tovább. A X-zel nagyon elégedett vagyok, tuti nem váltok más márkára egyhamar, csak a X nagyobb kijelzős utódjára.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#27) #65577472 válasza joey04 (#25) üzenetére


#65577472
törölt tag

Nálam szinte az összes gyártó tiltólistára került a notch mánia miatt. Ugyanazzal a lendülettel fordítottam hátat a Xiaominak, mint a Huaweinek, stb. Droid fronton szinte csak a Samsung maradt, aki meg tudta őrizni az egyediségét. Tegyük hozzá, iX-et sem vennék soha a szenzorsziget miatt, mert ronda, nagyon...

[ Szerkesztve ]

(#28) joey04 válasza #65577472 (#27) üzenetére


joey04
titán

hát nagyot fordult a világ az tény. régen a samung volt a legnagyobb koppincs (anno a nokiát, aztán az iphone-t másolták és ezeknek köszönhették, hogy elindultak felfelé), de jelenleg valóban a legegyedibb droidos gyártó.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#29) NGA válasza joey04 (#25) üzenetére


NGA
addikt

"az emberek fejében szét van választva, hogy iphone és android."

nevetni fogsz. A telefonvásárlók egy része (és nem kis része) azt sem tudja, mi az az android, vagy az ios. Nekik ájfon, hüvej, szamszung van esetleg. Lövésük sincs róla, hogy melyik verzió fut a telefonon, és nem is frissítenek. Akkor döbbenek rá, hogy nekik másfajta van, mikor a barátjuk mutatja, milyen appot töltött le, és nekik nem olyan a programbolt :-) Sokan azt sem tudták mi az a windows phone, csak nem értették nekik miért nincs meg a pokemon. Sokan azt hiszik, hogy az internet=facebook+Youtube, nem is keresnek nagyon.

(#30) Somatom válasza NGA (#29) üzenetére


Somatom
veterán

"Sokan azt sem tudták mi az a windows phone,"

Azt tudom, hogy mi a "phone". De, mi az a "Windows"? :F :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#31) janeszgol válasza Danny365 (#17) üzenetére


janeszgol
félisten

Na mert az iOS felhasznalok annyira tehetosek.
Ma voltam bent a munkaugyin (nem inteztem ott semmi hivatalost, csak mentem valakihez). Ket kisebbsegi, mindkettonel iPhone Plus, illetve az egyiken egy watch is.

[ Szerkesztve ]

(#32) Teo.


Teo.
aktív tag

Gyilkos számok :D

5110\3410\OT565\6600\6630\5800\N97mini\710\N93\625\640\1020. 3S\Note4\Note5\Mate20\Mate20X⁵G. 13ProMax - ThinkPadT500\T520

(#33) strogov válasza NGA (#14) üzenetére


strogov
senior tag

Azért fogynak jól a Huawei gépek, mert jók az értékesítési csatornái. Sok a reklám, áruházakban jó helyen vannak, sokszor külön pultot kapna, és alacsonyabb áron adják a telefonjaikat mint a Samsung. Legkevésbé sem szempont sehol, hogy most 2., vagy 3. helyen állnak eladásban.

Mi is huawei-t (p20 lite) vettünk most kedvesemnek, mert az A300 már kiöregedett. Samsung-ot szeretett volna _nagyon_, de az idei A széria egy rakás szar, a tavalyi meg nincs dual sim-mel. S8-9 túl van az összeghatáron. A8 nagyon szép gép, gyors is, de olyan képeket csinál, hogy nem hittem el. Xiaomi 5A-tól 30-ért többet vár az ember. A tesztek nem adják vissza azt a borzalmat amit élőben lát az ember.

(#34) Totheground


Totheground
addikt

"Nem megy az X", "Ketszer annyi van a raktarban, mint amennyit eladtak", "senkinek nem kell a notch miatt".

Ha
Ha
Ha

Suck it. ;]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#35) NGA válasza strogov (#33) üzenetére


NGA
addikt

Igen, pont ezt írtam le. Hogy ha bemész pl az MM-be, nem tudod kikerülni őket. És ha ez mellé azt hallják, hogy sokan veszik, akkor ez is a marketing része.

Totheground: 2q17-ben nem volt iphone x. És most csak 300e telefonnal adtak el többet. Akkor mégsem mehet annyira, mint várták. De lehet tévedek

[ Szerkesztve ]

(#36) Totheground válasza NGA (#35) üzenetére


Totheground
addikt

Az atlagar viszont durvan felment. Azaz az X reszaranya nagy volt ebben a szeletben. Tobb helyen azt irtak, hogy messze az fogyott a legjobban, igy ment az ASP egeszen 724 dollarig, ami eleg brutalis.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#37) NGA válasza Totheground (#36) üzenetére


NGA
addikt

"Ez 17%-kal nagyobb árbevételt jelent 2017 hasonló időszakával összevetve"

Ha a legkisebb vehető telefont nézzük, akkor
6S 32GB - 449 USD
7 32GB - 549 USD
8 64GB - 699 USD

Tehát folyamatosan megy fel, igy a nagyobb árbevétel betudható "akár" az áremelésnek is nem? Természetesen nem a legkisebbet veszik, de ez az egyetlen, ami az ASP alatt van árban, a többi felette a 8-as sorozatban. Igy simán kijöhet a 724 USD ASP. ami nem is annyira brutális, ha azt látjuk, hogy 700 USD alatt szinte nincs is készülék.

[ Szerkesztve ]

(#38) opr


opr
veterán

Szerintem ez a kituno negyedev leginkabb az androidos gyartok szerencsetlenkedesenek szol. Ugy ertem, hogy alternativa nyujtas helyett copy-paste-elnek a barmok.
Jack elhagyasa, noccccs, nem cserelheto akksi, stb...
Ez regen ugy nezett ki, hogy (tajekozott vasarlo eseten) akinek eleg volt, amit nyujtott az apple, vagy talan meg szimpatikus is volt az egyszerusege, az megvette azt, akinek fontosabb volt, hogy a keszulek tobbet tudjon, szabadabban mozogjon, cserebe komplikaltabb kezelni, az vett droidot.

Erre most mit lat?

A droidos gyartok annyira hatalmas balf@szok, hogy nem kepesek felismerni, hogy a hulye masolassal gyakorlatilag sajat magukat degradaljak masodik opciova. Hat, igy viszont mar megertem, ha a vevo ugy gondolkodik, hogy ha mindketto ugyan azt a baromsagot csinalja, akkor veszem azt, amirol azt hallottam, hogy gyorsabb, meg jo a kameraja es konnyu kezelni.

Tegyuk hozza, en egy hetig se birtam a droid utan az iOS-t, egyszeruen folyamatosan szamomra orjitoen idegesito falakba utkoztem, ugyhogy enyhen szolva nem apple-fanatizmus mondatja velem a fentieket, szimplan ez a szerintem megalapozott velemenyem.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#39) Robi BALBOA válasza joey04 (#1) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

"Így tovább." -Hát tényleg, csak had legyenek még még és még drágábbak a telefonok, hajrá! :DDD

Bakker ez most komoly, akármekkora fan is legyen valaki, már régen ott kellene tartani, hogy azt mondja Állj!

"53,3 milliárd dolláros árbevételre tett szert. A következő negyedévben Cupertino ennél is jobb eredményre számít: 60 és 62 milliárd dollár közé várja a céges árbevételt."

-Szóval látva, hogy a vásárlóik annyira elvakultak, hogy bármeddig emelik az árakat az nem baj, Így a következő negyedévben IS megnyomják az árakat.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#40) Kamikaze75


Kamikaze75
tag

Azt azért hozzá kell tenni jelenleg a huawei és samsung
adja a legtöbb és legfejlettebb innovációt és technológiát a mobiljaikba,huawei akku terén kiemelkedik a mezőnyből pld,és nagyon gondolkozom hogy következő teló huawei lesz,sokan ezért fordultak el az iphone-tól hogy fele annyiért mind minőségben technológiában azt vagy többet nyújt mint az apple
Bár sajnos kezd elszállni árakban a samsung és huawei is.
És itt van GPU turbo ami lehet csak ámítás de még takarékosabbak lesznek a huawei mobilok amely készülékek megkapják teljesítmény veszteség nélkül

[ Szerkesztve ]

(#41) Lobeu válasza Totheground (#34) üzenetére


Lobeu
csendes tag

Romániában a telekomnál tavaly december óta készlethiány van. Nonstop 1-2 hetet kell várni a telefonokra, ahogy jön szállitmány, megy ki előrendelésbe. :U

(#42) Foglalt név válasza opr (#38) üzenetére


Foglalt név
addikt

Bocs, hogy direktben neked szegezem a kérdést, de mik ezek a falak? Volt 2 évig Windows-om, aztán 2 évig Androidom és most 2 hete iOS. A Windows bukása miatt valakibe nagyon bele tudnék rúgni, a 8.1 az egyik legkellemesebb rendszer volt a csempével és a robosztusságával, pár finomítás hiányzott, mielőtt a 10-essel vízbe fojtották volna. Az Android nekem egy beteljesületlen ígéret, bootloader, root 3 hét masszív szívás nélkül, amivel tönkreteszed adb-ben a telefonod, semmivel sem lehet többet testreszabni, mint a másik kettőben. Egy fizikai gomb viselkedését ugyanúgy nem tudom megváltoztatni csak Xposed vagy más hasonlóval. Elmúltam 12, úgyhogy azt értékelem, aminek funkciója is van, a lefolyik a mátrixbetű dinamikus háttérkép nem okoz örömet. iOS-ben például van smart invert, éjszaka jó lenne, mert a fekete háttér kevésbé zavar, mint a fehér. Működik? Majdnem. Androidon meg tudod változtatni a menu kinézetét root nélkül? Nem.
A Samsung például tudott olyat, hogy vibrál, ha felveszik a telefont, ügyfélszolgálatot hívva ez áldás, iOS tudja? Jailbreakkel… Andorid tudja? Nem.
1 héten 3x kellett újraindítani az iOS-t, mert stabil. Egyik kutya, másik eb, gigászi cégek, veszed amit elédraknak, mert a többségnek jó bármi, úgyhogy a profitjuk megvan, ha nem tetszik költözhetsz barlangba.

(#43) Wesder válasza Danny365 (#17) üzenetére


Wesder
félisten

Geez man :DDD Rég nevettem ilyen jót :R

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#44) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

"Tulajdonképpen az Apple az egyetlen gyártó, amelyik újra meg újra tetemes profitra képes szert tenni az okostelefonok körében."

Sajnos ez így igaz, mert a többi terméküket lesz*rják.

[ Szerkesztve ]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#45) Viktor77 válasza #65577472 (#15) üzenetére


Viktor77
titán

És gondolj bele, a másolat jobban fogy mint az eredeti.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#46) #65577472 válasza Viktor77 (#45) üzenetére


#65577472
törölt tag

No igen, de jóval olcsóbb is. Meg sokan nem szeretik az iOS-t. Én mindkét platformon jól elvagyok, Samsung-ot és iPad-et használok.

(#47) Viktor77 válasza #65577472 (#46) üzenetére


Viktor77
titán

Azért egy P20Pro nem sokkal olcsóbb, és ez a típus jócskán beleszólt az eladásokba.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#48) #65577472 válasza Viktor77 (#47) üzenetére


#65577472
törölt tag

Nem olcsó, de valószínűbb, hogy a P20 és a P20 Lite tolta a Huawei szekerét.

(#49) Danny365 válasza Viktor77 (#45) üzenetére


Danny365
őstag

Erről van valami kézzelfogható adat, hogy a P20 jobban fogy, mint az X? En valahogy erősen kétlem.

(#50) opr válasza Foglalt név (#42) üzenetére


opr
veterán

Igy hirtelen:
- Ami miatt a foldhoz tudtam volna vagni, az az, hogy ha egy telefonszamot copy-paste-ezel a tarcsazoba, utana nem tudod modositani. Mennyire alap dolog lenne ez mar komolyan? Anno eleg sokszor fordult elo (meg most is), hogy nemzetkozi hivast kellett csinalni, de nem olyan formatumban kuldtek el a szamot. Az, hogy beirtam valamit a tarcsazoba, mondjuk az elso 5 szamot, aztan atleptem a masik programba, hogy megnezzem a maradek szamokat, visszaleptem a tarcsazoba, es ures volt, a beirt szamok nelkul... Ahhh, ha ragondolok is felmegy az agyvizem. Vegul a copy-uj sms-paste-modosit-copy-delete draft-tarcsazo megnyit-paste-felhiv hihetelenul felhasznalobarat metodust hasznaltam, amig birtam...
- Ez ma mar valszeg nincs igy, de a testreszabhatosag teljes hianya, kameraban a beallitasok teljes hianya szinten idegesitett
- A htc-s telefonkonyv kontaktok minden massal osszekapcsolasa olyan szinten zsenialis volt akkor, hogy droidosoknal se nagyon volt parja, egyszeruen zsenialis volt. Namost ios-en gyakorlatilag nem letezo funkcio volt ez akkoriban (i5 talan)
- az, hogy a telefon nem tudott mindenfele izmozas nelkul sima hattertarkent mukodni, szinten megoritett. Az, hogy nem volt ra egy erdemleges filekezelo, es nem engedte, hogy szabadon garazdalkodjak, plane
- volt meg rengeteg aprosag, ami nem jut hirtelen az eszembe, arra emlekszem, hogy gyakorlatilag orankent jott szembe valami, amit meg akartam csinalni, de nem tudtam. Ja, az, hogy nem volt egy epkezlab ora-idojaras widget, meg egy ertelmes, mindennel leszinkronizalodni tudo teljes "oldalas" naptar widget, az meg aztan a jeghegy csucsa volt.

En nem tudom, milyen droidos telefonokat hasznaltal, de amiket en hasznaltam (ok, foleg htc-k), ott egeszen hihetetlen a testreszabhatosag merteke.

Azzal en is ugy vagyok, hogy azt ertekelem, aminek valos erteke van, szamomra a samsung ezert esik ki csuklobol amikor telefont keresek (ezert most kapni fogok, tudom, de annyi felesleges, valojaban nem mukodo, vagy esetleg konkretan hasznalat szempontjabol karos baromsagot, mint a samsung a telefonjaiba pakol, hogy jobban menjen a marketing, senki mas nem csinal).

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.