Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gliskard


gliskard
senior tag

Bár a döntés főleg a pénzről szól, azért a User-ek szempontjából sem olyan rossz. Anno a klasszik gameboy esetében ugyan ez játszódott le, már dolgoztak a következő generáción amikor a Pokemon egy újabb lökést adott a platformnak és elvetették elvetették a generáció váltást. A lényegesen később piacra dobott GBA már nem is ez volt.

Továbbá még egy éve sem volt a DS széria kivégzésével és a fejlesztők Switch-re terelése (és az 'igazi handheld' switch lite kihozatala), ennek a hatása kb 1 év múlva fog érződni, ezért sem lenne szerencsés a következő generációra váltás.

(#2) Busterftw válasza gliskard (#1) üzenetére


Busterftw
veterán

Igazabol ennyi a titok, ha tovabbra is hozzak a jo jatekokat akkor nincs ertelme uj konzolnak meg.

(#3) Alexios


Alexios
veterán

Annak örülök, hogy jönnek még rá egy ideig játékok, azt viszont sajnálom, hogy a pro változatot elengedték.

(#4) gliskard válasza Alexios (#3) üzenetére


gliskard
senior tag

Valószínűleg PRO csak a kiszivárgott információk félre értelmezése miatt volt - az új/felújított nVidia SOC miatt az újságírók vizionáltak egy PRO verziót. Nintendo simán piaci/üzleti alapon döntött a "ráncfelvarrás" mellett a PRO helyett. Anno a GB időszakban a GBC majd később a DS-nél a különböző variációk piacra dobásával megtapasztalták a fragmentáció előnyeit és hátrányait. Ráadásul Japánban, észak Amerikában és nyugat EU-ban a Switch-nek sikerült az Xbox és a PS konzolok mellé kerülnie. A vásárlók nem PS / XBOX / SWITCH között döntenek, sokkal inkább a második konzolnak veszik.
Switch inkább a mobil játékokkal "versenyez".
Jelenleg fontosabb az egységes játékos piac még akkor is ha e-miatt sok AAA címet nem fognak tudni portolni Switch-re. Korábbi generációk esetében is a játékokban a kreativitásra építettek a nyers számítási teljesítménnyel szemben. Ez eddig szépen bejött.

(#5) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Nyilván csak a pénzről szól az egész, ettől függetlenül elég sovány lesz a Switch hardvere már 2022-ben is, ha meg még ki is tolják pár évvel...
Így is kb a Luigi Mansion 3 már kimaxolta a hardvert.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#6) GreatL


GreatL
őstag

Kitolják... így az emberekkel is kitolnak. Mindegy, emulátor is hamar lesz így ha valakinek exkluzív kell a N-től és normálisan akarja játszani.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#7) PHM válasza GodGamer5 (#5) üzenetére


PHM
addikt

Sovány a hardver?
Én DSL-en tolom épp a Pokémon white 2-t és kiválóan szórakozok.
Abszolút nem zavar, hogy csirke hardver van benne.
Tök mindegy, hogy mi dohog a gépben, ha a játék szórakoztató,
és hosszú időre leköt. Szerintem.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8) GodGamer5 válasza GreatL (#6) üzenetére


GodGamer5
addikt

Már van hozzá emulátor. Pl a Mario Odyseey-t most tolom vele 21:9-ben. Elég jó.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#9) gliskard válasza GreatL (#6) üzenetére


gliskard
senior tag

nem hinném, hogy a magyar warez közösség tagjai lennének a célcsoport a termék stratégia kapcsán... :)

[ Szerkesztve ]

(#10) #54625216 válasza gliskard (#4) üzenetére


#54625216
törölt tag

A Switch hardver eladásokban már megelőzte az XBox One-t, azaz jelenleg a második helyen áll a PS4 mögött.
Amíg nem lesz valódi ellenfele a handheld piacon, addig nem is kell váltaniuk.
Abban egyetértek, hogy alapvetően a mobilokkal versenyez, főleg a gyerekek körében. Már csak a Fortnite önmagában eladja a Switch-et ebben a célcsoportban.

(#11) Felesbandi válasza PHM (#7) üzenetére


Felesbandi
senior tag

+1

Amig a jatekok ilyen jok es barhol jatszhatok veluk, addig nekem is total mindegy a hardweres ero.

Sokkal inkabb vagyok magasabb fenyerore es osszessegeben jobb kijelzore es bt fules tamogatasra.

(#12) gliskard válasza #54625216 (#10) üzenetére


gliskard
senior tag

Nem az eladási darabszámra gondoltam (bár ez jó, de még nem érte be a Wii-t), inkább a termék pozicionálására - ebben a tekintetben nem vetélytársa a PS/XBOX vonalnak.

(#13) robi-k válasza gliskard (#12) üzenetére


robi-k
őstag

Nekünk van Xbox One és Switch is. Az Xbox-ot a lányom ebben az évben be sem kapcsolta.
Örülök, hogy még egy jó ideig a Switch-re fognak koncentrálni az új játékok kiadása során.

(#14) xsjado93 válasza GreatL (#6) üzenetére


xsjado93
senior tag

Milyen kenyelmes lehet egy gamer laptopon jatszani a kanapén/ágyban, illetve tomegkozlekedesen/vonaton is sokkal kenyelmesebb lehet laptopon szorakozni mint a celhardveren futtatni. De legalabb ingyen van a jatek :))

Your life is a lie.

(#15) BusinessGuy válasza GodGamer5 (#5) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Az már megjelenéskor sovány volt, de nem is ez adja el....

(#16) gliskard válasza robi-k (#13) üzenetére


gliskard
senior tag

Ne érts félre nem fikázom a switch-et! Sőt! Nekem is van és pont a "switchesssége" miatt vettem és használom (én is a lányommal közösen). Az én szempontomból is jó, hogy kitolják a termék ciklust - nagyon remélem, hogy a Zelda: BotW, Mario Odyssey, Luigi's Mansion 3 és hasonló játékokból még jön jópár erre a konzolra.

(#17) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Én csak azt nem értem, hogy hogy a viharba lehet még mindig ilyen drága ez a konzol? :((( Ha felmegyek apróra, olyan irreális árakat kérnek a konzolért, hogy az röhej...nem sokat találni 100 ezer forint alatt...

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#18) Alexios válasza Hopkins95 (#17) üzenetére


Alexios
veterán

Nemrég még nem tudtak eleget gyártani akkora kereslet volt rá, nincs okuk árat csökkenteni

(#19) RoyBatty válasza Hopkins95 (#17) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

A vírus miatt egy darabig állt a gyártás, a kereslet (főleg az USA-ban) meg nőtt, az ebay-en egy darabig a használt konzol is drágább volt, mint a listaár!

(#20) gliskard válasza Hopkins95 (#17) üzenetére


gliskard
senior tag

Kanadai barátom a fia születésnapjára (május vége) csak nagy nehezen tudott switche-et venni, ott is hiánycikk. pl.: Animal Crossing NH tematikus gépet közel kétszeres áron árulták a nem hivatalos viszonteladók.

(plusz a forint ritka gyenge most ami itthon tovább tolja a bolti árakart, a használt piac pedig ehhez igazodik)

[ Szerkesztve ]

(#21) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Azért az is szerepet játszhat a döntésben, hogy nincs mire váltaniuk. Nem lepődnék meg ha a következő AMD vagy valami "gamer mobil" soc alapú lenne.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#22) Hopkins95 válasza gliskard (#20) üzenetére


Hopkins95
addikt

Nintendo Switch Production Is Returning To Normal After Months Of Supply Issues

Ezt maga a Nintendo mondja, ez majd egy hónapja volt, szóval nem igazán értem.

Amúgy tudjátok hol találtam most legolcsóbban? :)) Francia Amazonon. :DD Rendeltem egyet aztán meglátjuk mi lesz.

(#19) RoyBatty
ebay-en egy darabig a használt konzol is drágább volt, mint a listaár!

Ebayen előbb néztem és csak pislogtam az árakon. Nem tudom ki az a dilló, akinek eladják ebayen, ha elérhető hivatalosan olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#23) robi-k


robi-k
őstag

Pletykák szerint a Nintendo is fontolóra vette, hogy a Sony és Microsoft konzolokhoz hasonlóan AMD Zen architektúrájú SOC procira váltson, de ekkor viszont búcsút kellene mondani a mobilitásnak és a Switch Nvidia Tegra chipre tervezett játékok vagy egyáltalán nem, vagy emulátorban lennének futtathatóak az új konzolon. Viszont pont a mobilitás az egyik nagy előnye a Switchnek.

Az Nvidia nem kíván újabb Tegra procit fejleszteni, viszont az AMD a notebookba szánt Zen procikra építve tudna tervezni energiahatékony SOC, de az akkor is jelentősen gyengébb lenne az új Xbox vagy PS5 képest, ha most fejlesztenének. Viszont 2-3 év múlva a 3 nm készülő új Zen 4 architektúrájú mobil AMD procik magas teljesítménye, párosítva az alacsony fogyasztással- és hótermeléssel, már versenyképes alapja lehet(ne) egy új hordozható konzolnak...

(#24) gliskard válasza robi-k (#23) üzenetére


gliskard
senior tag

ARM vonalon azért még lenne alternatíva – itt van Nvidia Tegra X1 vs Snapdragon 855 összehasonlítás. Nyers számítási kapacitásban és energia hatékonyságban nem lenne rossz, persze kemény munka kellene egy jól optimalizált driver-hez (ez a mobil piacon is probléma jelenleg) de nem lehetetlen.

A másik lehetőség bevárni a Samsung saját SoC-jében az AMD GPU-ra váltást és erre ráülni, driver szinten jobb lenne a Nintendo helyzete mint a Snapdragon-nal.

Nyers számítási teljesítmény pedig nem minden, pláne a nintedo estetében ;) anno a GB-t már megjelenésekor temette a szaksajtó a gyenge hw és kijelző miatt – mivel egyszerre jelent meg az Atari Jaguar-ral. Aztán beigazolódott Gunpei Yokoi viziója és a gyenge HW a lényegesen jobb üzemidővel és kreatív játékokkal lazán lenyomta a Jaguart.
Évekkel később amikor már zuhantak az eladások és kész volt a következő generáció bejött a Pokemon ami megint az egekbe nyomta az akkor már tényleg elavult GB eladásait és brutál mennyiségű cartridge fogyott. A nintendo elhalasztotta a next gen GB kiadását és a inkább a meglévőt javították kicsit majd jött a GBC. Késöbb a GBA ismét nem egy csúcs HW volt, de elég jól ment.

Anno a DS-t is temették a Sony PSP-vel összehasonlítva a gyengébb HW és kijelző miatt (a nintendo sem volt biztos a koncepció sikerében ezért is nem kapta meg a GB márkanevet).
Megjelenéskor a szaksajtó nagy része borítékolta a
Wii bukását is mivel az adott konzol generációban lényegesen gyengébb volt mint az Xbox és a PS, ennek ellenére brutál eladásokat produkált az alapgép és játékok szintjén – Wii volt a Nintendo legjobb eladást produkáló konzolja.
Most itt van a Switch ami megjelenéskor is viccesnek hatott teljesítmény szempontjából a két versenytárshoz viszonyítva...

(#25) PHM válasza gliskard (#24) üzenetére


PHM
addikt

Az atari Jaguar asztali konzol volt, '93 novemberében jelent meg az USA-ban.
Amire te gondoltál, az az Atari Lynx lehet: [link]
Az kb 5 hónappal a Gameboy után jelent meg.
Kár, hogy kevés jó játék jelent meg rá, a viszonylag erős hardver dacára.
S ha már a hardverekről esett szó:
GB: Z80 alapú processzor, a fejlesztők eléggé ismerték már akkor.
GBC: szintén Z80, csak magasabb órajellel.
GBA: Z80, + ARM7, ismert és közkedvelt proci volt a maga idejében.
DS: ARM7, + ARM9, szintén rengeteg helyen volt használatos.
3DS: 2 magos ARM11.
Wii: Gyakorlatilag egy felturbózott Gamecube chipset dohog benne.
Egyszóval nem a legmodernebb hardver került a konzolokba, ami szvsz
azzal járt, hogy kevesebb idő kellett a hardver kiismerésére, így több
idő/energia maradt a játékok fejlesztésére.
És hát valljuk be, ez az, ami eladja a konzolt.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#26) gliskard válasza PHM (#25) üzenetére


gliskard
senior tag

:R igen Lynx - usa-ban szinte egyszerre került piacra a gb és a lynx - és igen a nagy hibája a gyenge játék támogatás volt és a nagyon rövid működési idő - zabálta az elemek

[ Szerkesztve ]

(#27) ted_tris válasza RoyBatty (#19) üzenetére


ted_tris
tag

Ja az jo kis suket duma volt.
Meg jo, hogy jott ez a szar es lehetett indokot talalni az aramelesre.
#21: Szerinted a tegra az mi ?

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#28) Hopkins95 válasza gliskard (#24) üzenetére


Hopkins95
addikt

Én a Snapdragonos megoldást elég valószínűtlennek tartom. Nézd meg azokat az eszközöket, amelyekbe a csúcs Snapdragon csipet teszik bele, hogy milyen ütemben drágulnak évről évre. Ez egy olcsónak szánt játékkonzolnál nem lenne reális. Ráadásul azokra a csipekre a mobiliparban nagyon nagy a kereslet, úgyhogy nem is valószínű, hogy olcsóbb lesz.

Amúgy az Nvidiának van Tesla Xavier nevű lapkája is, ami egy újabb Nvidia Tegra X1-nek tekinthető, az miért nem jó?

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#29) gliskard válasza Hopkins95 (#28) üzenetére


gliskard
senior tag

"Amúgy az Nvidiának van Tesla Xavier nevű lapkája is, ami egy újabb Nvidia Tegra X1-nek tekinthető, az miért nem jó?"
Elméletben jó lehet, bár tudomásom szerint azt a vonalat az Nvidia kifejezetten az autó illetve beágyazott szegmensre optimalizálja, fogyasztás szempontjából problémás lehet handheld alkalmazása. – erről Abu85-t kellene kérdezni.

"Én a Snapdragonos megoldást elég valószínűtlennek tartom."
Snapdragon esetében a jól optimalizált drive illetve a megfelelő Vulkan API támogatás is problémás. Apple a lényegesen gyengébb GPU-ból a jó optimalizálással közel azonos vagy játék élményre akár még jobbat is ki tud hozni.

Eddig a Nintendo mindig figyelt az üzemidőre és inkább beáldozták a teljesítmény egy részét az elfogadhatóbb működési idő miatt - az eddigi piaci tapasztalatok alapján ez jó irány. Valószínűleg ezen nem fognak változtatni. Switch mint hibrid megoldás technikai és ergonómiai szempontokból a Wii U leszármazottja, így utólag a Wii U tekinthető a beta tesztnek. Persze elhagytak funkciókat és e-miatt kellett a Zelda BotW Wii U verzióját is módosítani - hozzá igazították a néhány szempontból "butább" Switch-hez. Valószínűleg a Nintendo-nál már megvan a következő generáció prototípusa, de nagyon sok múlik a piac működésén, az eladásokon a sima GB (és GBC) illetve a DS vonalat is sokáig életben tudták tartani.

(#30) Tentalus válasza gliskard (#29) üzenetére


Tentalus
tag

Szerintem nem kizárt hogy a Nintendo elég nagy ahhoz, hogy fejlesztessen magának egy "saját" chipet az NVidia-tól. Végül is évi 10-15 milliós nagyságrendről van szó... A meglévő Tegra módosítása 1-2 év múlva nem lenne túl nagy munka és jelentős sebességnövekedést tudna hozni.

(#31) gliskard válasza Tentalus (#30) üzenetére


gliskard
senior tag

Lehet... bár ennél olcsóbb lenne a Samsung+AMD mert nem kellene finanszírozni az R&D-t.
és egy ilyen deal-nek a Samsung részéről marketing értéke sem elhanyagolható...

[ Szerkesztve ]

(#32) Hopkins95 válasza gliskard (#31) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ez mondjuk tényleg ígéretesnek tűnik, csak aztán valóban készüljön is kézzel fogható Exynos-Radeonos lapka, mert azóta nem hallottam a projekt felől.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#33) gliskard válasza Hopkins95 (#32) üzenetére


gliskard
senior tag

Samsung saját oldalán 2 hónapos az utolsó infó

(#34) Hopkins95 válasza gliskard (#33) üzenetére


Hopkins95
addikt

Köszi a linket, na erre kíváncsi leszek! :C

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#35) BusinessGuy válasza Hopkins95 (#28) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

A Switch minden csak nem olcsónak szánt, gyakorlatilag egy bődületesen túlárazott hardver. Sem a tudása sem a hardver elemei sem a minősége még csak meg sem közelíti azt az árat amennyiért vesztegetik...Simán beleférne az a snap ahogy olcsóbb telefonokba is, csak persze akkor nem lenne meg a nintendo többszörös pofátlan nyeresége gépenként....

[ Szerkesztve ]

(#36) Hopkins95 válasza BusinessGuy (#35) üzenetére


Hopkins95
addikt

Akkor hasonlítsuk csak össze egy gamer telefonnal vagy hordozható mini PC-vel és nézzük meg mibe kerül egyik meg a másik ill. milyen játékok vannak rá:
Asus ROG Phone 3 299 ezer forint
Lenovo Legion Duel 500 Dollár Kínában
-1-2 gyöngyszemet leszámítva free2play játékok

GDP WIN Max 885 Dollár
Smach Z 750 Dollártól, s ez még kitudja mikor lesz leszállítva...
-Ezekre van minden ami PC-re is, de egy vagyon maga a hardvert...

A konzolt meg köztudottan nem a hardver adja el, ezt már elmondta Phelan is az Othersideban. Itt is ez van. Amúgy kicsit én is drágának tartom a Switchet, de hát a PS Vita olcsó volt? Nem annyira...ráadásul abba maga az SD kártya volt a nagy szívatás. Tehát ha kontextusban nézzük a dolgot, akkor már nem is annyira drága.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#37) BusinessGuy válasza Hopkins95 (#36) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Ezt lentebb én is leírtam, nem a hw adja el, de köszi.
Ettől még a tényen nem változtat, a nintendo botrányszar minőséget ad aranyáron mérve, ezért a pénzért simán beférne jóval bikább hw, minőségi kijelző és összerakás, csak akkor nem lenbe rajta a brutálisan magas haszonkulcsuk...

(#38) Hopkins95 válasza BusinessGuy (#37) üzenetére


Hopkins95
addikt

Minden cég profitot akar termelni. Ez van... :U Ha a te logikád alapján gondolkodunk, akkor a GDP WIN is túl van árazva, mert a benne levő hardver jóval olcsóbb, mint amit kérnek érte.

Vagy a gamer telefonok; messze nem kerül annyiba a legyártásuk, mint amennyire beárazzák őket. De nekem inkább azok tűnnek parasztvakításnak, mert Androidon vajmi kevés normális játék van pl., ami nem free2play. Aztán mire fel a 144Hz-es kijelző meg ventilátor a telefonra, ha a gyártó nem kínál rá pl. arra a telefonra írt jó játékokat, ami kihasználja a hardver tudását.

Én azt mondom, a Nintendónál magát a rendszert meg a rendszerre optimalizált játékok kínálatát fizeted meg. Nem olcsó az eszköz, de jelenleg nincs versenyképes hordozható alternatívája. Lehetne jobb a hardver? Lehetne...de nem botrányszar. Maga a Joy con kontrollert meg szerintem nagyon ötletes újítás(bár külön megvéve nem olcsó)... Kijelző? Persze lehetne jobb, de nem katasztrófa...A hardver nem mai csirke, de jól látszik, hogy hiába az Androidos eszközök nyers ereje, ha maga az Android platform meg visszafogja a benne lévő potenciált.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#39) BusinessGuy válasza Hopkins95 (#38) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Nem? Nézz be a gépbe milyen remek hűtés fért ebbe az irreálisan magas árba...Azt meg hogy a rendszert meg az optimalizálást fizeted inkább hagyjuk. Nevetségesen egyszerű blőd rendszer aminél a cfw-k is jelentősen többet nyújtanak minden téren ide véve az átláthatóságot és személyre szabhatóságot is.
Szuper újítás a joycon is.Pláne a máig javítatlan drift problémákkal, és a hulladék analógjaival.
Gamer telefon is parasztvakítás nem vitatom, csak azt mondom hogy a switch ára tudásához és minőségéhez képest nevetségesen magas. Nem kell 14íhz kijelző de legalább egy 10 éves mobiltelefon kijelzőjének a szintjét érjék már el ennyi pénzért, driftmentes joyconokkal, minőségi összeszereléssel....De sokból semmi....

(#40) Hopkins95 válasza BusinessGuy (#39) üzenetére


Hopkins95
addikt

Nemrég vettem Nintendo Switchet és eddig nem driftel a Joy-con, az analóg karral semmi baj. Az összeszerelés szerintem nagyon minőségi. A képernyő fényereje lehetne magasabb mondjuk, azt elismerem, minőségre meg megugorja egy 10 éves telefon LCD panelját. De érdekes, a Nintendo 2DS vagy 3DS-nek ehhez képest sokkal rosszabb kijelzője volt, mégis mennyi embernek megfelelt. Azokhoz képest ami ebben van ám nagy előrelépés. Nem igazán vágom, hogy mit vársz, mikor mobil eszközöket csúcs specifikációkkal aranyáron mérik. :U

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#41) BusinessGuy válasza Hopkins95 (#40) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Majd fog, hamarosan. Analóggal semmi baj persze ha nem szoktad meg a ps vagy x gamepadját és analógjait amikhez képest kacat. Összeszerelés minősége jó? A joyconok lötyögnek, a dokkoló kínai bóvli műanyag, a megszokott feszes nintendo gombok sehol, a hűtésről meg ami benne van hagy ne kelljen képet felraknom... Mindemellé a nevetséges indokkal ellátott plexis kijelző de tény megugorja a 10 éves telefon lcd kijelzőjét megugorja valóban ez kicsit túlzás volt, viszont egy 8 éves Samsung S3 már cipóra verte akárcsak a hasonló kategóriájú készülékek,amik utána jöttek azok mellé pedig nem is rakná az ember...
A mobileszközös csúcs specifikációinak aranyárába azért kicsit jóval több tartozik mint ami egy switchbe kéne, brutális kijelzők,drága kamerák, 4g-5g antennák,vízállóság,komoly érintőkijelző.... Messze több dologból jön ki az az ár,nem véletlen hogy az izom hardverek jóval olcsóbb kínai telefonokban is feltünnek. Nem várok amúgy semmit, szimplán megjegyeztem hogy a Switch jó gép amit a játékainak köszönhet, de maga a hardver röhej kategória minden téren azon az áron amennyiért a nintendo vesztegeti, brutális haszonkulccsal... És amíg veszik az emberek ez nem is fog változni,pedig nagyon ráférne a változás a nintendo gusztustalan üzletpolitikájára. Kár hogy a Sony ahelyett hogy hasonlóan pénzt pumpált volna bele és a játékokba inkább megfolytotta a vitát és a handheld ágat ahelyett hogy már (mondjuk) a Vita 2 lenne a Nintendo konkurenciája....
De talán eljön az idő hogy valamelyik konzolgyártó visszaköszön ha az AMD beválik a mobiloknál...

(#42) Botika89 válasza BusinessGuy (#41) üzenetére


Botika89
tag

Én is nem rég vettem switch-t!joyconok nem lötyögnek,drifteles nincs!szerintem jól össze van rakva!botrányszar minőség?ugyan már! :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.