Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Én csak azt nem értem, hogy már a megjelenésekor kiderült, hogy maga az erre a célra gyártott csúcs 2080 ti sem képes normálisan megjeleníteni, akkor mi bánatos fenéért írjuk le újra és újra, hogy jönnek RTX-re a JÓVALgyengébb és most már (nem is arra fejlesztett) kvázi "elavult" kártyákra a támogatás.
Szimpla matek:
RTX > 2080 ti akkor a 1060 hogy viszonyul hozzá? >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>?
Te jóságos isten!!!! Vegyük már a fáradtságot, hogy nem nézzük egymást, és/vagy senkit hülyének!!!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#52) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Indie játékokhoz jók lesznek a gyengébb kártyák is

Life, Uh, Finds A Way

(#53) paprobert


paprobert
senior tag

Tehát akkor mondhatjuk, hogy a DXR hivatalosan most jelenik meg, és a dedikált cache nélküli DXR futtatás itt tart most.

Ez lényegében a technológia univerzális sebessége, +-30% a compute képességnek és a memória sávszélességnek megfelelően.

A végén lesz itt értelme a Radeon 7 1 TB/s memóriasávszélének... :D (nem)

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#54) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Ez arra lesz jó, hogy lassúnak érezzük a kártyánkat és idővel cseréljünk RT képes kártyára. Más értelme ennek a lépésnek nincsen.

Jevons paradox

(#55) Varázslóó


Varázslóó
senior tag

Itt végig olvastam kommenteket.
Valakinek gőze nincs és leszólja a Metro Exodus garfikáját...
Sajnos látom hogy itt sokan nem tudnak különbséget tenni látvány és látvány között... mint az mp3 és a Flac között sem sokan. Messze az egyik legszebb játék most az Exodus. Tény van sok hiányossága és sok helyen nem is olyan szép a texturája, de BF5 és Crysis 3 mon kívül nincs más játék ami megközelítené a minőségét.
Sajnos tegnapi nap szembesültem vele, hogy a Metro Exodus pályák alatt is tenger van :) amit feleslegesen számol ki a játék ! És húzza le az fps-t :) gondolom azért is esik be felére RTX nél az fps, mert a víznek is van árnyéka amit számolnia kell + ba ! Megoldják itt a gyártok hogy a 2080Ti össze fossa magát :) és hogy 4K-n ne lehessen játszani a játékokkal :C

Felhívom még az emberek figyelmét hogy az Exodusba van egy Ultra feletti opció az Extrém grafika ami 30% fps csökkenést hoz az Ultrához képest ! :U Csak itt mindenki az Ultráról beszélt.... maximumról... sehol nincs az Extrém gépigényéhez képest ! :R és most lehet szétszedni a fejemet a kommentem miatt :U :DD

Itt összes tesztben ultrát látok, most ezeket a teszteket megnézem extrémbe is máris nincs annyi fps :U

[ Szerkesztve ]

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#56) hombre[EU] válasza Varázslóó (#55) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Jobban örülnék,ha fele ilyen szép lenne, de mūködne az AI, felnōtt értelmes emberek írnák a scriptet,amit kompetens emberek mondanak fel...és kaphatott volna egy basic fizikát :U
Szerk.: ne felejtsük el,hogy a látványba beletartozik a pálya dizájn is

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#57) Varázslóó válasza hombre[EU] (#56) üzenetére


Varázslóó
senior tag

Exodust Hard Core ba nyomatom, és a lézert a fegyveremen észreveszik... ha elvilágít mellettük... És folyamatosan máshonnan jönnek halálom után... nem mondható pl az Oroszok AI rendszere szarnak :U :K
1 lövés vagy nekik... ha meg 2 en jönnek rád halott vagy :)) Mi ez ha nem nehéz.... Egyik legdurvább nehézségű game, az AI miatt ! Menteni nem lehet :U

[ Szerkesztve ]

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#58) Foglalt név válasza Varázslóó (#57) üzenetére


Foglalt név
addikt

Mikor a negyedik szerencsétlen mászik le a létrán a hullahalomra, ahol egy könyökütéssel utánuk küldöm, akkor elég primitívnek érzem. De ugye mindenki magához hasonlít ;] :DDD

(#59) hombre[EU] válasza Varázslóó (#57) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Stealth közben ha megnyalom a térdüket azt sem veszik észre :D messze van ez a nehéz játéktól
Látom másoknál is kifinomult az orosz ai 1 2 3 ráadás

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#60) Abu85 válasza hombre[EU] (#59) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Csak azért, mert nem értitek, ne szóljátok le.
Az elsőnél az történik, hogy az ellen félrevezet téged, hogy a semmibe lő, így te keresed azt, akire lő, majd odamész hozzá, hogy megvizsgáld mi baja, ezután beveti a hatalmas cselt, és elkezd ütni, ha elé állsz, de mivel easy-n játszod, így esélye sincs egy puskatussal kicsinálni a játékost. Mindenesetre ő sebzett hamarabb, tehát bejött a trükkje.

A másodiknál az történik, hogy össze akar kavarni téged azzal, hogy visszaküld le. Ezért mondja, hogy lent van. Felmerül a kérdés, hogy mi van, ha van lent valaki? Sajnos a videóból ez nem derült ki...

A harmadiknál az ellen vert helyzetben van, de van annyira okos, hogy idegbetegnek tettesse magát, így pedig nem lövöd le, mert megsajnálod. Meg is menekült. Pedig úgy mentél oda, hogy lelövöd őt, de aztán megláttad, majd mondtad: Jaj ne! Retardált szegény... :(

A ráadásnál pedig nem is emberről van szó. Téglákat dobál. Többet várnál el? Én a kinézete alapján nem... :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#61) laposonly11 válasza Foglalt név (#58) üzenetére


laposonly11
senior tag

Persze ha ilyen sportszerűtlenül leütöd az ellenfelet létrázás közben, és nem várod meg a szerencsétlen NPC-t hogy lejöjjön és rádcélozzon, attól még jó lehet az Ai. :W Mondjuk a Medal of Honor legelső részénél példásabb Ai-t, még ma sem nagyon látni, pedig az a játék vagy 1000 éves és csak egy 33Mhz-es processzoron ment(playstation 1):
https://www.youtube.com/watch?v=kVenAiMQ72o

Kb. ilyeneket tudtak akkoriban:
- Elbújt az ellenfél a sarok mögé és csak a kezével lőtt feléd, te kilőhetted a fegyvert a kezéből olyankor anyázott egyet, ő próbált utána menni, de ha gyorsabb voltál és elszedted előle, akkor szintén anyukázva elszaladt.
- Ha az ellenfelek meglátták hogy nagyobb fegyverel támadsz, mint ami nekik van, pl. nehéz géppuska, vagy rpg, akkor szintén szédszaladtak, ha látták hogy csak pisztoly akkor közelebb merészkedtek.
- Ha odadobtál közéjük egy gránátot, akkor a legközelebbi fickó megpróbálta félregúni, ha mégközelebb volt a gránáthoz, akkor akár a kezébe is fogta és vissza is próbálta hajítani, ha messze, akkor csak szanaszét rohantak. Az ellenfelet pl. ha karon lőtted kiejtette a főfegyverét, de még a pisztolyával próbált visszalőni.
Ha lábon lőtted, akkor a másik lábán ugrálva bénázott fájdalmában, stb.
Az ellenfeleknek le lehet lőni a sapkájukat, sisakjukat, a sisakról lepattant a lövedék, az ellenfél mindig fedezéktől fedezékig próbált megközelíteni stb. :R

Ordo est anima rerum.

(#62) Varázslóó válasza hombre[EU] (#59) üzenetére


Varázslóó
senior tag

Nekem ott kezdődik hogy 1 puska tus ütés és megfeküdtem.... Ha könnyű fokozaton viszed.. ami ovodásoknak van akkor mit csodálkozol ?

[link] itt a link róla nézd meg milyen könnyű a játék Hard Core on !

[ Szerkesztve ]

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#63) laposonly11 válasza Abu85 (#60) üzenetére


laposonly11
senior tag

Hát a tégladobáló zombitól nem feltétlenül, bár ha az a tégla sokkal véletlenszerűbben repülne, és dobása pontatlan lenne, nem pedig ugyanabban a tökéletes ívben repülne 90 fokos szögben, akkor hihetőbb lenne és nehezebb lenne elkerülni. Egy két játékban láttam is ilyen random össze-vissza célzó noob ellenfelet, sokat dobott az életszerűségen!
Pl. a legújabb Resident Evil 2 remakeben kellemes(tlen) :DDD meglepetés, hogy egyes éppenhogy csoszogó béna zombikról, azt hinnéd hogy lazán elmehetsz mellettük, erre hirtelen pl. futásnak erednek, vagy utánad ugranak, elkapják a bokádak és nagyot harapnak beléd. Szóval vannak olyan Ai-k, amik ügyesebben nem engedik hogy komfortosan érezd magad. Persze előbb utóbb, ezeket a végesszámú trükköket is kiismeri a játékos, így sajnos(?) csak a multi adhat olyan élményt, ahol majdnem teljesen kiismerhetetlen az ellenfél. :O

Ordo est anima rerum.

(#64) laposonly11 válasza Varázslóó (#62) üzenetére


laposonly11
senior tag

Erről van szó, ha könnyű módban játszik valaki, ahol gyakorlatilag sebezhetetlen a játékos, és ehhez még annyi ammot takarít meg, hogy lőszer nagykert nyithatna, ne csodálkozzon hogy "semmilyen" a játékélmény. :W
A Dark Souls fantasy sorozatot ismered, mert én a nehézsége miatt imádom, ott csak egy fokozat van, az ultra hardcore! :O ;] :P

Ordo est anima rerum.

(#65) Varázslóó válasza laposonly11 (#64) üzenetére


Varázslóó
senior tag

Végre valaki érti a lényeget :K Akik meg Könnyű fokozaton tolják azokat meg nem értem mit panaszkodnak... egy sima 5perc alatt végig futható részen Hard Core ba 50 perc is lehet 5 perc helyett ! :U

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#66) Varázslóó


Varázslóó
senior tag

Visszatérve a témához, szerintem annak is kell örülni hogy élnek ilyen lehetőséggel, és a Crytech nek köszönhetően, nagyon beszartak az Nvidiánál, és ezért hozták ezt a döntést inkább :K
Szerintem közeljövőbe csak jó származhat belőle, mert nagyobb támogatást kap így az RTX :))

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#67) Bossp válasza Caboose (#49) üzenetére


Bossp
addikt

Helyszín függő (1080 Ti-al volt olyan hogy kiakadt wqhd ultrán a 144 fps belső tereken de a sivatagos résznél volt kint 32 is folyamatosan :D) másik hogy freesync 2 tesztre beraktam egy mini rx 470-et és valamiért negyed annyi fps el egy egy játék mintha fluidabb lett volna mint 1080 Ti-al :O. (freesync 2-es monitorom van).

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#68) Hopkins95 válasza Varázslóó (#62) üzenetére


Hopkins95
addikt

Én is pont ezt láttam a TheVR-os streamben, Pisti is Hardcore fokozaton játszotta és sokszor 1 lövésből halt, ahogy pl. téged is 26:48-nál kilőttek.. :K Szerintem brutál erős benne az AI, főleg harcore fokozaton. Elkiáltják hogy "I can see him" és már tudja is mindegyik, hogy merre nézzen.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#69) b. válasza Varázslóó (#66) üzenetére


b.
félisten

beszartak igen . :DDD :DDD Egyetlen játékmotor támogatja ezt megoldást és a közeljövőben más nem is igen fogja. És az is fut a kártyáikon.Bármelyiken ugyan úgy . valószínűleg beszartak :D

Sokkal valószínűbb, hogy jön a GTX 1180 és akár még valamilyen GTX kari( 1170?) ahol a Turing kártyák RT mag nélkül is előnyben vannak a különálló INT feldogozók miatt valamint miért is ne engedjék? kb 60 % erőforrást veszítesz bármely más kártyán a Turingon kívül, plusz az RTX kártyákon kívül megvilágítást nem engedélyezik, csak a tükröződést az RT effektek közül. A teljes RT támogatás továbbra is csak az RTX kártyák privilégiuma marad, csak ez kimaradta hírből.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#70) laposonly11 válasza Bossp (#67) üzenetére


laposonly11
senior tag

Ez azért van mert pl. 144 fps - ről dropolva pl. 60-ra, miután szemed/agyad hozzászokott az abszolút ultrafluid 144-hez, ahhoz képest a "nemzetközileg is elfogadott" 60 fps is diavetítésnek tűnik. De ha alapjáraton minden jelenetben viszonylag alacsony pl. 40-50 frammel játszol az RX470-el, huzamosabb idő után az agyad megszokja ezeket az alacsony értékeket, erre ál rá, és sokkal fluidabbnak tűnik egy ilyen 50 fps-ről 30-ra drop eltérés, mint az abszolút agy-szemkímélő 144-ről, 60-ra.

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

(#71) Dtomka válasza ÁdiBá (#39) üzenetére


Dtomka
veterán

Értem, de lássuk be túlzás az amit csinálnak. És mivel elsők voltak akik megvalósították eléggé pofátlan árakat kértek a vga-kért. 500 k 1 db vga? És nyugaton is "SOKKalták "

Kiderül mi lesz még itt, hiszen lassan az INTEL is belép a vga piacra...

(#72) b. válasza Dtomka (#71) üzenetére


b.
félisten

mert csak 2080 TI vel tudsz RT-t játszani? a 2060 kártya miatt érdekes nincs háborgás ami 115 K ért( 350$) hozta a Vega 64 és 1080 teljesítményét.Egyébként én most is látok Iponban 2080 Ti-t 370 K ért.Itt az Aprón meg 320 K .

Nem azért kérnek érte annyit, mert elsőre megvalósították.AMD nemn tudod miért kér 700 dollárt a radeon 7 kártyáért? nekem van egy sejtésem, hogy baromira nem olcsó 18 millió tranyót egy fél asztallapnyi GPU val legyártani manapság.Ha drága kihagyod. ennyi.
Intel? ha arra vársz hogy nekik adod a pénzed akkor hajrá.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#73) Dtomka válasza b. (#72) üzenetére


Dtomka
veterán

Nem, de a többi vga gyengén muzsikál a TI hez képest, ha on az RTX!

RTX 2060 vs RTX 2070 vs RTX 2080 vs RTX 2080 Ti Test in 8 Games

Ami nekem tetszik az még mindig... ~500

(#74) b. válasza Dtomka (#73) üzenetére


b.
félisten

jah hát az igényeket meg kell fizetni. :DDD Van akinek megfelel az RTX 2060 teljesítménye is vagy éppen egy 130 K val olcsóbb 2080 TI is.[link] [link]
Mondjuk szerintem is túllőtt ára van a 2080 TI nek .de a többi Turing nem rossz, sőt van pár jó ajánlat is, pl 1660TI és a 2060.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#75) Dtomka válasza b. (#74) üzenetére


Dtomka
veterán

Igaz :)

(#76) Ragnar_ válasza Caboose (#49) üzenetére


Ragnar_
addikt

MetroExodusFHDUltra

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#77) Bossp válasza laposonly11 (#70) üzenetére


Bossp
addikt

Értem amit mondasz de nem ez volt. A Metro nem dobálja az fps-t nincsenek ilyen droppok inkább területfüggően magas vagy alacsony sávban mozog. Nem tudom megmagyarázni de bárcsak tesztelhetnék most egy vega VII-et :D. Valahogy jobban kezeli az AMD a freesyncet mint az Nvidia a G/freesyncet. :D ezelőtt G-synces monitorom volt.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#78) nexplo válasza Hopkins95 (#50) üzenetére


nexplo
őstag

Tudom hogy a diavetítésre sokan vágynak de én azt mondom hogy megfelelő fps megléte ugyanúgy fontos mint pl a látvány. 20fps körül mit ér a szép grafika? :U
A legjobb látványra pedig szerintem mindenki vágyik. Ez egyetemes. :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#79) _Scythe_ válasza laposonly11 (#5) üzenetére


_Scythe_
aktív tag

Nagyon látszik a metroban az RTX On/Off közti különbség. Amikor először szállsz le a vonatról és látod a vizet, pocsolyában csillogást, tükröződést vagy bemész a metrókocsiba bekakkantasz.
Ami viszont szar benne, az a nem konstans framerate. 80 és 40 között ingadozik extreme, hairworks on, ray tracing ultra beállításokkal QHD-ben.

(#80) K0vasz


K0vasz
aktív tag

hajrá-hajrá, terjedjen csak, aztán majd 1-2-3 év múlva, amikor esedékes lesz nálam a VGA-csere, már lesz is értelme a hardveres ray-tracing támogatásnak :D

(#81) wolfman válasza XuChi (#13) üzenetére


wolfman
veterán

Ámen! Én se mondhattam volna mást.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#82) laposonly11 válasza _Scythe_ (#79) üzenetére


laposonly11
senior tag

Én elhiszem hogy lefo*tad a bokádat, mint mindenki más, :DD de előbb utóbb ezt is megunjuk és 2-3 év múlva megszokottá válik. Hiszen ma már én sem hugyozom össze magamat, pl. tesszeláció láttán. :Y

Ordo est anima rerum.

(#83) green dude válasza eldiablo (#19) üzenetére


green dude
tag

Szerintem hasznaltan meg mindig sokat akarnak kerni a 1080Ti-ert. Van 170 korul uj 2070. Tudom kb. alapverziok, meg kb. 10 %-al lassabb.
Regi szep idok... . Nekem abban az evben lett updatelve 512 MB ramra a gep, bar tavasszal a far cry miatt, de kesobb jol jott a doom 3-hoz is. :)

(#84) Egzee válasza Steven (#2) üzenetére


Egzee
őstag

Hibátlan a metro... 7700K, 1080.

[ Szerkesztve ]

(#85) Caboose válasza Ragnar_ (#76) üzenetére


Caboose
tag

Használd már a buksidat légyszíves. A guru3d a játék benchmarkját használta a tesztelésre. A bökkenő az, hogy maga a játék közel sem fut olyan szarul. Ezért kéne több forrásra támaszkodni nem csak egyre, esetleg kipróbálni magadnak...

(#86) hombre[EU] válasza Abu85 (#60) üzenetére


hombre[EU]
veterán

[link]

Life, Uh, Finds A Way

(#87) laposonly11 válasza Abu85 (#60) üzenetére


laposonly11
senior tag

Magyarul az NPC-k annyira intelligensek hogy inkább megjátszák a hülyét? Én erre eddig nem is gondoltam. :Y

Ordo est anima rerum.

(#88) Hopkins95 válasza hombre[EU] (#86) üzenetére


Hopkins95
addikt

Az van, hogy én első olvasásra még el is hittem, hogy komolyan mondja. Mert hát mégis csak Abu... :D

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#89) Aprósólyom válasza Varázslóó (#55) üzenetére


Aprósólyom
addikt

"Sajnos látom hogy itt sokan nem tudnak különbséget tenni látvány és látvány között... mint az mp3 és a Flac között sem sokan. " :DD Ha jó minőségű rip/mp3 kódólást veszek alapul, akkor nem is értem, hogy miről beszélsz. Én whitefül ismerősöm, kb 50% eséllyel találta csak el egy ad-hoc vakteszten, hogy épp a flac vagy az abból, általam tömörített mp3 szól. A jazz minden apró részlete is megszólalt hibátlanul. Én is hallgattam és máig nehezen ismeri el, hogy de azért hallotta a különbséget... Persze, csak az 50%-os találtai ráta, nem erről árulkodik. Egyáltalán nem hall az emberek 99,99%-a annál jobban, mint amit egy jó minőségű rip forrásból, jó minőségben kódolt mp3 tud.
Pl.: Ha én nagy ritkán ripppelek valamit, úgy szoktam tesztelni a minőségét, hogy az eredeti rippelt wav és a kódolt mp3-t szélsőségesen kihúzott EQ-val mérem össze. És még ekkor sem lehet különbségeket hallani, pedig direkt gyorsan kattingtatok egyszer egyikre-másikra, mert az emberi hallás memóriája igencsak rövid, állítólag 5mp. Ha ennél több idő telik már el két azonos/nagyon hasonló hang összehasonlításakor, akkor drasztikusan lecsökken a korrekt/pontos összehasonlítás esélye. :R

Jevons paradox

(#90) haxiboy válasza Aprósólyom (#89) üzenetére


haxiboy
veterán

Egy minőségi fejhallgatón azért meg lehet hallani a tömörítést, de közel sem annyira szörnyű a helyzet mint amilyennek felvázolják egyesek.

A raytracing is hasonló technológia - legalábbis a terjedését és sebességét illetőleg - mint a tessellation. Az elején nagyon lassan futott szinte mindenen, és mozgás közben a halandó számára nemfeltétlen tűnt fel a használata, ma már ki sem lehet kapcsolni talán. Nem lesz másként a raytracinggel sem. Valójában olyan minimális extrának tűnik hogy sokan azt feltételezik hogy nem veszi észre az ember játék közben, ellenben ez a technológia - vagy valamilyen modernebb változata a későbbiekben - lesz szükséges a fotorealisztikus látvány megteremtéséhez. ~10 éven belül szerintem nem az lesz a kérdés hogy észreveszed-e a bekapcsolt effektet, hanem hogy észreveszed-e a különbséget a játék és a valóság között. A látvány megteremtéséhez minden apró részletre szükség van, sok ezek közül erőforrásigényes.

Bár lehet hogy technikai akadálya nem lenne a megvalósításnak, elég csak a mai modern, költségeket nem kímélő CGI-ra gondolni, nagyjából ez a cél a szoftvergyártók részéről, csak éppen real time, de halandóknak jelenleg csak borsos áron érhető el.

Az én személyes véleményem az hogy a raytracinget jelenleg olyan játékoknál kellene használni ahol van idő odafigyelni a részletekre, és nem valami hentelős, pörgős lövöldében.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#91) laposonly11 válasza haxiboy (#90) üzenetére


laposonly11
senior tag

Olyan kalandjátékokban mint pl. a Myst, Syberia stb. de ezek rétegjátékok, csak az igényesebbek játszanak velük, a Stalker, Battlefield, Call of Duty stb. fps-ekkel viszont milliók játszanak és értelemszerűen a piac mindig a többséget célozza meg, őket kell rávenni hogy vegyék az új kártyákat.

Ordo est anima rerum.

(#92) wolfman válasza laposonly11 (#91) üzenetére


wolfman
veterán

Ha csinálna egy nagy cég végre egy értelmes, minőségi történetalapú, nem pörgőshentelős multiplayer játékot, akkor vennék azt is millióan, ez időről időre be is bizonyosodik. De ilyen évente egy két alkalommal van, de inkább egy (se).

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#93) _Scythe_ válasza laposonly11 (#82) üzenetére


_Scythe_
aktív tag

De le ám :DDD Ez nem olyan, hogy csak 1 kicsit látszik. És még a játékhoz is tud adni: egyszer pl úgy szúrtam ki egy ellenséget, hogy a mögötte lévő faszi rávilágított hátulról és a fegyver csövének a megnyúlt árnyéka árulta el. Kurva jó volt :D

(#94) MongolZ válasza laposonly11 (#64) üzenetére


MongolZ
addikt

Attól nem lesz okos egy AI, hogy állandóan kevés a lőszered és instant akármilyen helyzetben észre vesz....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.