Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jeni


jeni
félisten

A Seasonic ellenlábasa lesz?

(#2) Zotya84


Zotya84
őstag

Csak óvatosan kérdezem: az áramszennyezés biztos, hogy jó, ha nagyobbegyenlő, mint 0,9x? Számomra akkor jó a szennyezés, ha minél kisebb. A teljesítménytényezőnek kéne nagyobbnak lennie az említett értéknél, nem?

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#4) ROBOTER válasza #68686080 (#3) üzenetére


ROBOTER
addikt

Mindenképpen a teljesítménytényezőhöz kellene ragaszkodni (PF, azaz Power Factor, ez is van az eredeti hírben), mivel itt az áram nem is tökéletesen szinuszos a PFC ellenére sem.

(#5) Zotya84 válasza ROBOTER (#4) üzenetére


Zotya84
őstag

Én is valahogy így gondolom.

proci0 (#3): az áramszennyezés számomra sem egyenlő a cosφ-vel. Az egyik egy pozitív, a másik meg egy negatív jelentést hordozó szó.

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#6) Male válasza Zotya84 (#5) üzenetére


Male
nagyúr

Ezért akartam én is írni, de megelőztetek, ez így nagyon fura a hírben...

(#7) cheatergs


cheatergs
senior tag

OK... aha...!

Na, én mint 2bitsuzr vásárló bezuhantam a boltba... szal mit kéne itt nézni a számkombókban...?

Mindig minden mindegy

(#8) schawo válasza jeni (#1) üzenetére


schawo
titán

Seasonic egy tápgyártó, ők meg egy minősítő cég. Nem ellenlábasa, ebből kifolyólag.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9) #16939776


#16939776
törölt tag

Kb.: a userek 0.1%-a érteni fogja mit jelentenek ezek a kategóriák. De ők sem ez alapján fognak választani, hanem a megbízhatóság alapján.

Szóval: 1111

Ha én el akarnék adni egy táp szériát, tennék bele egy pontos teljesítmény mérőt lan/Wifi kapcsolattal, ami regisztrálja a használatot, és a saját honlapomon lehetne látni, hogy a többi modell amit kínálok mennyivel éri be kevesebbel/többel a ugyan ilyen használat mellett.

Szerintem ez és a közel 100%-os megbízhatóság adná el a terméket.

[ Szerkesztve ]

(#10) schawo válasza #16939776 (#9) üzenetére


schawo
titán

A userek még ennél is kisebb százaléka tudja, hogy mit jelent egy táp megbízhatósága, és hogy honnan lehetne azt kideríteni. Egy A betűt pedig könnyen megkülönböztet egy A+-tól, még ha nem is érti, hogy mi a túró az a hatékonyság. De azért a zajszintet el tudja képzelni. Szerintem :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11) apatyas


apatyas
Korrektor

Jól láttam, hogy a magasabb hálózati fesz mellett (230V) a követelményrendszer egy adott szintre (mondjuk 'A') magasabb hatásfokot, de kisebb teljesítménytényezőt követel? Vajon miért? Ha a feszültség*áram szorzat mentén gondolkozom, akkor mindkettőre azonos irányú eltérést gondolnék saját fejemből.
A védelmek meglétéről sajnos továbbra sincs egzakt felvilágosítás. (és a HKC szemétkupacom szétszedése után elég elborzadva láttam, hogy mit sóztak rám anno, a névleges teljesítmény 80%-át jó ha elbírta a benne levő fet adatlapja szerint)

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#12) schawo válasza apatyas (#11) üzenetére


schawo
titán

50Hz vs 60Hz miatt a pfc előny odaát van.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13) ROBOTER válasza apatyas (#11) üzenetére


ROBOTER
addikt

"hogy mit sóztak rám anno, a névleges teljesítmény 80%-át jó ha elbírta a benne levő fet adatlapja szerint"

Ezt légy szíves fejtsd már ki, hogy az adatlapban hol van az a paraméter, amiből a kimeneti teljesítményre következtettél.

(#14) schawo válasza ROBOTER (#13) üzenetére


schawo
titán

amper (drain current)?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15) ROBOTER válasza schawo (#14) üzenetére


ROBOTER
addikt

A primer oldalon lévő FET esetében ebből következtetni? Azért az varázslat így ránézésre.

De bárhol is van, lehet akár a szekunderen DC-DC részben (a modernebb tápegységeknél csak egy szekunder fesz. van, és utána DC-DC-k, bár ott meg pont nem jellemzőek az N x 10A-ek), mivel ez is kapcsolóüzemű, te belenézel egy tápba, és tudod, hogy adott kimeneti áramnál milyen csúcsáramok folynak, és ez milyen összefüggésben van a félvezető paramétereivel? Na neeee...

[ Szerkesztve ]

(#16) schawo válasza ROBOTER (#15) üzenetére


schawo
titán

Ezért hagytam kérdőjellel. Mert nem egyszerű, de ha valaki elég időt szán rá (miért tenné bárki is?), akkor fel lehet mérni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17) ROBOTER válasza schawo (#16) üzenetére


ROBOTER
addikt

A "látható" alkatrészeket fel tudod rajzolni magadnak egy kapcsolási rajzon, ha egyenként beazonosítottad, és szimulálni, de a legfontosabb ehhez hiányzik: ki kellene forrasztanod a trafót, lemérni minden paraméterét (tekercsek induktivitása stb.)

Szóval ez nem életszerű.

Megjegyzem, manapság a MOSFET-ek maximális árama, mint beszerezhető olcsó félvezető, a legkevésbé korlátozó tényező. 50A-es MOSFET-ek vannak TO-220-ban. Tehát ebben takarékoskodni a gyártó részéről nem reális.

[ Szerkesztve ]

(#18) apatyas válasza ROBOTER (#13) üzenetére


apatyas
Korrektor

Pontosítok, nem teljesen jól emlékeztem: a kimenő oldalon az egyenirányító max continuous currentje volt kevés az adott tápág áramához. És a táp azért ment tönkre, mert az alkatrész leégett. Akartam is róla vmi logout cikket írni, de akkoriban nem volt rá időm.
Szerintem most akkor összedobom a szösszenetet, majd hamarosan linkelni fogom. Türelem :)
Tanulságos lesz, mert egyébként összesen háromféle hibát azonosítottam a tápban, elvi, méretezési, és gyártási problémát is.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#20) apatyas válasza #68686080 (#19) üzenetére


apatyas
Korrektor

Azt lehetett épp megkapni a közelben és muszáj volt sajnos gyorsan szerezni egyet :( .
Itt az ígért boncanyag.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#21) Graphics válasza jeni (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mi a kérdés?

Nem értem.

A Seasonic tápgyártó, ez pedig egy minősítő cég.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.