Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mark75


mark75
senior tag

elsö ránézésre egyiksem tetszik :(

de majd élöben valamikor :U

(#2) #16820480


#16820480
törölt tag

kicsit olyan érzésem van ezektől a telefonoktól, mint az utolsó (BenQ-)Siemens szériáról, mielőtt behalt teljesen a cég. nincs bennük egységes cég-imázs, csak olyan összedobáltnak tűnnek.
mondjuk ettől függetlenül több készülék is tetszik, csak mire meglátják a napvilágot, addigra már elkésnek valószínűleg... de az E8-at, A1600-at, meg azt a Texel-t szívesen megnézném élőben nagyon!

(#3) T0rnad0


T0rnad0
addikt

ZN5-re én is kíváncsi vagyok, de nem nagy durranásnak néznek ki elsőre :(

Z Fold 4

(#4) AMD Power


AMD Power
titán

Én is kíváncsi vagyok rájuk de sok jóra nem számítok.

(#5) joey04


joey04
titán

egyik sem egy szép darab kiváncsi vagyok mire lesz elég a felhozatal...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6) szmötyi


szmötyi
csendes tag

elég csunya telok.létezik a motorolának 5 mpixeles teloja?

(#7) #16820480 válasza szmötyi (#6) üzenetére


#16820480
törölt tag

még nem. ha jól látom, akkor 2mpx-nél nagyobb felbontású telefonjuk nincs.
nem mintha annyira hiányozna...

(#8) szmötyi válasza #16820480 (#7) üzenetére


szmötyi
csendes tag

pedig szinte az összes nagyobb gyártonak már van egy ideje legalább egy olyan teloja ami 5 mpixes

(#9) adnoctum18 válasza szmötyi (#6) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Majd a ZN5 az lesz,de különben sincs értelme belemenni a megapixel hajszolásba sem a telók sem a fényképezőgépek terén szerintem.Növeljenek érzékelőt,optikai teljesítményt stb. a megapikszelszán növelése parasztvakításra jó elsősorban.
Én várom ezeket a telókat!

sajnos ez így van a piac eléggé elmozdult ebbe az irányba... :(

[ Szerkesztve ]

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#10) szmötyi válasza adnoctum18 (#9) üzenetére


szmötyi
csendes tag

igazad van de nagyon sok ember figyeli az ilyet és ha a konkurenciának már van akkor neki is kéne hogy legyen hogy tudja tartani a versenyt

(#11) #16820480 válasza szmötyi (#8) üzenetére


#16820480
törölt tag

ahogy előttem leírták. ugyan üzletpolitikai szempotból nem a legjobb, hogy a Moto nem tud felmutatni egy ilyet, de hasznosság szempontjából nem sokat ér. egyszerű fizika: a telefonok, és ezáltal a beléjük paszírozott cmos szenzorok mérete nem nő, cska több pixelt pakolnak beléjük. ez azt jelenti, hogy az elemi pixelek kisebb átmérővel rendelkeznek, tehát fellép egy csomó olyan probléma, mint zajosodás péládul. ha megnézed, akkor az 5mpx-es felbontás sok gyártónál hiába van jelen, de a képek minősége rosszabb, mint a 3mpx-es, vagy 2mpx-es példányokban (jó példa erre az SE).
nem a felbontást kéne növelni, hanem a minőséget, csak erre még nem jöttek rá az emberek, és amíg megveszik a szart is, mert nagyobb szám van ráírva, addig a gyártóknak nem érdekük, hogy ténylegesen jobbat fejlesszenek.

(#12) joey04 válasza #16820480 (#11) üzenetére


joey04
titán

Az a gond hogy szerintem meg a minőségen sem tudnak már sokat javítani.
Egyébként igaz hogy fölösleges az 5mp de ha a konkurencia hozza akkor nekik is hozni kéne.
arról nem is beszélve hogy a moto meg a másik véglet... 2mp fixfocus és azok között is a gyengébb példány.na ez meg nagyon kevéske.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13) szmötyi válasza #16820480 (#11) üzenetére


szmötyi
csendes tag

ennyire nem értek hozzá de ahogy irtad sokan szeretik a sz@rt mert nagyobb szám van rá irva.szerintem ezen sok mulik

(#14) #16820480 válasza joey04 (#12) üzenetére


#16820480
törölt tag

ezt hívják megapixel versenynek :) (vagyis inkább :( )
sajnos a digitális fényképezőknél is még mindig erről van szó, nem a minőség javításáról szól a versengés, hanem pakolják bele a 10-12-14 megapixeles érzékelőket a kompakt kamerákba, lényegében megölve a képminőséget.

a 2mpx és fixfókusz nem lenne baj, mert a felbontás elég lenne hobbi használatra, egy ekkora aperturájú blendénél meg teljesen mindegy hova fókuszálsz, ha fél méternél távolabb van a téma (ezért is lehet például tök szép éles fényképeket csinálni a fixfókuszos eldobhatós gépekkel is akár), csak a Motorolánál eleve az érzékelőlapkák minősége, a képfeldolgozó algoritmusok pocsékok, így rossz képeket csinálnak a telefonjaik.

sajna jelenleg mindenből azt lehet eladni, ami a legkevesebb pénzért a legnagyobb számot ajánlja. mert az átlag vevőt nem érdekli, nem néz utána, nem ismeri a témát, csak vásárolni akar, meg villogni az új menő cuccaival.

(#15) Daweee


Daweee
őstag

Itt nem azon van a hangsúly hogy 5 meg 10 meg mittudoménhány megapixel, azon hogy a motorola maximum egy fixfókuszos gagyi kamerát tud felmutatni, míg a többi nagy gyártó élvezhető kamerákkal jön ki (ami mellesleg 5mpx-es), ez az igazi probléma. A technológiai elmaradás.
Viszont a kodak kamerától sokat várok, ha ezt is elkúrálják végképp lehúzhatják a rolót...

(#16) szmötyi válasza Daweee (#15) üzenetére


szmötyi
csendes tag

a hirek is felmerültek hogy vége lesz a motorola mobilágának

(#17) Dare2Live válasza Daweee (#15) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hát az új SEk nagyon messze esnek az éllvezhető kategóriátol. :p

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#18) joey04 válasza #16820480 (#14) üzenetére


joey04
titán

tudom sajnos és azt is hogy a digigépeknél is ez megy. nem véeletlen hogy inkább vettem egy 5megás Pana TZ1et használtan mint egy 10-12mp szutykot ugyanannyiért...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#19) szmötyi válasza joey04 (#18) üzenetére


szmötyi
csendes tag

cserélhetö objektiveseknél is ez a helyzet?

(#20) Daweee válasza Dare2Live (#17) üzenetére


Daweee
őstag

Ha nem hasonlítjuk a Nokiával/Samuval egész korrekt az is ;] a Moto-hoz képest élvezhető :)

(#21) #16820480 válasza szmötyi (#19) üzenetére


#16820480
törölt tag

nagyjából igen. lásd például Sony alpha sorozat. az utóbbi időben leginkább megapixelekben térnek el az egyes gépek, igazán használható újítás nincs. ja de, az árcédula...

(#22) szmötyi válasza #16820480 (#21) üzenetére


szmötyi
csendes tag

minnél több pénzt kaszirozni minnél kevesebb ráforditással :DDD

(#23) Dare2Live válasza szmötyi (#19) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

az egy nagyon más kategória, azt a réteget sokkal nehezebb átverni, ha nincs lényegi komoly előrelépés amire szükségük lenne nem vesznek új vázat és egy nem legolcsobb DSLR váz pedig akár évtizedekig is kitünően müködik.
(az obi meg szinte "örök"(Sokszor 40-50-60-70 éves obik is tökéletes optikai minőséget raknakaz ember elé. (Ezért nagy név pl a Zeiss.)))

szóval vagy fejlesztenek vagy csak az új vásárlóknak adnak el gépet, ezért nekik eléggé muszály.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#24) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Ezek között sincs olyan, ami szebb lenne a V3i-nél. :(
Ráadásul szinte az összes CSI-modell, azaz fényes felületű. Addig szép, míg hozzá nem nyúlsz egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#25) szmötyi


szmötyi
csendes tag

ez van.nem látni a motorolán hogy küzdene azért hogy vegyék a teloikat

(#26) #16820480 válasza Dare2Live (#23) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, de pont azért, amit írtál, a profik nem képeznek akkora vásárlóerőt, mert nem vesznek meg minden szart. ezért (is) igyekeznek a gyártók a dslr piacot nyitni a (fél)amatőrök felé, akikkel még el lehet hitetni, hogy a sok megapixel jó, mert ezt hallották már a kompakt szegmensben is.

de telefonban is megy a vakítás... mert ugye manapság 3G nélkül (például) eladhatatlan egy készülék szinte, hacsak nem az alsó szegmensben van. pedig ahhoz azért drága a 3G, hogy mindenki naponta használja, ha meg nem adatforgalmazol ezerrel, akkor lényegében haszontalan. de mivel a tesztekben megbillogozzák a 3G-mentes telefonokat, így a gondolkodásra képtelen (nem hajlandó) társadalmi réteg ez alapján nem fogja megvenni.
ugyanez a helyzet az MMS-sel is, meg egy rakás funkcióval, aminek nincs azért akkora felhasználóbázisa szerintem, mint ahogy a szolgáltatást támogató készülékek száma indokolná.

(#27) Dare2Live válasza #16820480 (#26) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Akit nemérdekel a képminőség az nem vesz dslrert. Akit meg igen az megnézi, hogy mit vesz.
A drága ezért megveszem réteggel mosttermészetesen nem számoltam az van/volt/lesz.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#28) joey04 válasza Dare2Live (#27) üzenetére


joey04
titán

Akit nemérdekel a képminőség az nem vesz dslrert

Én azért nem veszek mert nincs rá pénzem! :)
vagyis ha vennék akkor másra nem maradna.és ahogy kezdenék belemerülni a szakmai dolgokba, kezdeném kihasználni a gépet kéne ilyen obi olyan obi egy idő után csak szemezgetnék egy felsőkategóriás vázzal az meg teljes eladósodás...
ha lenne rá pénzem szívesen vennék mert érdekel a dolog csak nekem ennyit nem ér meg.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#29) #16820480 válasza Dare2Live (#27) üzenetére


#16820480
törölt tag

az, hogy valakit érdekel a minőség, az nem azt jelenti, hogy ért is hozzá :)
ha nem akarnának nyitni a szélesebb vásárlói rétegek felé, akkor nem árulnának 100+ ezerért belépő szintű dslr-eket, ratyi kit-objektívvel...

én is azért váltottam dslr-re, mert idegesített a kompakt gépeknél az a jól megkomponált képzaj halmaz, amit fénykép címen kapok. de érteni különösebben nem értek hozzá, menet közben tanulom.

(#30) ddddd4


ddddd4
tag

Remélem ezek nem a MOTO utolsó mobiljai.

Vodafone

(#31) Szabi1987 válasza ddddd4 (#30) üzenetére


Szabi1987
aktív tag

:DDD :DDD

Vegyék amcsiba!!!
mert itt a kutyának nem kellenek ezek a csúfságok.. :)

[ Szerkesztve ]

Golden Brown - The Stranglers

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.