Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Watchdog


Watchdog
aktív tag

Neve már van, milestone-1 kipipálva. Most már csak meg kell csinálni... :)

(#2) Duddi


Duddi
aktív tag

Vajon megjelenés előtt 1.5 évvel ennek is lesz marketing kampánya mint AMD-nél szokott lenni vagy csak bejelentik hogy mellesleg jön és új tokozás kell neki?

(#3) #45185024


#45185024
törölt tag

"...ugyanis az Intel ezeket nem kívánja majd külön VGA-kon forgalmazni.
A cél sokkal inkább a processzor mellett, magán a tokozáson való elhelyezés."
Na akkor kipipálhatjuk azt a tévhitet hogy az Intel megveszi az AMD GPU részlegét.

[ Szerkesztve ]

(#4) energy4ever válasza Duddi (#2) üzenetére


energy4ever
addikt

Milyen uj tokozas kell neki? :F
Ez nem laposba megy bga-val!?

(#5) Petykemano válasza #45185024 (#3) üzenetére


Petykemano
veterán

Nem kizárt hogy volt róla szó, mármint szerződésszerűen, amitől az AMD-nek jogában állt elállni.
Sokan emlegetik, hogy nem az intel kütyü megjelenésével, hanem az elmúlt év során módszeresen tűnt el az AMD márkanév/logó a Radeon márkás termékekről-szoftverekről. Lehet, hogy nyár végén volt a fordulópont. Lehet, hogy egészen addig úgy volt: az intel átveszi az RTG-t cakk und pakk. Rajának azért is lehetett nehéz döntés, mert eredetileg úgy lehetett, hogy megy az intelhez a részlegével együtt. Így viszont el kellett döntenie, hogy az intelhez menést szeretné-e jobban, vagy a részlegét a megkezdett munkákkal.
Az RX Vega sietős kiadása is talán ugyanide vezethető vissza. Ha az RTG megy az Intel szárnyai alá, mehetett volna minden a maga útján. Így viszont lehet, hogy úgy érezte, muszáj, hogy még az ő idejében, utolsó tollvonásával kiadja és az ő nevéhez fűzödjön: Ha siker, akkor azért, ha bukás, azért.

De az biztos, hogy az üzlet meghiúsult. Működő CPU-val nagy hülyeség lett volna eladni.
A desktop Zen most lehet, hogy nagy sikernek örvend, de látjuk, hogy mennyivel tolta meg az AMD bevételeit. A megcélozható zsíros piacokon pedig mind GPU-val (gyorsítóval) visz felfelé az út: notebook, HPC

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#6) zsolti1debre válasza Duddi (#2) üzenetére


zsolti1debre
tag

Tuti

(#7) Hg3X válasza Watchdog (#1) üzenetére


Hg3X
tag

:C :C :C

Jeff who??

(#8) csacsa007


csacsa007
csendes tag

Imádom ezt a South Park részt :’DD

Szép napot kívánok. :)

(#9) Felhőtakaró


Felhőtakaró
tag

Na neszórakozzatokmár ! 3 év ?! :Y Addigra 28,41 század métert fog emelkedni a tengerszint; az egész nyamvadt szilícium-völgy víz alatt lessz ! jólgyünne már ha összekapnák magukat ezek az állom-otthonban élők...

huhh

(#10) demagóg válasza Duddi (#2) üzenetére


demagóg
aktív tag

Most te Kodurit, az Intelt vagy az AMD-t akartad fikázni, vagy pedig magad sem érted a kérdésedet?

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#11) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Én olyat várnék az Inteltől, hogy teljesen külön álló dVGA-t is illetve hozzá való GPU-t is fejleszthetne, ami együtt tudna működni a CPU-kban lévő IGP-vel, de akkor ez nem várható, ezek szerint, pedig érdekes lett volna.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) Duddi válasza demagóg (#10) üzenetére


Duddi
aktív tag

Mivel mindkét cégnek vannak hülyeségei ezért mindkettőnek. és mivel Koduri most térfelet váltott kíváncsi vagyok vitt e az AMD től át pár huncutságot. pl: "Poor AM4+ the future is changing keep evolve! Buy the new LGA 115rand() % 6 socket your choice will surprise you"

Félre ne értsd Koduri kiváló szakember.

(#4) energy4ever

"Milyen uj tokozas kell neki? :F
Ez nem laposba megy bga-val!?"

Tudtommal az Intel procik túlnyomó többsége tartalmaz integrált gpu egységet nem csak a Kaby Lake-G. Tehát a cikk szerint az új amiben Koduri keze lába is benne lesz az a gen12, 13 valamikor az ice lake után (lehet lava lake lesz a neve). Ezek mivel nem a megszokott intel megoldással jönnek majd ki ezért lehet megjátsszák a meglepettet és bevágják hogy az lga foglalat amibe az Ice lake megy abba a lava lake már nem vagy csak más csipszettel, vagy a foglalat és a csipszett is azonos csak mások a lábak bekötései hogy könnyű legyen eldönteni mi kell neked.
Abban igazad van hogy a képen szereplő termék laptopokba megy :)

(#13) Dißnäëß válasza tibaimp (#11) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Valóban, egy dVGA-ra illik tenni egy GPU-t, anélkül elég necc lenne a szitu.

;] :))

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#14) tibaimp válasza Dißnäëß (#13) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igazad van :C , de arra gondoltam, hogy nem valami "vásárolt" GPU-t tenne rá, hanem saját fejlesztést.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#15) Dißnäëß válasza tibaimp (#14) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Jó ötlet, és nevezzük el az IGP után EGP-nek. "E" mint "External" azaz külső.
Köszi köszi Intel, priviben írom a számlaszámom, lehet utalni a lóvét. :DDD

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#16) tibaimp válasza Dißnäëß (#15) üzenetére


tibaimp
nagyúr

:D

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#17) Dißnäëß válasza tibaimp (#16) üzenetére


Dißnäëß
veterán

De amúgy nem is annyira szarok, a mai IGP-k tök jól szaladnak. Nekem a laptopban a Kaby motyó hasít dekódolásban is és Starcraft II-ben is ;] :DDD (Tudom, nagyon hardcore az SC2 gépigénye...) :))

Csak ha az AMD behal, mi fogja lentebb vinni az Intel proci árakat ? Az Intel magától nem... :O :D Szóval addig jó, míg marad az a GPU részleg a vörösöknél :D Azaz zöldek. Vagy mik. :)

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#18) Dr. Akula válasza tibaimp (#11) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nekem az is elég lenne ha nem csak papíron lenne Iris IGP, a valóságban meg csak GT2 fos.

(#19) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Azért ezen a ponton illene teljesen újratervezni az egészet, mert ez a mostani Inteles vonal elég hulladék. Nekem mondjuk elég hihetetlen, hogy Raja überelni tudná a belépő szintű Radeonokat az új igp-jével.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#20) tibaimp válasza Dißnäëß (#17) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Isten őrizz, hogy felvásárolja az Amd vga részlegét, dehogy, én saját fejlesztésre, vagy valamiféle licenszre gondoltam (mint a Matrox), nem lesz belőle semmi úgy sem, szóval mind1....

Dr. Akula: Iris Pro?
Az volt az 5000-es i7-ben, ha jól tudom, kb olyan ritka mint a fehér holló, mondjuk a sebessége már annak nem rossz. Pl hasonló, csak több EU-s egységgel lehetne dvga is akár.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#21) Dißnäëß válasza tibaimp (#20) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Óhhh, volt egy Matrox Mystique-em anno, havernak meg Millennium, de jó is volt (amit ígért) - aztán a 3Dfx-et nem tudta befogni, Riva-k és ATi-k pedig megették. Kicsit mint a GUS, az is klassz kezdeményezés volt audio fronton, aztán behalt a picsbe.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#22) tibaimp válasza Dißnäëß (#21) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Régi szép idők, annó nekem csak egy sb16-ra futotta, pedig haveromnak volt Gravis Ultrasound-a, abba lehetett beletenni külön sim modult, ő tett is bele, mert zenével is foglalkozott, igaz csak hobbi szinten.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#23) Dißnäëß válasza tibaimp (#22) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Én haveromnak meg szintén GUS-a volt, nekem viszont SB AWE32, amit meg is töltöttünk SIM-el, aztán szereztünk bele "új" hangszereket a midi-hez lejátszáshoz :D Mert ugye az AWE32 lényegében egy sima SB16 volt, csak a midije szólt annyira élethűen, hogy befostunk rajta (pl. Transport Tycoon). Havernál GUS-ból ugyanez, midi music, totál más hangzás és az is élethű. Ott hallgatóztunk ezerrel, mennyire eltérő a két kártya soundbank-je. Jó mókák voltak, régi szép idők.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#24) Dr. Akula válasza tibaimp (#20) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"olyan ritka mint a fehér holló"
Erről beszéltem. :) Gyakorlatilag nem létezik.

(#25) figoa


figoa
tag

ez a "kiszivargás" általában mindig megtorténik... én relklám elotti marketingnek nevezném,
se nem mint kiszivárgásnak...de éljen.

[ Szerkesztve ]

"My chosen torture makes me stronger .In a life that craves the hunger .A Freedom and a quest for life Until the end the judgment night ...."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.