Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fatpingvin


fatpingvin
őstag

nagyjából az amire számítottunk. IGP-s modellekről gondolom meg még nincs konkrétum.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#2) Tutti Georg


Tutti Georg
csendes tag

Szép eredmény.
https://www.userbenchmark.com/UserRun/54237488

(#3) PuMbA válasza fatpingvin (#1) üzenetére


PuMbA
titán

Ez mind IGP-s. Idézet a cikkből: "az IGP pedig RDNA 2-re épít, amelyen belül maximum két WGP nevű multiprocesszor lehet."

[ Szerkesztve ]

(#4) Taranti válasza PuMbA (#3) üzenetére


Taranti
senior tag

Igen, én is ezt néztem, hogy akkor most az összes X-es proci IGP-vel jön? (Mármint első lépésben.) Akkor az AMD vagy nem tervez "G" procikat, vagy azok majd a kihozatal javulásával jöhetnek kissé megvágott CPU-val és kissé izmosabb IGP-vel.
Vagy még az is lehet, hogy tévedés van a cikkben. :D

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#5) PuMbA válasza Taranti (#4) üzenetére


PuMbA
titán

Igen. A G-s procik amúgy is nagyon bénák voltak. Az X-hez képest fele akkora cache-sel, megnyirbáltan, jóval lassabb CPU résszel.

[ Szerkesztve ]

(#6) M@cika


M@cika
őstag

Ha az IGP olyan 6500 szintű lesz már használható. Persze az ár is nagyon lényeges. (Ha valamikor beesik 100k alá a legkisebb modell, akkor majd töprengek a vásárláson.)

Nasit a kis fehér medvének!

(#7) fatpingvin válasza PuMbA (#3) üzenetére


fatpingvin
őstag

akkor ez elkerülte a figyelmem, köszi.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#8) SindaNarmo válasza PuMbA (#3) üzenetére


SindaNarmo
tag

Nekem úgy rémlik hogy lesz bennük, de sokat nem kell tőlük várni. És ha ez igaz, akkor részemről várnék használható IGP-vel is processzort (és nem zavar ha megnyirbálják a proci részt).

Persze lehet hogy rosszul rémlik, a teszteken kiderül.

(#9) hokuszpk válasza Taranti (#4) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

igen, de ezek csak ilyen "adjon kepet" igp -k ; hasonlóan az Intelhez.
viszont később állítólag lesznek erősebb igpvel szerelt procik is, viszont hasonlóan az 5xxxG -hez valamit be kell áldozni a cputeljesitmenybol vagy a pcie linkek számából, ilyesmi.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#10) hokuszpk válasza PuMbA (#5) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

elsőkézből tudom mondani, hogy annyival nem lassabb az 5700G az 5800X -nél, mint amennyire egyesek képzelik.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#11) Robitrix válasza Taranti (#4) üzenetére


Robitrix
senior tag

Nyilván terveznek, de azok általában úgy egy évvel később jelenek meg az asztali és server változatokhoz képest. Vélhetően lesz majd 7600G modell szerű de inkább majd csak 2023 első féléve körül.
Mint ahogy majd lesznek mobil procik notebookba is integrálva a ZEN 4 magokat és a grafikát és persze nem 105 wattos fogyasztással, mert az túl sok hordozható eszközhőz. majd azok lesznek vélhetően a ryzen 8000-es sorozatok... de ahhoz is idő kell mire egybe tudják pakolni egy használható mobil eszköz fogyasztással.

[ Szerkesztve ]

(#12) PuMbA válasza hokuszpk (#10) üzenetére


PuMbA
titán

Én játékteszteket néztem. Ott az 5600X is megveri az 5700G-t.

[ Szerkesztve ]

(#13) hokuszpk válasza PuMbA (#12) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nekem meg régóta van 5700G -m és már majd egy hete 5800X -em ;]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#14) LLP-11Ker


LLP-11Ker
csendes tag

Ami engem meglepett, hogy 105w-os kivitel lesz a két legkisebb proci is...szóval 5nm+nagyobb GHz, ha az új designenak annyival jobb, óriási ugrásnak kell lennie az 5xxxx-hez képest az első kettő hatáson felül. Meglátjuk.

(#15) Robitrix válasza PuMbA (#12) üzenetére


Robitrix
senior tag

Persze az 5600G-nél azért kellett kompromisszumokat kötni az egybe integrálás miatt. mégis csak ugyanakkora chipbe és energia felhasználásba kell pluszban be integrálni még egy komplett grafikát is. Ez meg csak akkor müködik ha cserében valamivel lejebb van a nyers CPU teljesítmény. Jó vétel a G-s proci, ha valakinek nincsen szüksége extra grafikai teljesítményre. AZ a plusz 20 dollár többlet még mindig lényegesen olcsóbb, mint egy alap proci plusz egy dedikált grafika együtt..... egy irodai munka gépbe nincsen szükség 200-1000 dolláros grafikát rakni. Hacsak nincsen szükség kifejezetten grafikai teljesítményre is a munkához.

(#16) PuMbA válasza hokuszpk (#13) üzenetére


PuMbA
titán

Jó, de ha nem vagy CPU limiten, akkor értelemszerűen nem lesz különbség :) Én se venném észre a mai CPU kímélő játékokkal, de majd ha hamarosan nem fejlesztenek a régi konzolokra, 6 mag lesz a minimum és egy kicsit meg is dolgoztatják a procijainkat... Most csak annyi a különbség, hogy 110 vagy 140 fps....

[ Szerkesztve ]

(#17) Dragon3000 válasza LLP-11Ker (#14) üzenetére


Dragon3000
veterán

Azt is vedd figyelembe, hogy közben került bele igp is és csak 95-ről 105-re emelkedett. Viszont a 12/16 esetében már sokkal nagyobb változásról van szó e tekintetben.

(#18) Alogonomus válasza M@cika (#6) üzenetére


Alogonomus
őstag

Nagyon messze lesz a 6500 XT teljesítményétől. Az 8 WGP, ráadásul a memória is GDDR6-os.
A Zen4-es IGP pont ugyanazt a célt szolgálja, mint az Intelé. Irodai munkára Mancikának legyen elég, vagyis teljesítményben valahol a GTX 1030 környékén lehet kb.

(#19) PuMbA válasza Alogonomus (#18) üzenetére


PuMbA
titán

Így van. Az IGP nem játékra való, a cégeknek is felesleges erőlködniük és szerencsére kezdik belátni, hogy felesleges erős IGP-s procit kiadniuk, mert túl kicsi a vásárlóbázis. Próbálkoztam IGP játékkal már kétszer, de annyira kompromisszumos, hogy mindig jobb megoldás egy külön VGA.

SindaNarmo: Vannak akiknek oké, de ez nagyon kicsi piac, ahogy látom :)

[ Szerkesztve ]

(#20) VIC20


VIC20
őstag

Kiborult a "Bilibili"...? :DDD

(#21) SindaNarmo válasza PuMbA (#19) üzenetére


SindaNarmo
tag

Dehogy nem, évek óta jól elvagyok a kompromisszumokkal.

(#22) Duck663


Duck663
őstag

Nem tudom néztétek-e már az alaplapokat, de a legtöbbön nincs semmilyen kijelző kimenet. Szóval ezek után az iGPU teljesítményén kár is agyalni.

Nem is értem az AMD miért nem írt elő kötelezően, legalább egy DP-ot vagy egy HDMI-t.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#23) solfilo válasza SindaNarmo (#21) üzenetére


solfilo
veterán

Igény és játékfüggő, nekem is elég, de nem mindenkinek. :)

solfilo

(#24) hokuszpk válasza PuMbA (#16) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nem jatszom az igaz, de majd csinalok mar olyan tesztet is ; az biztos, hogy cpu-z bench kihoz valami 20 pontos sc kulonbseget ( 640 vs 660 ) meg ~250-300 pontos multit ; cinebenchben is alig veri meg az 5800X a finomhangolt 5700G -t ; es amig nincs nagyobb hutesem, ugytunik nemtudok vele mitkezdeni, mert -0.08V offset + curve -12 mellett is throttlingol. Ha meg tovabb veszem le feszt, akkor összeomlik.
A ramok is jobban mentek az 5700G -vel ; bar azt tobb idom volt finomitani.
és ugy hirtelen megeszik 120W -t, mikor az 5700G -t vasvellaval is alig tudtam 100W fölé kergetni.
de majd jól nemadomfel.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#25) Robitrix válasza LLP-11Ker (#14) üzenetére


Robitrix
senior tag

azért van ott egy meglehetősen nagy boost órajel növekedés. A ZEN 3-mas procik úgy valahol a 4,4-4,8 Ghz órajelen boostoltak. az új procik meg felmennek az 5,3-5,6 Ghz tartományba. Hiába a kisebb csík szélesség azért a plusz órajel erősen megemeli a felvett áram mennyiséget és a melegedést is. Amit eddig ki lehetett hozni 65 watt TDP kereten a sok száz MHZ órajel többletet már nem lehetne fedezni. így vélhetően drágább és erősebb hűtések is kellenek hasonlóan az Intel procikhoz. Az intel 13. generáció csúcs procijai meg vélhetően már felmennek simán 300-330 watt teljesítmény főlé meghajtva. Mondjuk majd egy 13900-as proci. Mint ahogy egyértelmű, hogy a következő grafikák meg simán meg fogják ugrani az 500-700 watt fogyasztást. (RTX 4000 és Radeon 7xxx) Vagyis az erős csúcs PC-k tényleg a 1000-1200 wattos tápokat fogják igényelni...... na meg külön vízvezetéket a hűtővíznek a DUnából és egy külön tápkábel leágazást Paksról... :)

(#26) paprobert válasza Taranti (#4) üzenetére


paprobert
senior tag

"G"-s procik, azaz nagy IGP-s processzorok fognak jönni AM5-be, később. Robert Hallock nyilatkozta az egyik podcast-ben.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#27) hokuszpk válasza VIC20 (#20) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ki ! ;]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#28) PuMbA válasza hokuszpk (#24) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, ha finomítod, akkor igen, közel van az 5800X-hez szintetikus tesztekben. Cache inkább játékokban számít :)

[ Szerkesztve ]

(#29) Dester31


Dester31
tag

Kíváncsi leszek a tesztekre, összehasonlításokra - bár egyelőre az 5950X is elpöcörög valahogy, úgyhogy nem valószínű, hogy váltanék. De azért örömmel figyelem az eredményeket ilyenkor is a kispadról :)

Des

(#30) Fred23


Fred23
nagyúr

És az alacsony TDP-s procijaikra meddig kell várni? Ezekből nekem egyik se kéne.

(#31) siposz


siposz
aktív tag

Szerintem teljesen jó irány, hogy valami minimális képet azért tud adni a gép videokártya nélkül is. A mostani videokártyaárak mellett meg pláne.

(#32) PuMbA válasza Fred23 (#30) üzenetére


PuMbA
titán

Pénzbeszedés miatt majd jóval később. Az AMD egyébként már a Zen 3-nál is mondta, hogy aki nem akar várni, az bekapcsolja az Eco módot :) Ugye jelenleg is az 5800X Eco mód = 5700X.

[ Szerkesztve ]

(#33) Ixion77


Ixion77
őstag

Elírás: " ...24 sáv erejéig megfejel... "

Arra lennék kiváncsi, hogy a Zen 4 fogja-e már tudni a DDR5-ös memóriákat gear1-ben kezelni.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#34) ribizly


ribizly
veterán

Azért az pofátlanság, hogy kb. semmi info nincs a leginkább érdekes CPU-król (x3d modellek meg a 7800x).

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#35) hokuszpk válasza ribizly (#34) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

2800X sem volt.
a Zen4 X3D az valoszinuleg Ryzen 8xxxX -kent fog bevonulni a koztudatba.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#36) ribizly válasza hokuszpk (#35) üzenetére


ribizly
veterán

Az mondjuk szomorú lenne.
Építenék egy 2. gépet itthonra és most kivárom, hogy mit volna ár / gaming teljesítmény / fogyasztás vonalon venni, de pont nem egyértelmű így most (persze mitől is lenne benchmark-ok nélkül) mit volna érdemes.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#37) Dragon3000 válasza hokuszpk (#35) üzenetére


Dragon3000
veterán

De ott 2700x volt a széria teteje és nem 2950x.

(#38) hokuszpk válasza Dragon3000 (#37) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

valoban, de az a generacio nem chipletes konstrukció volt.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#39) -KP-


-KP-
addikt

Kíváncsi leszek vajon mennyire emeli fel az AMD a cpu árait, és mennyire fogják az AM5 lapok az Alder Lake lapok árszintjét közelíteni, vagy ne adj isten, túlszárnyalni. Tippem szerint le fog hervadni a mosoly jónéhány user arcáról,mikor meglátjuk majd az árakat.

(#40) hokuszpk válasza PuMbA (#28) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hát nemtom. a 3700X -> 3800XT hasonlo valtas volt, ott se voltam procilimites, es megis valahogy ereztem, hogy pattogosabb lett a gep. 3800XT -> 5700G eseten tozse megvolt ez a feeling. most az 5700G -> 5800X csere utan valahogy nemérzem, hogy jobblett nekem :(

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#41) M@cika válasza Ixion77 (#33) üzenetére


M@cika
őstag

Zen4 előtti procik meg semmilyen módon nem kezelik a DDR5-ös memóriákat :-))

Nasit a kis fehér medvének!

(#42) Ixion77 válasza -KP- (#39) üzenetére


Ixion77
őstag

A 3XXX generációnál közvélekedés az volt hogy nem lesz áremelés. Én azt mondtam hogy a nagy kereslet és a jelentős teljesítmény-előrelépés miatt lesz, és bejött.
Most fordított állásponton vagyok: Mindenki jelentős emelésre számít az infláció miatt, én viszont úgy gondolom hogy az általános PC keresletcsökkenés, és a kiújult Intel verseny miatt nem lesz nagy emelés.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#43) Dragon3000 válasza -KP- (#39) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem véletlen jött plusz chipset, az x-es lapok ára biztos elszállt lesz, de ettől függetlenül szerintem lesz értelmes áron is megfelelő alaplap. Ez mellett addigra lehet minden annyit fog drágulni, hogy nem ez lesz a legfontosabb gondunk, hogy vajon emelkedik e a pc alkatrészek ára.

(#44) Ixion77 válasza M@cika (#41) üzenetére


Ixion77
őstag

Az Alder Lake viszont igen, de csak Gear 2/4-ben. Ezért nem is mutat ott jelentős teljesítménynövekedést a DDR4-ról DDR5-re váltás. Korábban azt csicseregték hogy a Zen 4 fejlettebb memóriavezérlővel fog rendelkezni, de hogy ez miben nyilvánul meg arról jóideje nincsenek új infók.
De tulajdonképpen mindegy is, mert úgyis sokkal hamarabb kint lesznek a tesztek minthogy esélyem lenne venni.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#45) Robitrix válasza -KP- (#39) üzenetére


Robitrix
senior tag

még inkább érdekes, hogy majd az intel 13. generációs CPU-k milyen áron jönnek majd. Nem éppen biztató jel, hogy az Intel elve CPU áremelésben gondolkodik a procik tekintetében. egy 12900 most is drágább vagy 80 dollárral, mint egy 5950X AMD proci... még itthon is átlagosan egy 20 ezerrel lejebb van egy 5950X ára, mint egy 12900K ár.

(#46) Robitrix válasza hokuszpk (#24) üzenetére


Robitrix
senior tag

Azért van különbség egy 5800X és egy 5700G közt, ha nem is kardinális, mivel mind a két proci CPU része 8 mag 16 szálas. cinebench esetében.
egy magon mérve 1619 vs 1517 pont az 5800X elönye
összmagon mérve meg 15228 vs. 14041 pont az eltérés.... Vagyis nagyjából 7-8%-kl erősebb egy 5800X. mint egy 5700G elvben a 5800X boostja magasabb 100 mhz-el illetve a az 5800X úgy 40 wattal nagyobb a TDP-je a 5700G 65 wattos a 5800X meg 105 wattos TDP-vel bír. Azért nem mindegy, hogy a 65 watt TDP-be bele van számolva a grafika is vagy a 105 wattba nincsen is grafika... :) érdekes, hogy az 5700G ára viszont lényegesen alacsonyabb a 5800X árához képest. Ennek oka a kereslet lehet. az 5800X proci egy kedvelt fajta az otthoni gépek közt játékhoz. Így a kereslet kinálat okán drágábban forog. Akinek nagy teljesítmény kell a gépébe az általában igényli az erős grafikát is. egy munkahelyi irodai gép esetében nem igazán van szükség 8 magra és 16 szálra. bőven elég egy 5600G proci is még sok is... minusz 90 dollár... Akinek meg szüksége van a grafikára az majd úgyis vesz mellé erős grafikai kártyát. akkor meg feleleges a beépített grafika. Szóval egy 5700G esetében nem tolonganak tömegek, hogy nekik pont olyan procira van szükségük...

[ Szerkesztve ]

(#47) hokuszpk válasza Robitrix (#46) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

14041 ? akkor aszondod ez itt mérési hibahatáron belül van ? sima PBO-s beállítás.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#48) M@cika válasza Ixion77 (#44) üzenetére


M@cika
őstag

Nyilván AMD-re értettem, de amúgy teljesen igazad van.
Én is majd akkor veszek DDR5-ös konfigot, ha már "emberi" áron hozzá tudok jutni. ~200e Lap+proci+RAM+ház+táp+SSD

Nasit a kis fehér medvének!

(#49) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Vajon ehhez már képesek lesznek gyártani minipropeller nélküli chipsetet?

(#50) Dr. Akula válasza PuMbA (#19) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Persze, de pont azért kompromisszumos, mert ilyen gyenge. Nem kell 8K-ra optimalizálni, de azért egy fullHD-t elbírhatna folyamatos képpel. A GTA5 pl. egy HD620-ason is elfut full minimálban, 720p-n, persze alig 30 fps-el. Még egy kis pimpelés, és már megy az fullHD-ban is (talán az új Xe már tudja), még egy kis pimp, és akár közepes grafikát is ki tud magából préselni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.