Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Konzervatívabb 4+1 fázis, gondolom sima komponens duplázással. Első blikre komolyabbnak tűnik mint a B450 Pro4 és Steel Legend, bár mostanra minden lapgyártó megtanult sok látszat fázisos lapot gyártani.

[ Szerkesztve ]

(#2) opr


opr
veterán

"x16 méretű PCIe foglalatból pedig kettőt kapunk, egy negyedik generációs 16 csatornásat és egy valószínűleg korábbi verziójú x4-eset."

Most akkor ket x16-os port van, de az egyikbe csak 4 sav van bekotve, es az csak pcie x3? m.2 slot pcie 3 vagy 4?
Oszinten szolva ha az egyetlen hozadeka a b550-nek egy pcie 4 x16, a tobbi meg pcie 3, akkor nem biztos, hogy latom az ertelmet a chipsetnek ugy egyaltalan. Ha az m.2 is pcie 4, akkor viszont mar csak az ara (meg a vrm) a kerdes es best buy lehet belole, meg igy erosen megkesve is.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#3) ZSAPI


ZSAPI
csendes tag

Több infó a lapról:
https://www.youtube.com/watch?v=mBympJkflks&t=233s

ja+aha=jaha

(#4) Milka 78 válasza opr (#2) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Lehet pcie4 viszont a 16/4-es felosztás tuti, mert a képen is látszik.

Jobban megnézve ez egy x570 Pro4 minimális változtatásokkal ami viszont egyértelmű előrelépés az eddigi B-s lapjaihoz képest.
Egy jó árazással (meg ha kapható lenne) nem is lenne ez rossz lapocska, bár a wifi miatt tuti x570 árban lesz.

[ Szerkesztve ]

(#5) Male


Male
nagyúr

Annyira nem vagyok képben most AMD téren, de ez a B550 tulajdonképpen egy átnevezett B450, vagy volt valami érdemi fejlesztés rajta? (Ezeken a lapokon engedik a PCIe 4-et az x16-os foglalathoz, de ahhoz igazából a chipsetnek nincs köze, mert a procira kapcsolódik úgyis.)

(#6) Lacika112 válasza Male (#5) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Nem egészen. Nem csak a cpunak kell tudnia a pci-e 4.0 szabványt hanem az "alaplapban" futó vezetősávoknak is. 4.0 nem csak sávszél duplázás hanem nagyobb áramellátást is jelent (meg millió apróság) Egy tápkábel nélküli 4.0 szabványú vga szélsőséges esetbe elpárologtathatja a 3.0 ás lapokat mert lerántaná azt az áramerősséget amin a vezetősávok már "hevülnek", "megolvadnak". Jobb esetbe lekapcsol a gép ha beterhelődik a vga.....

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#7) sb válasza Milka 78 (#4) üzenetére


sb
veterán

Csak behúzzák már legalább az M.2-be a 4.0-át. Nem hiszem, hogy egyedül az x16 kapja meg.
A másik PCIe slotra már fogadnék, hogy simán marad 3.0.

Ha jól tudom 24 lane van a (nagyobb) procikban, ez szokott úgy felosztva lenni, hogy 16 megy az egyik slotba, 4 a chipset felé és marad 4 direktbe az M2-nek.

[ Szerkesztve ]

(#8) Male válasza Lacika112 (#6) üzenetére


Male
nagyúr

Amit írsz, az nem érinti chipsetet. (Ha esetleg nem volt egyértelmű, a chipsetre kérdeztem, hogy fejlesztettek-e valamit rajta a B450-hez képest, vagy csak átnevezés.)

(#9) Gausz


Gausz
aktív tag

Nem mintha lenne igényem rá, de én csak 4db SATA-t találok a képen. Megtalálta valaki a többit?

(#10) skathy


skathy
csendes tag

Rá van írva a lapra: Hyper M.2 PCIe Gen4 x4 (elem mellett jobbra)

(#11) Male válasza skathy (#10) üzenetére


Male
nagyúr

:DDD Nem gond, a SATA csatik száma sem stimmel a cikkben, ahogy Gausz írja...

(#12) zolee1984 válasza Male (#11) üzenetére


zolee1984
senior tag

A plus 2sata helye megvan a lapon a másik 4 alatt csak nincs ráforrasztva
Attól még a véglegesen lehet 6.
Elfogadnák így elsőre ha jó áron lenne

üdv Zoli

(#13) Male válasza zolee1984 (#12) üzenetére


Male
nagyúr

M2_2 felirattal szerintem azt nem annak tervezték (meg közelebb is lenne a SATA 3_4-hez, hogy egy 3x2-es műanyaggal megoldják).

(#14) sb válasza skathy (#10) üzenetére


sb
veterán

Valóban. Én is kerestem de nem találtam. :)

(#15) zolee1984 válasza Male (#13) üzenetére


zolee1984
senior tag

És tényleg
De jó szemed van

üdv Zoli

(#16) TTomax válasza Lacika112 (#6) üzenetére


TTomax
nagyúr

A PCI-E 4.0 továbbra is 75W-ot tud mint a 3.0.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#17) Recke


Recke
csendes tag

[link]
Akkor a VGA-k mégis ki tudják használni a PCI-E 4 nagyobb sávszélességét?

Minden esetben a nagyobb fizikai erővel rendelkező ebnek van lehetősége a szaporodásra!

(#18) Predatorr


Predatorr
őstag

Vagy sima kattintásvadászat szerkesztett képpel. Már megint egy ma már természetesen ellenőrizetlen „hír”. :(((

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#19) Ribi válasza Recke (#17) üzenetére


Ribi
nagyúr

Amd új kártyája pci-e 4-es. Ha sok adatot kell memóba tölteni, akkor van haszna, de ha nem kell állandóan oda töltögetni akkor nincs.

Predatorr: Ezt hogy sikerült összehoznod amikor ott van 1-el fentebb a video erről a lapról :O

[ Szerkesztve ]

(#20) S_x96x_S válasza Recke (#17) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Akkor a VGA-k mégis ki tudják használni
> a PCI-E 4 nagyobb sávszélességét?

persze, alkalmazástól függ..
ahol ez a szűk keresztmetszet, ott kimérhető.
ahol nem ez a szűk keresztmet - ott nem mérhető ki.

pl. itt kimérték ...

( link )

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#21) Predatorr válasza Ribi (#19) üzenetére


Predatorr
őstag

Deepfake. :P Ami nem a gyártótól származó, igazolt infó, az nem tekinthető igaznak. Mivel rögtön ott van, hogy nem gyártói infó, nem verem át magam. :B

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#22) Kupszi


Kupszi
aktív tag

A B550-es lapokon elvben tiltva lesz a PCIe Gen4, valószínű bios tiltással, ugyanis a CPUnak kellene tudnia. A jelenlegi B450 és X470 lapokkal is mennie kellene, még ha meg is feleltek volna az AMD jobbnak látta tiltani.
Most jön a kérdés, ha nincs a B550-en gen4 port akkor még is mi értelme ezeknek a lapoknak?

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#23) Ribi válasza Kupszi (#22) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha tiltva van a gen4 akkor nem egy b550-es lap, hanem 450. Szerintem.
Értelmetlen lenne úgy kiadni.
b450-ben meg vagy megy a gen4 vagy nem, nem arra lett tervezve, szóval abból nekik csak kavarodás és nemkívnánt hiszti lett volna.

(#24) anaqer


anaqer
veterán

Egy szál pucér analóg line out, hát tényleg megadták a módját. :))

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#25) M@cika válasza Kupszi (#22) üzenetére


M@cika
őstag

jaja, ha tiltva lenne, akkor a lapnak semmi értelme. De igazából olyan lap kéne, ami már a 4xxx procikat támogatja.

Nasit a kis fehér medvének!

(#26) somogyib


somogyib
őstag

PS/2-es csatikat minek tesznek még a lapokra?

(#27) Male válasza somogyib (#26) üzenetére


Male
nagyúr

Jól jön, pl amikor USB-s billről épp nem lehet belépni a BIOS-ba. (Épp ezzel szívok most, csak áramtalanítás utáni első indulásnál megy az USB-s bill... a többi indításnál a win login ablakig nem megy, és így nem tudok belépni, csak ha előtte áramtalanítom... a boot menüről nem is beszélve.)

(#28) anaqer válasza somogyib (#26) üzenetére


anaqer
veterán

alt="" title=""

RS232 kivezetéseket minek tesznek még konzumer alaplapokra? Láttál már valakit, aki használja? TPM dettó.... ja, meg a szpíkernek sincs semmi érdemi haszna (nem, még BIOS pittyegésre sem), illetve a HDD LED is egy hóttotál felesleges, későnyolcvanas évekből itt ragadt csökevény.

És még ez a legacy free PC, my ass... :U

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#29) anaqer válasza Male (#27) üzenetére


anaqer
veterán

Akkor az egy szutyok HW, és applikáld rá Toldi malomkő-metódusát.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#30) #16939776 válasza somogyib (#26) üzenetére


#16939776
törölt tag

Mert az alap funkciókat ellátó i/o vezérlő egyik alap funkciója hogy tudja kezelni, amiből csak ki kell vezetékezni a csatlakozóig, és máris van egy minden körülmények között működő, a processzor által a legmagasabb prioritással kezelt inputod.
Nekem bevált FPS-re a 2003-as évjáratú genius gumiharangos billentyűzetem, van egy csomó jobb billentyűzet, csak nem biztos hogy ilyen fürge, igen PS/2 technológia, nem USB.

[ Szerkesztve ]

(#31) somogyib válasza anaqer (#28) üzenetére


somogyib
őstag

Igen, soros portot látok még ma is használatban. De nem is ez volt a kérdés... :U

[ Szerkesztve ]

(#32) Male válasza anaqer (#29) üzenetére


Male
nagyúr

Asrock Z87 Extreme 4.... nem csúcs, de azért a szutyoktól messze van.

(#33) somogyib válasza #16939776 (#30) üzenetére


somogyib
őstag

Ezzel azt akarod mondani, hogy ps/2-n gyorsabb a bill mint usb-n?

(#34) Synthwave válasza Ribi (#19) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak unatkozik.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#35) Synthwave válasza somogyib (#33) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Interrupt alapon megy, nem sávszélen osztozik. Ha van a billen és a lapon is, csak azzal püfölném.

Mostanában már nem olyan gyakran látni, de a mechanikus billencsek hajnalán (reneszánszában) nem volt ritka, hogy az USB mellett PS/2 is volt, és a gyártó (pl. SteelSeries) bátorított is a használatára.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#36) #16939776 válasza somogyib (#33) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nagyon röviden tömören igen, de úgy pontosabb a megfogalmazás, hogy ha azt állítom hogy, a gomb lenyomások hossza által bevihető elmozdulások mértéke jóval finomabban adagolható ps/2-n, usb-n szinte ragadnak nyomva és engedve is a gombok, hozzá képest.

[ Szerkesztve ]

(#37) somogyib


somogyib
őstag

Synthwave és Duracellm...

Kösz az infókat. :R

(#38) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Az ár lesz az érdekes, hogy mennyivel lesz olcsóbb az 570-nél, már ha az lesz. :)

(#39) M@cika válasza MeszesKPT (#38) üzenetére


M@cika
őstag

Sajnos nem a 450-es lapok szintjén lesz az ár gondolom. Jó lenne pedig 40 alatt.

Nasit a kis fehér medvének!

(#40) Kupszi válasza M@cika (#39) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Az X570 is azért drága mert ugyebár pcie Gen4 , ha pedig itt tényleg nem lesz akkor nincs mi igazolja a drága árát.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#41) Ribi válasza Kupszi (#40) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem, elvileg a chipset ára miatt, persze van rajta premium is a pci-e4 miatt.

(#42) M@cika válasza Kupszi (#40) üzenetére


M@cika
őstag

Ha nem lesz, akkor nincs értelme az új chipsetnek.

Nasit a kis fehér medvének!

(#43) bozont válasza #16939776 (#36) üzenetére


bozont
veterán

És ez működik úgy is ha az usb-s billentyűzetet átalakítóval kötjük a Ps/2 portra?

(#44) #16939776 válasza bozont (#43) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem próbáltam, ha jól tudom a "passzív" átalakítóval csak akkor működhet, ha az USB-s billentyűzet képes PS/2-es módban is kommunikálni. Nem tudom, hogy ez mennyire maradt prioritás egy modern billentyűzetnél, vagy kispórolták-e a vezérlőkből ezt a funkciót.

[ Szerkesztve ]

(#45) Zanik


Zanik
addikt

Mennyit vártam én az 550-es lapokra, aztán feladtam, lett sima 450. Ezek szerint nem sokat vesztettem.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#46) Dragon3000 válasza Kupszi (#40) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az x570 inkább csak azért drága, mert a chipset után is minden pci-e 4.0, ennél a b550-nél a kép alapján az m2 lesz pci-e 4.0 és talán az első pci-e slot, ha csak az m2, akkor nincs értelme ennek a szériának, a több meg maradhat ugyanaz, mint a b450-nél, nem hiszem, hogy ez annyival megdrágítaná a lap árát, ha mégis drága lesz, az már a gyártók vagy boltok nagy árrése miatt lesz.

[ Szerkesztve ]

(#47) Kupszi válasza Dragon3000 (#46) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Pont hogy azt írtam én is hogy maga a gen4 miatt drága, azaz összefoglalva. Az hogy most te lebontottad részletekre az is benne van. Amit leírtál aszerint még mindig drágán fogják adni.
Ha meg nem lesz gen4 akkor meg azt fizeted meg hogy kicsit több fázis, jobb OC a B450hez képest.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#48) Dragon3000 válasza Kupszi (#47) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha közelebb lesz az x570-hez, mint a b450, akkor semmi értelme, mert ahhoz képest sokkal olcsóbb az előállítása, mivel a chipset nem fog tudni 4.0-t így csak a cpu-ból kivezetett első pci-e x16 és m2 foglalat fogja tudni. Az 570es deszkáknál maga a chipset is drága.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.