Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Radványi


Radványi
aktív tag

Hát remélem hogy hamar esnek az árak, már régóta szemezek az ssd-k el.

[ Szerkesztve ]

(#2) Godefroy


Godefroy
senior tag

Reméljük olcsóbbak lesznek, mert jelenleg aranyáron mérik őket.

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#3) Silentfrog válasza Radványi (#1) üzenetére


Silentfrog
veterán

Reménykedni lehet,de értelmetlen.
Az ssd látványor árcsökkenése szerintem nem egyhamar következik be.
Max a lassabb kissebbek lesznek kedvezőbb áruak

(#4) Vajga


Vajga
tag

Én azt nem értem, hogy a lapom már 2010 év közepe óta sata3-as, várnám végre hogy több gyártótól kijöjjenek a sata3-as ssd-k, hogy összehasonlító tesztet lássak róluk, erre még mindig adnak ki sata2-eseket... Vakon nem merem megvenni a Vertex3-at, mert fogalmam sincs milyen lesz a többi. De kapkodhatnának, és nem a sata2-vel kellene bohóckodni. :W

(#5) radi8tor válasza Silentfrog (#3) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

1 év alatt már lehet látni árcsökkenést.
Pl az én X-25M 80GB-os SSD-m ára 1 év alatt 10e Ft-al csökkent.

Örülök, hogy végre lehet hallani Intelről SSD témában. Nálam ez képviseli a minőséget.

⭐ Stella

(#6) Male válasza Vajga (#4) üzenetére


Male
nagyúr

Persze, hogy adnak ki, amelyiket a SATA2 nem korlátozza, azokat fölösleges is SATA3-al szerelni...

(#7) Radványi válasza Silentfrog (#3) üzenetére


Radványi
aktív tag

Hát igen sajnos én is hasonlóan látom, hiába vannak egyre újjabbak, még mindig csak a legelső szériákat tudnám megvenni de ahoz valahogy nincs kedvem, sok rosszat hallottam azokról. Egyedül az Intel megoldasai tünnek jó vételnek.

[ Szerkesztve ]

(#8) Vajga válasza Male (#6) üzenetére


Vajga
tag

Szerintem a nagy fájlok olvasásánál már mindet korlátozza. Amelyiket meg nem, azt kár is kiadni.

(#9) TESCO-Zsömle válasza Vajga (#8) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Miért fáj neked a költséghatékonyság? :F

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10) Vajga válasza TESCO-Zsömle (#9) üzenetére


Vajga
tag

Mert nem költséghatékony. Ha a lassúság ellenére 240Gb lenne kb 8k, akkor azt mondom ok, de a gyors ssd csak pár ezressel HA drágább. Nekem most gyorsra lenne szükségem, és várom őket mint a messiást, de szinte sehol semmi. :(

(#11) Angel1981 válasza Radványi (#1) üzenetére


Angel1981
veterán

Sajna ez nem valószínű, inkább lassú, de remélhetőleg folyamatos árcsökkenés lesz.
Akinek drágák a mostani SSD-k, még várjon 1 évet!

(#12) orbano válasza Vajga (#8) üzenetére


orbano
félisten

ha 384mb/s alatt van a maximális olvasásas egy SSDnek, akkor teljesen mindegy hogy sata2 vagy sata3 vezérlővel szerelik-e. ráadásul a sata2 olcsóbb gondolom, tehát nem kell fölöslegesen kifizetned a jobbat. hol itt a probléma?

A vér nem válik VAZZE!™

(#13) szki válasza radi8tor (#5) üzenetére


szki
őstag

"Pl az én X-25M 80GB-os SSD-m ára 1 év alatt 10e Ft-al csökkent."

Azért csökkent, mert az USD árfolyama sokat esett. Most 180 Ft az USD, 1 éve 200 Ft felett volt, sőt tavaly nyáron 230 Ft környékén is tanyázott!

Szemmel látható SSD árcsökkenés csak a kereslet csökkenése esetén lépne fel, de ez nem várható 2013-ig...

(#14) Vajga válasza orbano (#12) üzenetére


Vajga
tag

tőlem aztán elférnek ezek is, nekem az a problémám amit írtam, várnám kicsit sietősebben a sata 3-asokat. :R

(#15) Male válasza Vajga (#8) üzenetére


Male
nagyúr

Elég sok van, ami csak közelíti a SATA2 határát... a többségnek meg elég is, elég ritkán kellhet annál nagyobb tempó (úgyis rendszernek veszik, ott meg a szekvenciális olvasás nem éppen jellemző).

(#16) TESCO-Zsömle válasza Vajga (#10) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mivel az SSD árának kb 80-90%-át a Flash chipek adják, így az árat leginkább ezek határozzák meg.

Az átlag user bőven elvan egy 250/150-es SSD-vel. Azonos méretben pedig több, mint 10k lehet a különbség ez, és egy SATA3-as 550/400-as közt...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#17) Vajga


Vajga
tag

Én értem, és tudom amit mondotok. Atól remélem még megengeditek nekem, hogy a sata 3-asokat várjam továbbra is. :R

(#18) Duree


Duree
veterán

Végre aról kellene beszámolni,hogy az árak lecsökkentek legalább a mostani harmadára

duree54

(#19) .mf válasza TESCO-Zsömle (#16) üzenetére


.mf
veterán

"Mivel az SSD árának kb 80-90%-át a Flash chipek adják, így az árat leginkább ezek határozzák meg."

Szerintem pedig az SSD árának 100%-át a kartellek határozzák meg :))

Más flashchip-alapú termékek (USB pendrive, memóriakártyák) ára évente feleződik, miközben az SSD-k alig csökkennek 10- max 20%-ot...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#20) TESCO-Zsömle válasza .mf (#19) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A termeléshez semmi köze sincs, ugye?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#21) Ł-IceRocK-Ł válasza szki (#13) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Van olyan típus is, amelyik 1 éva latt szinte semmi árcsökkenést nem mutatott.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#22) NLZ válasza Ł-IceRocK-Ł (#21) üzenetére


NLZ
tag

A Vertex2 viszont egy éve vagy kétszer ennyi volt.

(#23) Male válasza Vajga (#17) üzenetére


Male
nagyúr

Talán :DDD

Azért írtuk, mert az volt a gondod, hogy minek adnak ki még SATA2-eseket egyáltalán... az, hogy te a SATA3-asokat várod, arra nem írtunk volna ilyet.

(#24) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ha mostanság kéne SSD-t vennem, szinte biztosan Intelt vennék. Örülök az új sorozatoknak, bár én azt hittem, hogy így 2011 derekára már le fognak menni az árak, és a HDD-ket fogják szorongatni (hitttem ezt kb. 2 éve). Jó nagyot tévedtem, az árak mennek ugyan lefelé, de eléggé minimálisan (a fent említett HUF-USD árfolyamtól függ szinte minden sajnos).

(#25) orbano válasza TESCO-Zsömle (#20) üzenetére


orbano
félisten

nincs köze. azokat a flash termékeket tartják magas áron amelyikeket tudják. a pendrive, a mobiltelefon tömegcikk, ott nehéz. az SSD kevésbé, és nagy volna rá az igény, ezért szivatnak is rendesen.

A vér nem válik VAZZE!™

(#26) arn


arn
félisten

a csikszelessegvaltasbol allitolag az chipek eloallitasi koltsege a fele - ehhez kepest alig olcsobbak. azt nem mondtak, hogy nekuk lesz ez jo :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#27) Muton válasza arn (#26) üzenetére


Muton
addikt

Az a dolog technikája, hogy ugyan olcsóbb az előállítási költség, de az első időkben mégis drágán adják, hogy visszahozza a fejlesztés árát. Eddig ez elfogadható. A csavar ott van, hogy miután visszahozta, és már olcsóbban lehetne adni, addigra kész a következő technológia, ezt meg kivonják a forgalomból, és vehet az újat megint drágán :))

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#28) Silentfrog válasza Angel1981 (#11) üzenetére


Silentfrog
veterán

Az érdekes az,hogy 1.5 évvel ezelőtt olvastam egy ssd tesztet és ott is ezt mondták,mégpedig azt,hogy egy év mulva olcsobb lesz az ssd.
Olcsobb lett,de gondolom a cikkiro nem arra gondoltt,hogy 35 ezer helyett 29 ezer lesz.

(#29) Integra


Integra
titán

na, frankó, nyomja csak a zintel, csak dicsérni tudom az ssd-it, de hiú ábránd azt képzelni, hogy látványosan esni fog az ssd-k ára. nagyon tartja magát még a hdd, most már első sorban a tárkapacitás miatt, igy az ssd nem kiszoritja a hdd-t, hanem kiegésziti.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#30) Angel1981 válasza Silentfrog (#28) üzenetére


Angel1981
veterán

Lehet, hogy nem erre gondolt, én viszont valami ilyesmit valószínűsítek a jövőre is.
Nem hiszem, hogy egy év alatt 20-30%-nál jobban csökkenne az áruk (sajnos).

[ Szerkesztve ]

(#31) Mooka-Miki


Mooka-Miki
senior tag

Mostanában hír már csak úgy nem jelenik meg, minden csak "kiszivárog". Borzasztó :DDD

(#32) orbano válasza Integra (#29) üzenetére


orbano
félisten

tartják magukat, mert nem olyan húdejó nagy tömegben gyártani a flasht, hogy lehessen értelmes áron terabyteokat adni belőle. ha meg be kell ruházzon a gyártó új gyárakra, azt meg kell fizetnünk...

A vér nem válik VAZZE!™

(#33) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Hát az Intel sem egy jótékonysági intézmény, szóval áresés nem igazán várható. Talán annyi a szerencse, hogy az SSD piaca is nagyon kicsi, köszönhetően a rettentően rossz méret/ár arányuknak (pedig az alapanyag és a gyártási költség nagyon alacsony). Aki egyáltalán gondolkozik SSD-ben, az is csak valami best-buy kis méretű SSD-t vesz rendszermeghajtónak huszonpárezer forintért és jópár év eltelik, mire újat vesz, azt is csak azért mert tönkrement a régi. (és ez is nagyon kicsi szegmense a vásárlóknak)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#34) orbano válasza Tigerclaw (#33) üzenetére


orbano
félisten

"pedig az alapanyag és a gyártási költség nagyon alacsony"
hiába alacsony, ha hiány van

A vér nem válik VAZZE!™

(#35) csib41 válasza orbano (#34) üzenetére


csib41
aktív tag

"hiába alacsony, ha hiány van"
hiába van hiány, ha "értelmetlenül magas" az ára...
énis egy 64Gb os ssdn gondolkozok rendszervinyónak de áresés nemlesz úgyse
azt a + pár másodpercet meg kibírom várni nemsietek sehova

(#36) orbano válasza csib41 (#35) üzenetére


orbano
félisten

hiába van hiány, ha "értelmetlenül magas" az ára...

Ennek a mondatnak nem találom az értelmét.

meg milyen pár másodperc? volt már SSDd? nem a windows bootról szól a dolog...

A vér nem válik VAZZE!™

(#37) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Jó lenne már egy "nagyobb" árcsökkenés. A baj az, hogy az elérhető árú darabok kicsinek bizonyulnak. Legalább 120-200 giga kellene, hogy minden amit gyorsabban akarsz futtatni elférjen és ne is teljen be ugyebár...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.